Požár francouzské katedrály Notre-Dame: Máme plakat, nebo slavit?

18.4.2019 v Zprávy 30

Katedrála na ostrově Cité byla nejnavštěvovanější pařížská památka, do níž ročně zavítá 10 milionů lidí. Katedrála Notre Dame, v češtině tedy Naše dáma, byla označována jako skutečné srdce Paříže. Leží na ostrově Cité, a ve 13. století byla velice důležitým poutním místem nejen pro francouzské věřící. To se však změnilo v pondělí 15.4.2019, kdy ji zachvátil požár. Okolnosti jeho vzniku jsou však krajně podezřelé.Nezávislé médium tadesco.cz vydalo v úterý k incidentu komentář svého čtenáře, který na místě žije a celou věc měl z první ruky, doplněnou komentářem od tomáše marného:

Komentář Erika Steinera, toho času obyvatel Paříže, k situaci:

,,V úterý večer měl vystoupit prezident Macron s prohlášením k řešení hnutí Žluté vesty a opatřením na stabilizaci situace. Hned v pondělí večer ve 20:00 se vynořují teorie, komu tento požár pomohl ?! Všechny zpravodajské televize dávají skoro celý den speciální vysílání k včerejšímu požáru. Debaty jsou opravdu zajímavé, protože zaznívají během debat, někdy i bouřlivých diskusí, různé teorie. Už jen tento fakt je sám o sobě velmi zajímavý, že se veřejně prezentují různé názory (v době politického korektního vyjadřování bychom to mohli nazvat konspirace!). Prezident však vyzývá k jednotě a sjednocení. Co má za těmito prohlášeními být je dost sporné a zaznívá to i v diskusích. PROČ najednou takové sjednocování, má to jiný význam? Ptají se mnozí!
Dalším zajímavý faktem je, že některá média už prohlašují s velkým důrazem, že příčina je nehoda?!? Z důrazem na fakt, že máme věřit úřadům! Ani ne 24 hodin po události, jako je požár a někdo chce přesvědčit lidi, že není jiný důvod než nehoda? Vyšetřování, které většinou trvá několik dnů a vyžaduje různé expertízy, je najednou po ani ne 24 hodinách už někomu jasné, že jiné teorie nejsou zjištěny, ale nehoda je určitá?!? To vytváří více otázek, než odpovědí.
Nejnovější je informace, že plánovaná akce Žlutých vest bude pro tento požár a jeho dopad na Francouze zrušena !!! Komu vše nahrává a v jakém krátkém čase už začíná být via a via jisté. Počkejme si na další odhalení, které mohou přinést i další překvapení a zvraty.“

Katedrála hoří a MACRON se v rozhovoru podezřele usmívá. Stejně jako kdysi starý BUSH u dvojčat.

Tímto způsobem nemůže reagovat normální člověk, pokud ho to přímo netěší!!!!! Řekl bych, že je to velice podezřelé a není vyloučeno, že raději obětují Katedrálu, jenom aby zastavili žluté vesty. I to je možný důvod. Proč se tak P-REZIDENT MAKARON směje, baví se dobře? Co za jeho lišáckými úsměvy stojí? Uvidíme…..

Jaké další okolnosti týkající se požáru katedrály podezřele zapáchají?
Ve stejnou dobu, kdy hořel Notre-Dame, hořela v Jeruzalémě Al-Aqsa-Moschee. Velice zvláštní!!!!! tm dodává, že veškerá náboženství byla k vyvolání válek a nenávisti mezi lidmi. Není vyloučeno, že právě zde má vše skončit….

Velice zajímavá bytost se pohybuje těsně před požárem na ochozu Notre Dame:

Pokud jste někdy v Notre Dame byli, z každého rohu na vás koukají rohaté bytosti a celá katedrála je jimi zvenčí poseta. Proč asi????

Jaké bytosti jsou přitahovány do chrámu díky různým vyzývajícím skulptůrám na celém Notre Dame

Není vyloučeno, že právě požár a pád věže je symbolický přechod od zla k dobru. Obrazně řečeno pád celé EU a přechod k novým dějinám bez diktatury…..A je nutné ještě dodat, že tento den je velice zvláštní:

(konec citace článku, zdroj)

Už v 18:20 byl podle německého Bildu spuštěn první alarm, ale byl odmítnut jako falešný poplach. Zanedlouho poté začalo pořádně hořet. Požární expert Serge Delhaye však upozorňuje, že jiskra může doutnat i hodiny bez povšimnutí. Druhý alarm se ozval v 18:43. A to už se z katedrály začal valit dým, objevily se plameny, které se rychle dostaly do podkroví.

Média uvádějí, že se do hašení katedrály zapojilo přes 500 hasičů. Kdyby se toto množství lidí chytilo za ruce, pohodlně obejmou celou katedrálu. Přesto jsme prvních dvacet minut jenom koukali, jak katedrálu pohlcují plameny a nikde ani strůžek vody. Čekali snad, až bude pořádně co hasit?

Katedrála se hasila opatrně a pozvolna, aby se z ní ještě dalo něco zachránit. Vrtulník k hašení přivolán nebyl, údajně aby se nepropadla střecha. Nakonec zůstala jedna třetina budovy, která je aktuálně určena k renovaci. Okamžitě se samozřejmě sbírají sponzorské dary na její obnovu.

Otázka, jak mohlo k požáru dojít, se nabízí i ve chvíli, kdy víte, jak moc dobře je budova zabezpečená, propletená systémem kamer a aktivně hlídaná. Že by mohlo dojít k náhodné nehodě, kterou neviděly kamery? A co ten zakuklený cizinec, co se krátce před požárem procházel na ochozu, jak ukazuje horní tweet? Turista se speciálním povolením? V tu dobu nahoře nikdo neměl co dělat.

V podstatě je jen otázka času, než média dřív nebo později přiznají, že to bylo naplánované. Stejně jako jsou již přiznaná dvojčata z 11. září a potopení Titaniku, dokonce jsou o tom haldy dokumentů. Stačí počkat.

Katedrála v Notre Dame bývala centrum velmi mocné destruktivní energie
Lidé, kteří na místě žili, nebo u katedrály opakovaně pobývali říkali, že kdykoliv tam člověk přišel, vždycky vynášeli ven 1-3 lidi v mdlobách. Tak obrovskou sílu měla tato katedrála, která okamžitě sála energii z každého, kdo dovnitř vešel. Ostatně to budova jasně ukazovala i navenek, že v ní sídlí obrovské zlo. Ale kdo by tyto obrazy skutečně četl?
Nemusíte ani přesně vědět, kam se musíte dívat, katedrála byla ďábelskými obrazy a sochami ďáblů doslova poseta, například to můžeme vidět zde:

Jeden ďábel stojí vedle anděla a druhý ďábel šeptá přes rameno do ucha jedné z ovcí v řadě, co je zároveň i voják. Jde vidět, kdo vojáky ovládá. Nepřipadá vám to nijak podezřelé?


Když se podíváte pořádně na váhu, tak dole je modlící se ovčan a nad ním je na váze ďábel. A zespoda se ho dotýká další dábel.


Rohatý ďábel kouká na paříž. Těmito chrliči byla budova doslova posetá.


Tato ,,lidská“ postava nevypadá zrovna spokojeně:Reptilián!!

 

Kdyby vás náhodou zahltila jakásí vlna soucitu a solidarity, vzpomeňte si, jaká budova vlastně vyhořela a jaké v ní bylo koncentrované obrovské zlo. Nezbývá než doufat, že je to pro lidstvo konstruktivní znamení a že bez těch potvor, které požár vyčoudil, bude celé Francii lépe. Celá budova zcela nespadla. Vyhořel interiér, padla hlavní věž, ale kamenné obvodové zdi i s odpornými chrliči, požár přežily. Naprostá destrukce to není a budovu bude jistě možné uvnitř zrenovovat.
Nebo je to jen zástěrka na odvedení pozornosti, která má splnit jiné, mnohem aktuálnější cíle. Proč by se jinak Makaron tak podezřele usmíval na interview? Nevypadá, že by ho ten požár nějak trápil a očividně se to ani nesnaží skrývat. Ve Francii mezi neoficiálními zdroji už prosakují zprávy o plánovaném zapálení chrámu, ale všichni navenek mlčí, protože ve chvíli kdy by to přiznala oficiální média, budou údajně žluté vesty všichni občané.

© aluska.org 2019Komentáře

Ikona diskutujiciho armag 2019-04-18 06:17:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zvláštní, že zde nikdo neplakal, když armády bombardují důležitá města naposledy v Iráku, Sýrii, tak tam taky zničili obrovské množství památek.
Navíc je stejně možné, že to nebyla náhoda a zapálili si to sami…

Ikona diskutujiciho Nika 2019-04-19 07:33:18
Ikona diskutujiciho
sipka

Nie armády, ale islamský štát zničil Palmíru a veľké Budhove sochy.

Ikona diskutujiciho armag 2019-04-20 07:44:24
Ikona diskutujiciho
sipka

V Iráku v 90. letech a potom v té druhé válce památky ničily armády NATO. A kdo myslíš, že platí, organizuje a dodává zbraně islámskému státu?

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2019-04-20 21:52:04
Ikona diskutujiciho
sipka

Nikto neplakal pretože to bolo mimo Európy.

Btw keď už spomínate zničené Budhove sochy, tak ničenie sôch je normálka všade vo svete, podľa toho ako sa menia režimy. I v katedrále Notre Dame boli zničené pôvodné sochy počas Veľkej francúzskej revolúcie a mala byť zdemolovaná celá katedrála. Len kultúrne národy neničia sochy, bez ohľadu na to či s nimi nábožensky a politicky súhlasia alebo nie.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-20 22:25:30
Ikona diskutujiciho
sipka

…. jak barbarské 🙁

Ikona diskutujiciho Nika 2019-04-21 09:31:29
Ikona diskutujiciho
sipka

2 armag – menuj aspoň jednu pamiatku zničenú armádou NATO

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2019-04-21 13:13:47
Ikona diskutujiciho
sipka

zničené kostely v Kosovu za působnosti NATO, některé byly starší než Notre-Dame
https://vk.com/id519156098?z=photo463463195_456248470%2Fwall519156098_270

Ikona diskutujiciho Nika 2019-04-22 07:10:19
Ikona diskutujiciho
sipka

2 mariankosnac ale prosím ťa, vieš vôbec koľko z nich bolo zničených albánskym nacionalistami? Napr. https://sk.m.wikipedia.org/wiki/Chrám_svätého_Eliáša_(Podujevo)

Ikona diskutujiciho armag 2019-04-22 10:03:02
Ikona diskutujiciho
sipka

Nika: Něco zničili i Albánci, ale jde o to, že NATO bombardovalo celé Srbsko a mířilo na civilní cíle.
Jinak, až si sundáš své růžové brýle, tak si někdy zjisti, co se dělo v Iráku, když tam USA přinášely demokracii, tam se rabovaly a ničily památky ve velkém. Tam z muzeí ty památky totiž kradli sami američtí vojáci, asi měli malé výplaty…

Ikona diskutujiciho Nika 2019-04-23 07:07:15
Ikona diskutujiciho
sipka

2 armag – Uhm, takže pamiatku zničenú NATO vymenovať nevieme, tak prejdeme k ďalšiemu obľúbenému tématu rabovanie. Áno boli prípady aj keď vojaci sa chceli obohatiť, ale pozri sa na tie rabovania lepšie a zistíš, že rabovali hlavne domáci obyvatelia. A čo sa týka vojny v Juhoslávii, keď je bombardovanie, len ťažko sa vyhneš civilným obetiam. Vojna je skrátka taká, je nevyberavá. Zámerne isto nelikvidovali civilistov.

Ikona diskutujiciho Tereza 2019-04-18 08:23:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, s velkým zájmem jsem si přečetla tenhle článek. Bohužel nevím, co si z něj mám vzít: je to tedy akt dobra, nebo si katedrálu zapálily francouzské elity samy, aby utáhly šrouby? Zdá se mi, že prezentuješ dvě teorie a nijak je od sebe neodděluješ – kdyby katedrála vyhořela konáním konstruktivních sil, tak by z toho asi Macron, který je dle tebe zástupcem či loutku elit asi neměl radost, kterou podle článku má, ne?
(Mimochodem, aniž bych se chtěla Macrona jakkoli zastávat, tak já se třeba ve stresových situacích taky směju – dokud se směju, nepřijde panika, pro mě osobně je to obranná technika před hysterákem)
Co se týče chrličů, úplně nevím, jestli bych jim připisovala nějakou zásadní temnou roli. Středověký člověk uvažoval trochu jinak než my, jeho obrazotvornost byla výrazně vyšší než naše a chrliče ve tvaru nestvůr měly obvykle buď ochrannou roli, nebo triumfální (porazili jsme zlo, tak si jeho hlavu vystavíme v chrámě). Nestvůrné chrliče se vyskytují i na jiných než křesťanských stavbách a předpokládám, že vysoká šlechta, majitelé hradů by si na svoje sídlo zlo asi dobrovolně nepřivolávali.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-18 09:56:40
Ikona diskutujiciho
sipka

To je samozřejmě jen opíjení rohlíkem. Kdo ty bytosti v chrámech a kostelech nevidí, tomu možná opravdu uvěří… Tento článek nereprezentuje konečnou pravdu, ale shrnuje dostupné indicie a teoretické možnosti. Tvrdit z křesla v ČR, že vím přesně jak to bylo, by bylo velmi hloupé.

Ikona diskutujiciho Vika 2019-04-18 09:04:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Někde jsem četla, že ty čertíci tam byli dodělány až v pozdějších stoletích, původně
tam nebyli.

Ikona diskutujiciho armag 2019-04-18 10:02:06
Ikona diskutujiciho
sipka

Chrliče ve tvaru děsivých duchů a démonů byla klasická výzdoba v gotickém slohu. Mělo to sloužit k tomu, aby svým vzhledem odradili škodlivé duchy od toho, aby se přibližovali k té stavbě.

Ikona diskutujiciho Vika 2019-04-18 11:24:57
Ikona diskutujiciho
sipka

Armag- V tomto případě to asi nebude, četla jsem na novinkách a teď jsem to nemohla najít, ale jinde na netu jsem opět našla toto: Velké restaurace se katedrála dočkala ve 40. až 60. letech 19. století. Z té doby pocházejí například sochy různých chimér a ďáblíků, které shlížely z věží katedrál, často mylně považované za doklad středověkého umění. Ve skutečnosti je ale ve své dílně vytvořil památkář a architekt Eugen Viollet – le – Duc.

Ikona diskutujiciho Sisi 2019-04-19 10:39:54
Ikona diskutujiciho
sipka

Pro Armag: To se asi reklo lidem, aby pochopili, proc nejsou stavby nejak krasne vyzdobeny, ale je to lez…ve vesmiru podobne se pritahuje, a takove stavby iniciuji elity, takze je jasne, jake sily stavba pritahuje a pro jake sily byla postavena…

Ikona diskutujiciho Moudravrba 2019-04-18 09:21:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podle toho videa to vypadá, jak kdyby ten požár založil nějaký islamista.

Ten požár byl podle mě založen úmyslně. To je víc než jisté. Jak jinak si vysvětlit, že začne hořet skoro celá kamenná budovat. Od stavebního dělníka, který odhodil vajgl to asi určitě nebylo. Navíc se prý začínají objevovat stopy od benzínu. Podle mě za tím stojí Macron. Ten člověk už stejně nemá co ztratit a je s nervama v prdeli, jak na něj tlačí ty „žluté vesty“ (obyčení nespokojení občané). Teď má příležitost se ukázat v lepším světle jako národní hrdina, který zachrání starodávnou památku.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-18 09:54:24
Ikona diskutujiciho
sipka

Včera jsem četla v zahraničních novinách, že ve Francii v minulém roce bylo vypáleno cca 850 kostelů. I kdyby si to Makaron sám nezapálil, tak je jasné, že když hoří kostely po celé Francii, co se asi stane s touhle katedrálou. voila… zkusím to dohledat

Ikona diskutujiciho armag 2019-04-18 10:03:55
Ikona diskutujiciho
sipka

Vypadá to tak, protože Mikronovi se hodí, že odpoutal lid od protestů Žlutých vest, dokonce už některé protesty zrušili a začla sbírka na obnovu, takže Mikron získal média na svou stranu a nyní se měsíc bude psát o něčem jiném, než je jeho neschopnost.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-18 10:08:44
Ikona diskutujiciho
sipka

Tady je to. Bylo jich 875.
https://www.infowars.com/lou-dobbs-it-was-a-political-decision-to-rule-out-arson-in-notre-dame-blaze/

Ikona diskutujiciho chleba 2019-04-18 12:26:45
Ikona diskutujiciho
sipka

ta kamenna budova ma porad konstrukci strechy ze dreva.

Ikona diskutujiciho fluttershine 2019-04-18 10:45:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně se líbí, jak teď všichni přidávají fotky, jak tam byli, jak to bylo to nejkrásnější místo z celé Paříže, atd. Tím, že jsem k tomu místu neměla žádný osobní vztah, se na to spíš koukám tak, že to byla nějaká událost, která se stala, nijak zvlášť mě nezasáhla a bude zábava sledovat, jak se všichni budou předhánět, kdo dá víc na ty opravy.
Mimochodem, k těm datům: Atentát byl už 14. dubna, stejně tak potopení Titanicu začalo už 14. Ale to je celkem nepodstatné, podle mě je hlavní chyba v tom, že rok má jen 365 dnů a za ty roky je celkem nemožné, aby se věci neděly v podobných datech.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-18 13:31:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Koho zajímá rozřešení záhadného požáru, tak ještě doporučuji dnešní čerstvý článek: https://tadesco.cz/pozar-katedraly-notre-dame-byl-falesnou-vlajkou-za-komplicity-papeze-organizovan-macronem-merkelovou-a-mayovou-vsichni-sataniste-za-ucelem-zachrany-eu-a-centralnich-bank/

Ikona diskutujiciho Melisa 2019-04-18 15:02:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

proč asi prispivaji tolika penezi…? https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/502896-na-katedralu-penize-jsou-na-chude-ne-stezuji-si-francouzi-na-selektivni-stedrost.html

Ikona diskutujiciho Gulab Nowak Gohar 2019-04-19 17:34:14
Ikona diskutujiciho
sipka

Bude mešita jak víno 🙂 .

Ikona diskutujiciho Tinka 2019-04-20 11:23:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K těm chrličům… Když jsme se o nich učili v dějinách umění, bylo nám vysvětleno, že z tlamy chrliče spolu z dešťovou vodou má symbolicky z katedrály odcházet i zlo a temná energie. 🙂 Mně tenkrát nešlo vůbec do hlavy, proč na chrámech mají být vyobrazené takové příšery. Lidé si ale našli vysvětlení.

Ikona diskutujiciho armag 2019-04-20 16:55:15
Ikona diskutujiciho
sipka

To, že je papež jeden z nejlepších ďáblových poskoků je známá věc. Bohužel katolíkům to stále nedošlo, to ale neznamená, že chrliče nemohly být původně skutečně stavěny z toho důvodu, jak jsem napsal výše.

Ikona diskutujiciho Amaly 2019-04-20 13:37:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja som v Notre Dame bola cca pred 15 rokmi. Bola som na mnohych miestach ve svete a mozem potvrdit ze som z toho „Chramu temnych sil“ utekala co mi nohy stacili. Pre jasnovidnych a inak citlivych, doslova nebezpecne miesto. Musite mat hodne rozvinuty stred hrude, srdcovu cakru aby ste to ustali bez ujmy. Same satanske rosenkrucianske a slobodomurarske a ine ziarice a symboly.Velmi vysoka koncentracia negativnych destrukcnych sil. Podobna energia je aj v hrobkach pod Vatikanom a este vseligde. Nie je to podstatne.. Uz nech sa to vyhorenie pripise komukolvek, vo vyssom principe to splnilo to co bolo potrebne ..

Ikona diskutujiciho Klára 2019-04-21 12:27:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ta podivna postava na ochozu by mel byt udajne hasic ve zlute veste a v bile helme. Nekde se da najit rozsireny zaber mnohem lepe rozpoznatelny 🙂 …kazdopadne deji se zajimave nahody, v ci prospech by to asi mohlo byt. To je otazka pro nas.

Ikona diskutujiciho Andy 2019-04-23 07:17:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, naprosto souhlasí vše co jsi napsala, když jsem byla v tomto ďábelském kostele v roce 2004, tak jsem ho jenom prolítla a mazala ven, nemohla jsem tam vydržet a teď když hořel, tak všichni brečeli a já si pro sebe říkala: co jim je? Proč brečí? Později jsem také podlehla názoru davu, ale díky tvému článku jsem si vzpomněla proč jsem necítila žádnou lítost a už se necítím nijak divně. Hezký den.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek