Pravděpodobně mně čeká těžké období. – Jak se s ním vypořádat? / Jak se zbavit padajících vlasů?

27.5.2010 v Poradna 9

(Otázka)
Ahojky Alue,

víla

Už jsem Ti jednou psala, stránky jsou pro mě pořád zajímavé – chodím si tam připomenout 4 dohody. Přítel, se kterým mám miminko se asi zamiloval jinde a rád by odešel – řekla mi to ta kartářka, ze které jsem byla tak hotová…

(pozn. Alue: Nebuďte zmatení, tento dotaz částečně navazuje na předešlou otázku od této paní, kterou najdete tady: Bojím se o budoucnost své rodiny, kartářka mi ji předpověděla černě)

Celé to s mým vztahem, s tím, že se snažím přítele udržet, vzepřít se osudu…:0) Trvá to už vědomě od konce ledna, nevědomě možná i dýl.Už je to strašně únavné, po nocích nespím…Přítel pracuje do noci a když si jde lehnout ( pracuje a spí u svých rodičů), nervozitou se probudím a pak přemýšlím a řeším vztah, věštbu…
Udělala jsem si výklad z andělských karet – chodíme si je půjčovat do čajovny… Mají víc druhů, vždycky se mi, dá se říct, splnilo, co karty řekly. Mají tam andělské, hvězdné, vílí… No, všechny, co jsi snad vzpomeneš.Vytáhla jsem si kartu, která se jmenuje Milost pod tíhou osudu.Jinak všechny byly celkem příznivé, Děti, Smích, Nová láska ( i když tam mám pocit, že se mě dotýká ten výklad, že můj současný vztah skončí). Milost pod tíhou osudu je napsáno, že přijde velmi zlé období a pomůže mi jen má víra.
S vírou mám ale problém – jsem, jak Ty říkáš, asi moc v Matrixu. I když se snažím, meditovat mi nejde, navíc musím být spíš pořád bdělá kvůli miminku…
S přítelem jsme si vyložili i karty na to, jestli spolu budem do budoucna, i když on asi ví a mockrát mluvil o tom, že ne…
Karty zamíchal a oba jsme si položili otázku, jak to bude s námi do budoucna.Vyšlo mi, krom jiného, dokonce si tu jednu kartu nepamatuju a to je to dva dny., že přijde Saturn ( jsem ve Střelci, tak by mi měl normálně vládnout) a to prý je účetní, který mi to spočítá za všechny moje karmy dohromady a tím si budu muset projít.
Protože jsem strašpytel už od malinka, navíc teď mám dvě děti, toho přítele pořád jednou nohou na odchodu…Bojím se ztráty zázemí a domova, nemám finanční a jiné fyzické prostředky a jsem dost sobec na to, abych na něm lpěla – však víš, žárlivost atd…
Ptám se – jak to mám udělat, abych dokázala otevřít své srdce změně a dokázala najít svou vnitřní sílu, abych mohla ten osud přijmout tak, jak to je a bude?

A pak poznámka ještě k něčemu jinému, já jsem náhodou narazila na Tvůj článek o vlasech – miluju je stejně jako Ty, přijde mi to až úchylka…:0)
Mám třeba kamarádku, ta je nosila jeden čas až po kolena a má tak heboučké vlasy…V práci jsem jí říkala: ” Dej mi sáhnout!”, jako malé děti.I moje máma měla dlouhé husté tmavé vlasy. I přítel má husté pevné tmavé vlasy…Můj problém je 1) dík asi hormonům kojení a stresu a nespaní v noci kvůli tomu, co bude dál mi vlasy hodně padají. Až neuvěřitelně. Hezké jsem je měla jen v těhotenství.2) mám od malinka vlasy jemné, jako dětské, mám jich i málo na to, abych mohla nosit dlouhé.
Přijde mi, jak pozoruju lidi, že kdo má vlasy silné a dlouhé, líp svůj život ustojí, jako by byl vnitřně silnější.
Zatímco lidi jako já ( a to jsem vysoká a mám silný hlas,teď jsem i dost hubená, tak je to takové neženské), se právě pořád něčeho bojí, i jednat s lidmi atd…Myslím, že s tím ty vlasy souvisí.
Otázka zní – dá se kvalita vlasů radikálně změnit? A jak?

Přeju hezký sluníčkový den

_______________________________________________________________

(Odpověď)

Ahojky

Začnu u toho lehčího a to jsou vlasy. – Znám dva skvělé přípravky, jeden se jmenuje ,,Capillan vlasový aktivátor”, stojí myslím něco okolo 100kč. (pozor, ještě je Capillan šampon, tak ten na mysli nemám) – Moje vypadávání vlasů zastavil do dvou týdnů, kamarádce přestaly padat po prvním použití.
Také je skvělá věc Biosil Plus – koupíš ho v lékárně jako capillan, asi za 50-60kč. – Jsou to jenom minerály, které ti zlepší kvalitu nejen vlasů, ale také kůži a nehty. (- O těchto dvou přípravcích u mne teprve výjde v co nejbližší době článek s podoručením a bližším popisem.)

Pokud máš vnitřní problémy a trpíš depresemi, velice ti doporučuji očistnou kůřu jater. – Nemocná játra způsobují ztrátu vlasů, mám ten samý problém jako ty. Capillanem to udržuju, aby mi nepadaly, ale do očisty jater se pustím hned jak dokončím nynější očistnou kůru střev.
– Momentálně ale nemůžu z rukávu vytáhnout podrobný popis kůry, bylo by proto dobré trošku zahledat.
Opravdu ti doporučuji Capillan, mě nádherně vlásky podrůstají a nepadají, mám z toho radost. Taky je mám slabé a heboučké jako dítě.
Po očistě střev by se měl upravit i tvůj duševní stav, protože nemocná játra způsobují deprese. – Ukládá se v nich destrukce, kterou cítí tvá bytost. – Když játra vyčistíš, tvůj duševní stav bude lepší, budeš se cítit kidnější.

Co se problémů doma týče, to už je složitější bylo by dobré zapracovat na vlastní komplexu méněcennosti. – Trpí jím většina naší populace ve větší či menší míře. – Velmi dobré je uvědomovat si, že život který žiješ je tvá vlastní zkušenost, že vše je tak, jak to má být a že vše má nějaký vyšší záměr. – Odpouštět sobě a ostatním, soustředit se na přítomný okamžik ve chvílích odpočinku a nenechat své myšlenky mizet v dáli budoucnosi, nebo minulosti. – Snaž se udržovat vnitřní stav ,,Pozorovatele”, který jen sleduje, co se děje. – Problémy které máš je dobré brát jako příležitost a možnost uvědomit si své chyby a pokusit se je napravit. – Bylo by dobré snažit se neustále své vědomí přetahovat na stranu pozorovatele, toho, který má nadhled a za vším vidí nějaký vyšší smysl, neustále si uvědomuj současnost. – Tyto věci přinášejí vnitřní klid, samozřejmě i modlitby a procházky vykonají své. – Když už má někdo takové problémy, měl by se pokoušet je brát poněkud heroicky, protože tvá potíž s mužem potřebuje čas. – Zatím nevíš, jak se to tedy vlastně vyvine a je zbytečné se kvůli tomu dopředu mučit.
(zkráceno)

Hodně štěstí 🙂
Alue

:)

Další Víly -Zde

Komentáře

Ikona diskutujiciho JanaJ 2010-05-27 12:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taktiež používam vlasové tonikum Capillan, objavila som ho asi pred rokom a nedám naň dopustiť. Keď si predtým, než ho votriem do pokožky vlásky rozčešem, doslova cítim, ako ,,žijú“ ;-D tak zlepšuje prekrvenie pokožky…

Ikona diskutujiciho JanaJ 2010-05-27 12:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Čitateľke odkazujem: Ako to máš urobiť? Jednoducho. Pochopiť, že Ty si osud, lebo osud v Tvojom ponímaní neexistuje, nič totiž nie je nemenné a nemeniteľné, preto máš len to, čo chceš a čo si k sebe svojím zmýšľaním pritiahneš, či už vedome, alebo nevedome – nauč sa kontrolovať a nezabúdaj, že žneš len to, čo si sama zaseješ. Šťastie je v Tebe, Ty sama si strojcom svojho šťastia, nik iný, preto sa neviaž na iných ľudí – deti, či priateľa – oni Ti nepatria, nikdy Ti nepatrili a ak ich nenecháš ísť svojou cestou, neprestaneš ich dusiť nejakými očakávaniami toho, že ťa urobia šťastnou a nenaučíš sa hľadať šťastie v sebe, vo svojom vnútri, sama ich tým odoženieš a navyše budeš nešťastná.

Ikona diskutujiciho Domácí čajovna 2010-05-27 13:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Souhlasím  s těmi játry, to určitě mamince pomůže… vlasy spíš vidím jako to kojení a hormony, ale brzy se spraví i samo, má-li mimčo tak 3,4 měsíce, tak je to ono, ale za pár týdnů (3-5) to přejde.

Ikona diskutujiciho barchettka 2010-05-27 17:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak ohledně těch vlasů teda nevím, mám je silné, husté (snad až moc) a některé vypadají doslova jako měděné drátky :D Ale že bych se nějak prala se životem líp než ostatní, to ne

Ikona diskutujiciho zonan 2010-05-28 06:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Největší trýzeň člověk zažívá, když se staví proti proudu. Mozek neustále rozvíjí další a další scénáře možné budoucnosti, které třeba nikdy nenastanou. My si pak způsobujeme věčné trápení. Když se "náhodou" něco vyplní, tak si jen pomyslíme: "Já to tušil/la." Jsi ale mladinká a zažívat všechna tato trápení je Tvá cesta, Tvá škola, Tvé poznání. Jen vlastními zkušenostmi se učíme. Možná přijde těžší období, ale když ho překonáš, vysvitne sluníčko. Chápu Tě, taky se vždy bojím neznáma a vyhlížím alespoň malinkatý paprsek naděje. Upřímně řečeno, u kartářky jsem byla jen jednou. Navykládala mi toho o mém manželství tolik, že jsem se málem zhroutila. Celou dovolenou jsem si zkazila, protože jsem svého manžela viděla očima kartářky. Každé gesto jsem si vykládala jako: "Nemiluje mě, opustí mě!" A pak se něco ve mně vzbouřilo. Zřejmě se ozvala má podstata a já všechno, co mi kartářka řekla, pustila. Začala jsem si tvořit vlastní budoucnost. Začala jsem na sobě pracovat. Dnes se dívám za touto minulostí s úsměvem. Pochopila jsem, že kartářka tehdy viděla jen jednu možnou alternativu, které jsem tehdy byla nakloněna. Já však změnou svého myšlení a vnímání nastoupila na jinou cestu. Cestu daleko klidnější, pohodovější. I když i nyní přicházejí bouřky, ale jsou to jen přeháňky. Jsou daleko kratší, protože na nich nelpím, neberu je tak vážně. Doporučila bych, kromě rad Alue a v předchozích komentářích, přečíst si knihu od Brandon Bays, CESTA. Přišla jsem k ní minulý rok a letos v květnu jsem byla na semináři. Ta metoda je nejúžasnější ze všech, které jsem kdy prošla. Díky ní jsem se potkala se svou duší, se svým středem, ZDROJEM. Díky ní mohu meditovat i v těžkých chvílích. Díky ní mohu ozdravovat své fyzické tělo. Brandon v knize popisuje svou "těžkou" část života. Začalo to nádorem velikosti basketbalového míče, který díky své oddané pokoře, víře a otevřenosti dokázala vyléčit během 6,5 týdne. Rozvinula svou léčebnou metodu a začala jí předávat lidem. Její příběh ale nekončil. Během krátké doby jim shořel dům, opustila ji dcera a na závěr milující manžel. Brandon popisuje, jak se všemi těmito ránami vypořádala s láskou, pokorou a požehnáním. Má už nový dům, s dcerou navázala opět kontakt a sblížila se s novým mužem, který je naprosto oddaný cestě, kterou spolu nastoupili. Víš, když jdeme životem, přicházejí k nám lidé, kteří nám pomohou kousek té cesty jít. Pak ale nastane okamžik, kdy svůj úkol splnili a už nám nemohou dát nic nového. Pak odcházejí a přicházejí další. Jak řekl Bůh v knize N.D.Walche MALÁ DUŠE A SLUNCE: "Posílám Vám jen samé anděly."

Ikona diskutujiciho ham 2010-05-28 12:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

..ďakujem za radu o vlasoch (mám tiež jemné) a spomenutý problém ne/riešim už 3-4 mesiace je to nechutné ako to z človeka po chumáčoch padá :-(

Ikona diskutujiciho miriam 2010-05-28 16:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue.

Ikona diskutujiciho Radůz 2010-06-04 09:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dík za závažné téma, odpověď i komentáře (2a5). Jinak jaterní kůru T.M. vřele doporučuji.

Ikona diskutujiciho České 2011-09-26 14:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super, tenhle blog je celkem zajímavej. Jdu ještě něco počíst….

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek