Pozor: Danone obsahuje zvířecí střevní mikrofloru

23.7.2013 v Prevence 26

,,Actimel, jako mnoho dalších produktů Danone, obsahuje E1442 – geneticky modifikovaný kukuřičný škrob, zahušťovadlo. Ničí slinivku. Nebezpečné škroby jsou obsaženy nejen v kultivovaných mléčných výrobcích, ale také v kečupech a majonézách.
Ing. Jiřina Charvátová, vedoucí střediska laboratoří


Nejoblíbenější jogurty nejsou jogurty, ale zahuštěná obarvená hmota, která mléko neviděla ani z vrtulníku. Když jsem dělala analýzu bifidobakterií, zjistili jsme na laboratorních testech, že bifida v dlouho trvanlivých jogurtech jsou zvířecího původu tedy Bifidus esencis. Je to nejčastěji bifidus avicenc a ten skutečně není našemu tělu vlastní – je izolován z kachen a dobře a dlouho přežívá.
Některé státy mají zákaz používat jiné než lidské kultury a to proto, že určitý počet bakterií je schopen projít žaludkem a dojít do střev a u imunitně oslabených jedinců byly pozorovány časté výskyty tumorů např. je to ze studie z USA, kterou jsem použila ve své diplomové práci na téma bifidobakterie.

Také tyto nelidské bakterie mohou nahradit původní mikroflóru a způsobovat průjmy.


Osobně doporučuji jogurty ve skle jihočeské nebo Holandia bílé a to ovoce si přidat své.

Acidofilní mléko Kunín bílé.

U modifikovaných škrobů z kukuřice stejně jako u transgenní kukuřice dělal výzkum můj profesor na VŠ a zjistil, že v 5. generaci potkanů je tak otřesný výskyt mutací a od 3. výskyt nádorů, že do nás vždy hřímal, že je naší povinností nepustit to do naší země… Bohužel je to tu.

Toto klidně můžete poslat známým, mám na to diplomku a represí od Danone se nebojím.

MUDr. Dagmar Rašková, Ambulance lékařské genetiky


(zdroj: Dorazilo e-mailem)


Kam dál:

Otevřít rubriku ZDRAVÍ: ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho just it 2013-07-23 06:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tohle je síla. My jiné než Jihočeské a Holandia nekupujeme. Vím, že jsou dobré… ale to o Danone jsem nevěděla. Z celého tohoto potravinářského průmyslu je mi neskutečně špatně. Jak je možné, že si dovolí tak huntovat zdraví lidí, navíc dětí! Nechápu, jak se někdo může radovat s takových pošpiněných peněz… Díky za takový článek Tobě i paní doktorce

Ikona diskutujiciho sep 2013-07-23 06:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A ty těm nelidským bakteriím vážně věříš?

Ikona diskutujiciho light7 2013-07-23 08:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ty nejoblíbenější jogurty jsou jako-jogurty, protože na to má hlavně vliv reklama…dříve než si něco koupím, tak si u všeho čtu etikety, protože za a)jestli v tom nejsou na deset řádků umělé přísady a za b) kvůli svým dvěma mladším sourozencům, protože mají celiakii proto si musí dávat pozor na lepek….a E1442 se taky vyhýbáme, protože je to jedna z látek, kterou celiaci jíst nemůžou 🙂

Ikona diskutujiciho Hugo 2013-07-23 09:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A ja akurát jem Kostíkov, to je tiež od danone!!!

Ikona diskutujiciho Alue 2013-07-23 09:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Hugo 2013-07-23 09:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A inak toto je dalsí duvod, proč chci žít v 20. storočí!

Ikona diskutujiciho Hugo 2013-07-23 09:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A ludia, pozrite!!!

Ikona diskutujiciho just it 2013-07-23 10:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: V tom máte pravdu. Kvalitnější potraviny tu byly… ale já stále hovořím, že je vše o lidech. Spíše bych řekla, že to není chybou doby, ale chybou lidí, kteří se neuměli přizpůsobit změně a snažili se vytěžit co nejvíc; na úkor druhých. Vše je o lidech a o tom, co si necháme líbit. Většina lidí kupuje bulvár, většina lidí kupuje špatné potraviny a většina lidí si nestěžuje, že i odpoledne jdou v televizi scénky se sexem a děti se na to mohou kliďánko dívat. Je to chyba nás, dospělých, protože proti tomu nic neděláme… Pak jen dáváme dětem léky, aby je nebolelo bříško – což je nesmyslné – a nechápeme, co vyroste z dnešní mladé generace. Když jsem ale dnes byla venku a dospělá paní nesebrala hovno po svém psovi a nechala ho na chodníku. Jeden pán mi kouřil pod nos na zastávce (k tomu ještě). Můj soused šel ze schodů a vyplivnul svou ústní vodu do záhonu růží -> kurňa, tak co čekáme, že tu asi bude dál. Zvlášť když tohle všechno byli lidi kteří patřili k těm většinovým

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2013-07-23 10:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky mi to před časem došlo mailem. Chtěla jsem na to reagovat, ale nemohla jsem najít tu správnou knížku – Víme, co jíme. Každopádně teď ji mám v ruce a říká: "Rostlinné škroby se používají tradičně jako zahušťovadla. Nerozpouští se však ve studené vodě a vykazují další nežádoucí vlastnosti z hlediska zpracování potravin. Proto se při průmyslové výrobě dává často přednost takzvaným modifikovaným škrobům. Tyto látky vznikají během chemických reakcí rostlinných škrobů s různými sloučeninami." Tolik k definici modifikovaného škrobu – není to totéž, co geneticky modifikovaný škrob (škrob vyrobený z GMO), což je věc, která mě praštila do očí, protože v textu se tyto dva pojmy pravděpodobně zaměňují. Říkám pravděpodobně proto, že škrob může pocházet z geneticky modifikovaných rostlin, ale tak, jak je to podáno v textu, to vypadá spíš na záměnu a matení pojmů. Jinak konkrétně k E1442: "Acetylovaný škrobový adipan se používá jako zahušťovadlo a stabilizátor. Patří mezi často používané modifikované škroby a setkáme se s ním například v kečupu, omáčkách a zálivkách, v tatarce a jogurtech." V knize je označen jako "látka bezpečná, která často působí i příznivě na naše zdraví". Ke zbytku článku nemám výhrady (neb se v této oblasti neorientuju), ale ten geneticky modifikovaný škrob mi prostě nedal.

Ikona diskutujiciho B. 2013-07-23 10:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to je pecka teda…

Ikona diskutujiciho aralklovkyne 2013-07-23 11:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No, jak se dívám kolem sebe, jsem stále více přesvědčena, že se svět vyvíjí způsobem, kerý mu není dán. Proč vyrábět takové sra***, když můžeme jíst ovoce a zeleninu?? A u těch jogurtů a actimelu mě to jako překvapilo. Také v mase jsou chemikálie co lidem vůbec neprospívá (hormony atd.) a je mi líto těch zvířat, co žijí v takovém hrozném prostředí :-( co se tady člověk nedozví!!

Ikona diskutujiciho sugarrock 2013-07-23 12:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je hnus, jak to můžou vůbec vyrábět, natož jíst

Ikona diskutujiciho Lilien 2013-07-23 14:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dnes jsem nesehnala lučinové žervé, tak jsem koupila gervais s pažitkou a bohužel si přečetla složení až doma a mám chuť to vyhodit, aby to nejedla ani máma, která na tohle nedbá. Ale sušenou cibuli s glutamanem a karagenan do sebe fakt nedám.

Ikona diskutujiciho Hugo 2013-07-23 15:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: máš pravdu… Môžu si za to ostatní sami čiastočne…

Ikona diskutujiciho Enola 2013-07-23 16:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To mě nepřekvapuje. Od toho průšvihu s jogurty Rodd! a arsenem mě v tomhle oboru vůbec nic nepřekvapuje.

Ikona diskutujiciho Enola 2013-07-23 16:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]:Co jsou to laktiky?

Ikona diskutujiciho Jan 2013-07-23 18:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]: Mlékarenské kultůry.

Ikona diskutujiciho v 2013-07-23 18:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

predavaju nam pekne zabalene navonane ochutene svinstvo s dobrou reklamou za vysoku cenu robia co mozu chudaci

Ikona diskutujiciho Ota 2013-07-24 16:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak už jsou kruhy vysekané. Celý obrazec pokosili. Zůstaly tam však stále na zemi čitelné stopy, ale už z toho moc nezůstalo. Jen takový velký čtverec s příjezdovou dráhou pro kombajn, ale na zemi ten obrazec prosvítá. Z dálky něco jako "šlápoty".

Ikona diskutujiciho Veronika 2013-07-25 09:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravej rozum radí, radši to prostě nekupovat, jsou to sračky dnešní doby. A lidi jim to furt dlábí!  Co se dá dělat, naštěstí máme k dizpozici aspoň Holandia jogurty . Prostě když se chce, i zdravě to jde! A není to takovej problém. A chuťobě jsou stejně epčí.

Ikona diskutujiciho Jakub 2013-07-25 16:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobré odpoledne,

Ikona diskutujiciho Martin 2013-08-14 13:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Alue 2013-08-14 15:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]: Prosím? Byla u mne dva týdny, takže času sdílet zkušenosti bylo dost. Jenom hloupý člověk dementuje něco, čemu nerozumí a co nezažil.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek