Poznejte svou skrytou tvář: TEST

4.4.2012 v Zajímavosti 41

Poznejte svou skrytou tvář: TEST

Tento test je inspirován podobným testem od Lipóta Szondiho, maďarského psychiatra z 19. století, který chtěl odhalovat skryté sklony osobnosti podle sympatií a antipatií, jež v lidech vyvolávaly fotografie psychopatů. Vycházel z principu „svůj k svému“ a z poznatku, že na druhých většinou nejvíc nesnášíme to, co se nám nelíbí na nás samých a co potlačujeme.

Vyhodnocení testu pracuje s dvěma typy ego-obran:

Reaktivní výtvor: Úplně odmítneme své skryté sklony a kompenzujeme je tím, že se začneme chovat zcela opačně.

Sublimace: Skryté sklony nahradíme sociálně přijatelnějšími, nebo dokonce užitečnými postoji, uměleckými aktivitami, koníčky…

Před sebou vidíte osm portrétů více či méně sympatických lidí. Dobře si je prohlédněte a vyberte mezi nimi člověka, kterého byste opravdu neradi potkali v noci v podzemním parkovišti a kterého byste podezřívali z nejhoršího.

Vyberte si obrázek (A – H), který vás nejvíce děsí, a po rozbalení celého článku si přečtěte vyhodnocení:


Vyhodnocení:

A. Vybrali jste si sadistu.


Potlačené sklony: autoritářství, potřeba ovládat, zlomyslnost. Jestli jste si vybrali tento portrét inkvizitorského profesora, zřejmě před druhými i před sebou pečlivě skrýváte „silné sklony ke krutému, agresivnímu nebo ponižujícímu chování k ostatním“.

Popření: Jste zcela neškodná bytost. Podřizujete se, jste schopni se obětovat, vždy připraveni pomáhat svým bližním. Jste usměvavý zaměstnanec, ochotný kolega. Zároveň však není snadné být vaším nadřízeným. Když se vám nechce do nějaké práce, děláte obstrukce hašteříte se, trucujete, jste neochotní…). Vaším stylem je pasivní rezistence, naléhání, které časem „otráví“.

Sublimace: Své sklony uplatníte v určitých profesích – řezník, chirurg, policista, zubař, vyšetřující soudce… Nebo je můžete rozumově zdůvodňovat, vést dlouhé rozpravy o řádu a autoritě (syndrom „ředitele zeměkoule“).

B. Vybrali jste si zuřivce.


Potlačené sklony: impulzivita a násilí. Jestli jste dostali strach z tohoto chlapíka s hlavou pitbulla, znamená to, že jste v sobě potlačili, udusili silnou agresivitu.

Popření: Jste mírumilovní, často až extrémně laskaví. Jste přívětiví, přející, hotové dobrotisko, vzbuzujete dojem, že jste solidní a ovládáte své emoce. Vaše náklonnost bývá stabilní, máte silná pouta k lidem, věcem, idejím. Na konci dne však býváte často vyčerpaní. Vysiluje vás neustálé skrývání násilných sklonů, k němuž vás nutí touha být všem sympatičtí.

Sublimace: Svou impulzivitu někdy pozitivně využijete při sportu. Vedete dozajista hyperaktivní život. Váš čas zaplňují stovky projektů, organizujete spousty různých věcí nebo prostě jen vybíjíte svou energii na diskotéce.

C. Vybrali jste si katatonika.

Potlačené sklony: blouznění, hyperaktivita v oblasti fantazie a intelektu. Pokud vás znepokojil ten usměvavý, špatně oholený typ, vřou a kypí ve vás síly, které vás mohou zcela odtrhnout od reality, jestliže s nimi něco neuděláte. ´

Popření: Upínáte se k jistotám, spoutávají vás stereotypní postoje nekladete si otázky, neinovujete, nehledáte změnu…). Jste prototyp stydlivky, který se překonává. Největší strach máte z toho, že ztratíte kontrolu. Díky tomu jste trochu rigidní, pořád v defenzivě, někdy zablokovaní, vždy podle pravidel. Zadržujete své pocity (málo je dáváte najevo, nedělá vám dobře podělit se o své city, přestat se ovládat…).

Sublimace: Vaše schopnost imaginace se často uplatní v různých tvůrčích činnostech, které však vždycky mají svůj řád. Stává se z vás tedy „zaměstnaný kreativec“ – grafik, novinář, fotograf, stylista…

D. Vybrali jste si schizofreničku.

Potlačené sklony: izolovanost, špatné vnímání tělesných hranic, nedostatečné ovládání těla. Zježily se vám vlasy při pohledu na ty mrtvé oči a obličej bez výrazu? Poznáváte v nich totiž své vlastní démony – nezájem o sociální vztahy a omezený rejstřík citů“.

Popření: Věříte na setkávání s lidmi, výměnu názorů, společnost. Chodíte hodně mezi lidi. Vaše zapojení mezi lidi však často neprobíhá k vaší spokojenosti, kontrastuje s vaším bídným intimním životem. V hloubi duše se cítíte pořád osamělí. Vaše vztahy zůstávají na povrchu, jsou odosobněné, nemají „šťávu“, chybí v nich skutečné city. Ve skutečnosti vlastně druhé nepotřebujete, nepotřebujete s nimi žít.

Sublimace: Ve všem, co souvisí s intelektem, nebo v individualistických činnostech, jako je hudba, čtení, meditace. Své sklony můžete rovněž nasměrovat do nějaké mysticko-sportovní vášně (trekking, horolezectví…) nebo do zážitků, které vás oprostí od společnosti lidí (plavba osamělého mořeplavce kolem světa, odchod do kláštera…).

E. Vybrali jste si hysteričku.

Potlačené sklony: nestabilita, narcismus, exhibicionismus. Zdálo se vám, že se od této podivné dámy s těžkými víčky můžete dočkat lecjakých hanebností? To znamená, že ona ztělesňuje všechno, co na sobě nenávidíte – frenetickou chuť svádět, zálibu v okázalosti, touhu po uznání, sexuální přitažlivost…

Popření: Působíte dojmem rezervovaného, velmi do sebe uzavřeného člověka. Ve skutečnosti se ve vašem nitru stále hlásí o slovo a proti vaší vůli se neustále projevuje maskovaná faleš. Vaši touhu svádět často překrývají obsedantní projevy. Jste velmi pečliví, spořádaní ve svém chování, s puntičkářskými způsoby. Býváte „šik“, máte klasický styl, jste zkrátka jako ze škatulky, ale vždycky s nějakým drobným doplňkem, který přitahuje pohledy.

Sublimace: Někdy si volíte neobvyklou specializaci (třeba latinskou filologii) nebo originální životní styl (rozhodnete se pro zaryté vegetariánství). Můžete mít po svém boku nápadnou osobu, aby s vámi kontrastovala. Nebo si osvojíte nějaký zvláštní zvyk – například olíznutí rtů, pokaždé než začnete mluvit.

F. Vybrali jste si ženu v depresi.

Potlačené sklony: pochybnosti o vlastní hodnotě, pocity méněcennosti a viny. Je-li pro vás tato neškodná bytost ztělesněním toho nejhoršího, znamená to, že jste v podstatě hluboce smutní a pesimističtí, ale nedáváte to najevo.

Popření: Uvolněný a bezstarostný typ extravertní osobnosti. Někdy opravdu veselá kopa. V každém okamžiku z vás čiší dynamičnost, sebedůvěra a optimismus. Občas se projeví podráždění, špatná nálada a podivné návaly smutku (syndrom smutného klauna). Někdy také můžete působit podezřívavě a nevraživě.

Sublimace: Svého duševního utrpení se zbavujete tím, že se staráte o utrpení druhých (ošetřovatel, psycholog…). Anebo se uplatníte v náboženství či v boji za dobrou věc.

G. Vybrali jste si maniaka.

Potlačené sklony: extraverze, vzrušení, sebepřeceňování, marnotratnost. Vzbuzuje ve vás ten žoviální dobrák nenávist a odpor? Asi v sobě skrýváte nadšení, které by z vás snadno mohlo udělat blouznivce a fanatika, v každém případě někoho, s kým se nedá žít.

Popření: Nesnášíte hluk, výstřelky, nevázanost, máte strach ze skandálu. Jste vzorem diskrétnosti, rezervovanosti a zdrženlivosti. Jste rozumní, šetrní, své chování dobře ovládáte, nic vám neuteče, žádný prohřešek nepronikne na povrch. Někdy se však vaše potlačovaná mánie projeví na druhých – máte na ně přehnané požadavky, potřebujete všechno kontrolovat, prověřovat, dohlížet…

Sublimace: Veselí společníci, duše party, jste schopni zorganizovat obrovské večírky, vymýšlet všemožné zábavy. Mohou z vás být odborníci na vztahy s veřejností, reklamu.

H. Vybrali jste si zvrhlíka.

Potlačené sklony: homosexualita, transvestitismus. Zdá se vám, že by ten mladíček mohl být nebezpečným pederastem? Není pochyb o tom, že máte potíže s vlastní identitou, a to především sexuálního rázu.

Popření: Přehnaně, přespříliš projevujete své biologické pohlaví. Vaše postoje, vzhled, chování, zkrátka všechno na vás přímo křičí, že jste „opravdový“ muž nebo „opravdová“ žena. Jste skutečný chlapák nebo velmi sexy žena a v obou případech ďábelští svůdci (lovíte, shromažďujete „zářezy na pažbě“…). Vaším dalším zvláštním rysem je, že mezi vámi a jinými muži, resp. ženami panuje silná rivalita. Snažíte se jim přebrat jejich ženu, případně muže.

Sublimace: Angažujete se v boji za základní hodnoty – rovnost pohlaví, stejné platy, stejné zastoupení mužů a žen… Nebo máte talent (i úspěchy) v činnosti tradičně vyhrazené druhému pohlaví – v případě mužů např. móda, péče o vlasy, líčení, u žen zase motorky, pilotování stíhaček atd.

Pozn.: Alue: Pokud by vás zajímal můj výsledek, tak já mám subliminovaného Katatonika, to jsem dopadla ještě dobře. Dala jsem tento test pár svým přátelům k odzkoušení a jeho přesnost je až šokující.

Kam dál:

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Ivo 2012-04-04 05:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, jaký je výsledek, když mi nevadí potkat ani jednoho z nich?

Ikona diskutujiciho Daysy 2012-04-04 06:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Celkem mi to sedí.

Ikona diskutujiciho Moncaa 2012-04-04 06:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky mám sublimovaného katatonika:D naštěstí to není to nejhorší, sem se docela bála co mi vyjde:D:D

Ikona diskutujiciho Veronika 2012-04-04 07:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nevím, jestli mi to sedí. Zdá se mi, že ne. Asi se na to budu muset mrknout znovu, třeba večer, páč si výsledek možná nechci přiznat! Taak to asi bude :D :D Vyšlo mi B… :D

Ikona diskutujiciho Erika 2012-04-04 07:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Test znám a musím uznat, že v něčem se výsledek se mnou shodoval.Ale čemu nerozumím je to, odkud a z jaké doby jsou ty fotografie, jelikož "háčko" bych přísahala, že je fotka mého dědy, který se narodil v roce 1922 a rozhodně žádný zvrhlík nebyl, naopak jsem za svůj život nepoznala slušnějšího člověka.Takže fakt nevím, kde to vyhrabali.

Ikona diskutujiciho secret 2012-04-04 08:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Koukám,koukám a nikdo mi tak děsivý nepřijde :D. Tak co ted?

Ikona diskutujiciho Míša 2012-04-04 08:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ty se poslední dobou nějak necháváš inspirovat na internetu 🙂

Ikona diskutujiciho Pavel Topič 2012-04-04 08:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

..klidne bych se potkal na parkovisti se vsema.

Ikona diskutujiciho Nasgol 2012-04-04 09:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No nwm nwm..

Ikona diskutujiciho Nasgol 2012-04-04 09:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

EDIT: nebo že bych to potlačoval O.o

Ikona diskutujiciho Farah 2012-04-04 10:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

F a D :D a sedi to, faktem je, ze od jisteho dne si rikam: CHCI verit, ze lidi nejsou tak spatni, jak se ke mne driv chovali. A proto nezustavam nikde prilis dlouho, kdyz to neni dlouholeta kamoska a neni to sraz ve dvou-nejlepe prave ve dvou se mi povida. Nikdo nikoho nepreskakuje,vymena nazoru tez mezi pouze dvema osobami je mirnejsi- a uprimnejsi- tedy opet vychazim z predpokladu, ve ktery si tolik doufam- ze svet nejsou jen pokrytci 🙂

Ikona diskutujiciho Christie 2012-04-04 10:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já si vybrala E.. a fakt to docela sedí :D Akorát moc nechápu princip toho popření a sublimace? Mám něco z obou..

Ikona diskutujiciho Katrin 2012-04-04 11:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo tohle bude asi pravda – dělala jsem si ten test před několika lety a vybrala jsem si jiné osoby než dnes a sedělo na mě to popření. Dneska mě tam zaujala jen jedna osoba tak jsem si to přečetla a jak se chovám na mě sedí to popření úplně (že se chovám opačně). Přečetla jsem si ze zvědavosti to, co mi vycházelo minule – a tam už na mě nesedí to popření ale sublimace! Už ve mě vyvolávají pouze malou nesympatii, ale to co zatím popírám vyvolává velký odpor.

Ikona diskutujiciho Hesteth Azees 2012-04-04 12:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je k nevíře, naprosto přesné. O.o

Ikona diskutujiciho Sim 2012-04-04 13:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

teda.. uplne to sedi :D mne vyšiel zurivec :D

Ikona diskutujiciho Realtoltek 2012-04-04 13:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Reditel zemekoule ;P.

Ikona diskutujiciho Jezzy 2012-04-04 13:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten test znám. Mám C – skvěle mě to vystihuje. :D

Ikona diskutujiciho marryangel 2012-04-04 14:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No třeba já jsem strašptel a nejvíc bych se lekla asi toho áčka ale že bych měla skrytý agresivní sklony? Hahaha moc vtipný :D Já do 12ti let nezabíjela ani mouchy protože mi jich bylo líto :D A tu schyzofreničku jsem poznala hned, schyzofreniky znam a z těch očí to poznáte hned.. Takže tý bych se bála! U nich nevíte co čekat, když se neléčí tak můžou klidně z ničehonic podpálit barák

Ikona diskutujiciho Ava 2012-04-04 15:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dosti srandovní: taky jsem klikla na pokračování.. Moje volba C a možná pak G.. Z žen fyzický strach nemám, přes parky a parkoviště v noci chodím málo, trochu zkreslená volba, navíc z podivných snímků. Podle fotek soudit je složité.. nebo není?? Díky za novinky v každém případě:)

Ikona diskutujiciho dracek7s 2012-04-04 16:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jéé, na mě to taky sedí :D…já si vybral hysterku :D ta sublimace: to taky sedí…vegetarián jsem…

Ikona diskutujiciho Vesmírná Sestra Khalia 2012-04-04 16:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vybrala jsem si B a G. Neuvěřitelně to sedí :O !!

Ikona diskutujiciho Kelly 2012-04-04 16:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ja sa vobec neviem rozhodnúť medzi katatonikom a hysteričkou :D

Ikona diskutujiciho Albiii 2012-04-04 16:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je zajímavý, mě se taky nelíbí zuřivec 🙂 a dokonce to na mě sedí skoro přesně.

Ikona diskutujiciho niki 2012-04-04 16:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

testy osobnosti sou moji velikou zalibou. tendle test znam a patri k mym nejoblibenejsim. vychazi mi jednoznacne A a i to sedi :D. zenskych bych se fakt nebala, H je slabej floutek, toho taky ne, G je starsi pan, ten moc sily mit taky nebude. C mi nebejzpecnej nepripada, spis takovej vysmatej chlap. B bude silnej souper, ale zase mi prijde hloupej. takze jedinej nebezpecnej je pro me bestialni inteligent A

Ikona diskutujiciho Moonscream 2012-04-04 17:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No, bojím se asi 3 z nich a nemůžu si vybrat, vlastně na všech je něco děsivýho. Kromě maniaka! Ten je hrozně sympatickej! 🙂 Přijde mi, že to musí bejt milej pán co se nahlas směje a chodí vyprávět příběhy dětem do dětskýho domova. Komu se líbí tak jako mně?

Ikona diskutujiciho Alisa 2012-04-04 18:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý testík. Tak a jsem psychopat

Ikona diskutujiciho Míša 2012-04-04 21:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]: Mně rozhodně taky 🙂 Vážně je sympatický.

Ikona diskutujiciho Krasivija 2012-04-05 14:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No jo, jenže mě se skoro všichni ti lidi líbí. Ani jednoho bych se nebála, kdybych je někde podkala. Ne, kdyby si mě nevšímali. Jsou to jen lidi, kteří by prošli kolem.

Ikona diskutujiciho Ketly 2012-04-05 20:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já si vybrala E-histeričku, ale rozhodovala jsem se i mezi C. Mně na tom E hrozně deprimujou ty oči a ten pohled. Stejně je to i u tý druhý ženský D. Dál mě hrozně děsí B a to protože jsou si až neskutečně podobný s tím norem Breivikem, a toho bych se na ulici asi nejvíc lekla, protože mi tak nějak podprahově říká "u dalšího keře uvidíš". Jinak když se podívám na všechny, tak mi nikdo z nich není sympatický a asi by mi dlouho trvalo, než bych začala komukoliv věřit.

Ikona diskutujiciho malé srdce 2012-04-05 22:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem šokovaný! Vybral jsem si D ( schizofreničku )a přesně, úplně přesně to na mě sedí! Jsem šokovaný! Vzalo mě to. Hodně! Úplně jsem ztratil řeč, jak je to přesné! Ty koxo! Ten test mě děsí! Je to, jako kdyby mne svlékli z kůže a až potom se objevila má intimní nahota.

Ikona diskutujiciho Lya 2012-04-08 10:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem si vybrala "A" a (bohužel) to sedí..

Ikona diskutujiciho Erista 2012-05-02 16:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Také mi to sedí, přesně

Ikona diskutujiciho Ivy 2012-08-05 21:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja si vybrala B a teda vubec to nesediii, sicemirumilovna jsem ale zuřivec? heh

Ikona diskutujiciho A. Madlen L. 2012-10-11 22:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Neuvěřitelné… 🙂

Ikona diskutujiciho tarantule* 2013-02-04 16:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

C a dost to sedí 🙂

Ikona diskutujiciho aralklovkyne 2013-05-06 19:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jejda C) a je to přesný :-//

Ikona diskutujiciho Lucius 2013-09-11 11:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem maniodepresivní a tento test jsem si zkusil ze zvědavosti. Že bych se někoho bál, to se přímo říct nedá. Nejpodivnější mi přijdou D a F, což na mě docela sedí. Jinak A mi docela připomíná Heinricha Himmlera, B je neskutečně podobný Breivikovi a E mi připomíná kamarádku.

Ikona diskutujiciho B. 2013-09-23 14:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na mě teda až děsivě přesný…

Ikona diskutujiciho Fox 2014-02-03 11:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To fakt sedí, hustý!

Ikona diskutujiciho Luban 2015-02-05 18:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to divný ale sedí to na mě až moc přesně :D nikdy jsem si to neuvědomil ale asi budu schizofrenní :\

Ikona diskutujiciho Mikina 2015-05-07 09:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tohle je nesmysl…opravdu ke mě "můj" zločinec seděl…ale když jsem si přečetla ostatní…zjistila jsem, že bych se stejně dobře mohla vidět i v jiných…každý jsme někdy nejistí, každý o sobě někdy pochybuje, každý trochu manipuluje nebo si pamatuje případy kdy sebou nechal manipulovat…téměř u každého zločince bych našla něco, s čím bych se mohla ztotožnit….tomuhle se říká "efekt věštící koule", seriózní moderní psychologové se většinou už distancovali od Freuda a takových jemu podobných…jsou respektováni jako zakladatelé psychologie, ale v mnohém se mýlili a tohle je zrovna ten případ..

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek