Pozvánka na Esoterické léto 2014

31.7.2014 v Aluška.org 15

Další podrobnosti o akci pod perexem (,,celý článek“):

Ezoterické léto

Akce pro lidi, kteří milují život!

15. – 17. srpen 2014

Rádi bychom Vás pozvali na letní festival do nádherné přírody v Háji pod Jizerskými horami.

Už čtvrtý ročník Ezoterického léta, festivalu Zlatého středu, si vzal za cíl vytvořit prostor pro vzájemné setkávání odborníků i laiků z širokého spektra oborů – ezoteriky, alternativní medicíny, šamanismu, tantry, jógy, práce s energií, věštění i rituálů, ale také o kreslení pravou hemisférou či milovníků zpěvu.

Celý víkend a to už od pátku budou na dvou scénách probíhat zajímavé přednášky, semináře a energetická cvičení. Budete moci odhalit svou budoucnost, postavit si vlastní konstelaci, zdravě si zazpívat, otevřít pravou hemisféru nebo jóny, odblokovat se při terapii či naplnit se vesmírnou silou při dechových cvičeních, vyzkoušet automatickou kresbu, seznámit se s jiným pohledem na lidskou sexualitu, rozhýbat tělo při ranní rozcvičce nebo zažít šamanské cestování či večerní magický rituál… A to vše na jednom místě!!!


Kdo vás bude provázet?

Pavel Švarc – Šaman, léčitel, kartář a numerolog. Pavel žije dle svého motta, že Zem je krásné místo pro život a do chuti žít vrací své klienty ve své šamanské poradně a na seminářích, kterou provozuje se svou ženou Markétou. Bude vás provázet šamanským bubnováním i sobotním rituálem.

Markéta Švarcová – Pokud o někom můžeme říct, že ten člověk se na vás podívá a vaše duše se rozzáří, tak to je přesně Markéta. Markéta je šamanka, zvuk jejího bubnu a spojenci, s kterými pracuje, vyléčí bolavou duši a vrátí vám důvěru v život. Už od mládí se zabývá také chiromantií. Považuje ruku za fascinujícího průvodce na cestě za hledáním sama sebe a svého místa na Zemi.

Maya Baranová – Začínala jako malá houslistka ve třídě prof. Kubelky, později si ale zamilovala zpěv. Učila se u celé řady profesionálů, zpívala rock, funky, soul, jazz i muzikál. V současnosti nejenže zpívá s řadou kapel, ale také založila svou vlastní školu Zpívání bez hranic, kde učí zpívat začátečníky i pokročilé, rozvíjí u nich pěvecké dovednosti, práci s dechem, ale i muzikalitu a hudební představivost. Při své lektorské práci se drží hesla: Jediné, co vám brání stát se mimořádným zpěvákem, je vaše myšlení!

Jan Pešička – Honza se osobním rozvojem, sebepoznáním, hypnózou a konstelacemi zabývá už řadu let. Učil se u takových kapacit jako jsou J.Winkler nebo Wilfried Nelles. V současnosti pracuje jako kouč. Je členem ČASK, ale především je to dobrý chlap, člověk s otevřeným srdcem.

Ester Dáša Nevolová – O tantru se začala zajímat v roce 2010, tehdy objevila v Lažánkách Mohendžodáro, tantrické masáže u Denisy a Richarda, kineziologii u Hanky Cermánkové, dále absolvovala tantrický i šamanský výcvik u Johna Hawkena a celou řadu odborných seminářů. Její obzory se také rozšířily na poutních cestách po magickém Cornwallu i ve stopách Máří Magdalény ve Francii. A kam jí její neuhasitelná žízeň po poznání dovedla? Naučila ji rozkvést, otevřít se, víc vnímat sebe i své okolí, cítit energii, prostě být sama sebou ve své přirozené kráse …

Petra Cibulková – Vystudovaná herečka, která ale mnoho let profesionálně maluje. Mojí cestou je propojení malby a tvorby s rozvojem osobnosti. Ráda říká, kreslení a malba jsou způsobem sebevyjádření a nakročením k poznání sebe sama. Petra je okouzlující dáma, tvůrčí osobnost každým coulem.

Renata Marie – Vykladačka tarotu, čarodějka, malířka a moudrá dáma. Renata nejenže zná tarot od historie po současnost, všechny jeho formy, obsahy, symboly a zpracování, ale zajímá se i o zapomenuté věštecké metody, jako je například nombrologie a o prastaré magické rituály. Její věštby umí dekódovat zprávy o duši, vyjasňují situace a pomáhají v rozhodování. Renata Marie věští také v televizi.

Zuzana Blažejová – Do životů i osudů ostatních nahlíží stejně snadno, jako dýchá… Využívá automatickou kresbu, karty a zejména svou jasnovidnost k odhalení našich potíží ale také k diagnostice zdravotního stavu. A pokud někdo dostal od Pánaboha dar vidět pod pokličku nás samých, je to právě Zuzana.

Láďa Schiller – Zkušený instruktor jógy, člen Sdružení učitelů jógy (SUJ ČR), který se také zabývá japonským bojovým uměním a zenovou meditací (žák školy bojových umění Y.A.S.O. – Nagomi). Především je to ale člověk s velkým srdcem. A jeho srdce dokáže při cvičení rozeznít i srdce těch, které učí.

Zoja Perglerová – Zojka již řadu let sobě i ostatním pomáhá v objevování pravého světa ženy – ženy matky, milenky, bohyně. Setkání s Mohemdžodárem – Tantrou pro ženy – vnímá jako dar, který jí otevřel nové obzory. Učí ženy hlubšímu vnímání sebe sama, spontánnosti, uvolnění, prožívání. Umí vlít novou sílu do vašeho manželství, milostných vztahů. Kromě cvičení také masíruje – jemné terapeutické doteky s voňavými oleji a schiatsu. Velmi ji oslovují intimní masáže, která léčí mnohá zranění uložená hluboko v našich duších.

Lenka Spěváčková – Lenka Spěváčková se zajímá o vědomou práci s tělem, o prožití pohybu a o souvislosti mezi napětím těla a lidskou psychikou. V terapii se věnuje dětem, lidem s tělesným handicapem, a všem, kteří chtějí vrátit tělu jeho původní přirozenou pohyblivost bez bolestí a omezení.

Jan Zeman – Honza o sobě říká, že vše musí mít vždy logické vysvětlení. Přes výrobu orgonitů, zaperu, zkoumání MMS se dostal až k reintegrační energii a k léčivým energiím vůbec. Postupně v sobě otevřel cestu k vnímání energie, která léčí a aktivuje naše vnitřní samo uzdravovací procesy. Jeho léčivý dotek energií pomáhá v uzdravování na všech úrovních lidské bytosti.

Děti vezměte s sebou!

O děti starší tří let, pokud budete chtít, se postará Róza, nejlepší paní učitelka z montessori školky.

A jak to bude probíhat?

Festival zavítá tentokrát k nám domů do malebné vesničky Háj u Habartic. Bývalá radnice a škola se od pátku do neděle otevřou festivalovému ruchu – přednáškám, cvičení, seminářům, ale především milým hostům.

Ubytování – ve vlastních stanech nebo ve spacáku na radnici a ve škole.

Strava – zajistíme v pátek a sobotu večeři, dva teplé obědy a dvě snídaně, ale možná bude i svačinka 🙂 Možnost i vegetariánské stravy. Psí návštěvníci vítáni, ale pouze na vodítku.

Podrobné informace o místě, organizaci a seznam přednášek obdržíte, až po přihlášení.

Zbývá jenom cena a ta je 2200 Kč (děti 3 – 15 let 500 Kč, mladší zdarma).

Pokud Vám přednášky nebudou stačit a potřebovali byste ještě osobní konzultace s lektory, budou k dispozici po vzájemné domluvě celou dobu festivalu. Osobní služby jako výklad karet či harmonizování energie stojí 250 Kč.

Ezoterické léto je však nutné zaplatit předem (nebo alespoň poslat minimální zálohu 1000 Kč) – č.ú.: 51-1860020217/0100, ať víme, kolik nocležníků bude a kolik toho má paní kuchařka uvařit …

Informace a přihlášky:

www.pristav69.cz

tel.: 774 696 059

mail: [email protected]

Přijeďte, Vaše duše se zaraduje!

Za společenství Zlatý střed

Pavel a Markéta Švarcovi

Ezoterické léto – PROGRAM

Akce pro lidi, kteří milují život!

15. – 17. srpen 2014

Program pátek:

14.00 – 14.30

Zahájení Festivalu a šamanské bubnování (Pavel a Markéta Švarcovi)

14.30 – 16.30

Magie jaká je (Renata Marie) – Přednáška jedinečná svým zaměřením i hloubkou informací o vzniku, smyslu, podstatě i nástrahách magie. Seznámíte se také s různými technikami magických rituálů a s jejich možností praktického použití. Vyrobíte si také vlastní ochranný amulet.

16.30 – 18.00

Mohendžodáro (Zojka Perglerová) – Společně nahlédneme do tajů tantrické jógy pro ženy. Budeme tančit, meditovat, pracovat s dechem, s energií Země, procvičíme svaly pánevního dna a spojíme se svou smyslnou, zemitou, přirozenou částí Bohyně v nás. Cvičení nám přinese mnohostranný užitek na úrovni zdravotní, tělesné, energetické i sexuální.

18.00 – 19.00

Večeře

19.00 – 21.30

Tranzovní tanec (Ester Dáša Nevolová) – Přijměte pozvání na setkání s vlastním středem. Pomocí záměru, pohybu a dechu se necháme vést naším vnitřním vedením. Nezapomeňte na pohodlné oblečení a šátek na oči sebou.

Program sobota:

8.30 – 9.15

Společné cvičení jógy k uvítání nového dne (Láďa Schiller)

9.15 – 10.00

Snídaně

10.00 – 11.30

Cesta naší duše, integrační proces v konstelacích (Jan Pešička) – V integračních konstelacích se stavíme k sobě, svému zrození a životním fázím až do míst, kde se spojujeme se svým srdcem, svým posláním, se svoji spirituální podstatou. Možná pak spatříme souvislost mezi duchem našeho bytí a naším životním příběhem, spojíme se s duší, jež se zrodila pro tento svět, jež se učí ze svého příběhu a jde dál…

11.30 – 13.00

Tvůj osud je napsaný v dlaních (Markéta Švarcová) – Přednáška o základech chiromantie. Jak podle čar v ruce poznat naše přednosti, dispozice, ale i to, kde děláme v životě chyby. Přečtěte si ruce svoje i lidí kolem vás.

13.00 – 14.00

Oběd

14.00 – 15.00

Léčitelství (Jan Zeman) – Léčivý dotek energií, které pomáhají tělu v uzdravovacím procesu na všech úrovních lidské bytosti. Seznámení s léčbou pomocí všude přítomné energie. Dozvíte se o možném řešení pomocí kvantového pole.

15.00 – 16.00

Tajemství u kartářky Misabelky – Kdo jiný než Misabelka dokáže vnést světlo do naší duše? Tato laskavá kartářka nám poví, jaká tajemství odhalila na cestě za hledáním lásky a přátelských vztahů a poradí nám, jak dokázat optimisticky hledět na svět kolem nás.

16.00 – 19.30

Integrační konstelace – praktická část (Jan Pešička) – Postavte si pod vedením zkušeného průvodce konstelaci svého vlastního příběhu a nastavte si tak zrcadlo mající moc uzdravit vaši duši.

19.30 – 20.30

Večeře

20.30 – 22.00

O čem zpívají šamanské bubny… (Pavel a Markéta Švarcovi) – Přednáška o šamanismu a o tom, jak může pomoci člověku naší doby. O inspiracích, které toto náboženství lovců staré 40 000 let může přinést, o zapomenutých rituálech, šamanských léčbách a o prastaré moudrosti člověka, který je součástí kmene a přírody, která k němu promlouvá. Šamanismus je otevřená cesta k poznání, svobodě a brána k vlastní síle. Provázet nás budou šamanské bubny.

23.00 – 24.00

Večerní magický rituál – Ke kořenům vlastní síly (Pavel a spol.) – To jak žijeme je jen naučený povrch nás samých, naše zvyky a systémy. Tento rituál pozvedne to, co je naše. Dodá nám sílu k tvorbě a poznání.

10.00 – 11.30

Moudrost těla (Lenka Spěváčková) – Dáme svému tělu možnost promluvit vlastním jazykem a dotknout se hluboké moudrosti v nás. O tom, co naše tělo ví, o vnímání vztahu těla s emocemi. Umění pustit, důvěřovat, být v kontaktu sám se sebou. Dozvíme se, jak sám sobě ulevit pomocí cviků, dechu, automasáže. Propojení moderní fyzioterapie s východními prvky.

11.30 – 13.00

Osho meditace Chakra sounds – Zpívání do čaker (Zojka Perglerová) – Touto meditací pomůžeme našemu tělo uvolnit napětí a obnovíme přirozený tok energie. Meditace kombinující hudbu a zvuky vede k harmonizaci a otevření čaker a má moc přenést nás do hluboce léčivého vnitřního ticha.

13.00 – 14.00

Oběd

14.00 – 16.00

Tantra aneb kouzlo přítomného okamžiku (Ester Dáša Nevolová) – Tantra má miliony významů, ale pro Ester je to především o umění být TADY a TEĎ a dovolit si být naprosto upřímný k tomu, co zrovna skutečně cítím. Jak se cítí moje tělo, srdce a duše? Cítím svoji sílu, zvědavost, radost, strach, vzrušení, stud…? Budeme si hrát a třeba se i něco naučíme o sobě i ostatních. Nezapomeňte si prosím přinést šátek na oči!

16.00 – 18.00

Zpívání bez hranic (Maya Baranová) – Zpěv je nejpřirozenější projev našeho vnitřního hlasu, náš hlavní nástroj pro komunikaci. A když mlčí? Je to stejné, jako když miminko nemůže plakat, i lidská bytost se bez zpěvu ocitá se v ohrožení života. Na workshopu se dozvíte vše podstatné o dýchání, tvoření tónu a zdravém projevu své mentální energie. Vyzkoušíte si, že zpívání může být ten nejpřirozenější nástroj k vyjádření sebe sama, skvělý prostředek na cestě sebepoznání.

18.00 – 19.30

Hathajóga(Láďa Schiller) – Jóga v pravém slova smyslu znamená splynutí bez odlišení, hledání v mnohosti jevů jednotící princip, který platí… Společné cvičení.

Program neděle:

8.30 – 9.15

Tajemství těla (Lenka Spěváčková) – Pojďme se společně naladit na pohyby svého těla, vnímat napětí a uvolnění, příjemně se protáhnout a probudit do nového krásného dne!

9.15 – 10.00

Snídaně

10.00 – 11.30

Automatická kresba: Proč jsme tady? (Zuzana Blažejová) – Společně, v rámci tohoto workshopu nahlédneme hluboko do minulosti a pomocí kresby se opět napojíme na vnitřní já, pokusíme se z podvědomí připomenout, proč jsme tady, co máme za cíle, proč jsme se vlastně na svět narodili. Ti, kteří se k této cestě odhodlají, budou potřebovat papír, pastelky a otevřenou mysl.

11.30 – 14.30

Kreslení pravou hemisférou (Petra Cibulková) – Co se stane, když opustíme zaběhlý svět logiky a začneme víc rozvíjet tu méně potřebnou, neracionální, pocitovou pravou hemisféru? Začneme svět vnímat jako celek, otevřeme bránu své kreativitě a to nejen umělecké. I když o té bude na přednášce renomované malířky především řeč … ale nebojte se, kreslit se bude také!

14.30 – 15.30

Oběd

15.30 – 16.00

Ukončení Festivalu a šamanské bubnování (Pavel a Markéta Švarcovi)

Individuální konzultace s lektory budou možné kdykoli … ale samozřejmě po vzájemné domluvě 🙂 a nezapomeňte si nechat vyložit karty u Renaty Marie nebo u Misabelky a harmonizovat energii u Honzy Zemana – tentokrát za festivalovou cenu!

Komentáře

Ikona diskutujiciho Marťa 2014-07-31 09:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jeee tak to je něco pro mě! Škoda že nemůžu… snad někdy příště :).

Ikona diskutujiciho Ivett 2014-07-31 12:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tyjo super akce! Kdybych nemusela být v práci, jela bych hned :-)

Ikona diskutujiciho Tatiana 2014-07-31 15:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja tam budu, je to kousek  od Liberce. Místo kde se tato akce koná je překrásné..:-)

Ikona diskutujiciho @ 2014-07-31 20:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ani se mi tam nechce.Je to z ruky.

Ikona diskutujiciho zoe 2014-08-01 07:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to hodne drahe..moc velka skoda..male deti..a trochu z ruky..

Ikona diskutujiciho Alue 2014-08-01 08:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: A ty žiješ někde v Somálsku, nebo kde?

Ikona diskutujiciho Verunka 2014-08-01 23:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Aluško, promiň, ale myslím, že Zoe to vidí trochu jinak. Má malé děti a je to pro ni daleko. Ani jedna z nás neví, kolik peněz má k dispozici a co všechno z nich musí zaplatit… Já žiju z 6 tis. měsíčně, což je pro mě jako studentku poměrně luxus, ale po zaplacení všeho, co mi zbylo po rodičích mi zbydou právě ty dva tisíce… bydlím na hranicích pardubického a olomouckého kraje, takže liberecko mám též poněkud z ruky a cesta je pěkně drahá… též bych tohoto festivalu moc, opravdu moc ráda účastnila, ale sama na to prostě nemám prostředky a je to pro mě drahé (v tomto ohledu – jinak smekám před organizátory, že vykouzlili takovou krásnou cenu za ten bohatý "balíček" – program ! ). Tak, teď zbývá jen věřit, že se této úžasné akce mám účastnit a nějak se mi to podaří zařídit…

Ikona diskutujiciho Fipo 2014-08-02 01:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue a ty tam pojedeš?

Ikona diskutujiciho Alue 2014-08-02 09:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Já bych si tam vůbec neodpočinula, protože by mě tam každý znal a pořád by někdo něco chtěl. –

Ikona diskutujiciho zoe 2014-08-06 23:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Milá Alue.Mrzí mě,že opravdu lidi občas odsuzuješ.Jako člověk,co vnímá krásné bytosti a rozumí energii a dalším takovým věcem,je jiný,než by měl být..? Myslela jsem si,že by jsi neměla soudit,aniž by jsi věděla vice.Už jednou jsem psala,ale to jsi neumožnila ke čtení.Děláš to,když se Ti komentář nelíbí..Už Ti jako Alušce nerozumím.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-08-07 07:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Názorně vysvětluji, že je tato akce velice levná. Na tom není nic špatného, ani odsuzujícího.

Ikona diskutujiciho zoe 2014-08-07 13:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]:Toto nebylo názorné vysvětlováni,ele schazování druhého člověka…jakým stylem jsi to napsala.Samozřejmě že pro někoho to je drahé a pro někoho ne,ale kvůli tomu hned nepíšu tak zle.Když jsem neměla děti,jako Ty,tak to bylo také jiné.Prosím…nesuď hned druhého.

Ikona diskutujiciho Petr 2014-08-18 01:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: A taky, že bylo!!! Nečekal bych, že se tam i tady setkáme 🙂 Super nabitý a zajímavý program, super lidi! Tak zase někdy a někde :D

Ikona diskutujiciho Tatiana 2014-08-18 19:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: Petře pokud jseš to ty, že jako si myslím že jo, tak mám radost dvojnásobní.:-)) Bylo mi tam krásně. Tato akcička byla nepochybně pro mnohé  inspirující,  co se  setkání a poznání týče… z toho budeme  ještě všichni  čerpat dlouho …:-)

Ikona diskutujiciho Petr 2014-08-19 21:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: Ano Tatiano, jsem to opravdu já :-))) Poznávací znamení – sousedi od komína :D Někdy dřív bych se asi divil, že je to velká náhoda … no ale teď už mě to tolik nepřekvapuje a o to větší mám radost, že dobré věci se dějí. Mírné poznání duality nám zajistilo jen počasí, ale to patří k životu. A nakonec kdybychom při šamanském rituálu nepromokli, možná by se nekonala ta skvělá neplánovaná noční párty na půdě … :-)  

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek