Proč mám pořád dokazovat, kdo jsem?

22.3.2008 v Poselství 1

Zamyšlení na zrovna tohle téma mě napadlo právě včera. Ten den jsem dostala hned dvě otázky tohoto typu… a musím uznat, dost blbý otázky… byly to tyhle:

,,Jestli jsi to, co jsi napsala, tak mi zodpověz otázku: Co je to Ęåðçʒ ΫἣῧøÞă (je to jazykem Âÿſǽŕőś – Ajnérés)?
Pokud to zvládneš jsi dobrá, ale pochybuji o tom!”

(přitom jsem nikde nepsala, že mám schopnost dědy vševědy)

,,…tak jestli ted vycítíš jaký mám krém jestli ti pomůžou andělé prosím zkus to to bude pro mě odpověď na vše …bud mám Hyacintový Tulipánový nebo Narcisový krém ….prosím chci si to tím ujastnit”

Ta první otázka byla posměšek, druhá nebyla myšlená špatně, ale negativně na mě zapůsobily obě.

A už jsem jich potkala více… a vím, že ještě takovýhle blbiny číst budu…

Ale chtěla bych se k tomu vyjádřit hlouběji. Vlastně je to úžasný podmět… úžasné téma, které vám může něco dát.

Víte, proč na tyhle otázky neznám odpověď? Protože je znát nechci. Myslete prosím vás trochu… já nechci mít takovou schopnost. Nechci vědět všechno na světě. Dostala jsem dary určené jen na pomoc ostatním lidem při jejich duchovní cestě… nesmím nechci a nemůžu tohle aplikovat na všechno… to přeci nejde!

Kdybych to uměla, mohla bych to začít zneužívat… vyhrávala bych pořád ve sportce… neměla bych soupeře… všechno vědět… o čem by byl můj život? Naco bych se rodila, kdybych věděla všechno? To není život…

Mohla bych takto vytvořit sektu.. přesvědčit lidi o svojí vševědoucnosti a mohla ty lidi ovládat.. diktovat… a oni by poslouchali jako ovečky bez mozků, protože by si řekly, že já vím všechno nejlíp! Ale tak to být nemůže! Mohla bych manipulovat a ovládat lidi, jak by se mi chtělo.. myslíte, že by mě to negativně neovlivnilo? Stáhlo by mě to dolů…

Pro lidi je jednodušší přijímat poselství ostatních lidí, než se snažit interpretovat svá vlastní.. proč? Protože jsou pohodlní a nechce se jim přemýšlet.

Ale neuvědomují si, že tento druh lenosti je velmi nebezpečný. Pokud budete papouškovat všechny názory bez rozmyšlení, jestli je to podle vás vůbec pravda, můžete na to setsakramensky doplatit.

Buď se stanete loutkou někoho jiného, nebo se prostě povezete na práci a umu jiných lidí bez vlastního úsilí a vývoje… a to je přeci tak hrozně nespravedlivé…

Proto vám dávam rady.. podávám fakta a svoje názory.. abyste měli podměty.. pomoc.. pokud jste připravení, moje pravdy vám pomůžou.. pokud ne, tak se nic nestane, ale aspoň budete mít něco v hlavě, co můžete později na něco aplikovat… ale nebudu za vás makat… nebudu vám nic dokazovat.. tu pravdu si hledejte v sobě… vy hledejte. A nemyslete si laskavě, že jsem děda vševěda, co ví všechno nejlíp – to já nejsem a ani si to o sobě nemyslím, jak mi to tady pár lidí už předhazuje, protože mě nechápou. Ale jsou mi milejší, než ti, co sami nepřemýšlejí.

Vemte si moji sestru – ta mi dala už několikrát najevo, že se mnou sem tam nesouhlasí a řekla mi několikrát, že si o sobě myslím, že vím všechno nejlíp – co já si o ní myslím? Lidi je skvělá! Ona přemýšlí nad tím, co jí říkám! Ona šrotuje! Nic po mě nepapouškuje… sem tam si odě mě něco vezme, semtam mě pečlivě poslouchá, ani na chvilku jsem z ní neměla pocit, že si o mě myslí, že jsem dokonalá… chvílema mě úplně odpálkuje… ale tak je to přeci správně… to je přirozené… je to proces vývoje duše… její proces hledání pravdy. A to, že mě poslouchá a přemýšlí nad tím, co ode mě slyší, tím se posunuje pořád někam jinam… nezamrzla na žádném mrtvém bodě. Proto se hluboko uvnitř nezlobím, když se mnou nesouhlasí… protože tak je to správné. A když cítí, že to, co jí říkám, je pravda, protože zrovna na tyto slova je uvnitř připravená je přijmout, zvýší se její zájem a ona mi před očima roste… nepotřebuje, abych jí po tomto něco dokazovala.. protože prostě ví! A to je aspoň proces…

mohla bych dát více příkladů, ale na mojí sestře to jde asi nejlíp… koneckonců ji znám…

Lidi nechtějte nikdy najít někoho, kdo vás přesvědčí o svojí dokonalosti.. nikdy nepapouškujte, pokud uvnitř… hluboko uvnitř necítíme, že je to opravdu pravda… tímto se vlastně tak trochu vracím k tomuto článku:Jaký je můj názor na veškerá náboženství?

Protože je to pořád dokola… nechoď te v kruzích jako slepé ovce…

Bůh mi jednou řekl, že žádná otázka přeci není hloupá… ale i když vím, jak to myslel, nemůžu se zbavit vlastního dojmu, že blbých otázek je víc než dost… prostě nejde si tohle nemyslet, když dostanu takovýhle otázky.

Doufám, že jste pochopili, proč nejsem a nechci být děd vševěd a proč je to nebezpečné…

Komentáře

Ikona diskutujiciho Jirka 2015-01-04 21:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý článek

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek