Pravou podstatu člověka poznáte podle toho, jak žije

16.11.2010 v Poselství 41

Taky už jste se někdy zamýšleli nad otázkou, jací lidé okolo vás žijí a zda-li na vás má správný vliv nejen jejich energie, to co říkají, ale i jejich přesvědčení?

Návod, jak poznat, kdo je v pohodě a kdo ne, je velmi prostý.

Vždy, když je před vámi někdo nový, podívejte se pořádně, jaký je, jak vypadá, jak žije a jestli je se sebou spokojený. Totiž v dnešní době se lidé přetvařují. Stavějí si vzdušné hrady a dělají ze sebe někoho, kým nejsou. Člověk je mistr iluzí a umí oblbnout nejen sám sebe i lidi okolo něj. Spolehlivý ukazatel jejich ducha a správných přesvědčení jsou ale oni sami a vy s upřímným pohledem na jejich dílo můžete odhalit mnoho skrytých věcí.

Jak poznáte, že je správné životní přesvědčení, které vám někdo říká? Vždycky se dívejte, kam se svými názory a chováním došel ten, který se vám je snaží předat.

Kdo věří v nezdravé věci je sám nezdravý a nemocný. Víra, že svět je hrozné, ošklivé a kruté místo plodí v lidech jen depresi a nechuť cokoliv dělat. Víra, že naše životy patří ,,Pánu Bohu”, nesou do života lidí jen chaos, protože člověk, který neumí vzít zodpovědnost za svůj život do vlastních rukou a neustále ho ,,odevzdává Pánu”, skutečně nikdy nemá moc ani nad sebou ani nad svým životem a pak se diví, že jeho život postrádá smysl, směr a nechápe, proč se mu dějí ošklivé věci.

Je to jako cigareta. Když zapadnete do party puberťáků a ti vám nutí cigaretu, podívejte se pozorně, jestli cigárko přineslo do života štěstí jim samotným. Ovšemže ne. Lidé, kteří kouří smrdí, mají žluté zuby a většinou psychické problémy. Kdesi jsem dokonce vyčetla, že kuřáci zamrzli mozkem v pubertě, že je to ukazatel nezralosti. S tím se nedá jinak než souhlasit. Protože kdo kouří, těn vědomě poškozuje své tělo. A kdo vědomě poškozuje své tělo, ten si neváží sám sebe. Kdo si neváží sám sebe, neumí si vážit ani jiných. Kdo si neváží lidí, neváží si ničeho.

(Když už jsme u toho, nekuřte. ,,Cool” nebudete a navíc je to ekonomicky velmi nevýhodné.)

Pamatujte, že život je jeden obrovský řetězec, kdy jedno zákonitě navazuje na druhé.

Svět je jeden veliký oceán a nic není oddělené.

Dívejte se pozorně, jestli víra v pozemské anděly lidi nerozděluje. Není tomu tak? Já vidím, že ano. Že je nesprávné, když se někdo považuje za ,,posla světla” a povyšuje se nad ostatní. Víra, že jsme něco víc nás odděluje od ostatních lidí a tím nás činí nešťastnými. (Navíc teorie pozemských andělů se skutečně nezakládá na pravdě, když už jsme u toho. Jsme lidi. Jeden toho ví hodně, druhý méně, ale andělskou duši máme svým způsobem všichni, ovšem ne v tom slovasmyslu, který vykládá Doreen Virtue.)

Dávejte světu příklad sami sebou. Pamatujte, že váš život je odrazem vás samých. Abyste mohli učit jiné lidi, musíte mít první jasno ve vlastní hlavě a uklizeno ve vlastním životě. Jinak totiž vaše víra postrádá smysl. Od čeho je víra, když se podle ní neřídíte. I správné přesvědčení je k ničemu, když s ním člověk nepracuje. Není možné jen sedět na mráčku a čekat, až se ,,Pánbůh postará”. Postarat se musíme my sami a vše okolo jsou nástroje, kterými se máme postarat. Život k nám nepřichází sám, to my do něj vysíláme jako první.

Zahoďte všechno, co vás činí nešťastnými, nespokojenými a nemocnými. Nikdo není příliš starý, aby se nemohl změnit. Nikdo není příliš hloupý, ani by nezasloužil úctu. Nikdo z nás není bezmocný. Síla našeho přesvědčení udává směr celému našemu životu. Nikdy není správná volba se vzdávat vlastního nástroje moci, tedy vlastní svobodné volby rozhodnutí. Člověk dokáže zázraky, když žije uvědomělý život a umí posoudit, co do života přinést chce a co ne.

Doprovázejte lidi, u kterých sledujete, že jsou v životě sťastní a spokojení a od nich se učte jejich skromnosti, moudrosti a optimismu.  Nasajte do sebe životní spokojenost a šiřte ji dál. Nenechte se nikdy ovlivnit někým, kdo vám říká, že jste hloupí, nemocní, oškliví, tlustí, namyšlení, nebo cokoliv jiného. Kdo vám ubližuje a kdo vás shazuje má problém sám se sebou. Takový člověk není správný učitel, protože on sám se potřebuje hodně učit. O tom jací jste rozhodujete vy sami, ne vaši rodiče, ne učitelé, ne škola, ne babička, ne kamarádi. Veřte tomu, čemu chcete věřit a buďte takoví, jací být chcete. Nikdy nedovolte, aby se opakovaná lež stala pravdou a abyste si zakládali zbytečně na neštěstí a mindráky jen proto, že jste uvěřili ve svoji neschopnost a špatnost. Je to jen iluze. Ve skutečnosti neexistují pro vás žádná omezení. I dvěstětunová ženská může být krásná, pokud sama ve svém srdcí ve svoji krásu věří. To jí přinese do života jen štěstí.

Myslete na svoji originalitu a na moc vašeho přesvědčení. Pokud v životě najdete něco, co vás činí šťastnými, držte se toho a rozmnožte to dál, to je cesta ke spokojenosti a způsob, jak pomáhat světu.

Usmívejte se na svět a on se bude usmívat na vás. Začněte milovat sami sebe a bude vás milovat celý svět. Věřte, že jste zdraví a bude to tak. Věřte, že nikdy nejste sami a život vám najde dostatek spřízněných duší. Věřte, že nikdy ničeho nemáte málo, skutečně tomu bude tak.

Dívejte se pořádně a učte se jen tam, kde to hýří spokojeností a vnitřním pokrokem. Dávejte pozor na falešné štěstí, předstíranou lásku a faleš. I tu lze snadno odkrýt pohledem do nitra člověka. Dobře si pamatujte, že celý náš vnitřní vesmír máme napsaný na obličeji a v očích. Pohled do tváře a do očí vám ukáže, kdo stojí před vámi.

Mějte oči stále otevřené.

Alue

valte kuciii valte za kostičkou :D

Další obrázky psů – ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho putující oblak 2010-11-16 06:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky za článek Alue :-)

Ikona diskutujiciho IrenaT 2010-11-16 07:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Skvěle napsané. Díky.

Ikona diskutujiciho Jíťa 2010-11-16 08:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško,napsala jsi to krásně.Díky.

Ikona diskutujiciho Majan 2010-11-16 09:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Oblaku co ty tady?

Ikona diskutujiciho ok 2010-11-16 09:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jó dobrýý 🙂

Ikona diskutujiciho Luz 2010-11-16 10:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásný článek, Aluš. Kéž by bylo na světě víc takových lidí jako ty. Také chci mít takový přístup k životu, i když je to u mě zdlouhavá práce, zřejmě mám totiž od přirozenosti sklon k tomu být ustaraný a úzkostlivý melancholik, a tak k tomu ještě pořád znovu a znovu sklouzávám. Ovšem věřím že, jak píšeš, nikdo není moc starý na to, aby se změnil.

Ikona diskutujiciho Radůz 2010-11-16 10:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Důelžité téma. Krásně jsi to vystihla. Dík.

Ikona diskutujiciho Yip 2010-11-16 11:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jeden z nejlepších příspěvků, který jsem tu četl, silně mi sedl a uvnitř jsem na stejné vlně. Díky

Ikona diskutujiciho deyf 2010-11-16 11:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]:[8]:Hm taky mně to moc nejde nebo spíš asi vůbec. Četl sem to tady nebo v knihách od N. D. Walsche, taky je to v dokumentech jako Tajemství nebo Miluj svůj život, je to v podstatě furt to stejny a vypadá to celkem jednoduše ale pro mě to jednoduchy neni, taky furt zklouzávám někam do temnoty …

Ikona diskutujiciho Renata 2010-11-16 12:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásně napsané…souhlasím se vším…jen si myslím, že právě popisovaný přístup k životu z nás udělá v očích ostatních podivíný, blázny, namyšlence…a kdo ví co všechno…Tady jsme "mezi svými"…Je to krásné a vymoženost internetu v tomto směru velebím…Nálepku odlišnosti a jakési "vady" jsem dostala už jako malé děvčátko, přestože jsem se za odlišnou nepovažovala…Učinilo mě to nešťastnou -přesně jak píšeš…a v jistém směru osamělou na dlouhá léta…

Ikona diskutujiciho Domácí čajovna, Renata 2010-11-16 12:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]:moje milá jmenovkyně, souhlasím… tyhle nálepky z dětství učiní člověka nešťastným, ustrašeným a nesvým na dlouhá léta, ne-li napořád. Boj s těmito bloky je dlouhý a bolavý….a ne vždy stopr úspěšný.

Ikona diskutujiciho Leilak1 2010-11-16 13:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

I dvěstětunová ženská může být krásná, pokud sama….

Ikona diskutujiciho malamadre 2010-11-16 15:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

pekny clanek 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2010-11-16 15:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Vítej v klubu.. nicméně stačí jenom najít ty správné lidi a už nejsi divná. 🙂

Ikona diskutujiciho amad2 2010-11-16 15:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Příjemný a pro mnohé motivující článek.

Ikona diskutujiciho Frise 2010-11-16 15:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: Neřekla bych, že my měníme okolí, že nám podobné vyhledáváme a možná přitahujeme a proto bude v okolí víc takových, co budou jako my, nebo si jich budeme více všímat, než těch, co s námi nesdílí tolik společného. Nebo se na ty lidi budeme dívat úplně v jiném světle, aniž bychom je změnili nebo se měnili oni sami…

Ikona diskutujiciho Alue 2010-11-16 16:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: Ahoj, zkusím to vysvětlit.

Ikona diskutujiciho helča 2010-11-16 17:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nádjerně napsané, moc díky. Jsi úžasná bytůstka. Z celého srdce ti přeji lásjy a štěstí kopec. Helča

Ikona diskutujiciho jana 2010-11-16 17:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Našla som sa v danom texte, som "blbec".

Ikona diskutujiciho Ivet 2010-11-16 19:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásný článek, opravdu. Díky.

Ikona diskutujiciho Renata 2010-11-16 20:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]:"Svět je zlý,běžte raději meditovat"neberu to,jako navádění k útěku od reality. Spíš je to nápověda, jak se vypořádat s tím, co tady dneska probíráme a nad čím tu dneska tak krásně filosofujeme.Nemyslíte? Učíme se netrápit se třeba setkáním s blbem :-),lepší je si potom setkání zameditovat, pomodlit se za dotyčného,ať se mu vede dobře. Nebo si počíst u Alue. I to beru,jako meditaci:-)

Ikona diskutujiciho AnjelikChantall 2010-11-16 20:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Veľmi pekné filozofovanie resp. zamyslenie, páči sa mi to  a je to pravda ďakujem za pripomenutie 🙂

Ikona diskutujiciho Laigo 2010-11-16 21:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nádherný Alue.. děkuji ti za ten článek :)..myslim si, že rozhodně neděkuji sama.. tvůj článek je strašně důležitý..jsem moc ráda, že jsi ho napsala, protože tvoje články strašně posilňují a dodávají mi víru v sama sebe a neomezenou svobodu.. :)..Měj se krásně 🙂

Ikona diskutujiciho Lenka 2010-11-16 22:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluenko drahá za odpověď č. 17. dávám metál – medaily. Ty holka šikovná.

Ikona diskutujiciho Ivana 2010-11-16 22:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue a všichni, kdo čtou tyhle skvělý články, který pro nás Alue píše..vždycky mě podnítí k přemýšlení, ale také se musim ohradit – tak třeba alue: ty jsi hodně proti zákazům – říkáš třeba: nenoste křížky, je to symbol náboženství, nekuřte – škodí to zdraví..jakýkoli zákaz ve mně vyvolává negativní reakci, to máme asi společné, tak proč to ale děláš taky s tim kouřenim – já jsem příležitostnej kuřák a zkoušela jsem nekouřit vůbec, ale nešlo mi to, tak jsem ted spokojená, neřešim to a nebudu se stresovat, že si ničim zdraví..prostě někomu to zachutná a někomu ne..nebo vy si snad všichni myslíte, že ti, co kouří, jsou jenom dvanáctiletý puberťáci nebo lidi se slabou vůlí? jsme špatný? nemyslim si..stejně jako odsuzovat buddhu- buddhismus neni typický náboženství v tom přikazujícím slova smyslu..zajímám se třeba o zenbuddhismus a myšlenky Osha a tam se nemluví vůbec o tom, že nemáme žít, ale meditovat, právě naopak..ale je to mnohem složitější, tak mě jen, alue, mrzí, že někdy nás "setřeš", ať se nepletem do věcí, kterejm nerozumíme, a pak odsoudíš buddhu ve dvou řádcích..jinak ale dík za články, bavěj mě hodně :-)

Ikona diskutujiciho amad2 2010-11-16 22:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Ještě můžeš zkusit knihu "Svět bez hranic". Je na podobné vlně jako Walsch, ale narozdíl od Walschových knih umí tato více obejít mysl, která pokud je silná, dokáže zblokovat jakkoli dobré knihy.

Ikona diskutujiciho deyf 2010-11-17 08:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]:ok asi to prubnu, dík za tip …

Ikona diskutujiciho Božka 2010-11-17 08:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja verím tomu, že všetko geniálne je zároveň jednoduché. Ak sa naučíme chápať sami seba ako súčasť celku, veľa vecí bude vyzerať inak. Kiežby bolo také jednoduché: dávajte lásku a celý svet vás bude milovať! Uvediem príklad:príroda, ktorej súčasťou sme určite bez debaty aj my ľudia. Stromy, ktoré tu od vekov stoja a dávajú nám denne lásku vo forme kyslíka, bez ktorého by sme neprežili. Čo dostávajú naspať? Najnovšie obvinenia z toho, že ich peľ nám ľuďom škodí, môžu za naše alergie a tak ich treba z blízkosti ľudí odstraňovať… každý sa môže slobodne rozhodnúť, či s týmto bude súhlasiť, alebo nie. Pretože tieto informácie pochádzajú od ľudí v bielych plášťoch málokto sa nad tým zamyslí a pridá sa k davu súhlasiacich. To, čo nás odlišuje, je naša slobodná voľba toho, čomu budeme dávať svoju pozornosť a umožňovať tým rast: myslite na to, čo je dobré a spravodlivé, myslite na to, čo nie je, aby to bolo. Naša najhlbšia podstata, kolektívne nevedomie, je spoločná pre všetkých. Seba-uvedomením si vyberáme hodnoty, ktoré do svojich životov denne prijímame. Rozhodnutie pre Lásku, bez akéhokoľvek násilia a očakávaní vám však neprinesie uznanie okolia a obdiv,( to prináša v dnešnej  dobe bohatstvo a umelá krása/: stanete sa bláznami v očiach ľudí. Rozhodnite sa byť pravdivý v každej situácii a UKRIŽUJÚ vás. Človek, ktorý sa rozhodol duchovne rásť dospeje k poznaniu, že so svojimi prežitkami a vciťovaním môže pochopiť a porozumieť každému, ale nemôže očakávať, že každý bude rozumieť jemu. Tak, ako vysokoškolák nebude vysvetľovať svoje teórie v materskej škole. Každý má však šancu zmúdrieť. Viem, že táto stránka je hlavne pre mladých, je to fajn, že máte dnes také možnosti nájsť odpovede na svoje otázky a držím palce, aby ste dokázali viac, ako my, vaši rodičia. Ja osobne som si svoje odpovede našla, lenže v mojom okolí nie je ľahké nájsť človeka, ktorý by to cítil podobne. Mojim učiteľom je Ježiš, ale nie som kresťanka, som jeho učenník. Tak dnes idem umyť okná, aby som o mesiac mala menej práce, keď budem pripravovať "párty" pre Priateľa, ako zvyknem volať Vianoce – 25! nie 24.12. – nie s plným stolom a hlasnou hudbou, ale s tichou radosťou a hlbokou vďakou. Želám krásny deň a pokoj v duši. :-)

Ikona diskutujiciho Věrka 2010-11-17 10:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je hezké položit si v úterý otázku  nejít zde ve středu odpověď.Jsem moc ráda Aluško za tvé stránky,jen tak dál:o))))))

Ikona diskutujiciho Alue 2010-11-17 11:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]: Ahoj, nechtěla jsem tě urazit. Moje názory ale bývají v mnohých ohledech ostré a velmi vyhraněné. Je to životní přístup, který mi zajistil spokojený život bez zmatků. Konkrétně na kouření mám velmi ostrý názor, hnusí se mi. A říkám si, když už tyto stránky čte tolik lidí, i mladých, proč si nerýpnout. Mladou generaci navádí media ke všemu možnému, tak já budu navádět proti kouření 🙂 Nevidím v něm nic prospěšného, ani zdravého, ani úsporného.

Ikona diskutujiciho Amanita 2010-11-17 11:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]:Souhlasím s Ivanou. Osobně nekouřím, ale vím, že i při kouření může člověk zažít svůj "zen" bráno z pohledu zennbudhismu, nebo-li je natolik v pohodě že ho to přiblíží své Podstatě. Jinak řečeno i kouření může být svým způsobem meditace. Krom toho, řekneš-li že kouření je špatné, už posuzuješ. Vyvolává to v tobě negativní myšlenky. Možná i ego si trochu cucne protože nekouříš-li, připadáš si PODVĚDOMĚ lepší než kuřák a to i když vědomě víš že to tak není. No a že máme žít a né meditovat – jak víš že tím bylo myšleno něco jako sedět a čučet do svíčky? Já třeba medituji prací, je to fajn :-). Jinak taky moc nechápu tvé neustálé odsuzování náboženství. Přeci se říká – každému podle jeho víry. Tvůj oblíbenec Nick Vujicic je taky křesťan a jak mu to svědčí. Viděla jsem ho naživo a nezdálo se mi že by ho nějak ovlivňovaly síly temna. Osobně taky cítím že náboženství má hodně much, ale věřím že pro NĚKOHO např. tonoucího přeci jen může být oním stéblem.

Ikona diskutujiciho putující oblak 2010-11-17 15:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho putující oblak 2010-11-17 16:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Vše je jednoduché, ale to mysl nikdy nedokáže pochopit, protože vstoupí-li do jednoduchosti okamžitě se rozpouští ;-)

Ikona diskutujiciho Adéla 2010-11-17 17:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pohled do tváře a do očí vám ukáže, kdo stojí před vámi.- Alue, bohužel, někdo se v minulosti choval jak prase(viz já), a teď vypadá hrozně… :D To můžu jenom potvrdit. Lidé, když vás neznají, vás neposuzují podle toho jak vypadáte. Posuzují vás podle toho, jak jste se chovali v minulosti. To už dává smysl.

Ikona diskutujiciho Verča 2010-11-17 19:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky za článek, je fakt skvělý! Ano, člověk by měl být spokojený sám se sebou a pak v sobě nebude mít zmatky, nebude mu vadit, když se k němu někdo bude chovat špatně a ani takové lidi nebude k sobě přitahovat. Necháme to na pánu bohu? Já bych tuto větu neodsuzovala. Je v podstatě velice dobrá, jen se musí správně pochopit. Záleží totiž na tom, co si pod pojmem bůh představíme. Pokud ho berem jako nějakou bytost, co si sedí někde na obláčku, řídí nám život a vyžívá se v trestech, pak ano, je to přístup, který nám přinese jen samé utrpení a prázdnotu. Pokud však berem boha jako náš vnitřní vesmír, jako obrovskou lásku a větu necháme to na pánu bohu si vykladáme jako že máme poznat sami sebe a všechno, co nás trápí nebo co ve svém životě nechceme rozpustit v té lásce a stát se zářicím světlem, pak to na něm klidně nechme. Budeme šťastni a spokojeni. I dvěstě tunová ženská může být krásná… Samozřejmě. Pokud ta její vada na vnější kráse nesouvisí s nějakým problémem uvnitř ní,, není to nic divného. Jsem sice toho názoru, že člověk by se o své tělo měl starat co nejlip – nezatěžovat kosti přílišnou váhou, nepít žádný sračky a pod, ale když má někdo nadváhu a přitom se cítí spokojeně, proč by s tím měl bojovat? Vždyť boj přináší jen utrpení a spokojenost snadno zlikviduje. Navíc tělo je jen jakýsi obal, který, když na sobě zapracujeme, zprůhlední, takže přes něj bude vidět jen světlo naší duše. Těším se až budu celá průhledná.:-)

Ikona diskutujiciho putující oblak 2010-11-17 19:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Věrka 2010-11-17 21:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[33]:děkuju,ta jednota mysli je fakt jedinečná:o))))

Ikona diskutujiciho otavinka 2010-11-20 23:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem tady poprve, ale určitě ne naposled. Článek mne velmi zaujal a asi nebude stačit jedno přečtení. Je vůbec možné, aby tak mladý člověk, měl tak úžasné názory ?

Ikona diskutujiciho Márty 2010-11-24 00:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

..podařený článeček * * Děkuji za něj i diskuze..

Ikona diskutujiciho LenkaK 2010-11-25 03:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá ALue, díky za skvělý článek. Spolu s diskusí spousta témat k přemýšlení.

Ikona diskutujiciho Laia 2011-02-21 21:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, jen bych  Tě chtla poprosit jestli bys mi mohla poradit kde hledat ty "své" lidi. Myslím tím lidi podobné tobě.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek