Přístroj, který vrací paměť… – tak už se přiznává i v Česku.

16.3.2009 v Zajímavosti 2

Tak a tady jsem našla další zajímavou věc… stále ještě nevěříte, že v této době je všechno možné? Sci-fi filmy nejsou pohádky, 90% je pravda, zbytek kidy, aby se na to dalo koukat…

Dnes vás mohou fotografovat i odposlouchávat před 4metry tlustou zeď. Na dálnicích fotografují vaše obličeje kamery a vedou se záznamy o všem.

Odposlouchávají vám telefony, maily, odposlouchávají mluvenou řeč doma i venku…

Programují lidem mozky…

Spící vojáci a lidé, kteří mají naprogramované mozky a pak na povel začnou vraždit a spáchají sebevraždu – vždyť jsou dnes plné zprávy takových věcí… osmiletý kluk zabil svoji mámu, pak zabil sebe… matka zabila svého dvouletého syma, potom se zastřelila taky… muž vyvraždil celou svoji rodinu, nakonec spáchal sebevraždu.

Nechcete tomu věřit? – Dnes vám už řekli vše, dočtete se dnes o všem, co vám utajovali…

A nyní už i v česku to začali lidem opatrně přiznávat… nechcete tomu věřit? – potom jste blázni, pokud si myslíte, že tento svět je v pořádku a že doktoři léčí lidi..

_________________________________________________________________________

Microsoft vyvinul přístroj, který lidem vrací paměť

Počítačová firma Microsoft vyvinula přístroj, který lidem se ztrátou paměti umožňuje vybavit si pro ně dříve nedostupné vzpomínky. Zařízení pod označením SenseCam je ale zatím k dispozici pouze pro výzkumné účely.

Zařízení na první pohled vypadá jako obyčejný fotoaparát.

Základem přístroje SenseCam je digitální fotoaparát s širokoúhlou čočkou, který dokáže snímat fotografie pasivně bez zásahu uživatele. Promítané snímky potom poskytují postiženým silné podněty, které jim pomáhají vyvolat si různé zkušenosti, myšlenky a pocity, jež nejsou v samotných obrázcích zachyceny.

Přístroj vyvinulo centrum Microsoft Research v britské Cambridgi. Microsoft jej potom testoval u pacientů s diagnostikovanou ztrátou paměti, včetně lidí s Alzheimerovou chorobou. Prostřednictvím sledování mozkové aktivity vědci zjistili vliv vjemů z SenseCam na část mozku spojenou s pamětí.

Zařízení, jehož vývoj začal před deseti lety, zatím existuje ve zhruba 250 exemplářích. Použité sofistikované součástky a malý počet vyrobených kusů se odráží v ceně, která se pohybuje kolem 400 liber, tedy asi 11 600 Kč. Využít počítače v medicíně se snaží i další výrobci.

Honda vyrobila robotické nohy

Cyklistické sedlo spojené kloubovými rámy s botami. Tak by se dalo zjednodušeně popsat mechanické chodítko, které představila japonská firma Honda.

Mechanické chodítko, které nadnáší lidskou váhu a snižuje tlak na kolena.

//<![CDATA[ var data_146372 = [{ alt : “Mechanické chodítko, které nadnáší lidskou váhu a snižuje tlak na kolena. “, description :”Mechanické chodítko, které nadnáší lidskou váhu a snižuje tlak na kolena. “, author : { author : “”, authorUrl :””, source : “ČTK/AP”, type : “dynamic”, sourceUrl : “http://www.ctk.cz” }, small : {url:”http://media.novinky.cz/637/146372-top_foto2-khfu4.jpg”}, big : { url:”http://media.novinky.cz/637/146372-original1-khfu4.jpg”, width:500, height:356 } }]; //]]>

Mechanické chodítko, které nadnáší lidskou váhu a snižuje tlak na kolena.

Toto speciální zařízení, které pomáhá nadnášet tělesnou váhu a snižuje tlak na kolena, má podle svých tvůrců pomáhat lidem chodit a držet tělo v pohodlné pozici.

Ovládání počítače myšlenkou pro ochrnuté

Již od dob prvních dílů hvězdných válek lidé snili o ovládání nejrůznějších věcí pouhou myšlenkou. Netrvalo dlouho a na trhu se objevila společnost Emotiv, která prezentovala zařízení s názvem Epoc, které dovolí přenášet myšlenky do počítače nebo herní konzole.

Zařízení pro ovládání počítače pouhou myšlenkou.

Tento elektronický přístroj působí nejen na první pohled jako futuristická helma. Ve skutečnosti se však jedná o velice citlivé zařízení, jež je obdařeno několika systematicky rozmístěnými čidly. Ta snímají mozkové pochody a pomocí bezdrátové technologie je předávají dále do počítače či herní konzole.

____________________________________________________________________________

Jestli vás tohle nenadzvedlo ze židle, potom už fakt nevím 😀

Komentáře

Ikona diskutujiciho Lirka :) :D 2009-03-17 13:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

řekla bych, že se bojím, dřív, teď se ale nebojím a pěkně se tomu stavím čelem 🙂

Ikona diskutujiciho Ewetha 2012-12-08 13:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hmm… Ale proč to dělají? Snímat obličeje všech lidí, všechny rozhovory, emaily.. To je poněkud hodně informací, a co s tím pak dělají? Kde je shromažďují? Já nevěřím, že je svět úplně v pořádku, ovšem tohle je už moc…

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek