Překrásný portrét a Dopisy čtenářů

18.7.2013 v Čtenáři 8

Dnešní výběr zajímavých a krásných dopisů čtenářů, začnu něčím speciálním.

Bezkonkurenčně nejnádhernějším portrétem, jaký se ke mně zatím dostal. Ještě dneska na světě existují takoví hodní lidé s takovým velikým talentem 🙂

Kdo zná originální fotku, musí uznat, že ten portrét je stokrát lepší, než originál! 😀

1. Přeji krásný den Alue,
dnes je státní svátek – vítaný den volna a já se dosti nudím :D. Všechny knihy co mám, mám přečtené, nad Brnem se sem tam objevují nepěkně vyhlížející mraky, takže raději nějaký ten špacír riskovat nebudu, filmy, co mě v poslední době nějak zaujaly, bych pomalu dokázala odrecitovat, na internetu se taky nic moc zajímavého neděje. Mohla bych uklízet (a že by to bylo potřeba :D), ale to se mi ve volném dni už sakra nechce, tak jsem popadla mého bojovníka proti nudě – tužku. No jo, jenže co na ten papír vykouzlit? A “úplnou náhodou” (náhoda odehrávající se téměř každý den), tu mám otevřené Tvé stránky a volba byla jasná 😉
V příloze ti tedy zasílám mé dnešní čmáráníčko, které mě pozitivně nabilo a dodalo sílo k tomu úklidu, který mě čeká. Snad Tě alespoň trošičku potěší a snad neurazí, pokud si tam nepřipadneš podobná – ve skutečnosti jsi samozřejmě určitě mnohem hezčí ;))

Ještě jednou přeji krásný den a ještě krásnější nadcházející víkend.
S pozdravem
B.

Tímto ještě jednou moc děkuji 🙂

v plném rozlišení je kresba zde: wp-content/uploads/f581a8b641_93917385_o2.jpg


2.

Ahoj Alue,

nemůžu si pomoct, ale pocit je silnější nežli já a ten mi říká napiš to. Klidně pokud to nebudeš chtít číst, tak to vymaž, protože vím, že máš plno jiné práce okolo, ale já si tím splním svůj vnitřní pocit když to napíšu.:-)

Hodně mě rozesmálo, jak jsem zahlídla ty fotky s tím hotelem pro mravence. To byl naprosto úžasný nápad. A ten pak ovlivnil mě i když ne tak dokonale jako tebe. Pracuju ve skladu ve kterým je zima, není denní světlo ani čerstvý vzduch no a chytří mravenci si z venku vykousali zkrz zeď na wc dírku, zkrz kterou navštěvují dost dlouhou cestičkou kuchyňku. Srocují se na lednici a šmejdí. Spolupracovnice je tam pak pomačkala a mě jich bylo moc líto. Vzpomněla jsem si na tvůj hotel a tak jsem improvizovala. Drolím kostkový cukr na malinkatý kousky a strkám je jim do tý malilinkatý dírečky a ještě k tomu v rohu, takže manipulace je naprosto příšerná a hlavně s těma mejma polochromejma prstama. Musela jsem se kolikrát sama sobě smát když jsem si představila, že by mě někdo viděl, jak krmím mravence.:-) Asi by pochybovali o mém zdraví. Proto to píšu tobě, protože ty to chápeš.

Ta básnička s názvem “Jen v stínu tiše pod javory” je naprosto fascinující. Obdivuju, že umíš takhle nádherný věci vcítit do veršů poezie. Ze kterých ten pocit čtenář pěkně zažije (nějak na mě vlítli při čtení plačící emoce). Báseň bych nedokázala složit.

Ty lidi z toho Sisyfosu nikdy nepochopí, že může existovat ještě na světě něco jiného, nežli hmotného. Oni dokud něco nevidí, nebo nemůžou změřit, zvážit, rozpitvat atd. tak nevěří, že to existuje. Jsou to materialističtí vědci. Oni se totiž úplně klepou na to, aby ihned mohli někomu něco vyvrátit a nejlépe toho člověka ještě potupit. Mají v hlavě jen ty své tabulky a rovnice a každý do toho ještě dal své názory a ty chtějí za každou cenu prosadit. Věř mi, že ti lidé, kteří vědí své, tě mají moc rádi a může se Sisyfos třeba stavět na hlavu. :-):-D

Jen mě napadlo, jak je možné, že čas taky není vidět, cítit, slyšet a berou ho jako veličinu. Navíc se jím řídí většina lidstva (já bych ho nejraději zrušila, protože je svazující). Navíc jsem ani na wikipedii nenašla jméno toho, který určil, že bude sekunda trvat takto dlouhý úsek, a že se to bude odvíjet od nějakého stavu atomu prvku cesia.

Když jsem četla ten kurz sebelásky, tak jsem zjistila, že ze mě někdy taky lítají naprosto příšerný slova k dceři, která má hodně velikou pubertu i k synovi. Jsem hodně mírumilovný člověk, ale někdy to opravdu nezvládnu a pak je mi líto co jsem až ze sebe vypustila za slova. Děkuju za to, že jsem si mohla tohle přečíst a zamyslet se nad tím, co vše můžu až způsobit. Dceři jsem tvé stránky ukázala, ale zatím nevím jestli na to číhne. Nutit jí nechci, i když vím, že by jí to moc pomohlo.

Minulý týden mě trkla do nosu kniha s názvem Čtyři dohody.

Je to moc moudrá kniha, která říká: Nehřeš slovem-Neber si nic osobně-Nevytvářej domněnky-Dělej vše jak nejlépe dovedeš.

Ty zásady zní velice jednoduše, ale žasnu jak moc těžké je dodržet. Budu se znažit.

Přeju moc štěstí a hodně milých čtenářů. :-):-D

3.

Ahoj Alue,

včera jsem objevila Tvoje stránky a nedokážu ani popsat, co to ve mně vyvolalo.. Radost, zvědavost a pocit, že jsem zase narazila na někoho “svého” 🙂 V prvé řadě mě zarazilo, že jsi tak mladá – o půl roku mladší než já (lednová kozorožka) – a tak moudrá.

Máš moc krásnou, čistou energii a hlavně, čehož si cením nejvíc – upřímnou a svou. Upřímně Ti děkuju a obdivuju za to, jakou energii kolem sebe rozséváš, s jakou pokorou mluvíš o věcech, o kterých má dneska spousta lidí načteno hromadu knížek a článků, ale jen málokdo to má ze srdce a opravdu to cítí a žije. Mně se změnil život od základů před dvěma lety, kdy jsem se dostala k paní, co pracuje se světlem a dodnes za to děkuju, protože přeze všechna témata, která už jsme spolu zpracovaly, se konečně začínám mít ráda natolik, abych se uvolnila, přijímala a užívala si život, jak přichází a už neutíkala před svojí krásnou podstatou, vílí dušičkou (dokonce jsem před časem na jedný fotce z Vánoc objevila obrys svých křídel – to byl šok! 😀

I přes to, že mi jednou paní, co s ní pracuju říkala, že ty křídla u mě vídá 🙂 No zkrátka pocit, jakobych se vracela domů. Život je prostě nádhera :)) Tak ještě jednou díky, přeju Ti hodně lásky a ať Tvoje slova dojdou k co nejvíce uším, očím, ale hlavně srdcím! Měj se fajn a třeba se někdy setkáme (třeba pokud budeš pokračovat v těch jazycích – studuju angličtinu) a já se jdu zase porozhlédnout po Tvých stránkách – je tam toho tolik, paráda! :))

Pa pa,

Petra

4. Doktoři nám vždy moc rádi pomohou… do hrobu!

Ahoj,
Naposledy jsem byl v lékařském zařízení, kde mně čekal objev jako z komedie. Přišel jsem tam a mezi dveřmi stojí lékařka odborná garantka za celé zařízení posetá vyrážkou od hlavy až k patě. Obličej posetý jako by nádory.

To samozřejmě mě mrzí, a přeju jí zdraví, ale vtipné je to, že lidé by čekali na tom místě pomoc se zdravím a přitom hned u dveří potkají někoho, kdo jim to zdraví má jakoby zaručit a ten vypadá úplně zřízeně. Na to jsem narazil už ve třetím lékařském zařízení podobně.
A tak to možná na něco ukazuje. Třeba i na to, že v jedné biorezonanční – bylinkové – homeopatické – akupunkturní – atd.- ordinaci jsem viděl na stole přede mnou ležet kartu jiné standardní praktické lékařky, která se tam zjevně chodí léčit.
Asi to někteří lékaři už vědí , že se chodí hledat zdraví jinam…

Už můj děda ze Strážnice mi říkával, že musel rozvážet košile jako pozornost (výrobky své fabričky), aby podplatil doktory a napsali aspoň nějaký účinnější lék jeho dětem. Protože první dvě mu nechali umřít jen mávnutím rukou, že to se stává, že občas to neuhodnou, co s tím. Mamka říkala zase, že její doktor vyžadoval od lidí králíky a bonboniery, jinak si jen psal čárku pro pojišťovnu a prdnul jí nějakej ibuprofén, nebo něco na revma typu oblbovák, že se vám bude možná zdát, že vám chvilku nic není.

Děda mi říkával, nikdy nevěř doktorům, protože nám nechali umřít děti. On k nim nechodil, jen úplně výjimečně, když ho někdo ukecal. Můj otec se jich občas formálně zastal, ale stejně žádný rozumný argument neměl a cha, chá. On u doktora nebyl asi 20 let, pak to ber vážně.

Jirka Š.

linka

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Dopisy čtenářů” – ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

Otevřít seriál Zákony Vesmíru

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho vivien.viv 2013-07-18 08:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to je pohlazení!!! Nádhera! A ten obrázek… hmmm… žasnu! Je to moc krásně nakreslený a podoba úžasná! Já sama teď dělám samé motýlky – to je krásný začátek dne :o)

Ikona diskutujiciho enariel 2013-07-18 09:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

1. Prekrásny portrét, naozaj srdiečkové  slová 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2013-07-18 09:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: To jo. Už ho mám i doma, včera jsem koupila rámeček, dneska si to pověsím.

Ikona diskutujiciho Domča 2013-07-18 10:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc krásný portrét,tvá básnička, už tedy vím, že je skládáš;-) a nejlepší dopis ten o těch doktorech jako…to nemá chybu!:D

Ikona diskutujiciho Eileen 2013-07-18 14:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten portrét je překrásný!

Ikona diskutujiciho vivien.viv 2013-07-18 14:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jujky… básničku jsem ráno přehlídla, teda to je síla Aluško – hrozně mě tvoje verše dojaly – uf . jdu to rozdejchat mezi sklíčka. Krásná věc!

Ikona diskutujiciho Jindra J. 2013-07-19 13:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jako že umim kreslit, ale tohle bych nesvedl. Je to nádhera. 🙂

Ikona diskutujiciho Amálka 2013-08-08 20:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásná básnička, nádherný portrét

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek