Pomáhám své dceři s roztroušenou sklerozou přes marihuanu. – Podle státu jsem drogový dealer!

29.5.2012 v Čtenáři 33

Jmenuji se Zdeněk Majzlík, je mi 66 let a podle zákonů České republiky a Evropské unie jsem drogový dealer, kterému neustále hrozí zatčení a odsouzení k mnohaletému vězení.

Je tak tomu proto, že sháním a pěstuji pro svou dceru konopí s vyšším obsahem THC, než povoluje zákon.

Mojí dceři je 45 let. Od svých 27 let je postižena nemocí, zvanou roztroušená skleróza. Tato nemoc u ní způsobuje, že její tělo bylo v permanentních, velmi bolestivých křečích. Přestaly jí pracovat střeva. Trpěla obrovskými zácpami, kvůli kterým dvakrát skončila až na jednotce intenzivní péče. Ztratila chuť k jídlu a zhubla na 38 kg. Sama se nedokáže pohybovat a je trvale odkázána na invalidní vozík. Pomoc svých blízkých potřebuje na každou i tu nejbanálnější činnost, u které si zdravý člověk vůbec neuvědomuje, že ji vykonává. Musel jí být operativně zřízen trvalý vývod z močového měchýře. Propadala obrovským depresím, ztratila zájem o okolní svět a soustředila se jenom na to, jak se všech svých problémů zbavit. Chtěla ukončit svůj život.

Oficiálně uznané léky jí byly ordinovány ve stále větších dávkách. Přesto postupně ztrácely svou účinnost.

Pak jí bylo odbornou lékařkou doporučeno, aby zkusila užívat konopí ve formě marihuany.

Po vykouření jediné marihuanové cigarety se veškeré křeče v jejím těle uvolnily.

Po týdenním přidávání drcené marihuany do každého jídla se nejdříve zmírnily a pak zcela ustoupily zácpy.

Ustoupily také ty nejhorší deprese a ona se opět začala zajímat o okolní svět.

Dávky kortikoidů a cytostatik jí bylo konečně možné snížit.

Během roku se její váha zvýšila na 42 kg.

Konopí sice nezpůsobí, že by se moje dcera uzdravila.

Způsobuje ale to, že i pro ni se její život stává snesitelným.


Přestože jí užívání konopí takto pomohlo a pomáhá, tak dle zákonů České republiky a Evropské unie je stále uživatelem zakázané návykové látky a je mocnými v této zemi označována za feťáka.

Podle statistických odhadů je v České republice čtrnáct až osmnáct tisíc pacientů s touto nemocí.

Každý z nich, kdo se rozhodne, že již nechce snášet ty kruté podmínky, které tato nemoc přináší, se dostává na černou listinu mocných tohoto státu a Evropské unie a riskuje vysoké pokuty a soudní stíhání.

Každý z rodinných příslušníků či přátel, který se rozhodne takto postiženým lidem pomoci a konopí jim sežene či vypěstuje, riskuje vysoké pokuty, soudy a mnohaletá věznění.

Tato perzekuce přitom nemá racionální podklad.

Bylo zcela nezpochybnitelně prokázáno, že návykovost na marihuaně je stejně vysoká, jako návykovost na čokoládě.

Proč tedy není konzumace čokolády zakázána a můžeme ji kupovat i těm nejmenším dětem?

Bylo zcela nezpochybnitelně prokázáno, že zdravotní a společenská nebezpečnost užívání marihuany je řádově nižší, než je tomu u užívání tabáku a alkoholu.

Jak je tedy možné, že kterýkoliv dospělý člověk v tomto státě si v kterémkoliv obchodě s potravinami může koupit celé balíky cigaret a může kouřit kde chce a kolik chce. A jediná nepříjemnost, která takového člověka při tom obtěžuje je farizejský nápis na každé krabičce s cigaretami o tom, že kouření způsobuje rakovinu.

A jak je tedy možné, že si kdokoliv v České republice a v Evropské unii může kdekoliv koupit celé hektolitry alkoholu a může se zpíjet až do němoty?

Jestliže se kdokoliv v těchto zemích prokouří až k rakovině nebo se upije bezmála až k smrti, tak pro něj nepřijede policie, aby jej vsadila do vězení, ale přijede pro něj sanitka, odveze jej do nemocnice a tam mu bude poskytnuta bezplatná odborná péče.

Čím se provinily tisíce nemocných lidí postižených roztroušenou sklerózou, Parkinsonovou nemocí, Alzheimerovou chorobou, rakovinou, glaukomem, Crohnovou chorobou, migrénou a já nevím čím ještě, že na ně mocní toho našeho světa mohou posílat své mocenské složky, aby jim tuto léčivku ukradli a dál je všemožně perzekuovali ?

Já sám marihuanu neužívám. A jsem proti tomu, aby k marihuaně měli volný přístup nezletilí. Stejně tak, jak nesouhlasím s tím, aby nezletilí měli volný přístup k tabáku a k alkoholu.

Jakým právem si ale někdo osobuje právo rozhodovat o tom, jestli smím svou dceru léčit bylinou, která jí prokazatelně pomáhá.

A jakým právem si někdo osobuje právo rozhodovat o tom, že si smím přivozovat rakovinu kouřením tabáku, že se smím upíjet k smrti alkoholem, ale že nesmím ke své relaxaci použít konopí.

Moje dcera pro to, aby znovu neupadla do křečových stavů, musí denně vykouřit čtyři až pět marihuanových cigaret, tzv. jointů.

Nikdy z toho nebyla v psychotickém stavu. I po vykouření této cigarety hovoří zcela normálně, nemá ve tváři připitomělý úsměv a chová se zcela racionálně.

Pro to, aby podpořila funkci svých střev, si musí do každého jídla přidat asi jednu polévkovou lžíci drceného konopí.

Opět to nemá žádné nežádoucí účinky.

Denně tedy moje dcera spotřebuje asi tři a půl až pět gramů této byliny.

Mocní tohoto světa svou restriktivní politikou způsobili, že tato bylina se dá sehnat jen na černém trhu a její cena se pohybuje okolo 30 € za 5g.

Měsíčně by tedy musela za tuto látku vydat až 900 euro. To je asi 22.500.- Kč.

Invalidní důchod mojí dcery je ale pouze 7.000.- Kč.

Já i moje žena jsme starobní důchodci a důchod nám právě tak stačí k přežívání.

Proto jí konopí musím pěstovat já sám a jen případné nenadálé výpadky nahrazovat jeho kupováním.

Každý rok musím zasadit 25 až 30 rostlin. Jejich vytříděním mi pak pro dceru zůstane 20 až 25 rostlin.

Již za 6 rostlin se ale jde do vězení.

Pokud se mocným tohoto našeho světa povede mne odhalit, já půjdu do vězení a z mojí dcery se opět stane křečemi zkroucená a bolestí řvoucí lidská troska.

Já jsem dospělý a svéprávný člověk a hluboce mne uráží, že si nějaká skupina mocných myslí, že jsou to jedině oni, kdo mi může nařídit, čím se mám léčit, čím se má léčit moje dospělá dcera.

Hluboce mne také uráží, že tatáž skupina polobohů může nařídit, že dospělí a prý svobodní lidé pro svou relaxaci mohou použít alkohol a tabák a to i přes jejich nebezpečnost, ale nesmí použít konopí, které se svou nebezpečností rovná čokoládě.

Jestliže jste dočetli až sem, mohl bych být spokojený, protože vím, že o tom, co jste četli, budete přemýšlet.

Já si ale nemohu dovolit být skromný, proto se na Vás obracím ještě s prosbou.

Prosím, pomozte mi. A pomozte mojí dceři. A vlastně nám všem. Tedy i sami sobě.

Víte, moje dcera až do svých 27 let byla naprosto normální člověk, se svými radostmi a běžnými, každodenními strastmi. Ráda lyžovala. Závodně tančila. A koncertně hrála na kytaru. A ani ona, ani nikdo z nás si nemyslel, že se to může nějak dramaticky změnit. Až do toho nenadálého, hloupého zakopnutí na rovné cestě, kde nebylo zakopnout o co. Tak se totiž tato nemoc ohlásila.

A toto se může kdykoliv stát u kohokoliv z nás. Může se to objevit u někoho, koho máte moc rádi. Může se to stát Vašemu dítěti. A pak to budete Vy, kdo bude v situaci, že budete prosit své známé s vysokými ploty kolem své zahrádky, aby Vám dovolili zasadit pár rostlin, které pomohou.

Prosím, pomozte.

Já nechci po Vás peníze, ani jiné dary.

Prosím Vás ale, pošlete tento můj email dalším lidem. Svým příbuzným, přátelům a známým. A poproste je, ať i oni udělají totéž. Ať se o této perzekuci, kterou páchají mocní České republiky a dalších států Evropské unie na nemocných lidech, kteří nechtějí nic jiného, než se léčit tak, jak jsou oni přesvědčeni, že je pro ně dobré.

A ať si také všichni uvědomí, jak nesvéprávné tvory z nás, údajně svobodných lidí, mocní tohoto našeho světa dělají.

A jestli budete chtít udělat ještě něco navíc, otevřete si webovou adresu:

www.lecebnekonopi.cz/petice/podepsat

kde probíhá podpisová akce za legalizaci léčebného konopí a připojte se.

A pokud by i to pro Vás bylo málo, napište svému poslanci a senátorovi, ať se i oni nad tímto stavem zamyslí.

My skutečně nejsme nesvéprávné bytosti bez vlastního rozumu.

Jsme dospělí, jsme rozumní a chceme být i svobodní.

Zdeněk Majzlík

Týn nad Vltavou

Česká republika

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Dopisy čtenářů“ – ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

Otevřít seriál Zákony Vesmíru

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Tania 2012-05-29 06:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chci vyjádřit svojí podporu. Rozešlu dál.

Ikona diskutujiciho Al 2012-05-29 09:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je mi líto, ale marihuana se nerovná čokoládě, je to opravdu droga s nebezpečnými účinky, znám dost mladých lidí, kterým její užívání změnilo osobnost, jsou emočně otupělí a mají v nepořádku paměť a schopnost soustředění, účinky na plíce jsou srovnatelné s tabákem. Chápu, že vážně nemocným může krátkodobě pomoci, ale varuji před jejím užíváním lidi zdravé.

Ikona diskutujiciho Al 2012-05-29 10:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Eileen 2012-05-29 10:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Marihuana je určitě hodně léčivá rostlina, která pomáhá na širokou škálu zdravotních problémů, sama používám konopné máslo a občas i další výrobky z této rostliny a nemůžu si je vynachválit. Přesto si myslím, že by se nemělo zapomínat na to, že marihuana je pořád droga a má obrovské účinky na lidskou psychiku…

Ikona diskutujiciho Katrin 2012-05-29 11:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo mě fascinuje to, proč jeden dospělý člověk druhému člověku něco nakazuje, zakazuje atd. Marihuanu nemám ráda, ale ať si každý dělá co chce ne? Když to někomu pomůže tak proč by jí nemohl užívat – stejně jako když si někdo ubližuje mám právo mu to zakazovat? Třeba je něco špatně v celé společnosti že mladí lidé se radši postupně zabíjí než aby tu byli – ono taky vyhlídka chodit povinně někam kde se učíš nesmysly a pak celý život dělat něco co tě nebaví (a nemá to ani žádný vyšší smysl kromě ničení planety a okrádání druhých lidí) pro někoho cizího 8 hod denně s tím, že ti zbydou 4 hod (ani to ne) pro tebe – není moc lákavá.. To je postupné cvičení otroků ve škole s postupným navyšováním času toho co snesou a pak už jen 50 let poslouchat někoho jiného a ještě se přetvařovat jak tě to baví a pak když už jsi zmrzačený a nemocný tak máš teda 10 let odpočinku předtím, než můžeš konečně zemřít. Co jsi z toho života měl? Proč jsi vlastně žil? Určitě je dobrá cesta přestat se nejdřív zabíjet – tedy nepít alkohol a co nejlépe se starat o své tělo (nemůžeme to ale nikomu nakazovat). Pak až nebudeš závislý na okolí bys měl mít stejná práva a svobodu jako kdokoli jiný, nevidím důvod proč platit daně a volit někoho aby za mě rozhodoval.

Ikona diskutujiciho Alue 2012-05-29 11:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Netvrdím, že by se měla Marihuana zlegalizovat, ale určitě se všichni shodneme na tom, že by měl existovat zákon, který takto nemocným lidem její konzumaci umožní, ideálně jim k tomu ještě dopomůže. – Rozhodně je totiž lepší kouřit jointy, než končit v nemocnici se zácpou a pak v nehlídané chvíli spáchat sebevraždu.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-05-29 11:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ono to nebude bezpečné ako čokoláda, je to vraj rakovinotvorné oveľa viac než tabak, a tí čo to užívajú sú z toho akísi vymletý, pod vplyvom trávy sú otupený a je im všetko jedno.Zakázané je to preto že z toho štát nemá prachy ako z alkoholu a cigariet. A predstavte si že by to povolili, na druhý deň je zhúlená polka republiky, ľudia by prestali chodiť do práce, pád systému, anarchia…a toho sa systém bojí.Píše že sadí 30 rastlín, tak nech ich nasadí rovno sto, trest je rovnaký ,mal by toho dosť a nemusel by prosiť nikoho nech mu to pestuje. Tajné služby ho už určite sledujú, ale nič nespravia pokiaľ to nezačne dílovať alebo pokiaľ ho niekto neudá.Petíciu nepodpíšem, som za legalizáciu  ale pre všetkých.

Ikona diskutujiciho Verča 2012-05-29 11:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Všechno se dá využít, ale i zneužít. Je nesmyslné, aby někdo řídil naše životy a určoval co smíme a co ne, protože ten jediný, kdo je  za nás zodpovědný jsme my sami.

Ikona diskutujiciho Lilly 2012-05-29 11:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tiež súhlasím s Alue. Marihuana by sa mala povoliť aspoň pre tých chorých, ktorým táto rastlina pomáha. Ale zákony sú zložité, no. Držím pánovi palce aj jeho dcére, nech to teda dobre dopadne.

Ikona diskutujiciho jjj 2012-05-29 11:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ale,ze pan poslal svou fotku a podepsal se svym pravym jmenem tak nevim,aby z toho nemel nejake problemy, lidi jsou zli,aby mu nekdo jeste nezavaril.Taky si myslim,ze v urcitych pripadech jako u pana Majzlika,by se mely udelat vyjimky-jinak pro marihuanu nejsem,syn me sestry s ni zacal asi pred 10ti lety a dnes je z nej fetak,ktery bere ledacos a nici se tim.Rika se,ze marihuana je vstupni droga a jevi se mi to tak.

Ikona diskutujiciho Daysy 2012-05-29 12:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Určitě si myslím, že k léčbě by toto mělo být povoleno.

Ikona diskutujiciho Firzen 2012-05-29 12:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Noo.. ok, ale jak to je se škodlivostí například botulotoxinu? Není to jed, který je smrtelný i ve velmi malém množství? Přesto však dokáže pomoct zkrášlit partie lidem, pokud si to přejí.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-05-29 12:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím že legalizácia len pre vážne chorých by bola nespravodlivá, čo tí čo majú niečo menej vážne a chcú sa tiež liečiť, prečo by mali byť diskriminovaný? Navyše by im asi nepovolili to pestovať doma, ale predávali by to draho v lekárni a len by tých chudákov závislých zdierali. Ak legalizovať, tak úplne, nech nenaháhaňajú decká čo majú pri sebe sáčok trávy, ale ozajstných zločincov.

Ikona diskutujiciho Dominika 2012-05-29 12:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Týjo to je napsané přímo úžasně! Tento článek mě fakt dostal…Ještě nikdy jsem nepoznala někoho kdo by dostal rakovinu plic z marihuany vždy to bylo jen z cigaret… Navic si nemyslím, že kdyby ji legalizovali tak by byla do druhého dne zhulena pulka republiky. Ona je zhulena totiž už ted, protože ten kdo chce si jí prostě dá a nezajímá ho že mu to někdo zakazuje..

Ikona diskutujiciho Nikdo 2012-05-29 13:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám roztroušenou sklerózu šest let. Marjánkou jsem se neléčil, ale ještě v mládí jsem ji několikrát zkusil, takže vím, proč si na ni lidi snadno zvyknou. Nepodporuju to. Mému kamarádovi, citlivému jedinci, tráva prokazatelně přivodila problémy s pozorností a jinak mu silně rozhodila psychiku. Paní trpící hrůzami RS pochopitelně neřeší možné  psychické důsledky, ale tráva myslím si by měla být krátkodobý prostředek úlevy. Kouřit 4 jointy denně? Není to krapet příliš? Ale budiž, nesoudím, paní je možná zrovna typ, kterému to nic nedělá. Za sebe chci jen dát na vědomí, že

Ikona diskutujiciho Vermel 2012-05-29 13:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Fandím, petici jsem podepsala.

Ikona diskutujiciho grétka 2012-05-29 13:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

alue je dobřeb že jsi to sem dala určitě rozešlu.každy rodič udělá pro své ditě cokoliv obdivuji toho pána.

Ikona diskutujiciho Jenny 2012-05-29 14:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pošlu dál! Má sestra také trpí touto nemoci.

Ikona diskutujiciho Moonscream 2012-05-29 14:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem rozhodně pro legalizaci, nejen pro léčebné účely, ale úplně. Když jsou povoleny cigarety, tak proč ne marihuana? Kde je sakra ten závratný rozdíl, který způsobil že jedno je povolené, přestože to nepřináší nic dobrého, narozdíl od trávy – léku? Samozřejmě, dá se zneužít, ale když je někdo blbec a přežene to, je to jeho věc. Sama si dám občas jointa a troufám si říct, že mi z toho nic není 🙂 – jen je nutné se držet pravidla "všeho s mírou".

Ikona diskutujiciho Vesmírná Sestra Khalia 2012-05-29 14:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Rozesílám dál, to rozhodně. Je to postavený vážně na hlavu, ale co taky není na hlavu v tomhle systému že…

Ikona diskutujiciho Anoel 2012-05-29 16:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ale to je právě ono, oni to nechcou zlegalizovat, protože je to levnější než jakékoliv jiné léky…takže by tím doktoři a stát vlastně prodělali

Ikona diskutujiciho Robert 2012-05-29 16:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podle pana Majzlíka nemá perzekuce v souvislosti s marihuanou žádný racionální podklad. Jenže ona má. A velice racionální, tedy pro určitou část populace. Ten podklad se jmenuje PENÍZE a farmaceutické firmy. Je zbytečné psát poslancům a senátorům, protože přes ně takový návrh nikdy neprojde. Jak řekl pan předseda VV John, "kapři si svůj rybník nevypustí". Zmíněné farmaceutické společnosti, v zájmu zachování jejich obrovských zisků, kupují zákonodárce, aby prosazovali jejich zájmy. Řešením by mohla být výměna politiků za neúplatné, ale to v našem prostředí nevidím příliš reálně. Petici samozřejmě podepíšu, tahle rostlina se měla pro léčení lidí používat už dávno. Ještě jedna poznámka: zmíněné společnosti vůbec nemají zájem někoho vyléčit, protože potom by jejich chemické "léky" už nepotřeboval. Doporučuji k přečtení třeba knihu "Jak vyrobit pacienta" od dr. Hnízdila.

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2012-05-29 17:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem pro to, aby se zákonem nezakazovalo pěstování jakýchkoliv rostlin. Ty rostliny tu byly dřív než my a proto nikdo nemá právo v tomto směru někomu něco zakazovat, protože mu nepatří. Ani ty rostliny, ani ten člověk.

Ikona diskutujiciho Míša 2012-05-29 17:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přesně. Je spousta lidí, kterým pomůže, avšak má na své uživatele i neblahý vliv.

Ikona diskutujiciho Meteor 2012-05-29 17:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To s tou škodlivosťou marihuany je mierne prehnané. Samozrejme marihuana môže fungovať ako "odrazový" mostík k iným drogám(ale skôr nie) a na každého účinkuje inak, takže sa nedá predpovedať presne ako bude na koho pôsobiť. Ale to, že je škodlivejšia ako tabak nie je pravda: štúdia prevedená Davidom Tashkinom na generácií hipies ukázala, že ani najtažší fajčiari marihuany nemali zvýšení výskyt rakoviny, kdežto fajčiari tabaku ho mali zvýšený asi 20-násobne. Dokonca alkohol je viac navykový ako marihuana, lebo spôsobuje fyzickú závislosť. Dokonca nebol zaznamenaný prípad smrti od predávkovania sa marihuanou(môžeme toto isté povedať o legálnom alkohole či tabaku?) Pre viac informácií odporúčam (ak môžem) knihu "Marihuana: Zakázaná medicína" od L. Grinspoona a J.B.Bakalara

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2012-05-29 18:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]: No, popravdě mně třeba cigarety strašně smrdí a joint ne (sama ani jedno nekouřím). Když si vezmeš, že joint je kus suché rostliny zamotaný do papírku, kdežto cigareta je kus suché rostliny zamotaný do papírku a okořeněný cukrem, čpavkem a dalšími přísadami, které mají posílit závislost a zdravé nejsou ani trochu, vůbec se nedivím, že kuřáci cigaret mají vyšší úmrtnost než kuřáci marihuany, která je z tohohle pohledu mnohem čistější a hlavně – víš přesně, co kouříš.

Ikona diskutujiciho trypta imp 2012-05-29 22:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

nejlepsi vlastnosti travy je ta, ze uci cloveka premyslet, podnecuje zvedavost a to, ze vede k silnejsim drogam je jeste lepsi vec – tim myslim prirodni psychedelika….. neni lepsich ucitelu, nez z rise rostlin a hub

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-05-30 02:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]: Nám zas kedysi hovorili v škole že je 100x väčšia pravdepodobnosť že dostaneme rakovinu z marihuany než z tabaku. Ako to je nikto nevie, jedna štúdia tvrdí že marihuana poškodzuje DNA a môže vyvolať rakovinu a druhá že zabíja rakovinové bunky a rakovinu lieči. Ale je škodlivejšia než tabak, aj preto že sa nepoužíva  filter a fajčí sa teda aj pri vyššej teplote. Dym marihuany obsahuje o 50 až 70% karcinogénnych látok viac. Dosť záleží na tom ako bola vypestovaná.Najzdravšia je tá čo je vypestovaná bez pesticídov a umelých chemikálií.Aj napriek škodlivosti na zdraví a psychike by som sa trávy nebál, nie na každého to má také negatívne účinky akými nás všade strašia,  neverte americkým Bushovským filmom ako muzikál Tráva, kde sa po vyfajčení jointa z ľudí stávajú besniaci krvilačný zombies.

Ikona diskutujiciho Peter 2012-05-31 15:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[28]: rostliny nás samozřejmě učí, ale “ordinovat“ je, to doufám jsi nemyslel vážně:-) To je přeci intimní věc. Velmi, velmi individuální. Méně je zde více. A nic není úplně zdarma, i když není pohodlné si to přiznat:-D

Ikona diskutujiciho elen 2013-10-01 09:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Po přečtení mohu jen souhlasit s legalizací pouze pro takto vážně nemocné.Podobná situace jest prožitá a tudíž chápu a soucítím s nemocným a jeho rodinou.Dovoluji si říci ANO a také NE žít v NE SVOBODNÉM/prostředí,kde jsme neustále kontrolováni systémem,aniž o tom víme/. Svobodné jest vědomě si začít řídit svůj život tak,jak nám to vyhovuje. Všem přeji Radost na Vaší cestě za Láskou. El.

Ikona diskutujiciho michal 2014-03-22 21:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

zdravím všechny, mám alternativní návrh, pokud jde o ,,roztroušenou sklerozu,, zkuste léčbu jinou úspěšnou bylinou – rostlinou!!  jedná se o sněženky, kterou máte zjara každý doma a neplatte lobby fmc firem a distributorům..m

Ikona diskutujiciho Vojta 2014-07-27 02:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To co se o trávě vykládá ve škole je jen tlak režimu. To, proč je na ní stát tak alergický je jen proto, že je to prostě univerzální lék a materiál na mnoho věcí. To, že do té paní cpali všechny možné svinstva a jediné, co jí doopravdy pomáhalo je jen další příklad tématu "farmaceutický průmysl léčí, ale hlavně nesmí uzdravovat, jen aby z toho tekly prachy."

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek