Proč si duše kvůli novým zkušenostem vybírají i smutnou až tragickou budoucnost?

6.2.2013 v Poradna 17

Dotaz:

Ahoj Alue,

k Vánocům jsem dostala Tvoji knihu. Při čtení jsem někdy zapomínala dýchat. S každou další stránkou se pro mě otevíral úplně nový svět. V průběhu i po dočtení knihy mě napadala spousta otázek, na které jsem si díky Tvým stránkám postupně našla odpovědi. I přesto je pár věcí, které mně leží v hlavě a ráda bych na ně získala vysvětlení.

Pokud jsem správně pochopila, duše zemřelého člověka si vybírá budoucí život v konkrétním těle. Nechápu jen, že duše si kvůli novým zkušenostem vybírají i smutnou až tragickou budoucnost. Téměř proti přírodě cítím např. úmrtí novorozenců, to si také jejich duše předem zvolí? Napadá mě spousta dalších příkladů (týrání dětí a zvířat).

Naše duše (lidí a zvířat) si opravdu vybírají i takové životy, ať už jsou v nich oběti nebo ti co ubližují? Vždyť by zároveň zraňovali další spoustu lidí.


Děkuji Ti předem za odpověď, děláš pěknou práci!

S.

Odpověď:

Ahoj,
Jsem ráda, že tě kniha tak moc vtáhla 🙂

Důvod, proč si lidské duše vybírají i špatné osudy, je nebesporu konstruktivní. Pokud jsi někdy v minulosti zažila něco velmi zlého a dokázala jsi to překonat, nakonec zjistíš, že jsi díky této strašlivé zkušenosti zmoudřela, víc toho víš, jsi schopnější a silnější. To potom využiješ ve svém dalším životě, nebo díky tomu pomůžeš někomu jinému.

Například já nikdy nelituji své minulosti, na kterou kdyby ses podívala, asi by ses hodně divila, jak si nějaká duše mohla vybrat něco takového. Pravda ale je, že neprojít tím čím jsem prošla, nejsem tím kým jsem dnes. Nemám ty schopnosti, nemám ty zkušenosti, nemám vědomosti. Nedokážu poradit lidem v těžkých chvílích, nedokážu je ani pochopit. Nevím, kým bych jinak byla, kdyby moje dětství bylo bezproblémové… Dnes jsem šťastná, spokojená, to co dělám má obrovský smysl a naplňuje mě to, přestože to muselo být ,,zaplaceno” léty hrozného utrpení, teď z toho má požitek strašně moc lidí. Nejenom já. Byl to úkol, který je za mnou. Teď sklízím ovoce.

Z toho důvodu mají těžká životní období obrovský smysl. Čím horší situace, tím větší šance tvého růstu, pokud to zvládneš…. Pokud extrémní zkoušku nezvládneš, semele tě, můžeš sice dopadnout zle, ale i tato zkušenost se nese v paměti duše dál a je využita později. Každý máme vlastní načasování. Kdo není odolný teď, bude později. Musí se to jen naučit.

Náhlá úmrtí novorozenců jsou oříšek. Pokud si duše vybere tak krátký život, opět k tomu musí mít nějaký důvod. Někdy je to znamení pro rodiče, že děti ne teď a ne v tuto chvíli. Velkou vinu na tom nesou bohužel i kombinované vakcíny. Představ si, že přijde malé dítě na svět z teplého a něžného prostředí a ještě se ani nerozkouká, už do něho napíchají vakcíny, o kterých se už dnes dávno ví, že rozhodně zdraví prospěšné nejsou. A to není jedna, je jich spousta a klidně 3-4kombinace v jedné ampuli.
Některé děti to nezvládnou a odejdou, některé mají Aspergera, nebo Downa, nebo rovnou autismus. My ostatní buďme šťastní, že jsme zdraví a že jsme to vakcinování zvládli. Většinu náhlých úmrtí novorozenců způsobuje jednoduše farmacie. Klobouk dolů před dušemi, které to ví a stejně do toho jdou.

Zkrátka všechno má smysl a důvod. Nic se neděje jentak nahodile. Problém ale je, že v tomto světě je toho utrpení tak strašně moc, že nás lidstvo to jako celek žene do záhuby, ne k růstu. Vybrali jsme si to, v čem žijeme. Těžké životní situace jsou sice semtam potřeba aby člověk dospěl a zmoudřel, ale už není dobré být ve stresu každý den celý den a neustále se zabývat něčím špatným. My jsme úplně ztratili soudnost a nechápeme, kdy je toho už moc. Navíc člověk se učí a moudří i přes příjemné a dobré zkušenosti. Sice to jde pomaleji a trošku jiným směrem, ale život přece není závod.
Namísto toho, já mám pocit, že ,,moderní” doba je svým způsobem uměle udržovaný závod. Pořád se předháníme. Kdo je starší, kdo už má za sebou školy, kolik jich má, kolik vydělává, kdo je hezčí, kdo je větší, kdo je slavnější… Něco šíleného.

Doufám, že se už brzy probudíme.

Hodně štěstí 🙂
Alue

linka

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Poradna: Životní směr” pro další otázky a odpovědi

Máte otázku, se kterou vám mohu pomoci? Ptejte se do ►mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2013-02-06 03:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Downův syndrom je vrozený, pokud vím, takže ten z očkování asi nebude… Mám bratránka s Downem a je to úžasný člověk, radost s ním trávit čas. Tihle lidi na své okolí působí dost speciálním způsobem. Třeba je i ten autismus následkem očkování volbou duše…

Ikona diskutujiciho Klár(k)a 2013-02-06 10:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Za tuto odpověď děkuji i já 🙂 Moc mi pomohla. Naprostá pravda. Taky se mi po těžké zkoušce vše k lepšímu obrací. Zkrátka kdo si počká ten se dočká 🙂

Ikona diskutujiciho martina 2013-02-06 10:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

už aby jsme se probudili

Ikona diskutujiciho Ivča 2013-02-06 12:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tento článek mě jednoduše NADCHNUL. Dávám naprostý souhlas.

Ikona diskutujiciho Pepa 2013-02-06 12:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No hej na ten obrázek, u toho kouře by seděl hříbek z Černobylu :D Prodám vilu z Černobylu, září jako nová :D.

Ikona diskutujiciho Abbey 2013-02-06 13:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

krásný článek ..:)

Ikona diskutujiciho Ev 2013-02-06 15:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ten obrázok na konci je nádherný

Ikona diskutujiciho N. 2013-02-06 16:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásná odpověď. Úplně mě pohladila po duši…

Ikona diskutujiciho Jana 2013-02-06 17:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, omlouvám se, ale musím tě poopravit – všechny poruchy, co jsi vyjmenovala jsou poruchami vrozenými. Žádný Aspergill není – pouze Aspergerův syndrom, který je v podstatě nejnižší formou autismu.

Ikona diskutujiciho Karel 2013-02-06 18:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavá otázka. Podle mě je jedno, odkud jsme přišli, když se tam stejně vrátíme a snažím se nad tím příliš nepřemýšlet.

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2013-02-06 19:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co se týče téhle otázky, tak ji mohu jen potvrdit její správnost. Stačí si to uvědomit a život je hned lepší :))

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2013-02-07 11:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No jo? Ale kde začít? A hlavně jak si člověk jednoduše může zpříjemnít nebo omezit utrpení na tomto světě?

Ikona diskutujiciho Weri 2013-02-08 19:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ty kombinované vakcíny jsou svinstvo. kdyby to dali s určitým odstupem po jedné… a ne hnedka po narození, dopadalo by to jinak…

Ikona diskutujiciho Jindra 2013-02-09 18:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: Bohužel jsou v tom zájmy nejen finanční, ale i ideologické a Češi jsou nejen v tomto papežtější, než papež. Zákazy a příkazy horší, než v EU a USA. I doplňky výživy, co jsou povolené v okolních zemích, tak tady zakázali. Koloidní stříbro, MMS, melatonin a spousta dalšího se dá objednat z celé Evropy i ze Slovenska, u nás se to prostě ze dne na den zakáže. Někomu to tak asi velice vyhovuje.

Ikona diskutujiciho pavel 2013-02-10 10:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zapomenout dýchat? Tak to je nebezpečnější než ty duchové. 🙂

Ikona diskutujiciho Ježovka 2017-01-26 18:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pokud se nic(opravdu NIC)neděje nahodile, tak to mám teď teda pořádný zmatek v hlavě. :D Fascinují mě takové ty 'náhody', vždy mě to vyděsí a nevím pak, co si myslet. :D

Ikona diskutujiciho thunderrr 2018-03-26 21:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

aspergrův syndrom neexistuje. Že Albert Einstein údajně něco takového měl, to je lež, jen byl inteligentnější než většina obyvatel této zeměkoule a člověk na úrovni a navíc i duchovně vyspělý a moudrý člověk. Nevím proč je dnešním trendem označovat moudré lidi za diagnózu.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek