Proč se lidé pořád bojí smrti?

22.8.2012 v Poradna 46

Dopis:

Přeji hezký den.

Proč se tolik lidí bojí smrti? Já to prostě nechápu. Smrt vlastně neexistuje, stejně tak jako narození, to jsou jen relativní pojmy. Nikdy jsme se nenarodili a nikdy také nezemřeme. Naše duše se nikdy nenarodila a také nikdy nezemře. Jenže tolik lidí to nechápe. Nevěří, že existuje něco důležitějšího než fyzické tělo, něco nesmrtelného – což je právě duše. Znám plno lidí, kteří se smějí tomu, když mluvím o duši a o existenci před „narozením“ a po „smrti“. A prostě si to nechtějí připustit. Proč? To je tolik ovlivňuje dnešní doba a věda?
Pořád se všude píše, co má člověk dělat, aby se dožil co nejvyššího věku. Jenže to je kravina. Osud nikdo nezmění a duše se vrátí zpět Domů v okamžiku, který byl dávno předem určen. Nevím, proč se tolik lidí bojí smrti fyzického těla. Proč? Možná se bojí toho, že budou umírat v bolestech nebo nějak tragicky, ale to, co je po „smrti“, je předsi krásné. Já si myslím, že pak teprve začíná ten Skutečný život, tady jsme jenom „ve vyhnanství“, prostě na zkoušku, na návštěvě a nic než fyzické tělo nám tu ve skutečnosti nepatří. Taky je život ve fyzickém těle horší než bez něj. Máme tu značná omezení, která na Onom světě zkrátka nejsou. Tam je klid a radost a můžeme všechno, jsme svobodní. Já se smrti vůbec nebojím, naopak. Těším se, až vrátím tam, kde je moje podstata, můj Domov a kde začne opravdový život.


Chápu, že když někdo odejde Domů, tak může být smutno těm, co tu ještě zůstali. Jenže nesnáším takové ty hysterické lidi, kteří pořád pláčou jako blázni. To je sobecké, protože pláčou jen kvůli sobě, ne kvůli tomu, kdo se vrátil zpátky Domů. Vždyť tomu dotyčnému už je jenom dobře. Jenže to jsou většinou ateisti, kteří si myslí, že existuje jen tento svět a fyzické tělo. Nesnáším hlášky typu: „Ten (ta) už je pod zemí.“ „Smrt je věčný spánek.“ Nebo po pohřbu: „Dnes se vydal(a) na poslední cestu…pan(í) XY“ – jaká poslední cesta? Vždyť teď všechno právě začalo, ne skončilo.
Dneska je plno lidí zaslepených a je to smutné. Vždyť je to ale hrozný sebeklam. Těchto lidí je mi docela líto.
Víc takových lidí, jako jste Vy! Je třeba šířit zprávu o tom, jak to všechno doopravdy je. Pár lidí už jste za tu dobu k rozumu přivedla, bohužel většina si pořád bude myslet svoje. No to je jejich blbost.
Jen jsem se ještě chtěla zeptat – vždycky se duše musí z Onoho světa vrátit sem na Zemi, nebo už tam může zůstat a sem nikdy nemusí?
Mějte se krásně.

S pozdravem souznitelka E. S.

Odpověď:

Dobrý den,
Mějte na paměti to, že lidé se bojí všeho, čemu nerozumí. Kdo smrti nerozumí, ten se jí bojí. Nemůžete lidem dávat za zlé, že něco nechápou… holt každý zrajeme jinak rychle a v jiných ohledech.
To je asi to jediné, co můžu dodat, protože pozoruji prakticky to samé co vy, ale já se smrti nikdy nebála, takže strach ostatních lidí zkrátka respektuji, ale nutit jim můj pohled na věc moc nemá smysl. Většinou stejně zatuhnou, protože jim strach nedovolí jít dál v tomto tématu. – Proboha ještě by se mohli něco zásadního dozvědět a to by pak mohli přijít o nějaké svoje jistoty. A to přece nechtějí. 🙂

V jedné hospodě jsem potkala paní, která se velice hlasitě a vulgárně projevovala, když jsem řekla, že nám zde na zemi nic nepatří kromě duše a svobodného rozhodnutí. Paní halekala, že to je výrok blázna, protože její dům je její a její auto a prachy a zlato co má na sobě. Já jsem se na ni jentak podívala a řekla jí: ,,A až umřete, co z toho všeho si můžete vzít s sebou?“ – Paní se první zarazila a pak řekla něco v tom smyslu: ,,No to je ale debilní otázka, co si vezmu po smrti. To už nic nebude, to mě nemusí zajímat.“
Je to už pár let, ale já v ten den něco důležitého pochopila. Bohužel tu paní jistě tahle otázka bude tížit dál, protože podle jejích energií jí něco velice nepěkného už v té době rostlo v břiše a předpokládám, že dneska už hledá odpověď na otázku, kterou jsem jí položila, protože tahle nemoc k tomu dožene každého. V té době ale nemělo vůbec smysl s ní debatovat, na to si každý musí přijít sám.

Duše se na zemi vrací, když to potřebují a když to chtějí. Nikdo je do návratu nenutí a ani nemůže. Jsme totiž svobodní.

Hodně štěstí 🙂
Alue

Kam dál:

Další Fantazie – ZDE

Otevřít rubriku ,,Poradna: Životní směr“ pro další otázky a odpovědi

Máte otázku, se kterou vám mohu pomoci? Ptejte se do ►mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho stenly911 2012-08-22 08:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No sice je fajn nebát se smrti protože člověk ví, že se narodí znovu, ale někdy tahle víra může způsobit obtíže. Byl  jsem před lety v Thaajsku a tamní obyvatelé, většinou budhisté věří v reinkarnach oblíbeným motem je co nestihnu dneska, stihnu zítra a co nestihnu zítra tak v příštím životě. Tak se díky tomuto přístupu stává, že třeba na jídlo v restauraci čekáte i dvě hodiny nebo třeba na vyprání prádla původně reklamovaného za tři hodiny čekáte dva dny. A nemá význam se kvůli otmu vztekat, oni si stejně jedou podle svého. No nevím, kdyb takhle se vymlouvali lidé i u nás, asi by to ne každémnu bylo příjemné….

Ikona diskutujiciho Blue 2012-08-22 08:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kam jinam se ještě můžu vrátit?

Ikona diskutujiciho Alue 2012-08-22 09:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Šmarja… tak do Thajska už se mi jet nechce :D Strašně nesnáším plýtvání časem a nedochvilnost, takže by mě tam z nich asi trefil šlak! :D

Ikona diskutujiciho Blue 2012-08-22 09:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Myslel jsem nějak konkrétněji :-) Nebo je planeta Země jediné místo?

Ikona diskutujiciho Peo 2012-08-22 09:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No, všetko záleží od duchovnej úrovne ľudí, ktorí si vieru, alebo skutočnosť vysvetlia po svojom. Opäť je to prejavom pochopenia ale po extrémnu hranicu. Ak ste pozorovateľom, tak pozorujete a s úžasom hľadíte na rozdiely sveta. Ktovie čomu verí samotná cirkev, pretože robiť zlo teraz a dúfať, že nič zlé ich nepostihne :)))..

Ikona diskutujiciho Farah 2012-08-22 09:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ad 1- u nas by to vsecko mohli zavrit, protoze tady je jen malokdo nezavislej na nekom jinem, takze cekani na odpoved z jednoho ustavu by cele pozdrzelo veci o tyden a pak my jedeme taky tu svou, tak dalsi pod nami by cekali mesic atd :D a zisky zadne, takze proc potom pracovat, ze?

Ikona diskutujiciho Arriane 2012-08-22 09:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já se taky nikdy smrti nebála. Když umřela prababička a bylo mi asi 10 tak celá rodina brečela, ale já nějak ne. Prostě jsem nechápala proč bych měla brečet. Sice mi trochu bylo líto že už ji neuvidím, ale přišlo mi to zcela normální že je pryč a někde jinde kde je jí i nejspíš líp.

Ikona diskutujiciho Myšák 2012-08-22 09:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Tenhle přístup by se mi docela líbil ;-)

Ikona diskutujiciho Alue 2012-08-22 09:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Teď mě tak napadlo. Co asi Stenly udělá obyvatel Thajska, když přijde do lokálu, kde mají jeden záchod. Ten je obsazený a když zaťuká, ozve se zpoza dveří:

Ikona diskutujiciho skitty2 2012-08-22 09:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak můžeš říct o dítěti, že je to něpekná věc?

Ikona diskutujiciho skitty2 2012-08-22 09:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pokud samozřejmě si psala o dítěti. Ale nedokážu si představit z čeho jiného by jí rostlo bříško, krom jídla. 🙂

Ikona diskutujiciho and 2012-08-22 10:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nejprve zažij chvíli před smrtí a pak něco říkej…

Ikona diskutujiciho Bohunka 2012-08-22 10:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nevím zda-li se lidé bojí smrti, nebo odloučení od milovaných lidí. Minulý týden mi odešel otec. Zvláštní je, že nepociťuji smutek,ale jakousi úlevu z toho, že již ho nic nebolí. Pociťuji však smutek z maminky, která s tátou prožila 43 let a která nyní zůstala snad poprvé v životě sama. Mnoho lidí se bojí právě toho, aby neublížili svým odchodem  blízkým. Táta věděl že je čas a nebál se smrti, ale bál se toho, aby nám nezpůsobil příliš mnoho bolesti.

Ikona diskutujiciho Lucidité 2012-08-22 10:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano, souhlas s Aluš. Každý je prostě na tom jinak a nemůžeme si všichni myslet to samé a mít ten stejný postoj. A díky bohu mám spíš opačnou zkušenost, protože se setkávám čím dál víc s lidma, kteří už to neberou tak fatálně (smrt=pak-už-nic).

Ikona diskutujiciho Petr 2012-08-22 11:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško, mám takový dotaz.

Ikona diskutujiciho Václav 2012-08-22 11:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Skutečnou svobodu musíme zrealizovat na této zemi a s naším vědomím lidských smyslů a s naším duchem. Jediná cesta vede přes klid mysli-přítomnost, vše ostatní je pouze iluze, a tou nejsme. Skutečnost se může projevit-odrazit pouze v hrubém, pak je ustanovena celá vůle skutečnosti. Pravda-moudrost, atd. potom přímo pohybuje s nástrojem, tělem. Pokud ne, cvičí s ním naše ego-mysl, nebo ego druhého, nebo ego cizí entity. Proto musíme v sobě probudit svého ducha, né cizího,a i kdyby to vypadalo sebelépe.

Ikona diskutujiciho Alue 2012-08-22 11:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Rakovina.

Ikona diskutujiciho Alue 2012-08-22 11:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Podle toho co jsem slyšlea, je pět planet, kde žijí lidé jako my. Já se ale v těchto věcech nijak hlouběji nerýpu, protože mi to nepřijde důležité. Teď mi to může být jedno a až odtud odejdu, tak to budu stejně vědět jistě 🙂 Takhle je to jenom takové teoretizování.

Ikona diskutujiciho Václav 2012-08-22 11:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: Právě že jisté nemáme nikdy nic, a přítomnost dělá minulost i budoucnost. Osud si děláme sami, netřeba chodit ke kartáři nebo astrologovi, jasnovidci atd. Ti vás jenom znovu naprogramují.A vy tomu zase uvěříte.Pravdu má každý schovánu v sobě, jen ji požádat a oživit.

Ikona diskutujiciho Petr 2012-08-22 11:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: Aha…. tak to děkuji Aluško za odpověď 🙂

Ikona diskutujiciho Václav 2012-08-22 11:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Čistý duch-Matka vesmíru stvořila časoprostor-Máju k tomu, aby svoje dítě-ducha naučila uvědomit si svoji Matku. Pak zjistíme, že jsme se stali dospělí k tomu, tvořit svoje děti. Na zemi se to učíme, můžeme to i zrealizovat.

Ikona diskutujiciho Jimmy 2012-08-22 12:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Abych řekla pravdu, mám bobany ze smrti, i když vím, co mě čeká. 🙂 Můj nynější život se mi líbí a i když se možná potom budu mít lépe, zkrátka je fajn být tady.

Ikona diskutujiciho Blue 2012-08-22 13:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: Děkuji, Alue. Mě pořád někdo říká, že se ve všem zbytečně moc šťourám ;-)

Ikona diskutujiciho Alue 2012-08-22 13:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[23]: Šťourat se je dobré. Vždy je dobré umět jít do hloubky, ale musí se to zkrátka občas protřídit, abysme nebádali nad chroustem.

Ikona diskutujiciho martina 2012-08-22 15:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Každý na to jednou přijde, někdo dřív někdo později, já k tomu došla ani nevím jak, no  u mě se celej život otočil o 360stupnů, stačí jen přijímat co k nám přichází:-)

Ikona diskutujiciho Alchemi 2012-08-22 16:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je spousta otázek… Hold, jak řekla Alue, každá duše si cestou životy jednou uvědomí, jak to je, všichni se neustále vyvíjíme a i když si třeba myslíme, že toho už dost chápeme, je to pořád jen v porovnání s ostatními a třeba víme jen zrnko z toho všeho, co se vědět dá. Všichni se neustále učíme. =)

Ikona diskutujiciho Lu 2012-08-22 17:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nikdo doopravdy neví, co nás po smrti přesně čeká (i mezi lidmi věřícími v nějaký typ života po smrti existují snad stovky různých verzí jeho popisu, takže to pro orientaci moc nepomůže), takže je normální mít z toho trochu strach.

Ikona diskutujiciho Blue 2012-08-22 18:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[24]: Šťastný to člověk ;-) To zas budu gůglit do noci :-) Ale trochu mě překvapuje, že jen pět. Už mlčím, mlčím, mlčím :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2012-08-22 20:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[28]: Tož přece si nezabereš celý vesmír jenom pro sebe, víš kolik v něm je ještě humanoidních ras? :D

Ikona diskutujiciho Bubble 2012-08-22 21:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[29]:  Kolik? :-D Upřímně, tohle mě zajímá stejně jako Blue :D

Ikona diskutujiciho Johny 2012-08-22 21:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super článek, moc pěkně napsáno!! 🙂

Ikona diskutujiciho Ketly 2012-08-22 21:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[29]: Když už se tu bavíte o tom, jestli jsou ve vesmíru i nějaké další planety s humanoidními obyvateli, tak bych ti Alue doporučila Knihu o nekonečnu od Johna Barrowa. I když by to tak mohlo znít, není to o duchovnu ani esoterice. Doktor Barrow učí na katedře Fyziky v Cambridgi, takže je to o fyzice. Každopádně se tam probírá několik zajímavých teorií (s některými bys nejspíš nesouhlasila), jedna z nich je i, že teoreticky by ve vesmíru mohlo existovat nekonečně mnoho kopií nás, které dělají to samé co my. Kdybychom to brali jako celek tak to nejsou my, ale ve své živelné podstatě ano. Myslím, že by tě tak kniha mohla zajímat, jsou tam sice nějaké věci týkající se singularity, elementárních částic, teorie relativity a podobných fyzikálních záležitostí (pro laika srozumitelných), ale jsou tam i věci, které úzce souvisí s esoterikou.

Ikona diskutujiciho Blue 2012-08-22 23:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[29]: A víš kolik mě pak napadá otázek? :-D

Ikona diskutujiciho Míša 2012-08-23 00:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No upřímně … v duši věřím, ale co když jsou lidé, co po smrti nečeká nic dobrého? Nebudeme tu mlet o existenci pekla, ale ne jeden původně zlý člověk vypráví o tom, jak v klinické smrti zažil setkání s démony, kteří ho chtěli rozsápat. Nebo takového sebevraha a vraha taky nečeká po smrti nic dobrého. Tedy myslím jejich věčné bloudění a tak … takže nevidím důvod, proč by se nikdo neměl smrti bát.

Ikona diskutujiciho Weri 2012-08-23 07:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

já o tom teď četla v knize Astrální cestování od Goldberga… Ono to jde vždycky říct strašně hezky, jak se vrátíme do světla a splyneme s vyšším já a tak dál, ale pořád je to velká neznámá… Někdo se ani nemusí bát, ale podle mě tam vždycky bude nějaká ta nejistota…

Ikona diskutujiciho Weri 2012-08-23 08:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: divadýlka taky nesnáším, ale i když víš, že to není konec, stejně ti ten člověk chybí – tak to mám třeba já, víš co…

Ikona diskutujiciho Lady Hestia 2012-08-23 12:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já to brala tak nějak jako přirozenou věc, že po smrti prostě "odejdeme" a pak se znovu inkarnujeme "někam" 🙂 Jen jsem moc neuvažovala, jaký to bude pocit. Nedávno mě to napadlo. Jsem strašně zvědavá a tak trochu se i těším, ale zatím jsem tu ráda a už neuvažuji o sebevraždě. To bylo jen před dvěma lety, když mě všechno štvalo a nevěděla jsem vcelku nic o astrálu, energiích, jemnohmotných bytostech a podobně. Nu, tak si počkáme. Jen bych chtěla ten čas urychlit, těším se, až vypadnu ze školy a budu mít "akční" život :D Áách, všechno je tak legrační ^^ Zvědavost a nedočkavost není nejlepší kombinace…

Ikona diskutujiciho stenly911 2012-08-23 18:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]:A kalhoty mu vyperou taky až v příštím životě :D:D:D

Ikona diskutujiciho Alue 2012-08-23 19:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[38]: Sákra, gatě do dalšího života, ti to tam mají ale vymakaný!

Ikona diskutujiciho Carmilla 2012-08-24 14:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den. Téma mě zaujalo, tak se musím vyjádřit. Můj otec je pilot a nedávno se ho jedna jeho cestující zeptala: Nehodláte nás zabít, že ne? Táta se pouze usmál a řekl: Já hlavně nehodlám zabít sebe, mám doma dvě děti…

Ikona diskutujiciho Adelaine 2012-08-24 21:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já si to taky někdy říkám, ale NĚKDY mě prostě přepadne takovej pocit, já vím že není na místě, ale co když jsou tohle všechno jen lži a já fakt umřu? Jasně, pak by nebylo nic, ale někdy nad tím prostě přemýšlím. A co když nestihnu něco, co jsem tady chtěla udělat? Chápu, že pak budu moct co chci, ale já nechci něco dělat pak, chci to stihnout teď. A jak píšeš, že lidé "sobecky" brečí že někdo umřel, tak.. já nevím, mě to nepřijde sobecké. Ano, sektají se s nimi až umřou, ale co když chtěli něco dokončit ještě tady? Co když prostě nechtějí být odloučení? Já chápu že je to v jistém ohledu sobecké, ale to by člověku nesmělo na ničem záležet a na nikom.

Ikona diskutujiciho Pavel 2012-08-25 14:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[32]: Zajímavé, vidíte, to si přesně říkám taky, sice mi na tom něco nesedí ale když se nad tím zamyslíte, je to logické, už jsem nad tím přemýšlel často – Pokud konstatujete, že je vesmír nekonečný, tak zároveň konstatujete potenciální existenci nekonečně mnoho kopií naší planety i naší rasy, koneckonců třeba i nás samotných. Moc zajímavé.

Ikona diskutujiciho vivien.viv 2012-08-25 22:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[36]: Ano, přesně tak, tenhle rok mi odešel jeden mladý člověk a nějaká moje milovaná zvířátka a je to přesně o tom, stokrát si můžu říkat, že jen změnili formu a je jim třeba i fajn, ale moc mi chybí, něco jsme si vzájemně předávali – třeba Lásku a to teď nejde, souhlasím s Tebou!

Ikona diskutujiciho Inkogito 2013-04-21 00:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pravda,,lidé mají strach s toho,,co neznaj a nepochopí…

Ikona diskutujiciho petr.ix 2013-04-27 21:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

to je skvělý, potěšily mě závěry článků, mám ohromnou radost ze svobodné vůle, mě tahle zkouška/život stačí, pokud to bude trochu možný nebudu se vracet znovu na Zem do těla

Ikona diskutujiciho Milda 2014-11-22 18:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dovolím si taky přidat svůj komentář.Je to sice hezké to co je tady napsané,ale podle mě poněkud zvláštní.Prostě se narodíme,žijeme a umřeme.Před narozením není vůbec nic,nic si neuvědomuje a kdybychom se nenarodili vůbec nikdy,bylo by to tak napořád!!A po smrti to bude stejné jako bychom se nikdy nenarodili.Akorát možná bude rozdíl v tom že si na nás možná občas někdo vzpomene,to je celé!!Nějaké nesmysly o převtělování apod…no kdo tomuhle může věřit?Užívejme dokud to jde a prosím pěkně nemysleme na nesmysly!!!

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek