Proč vlastně máme nemoci?

3.11.2011 v Poradna 45

Dotaz:

Ahoj Alue…už delší dobou mě vrtá v hlavě jak je to vlastně s nemocemi? Myslím to tak, že proč je vlastně máme? Jestli je to za něco, co jsme v minulém životě provedli a nebo je to taková naše zkouška v tomto životě a nebo jsme nemoc dostali od nějakých temných bytostí?

A právě na to bych se chtěla zeptat. Doufám, že ti to nevadí a snad dokážeš odpovědět 🙂 Zkoušela jsem si sama odpovědět, ale nějak to nejde tak právě jsem se obrátila na tebe.


Předem moc děkuji, pokud vůbec odpovíš 🙂 a taky ti chci popřát hodně štěstí a lásky,ať se ti na tvých stránkách tak daří jako doposud :). Jsou to moc skvělé stránky, které mi hodně pomohly a stále pomáhají 🙂

Odpověď:


Ahoj,
Díky za pochvalu 🙂
Nemoce jsou v podstatě produkt tohoto nemocného systému. Jsou nám způsobovány záměrně přes potravu a otrávené okolí, ale jestli se ptáš z toho ,,duchovního“ hlediska, nemoc je projevem ublížené duše. Je to znamení.
Když máš nějaký problém vnitřní, projeví se to na orgánu, nebo na místě tvého těla, které s tímto problémem symbolicky souvisí. Tím tě to vlastně jasně upozorní, že máš se sebou něco dělat a zhoršuje se to o to víc, čím horší niterný problém máš.
Někteří lidé se svým destruktivním myšlením dokázali i zabít, jiné naopak nemoc naučila žít kvalitně a skromně. Každý to vnímáme trochu jinak.
Například rakovina prsu je konflikt matka-dcera. Silné akné, kožní onemocnění a vyrážky symbolizují konflikt s okolím. Ztrácení sluchu, nebo záněty, znamená že něco nechceš slyšet. Problémy se zrakem zase, že něco nechceš vidět.
Všechno má svůj symbolický význam. Kdo je vnitřně vyrovnaný, ten se těší také dobrému zdraví. Naopak kdo je nešťastný a nevyrovnaný, má neustále nějaké nemoci, často chronické, vleklé a ty mu otravují život ještě víc.
Jsou duše, které si vyberou těžkou nemoc jako velkou lekci k učení. Nemoc od narození není trest, karma je v podstatě podvod. Každá duše sem přichází čistá, ale někdo si záměrně bere těžké zkoušky, aby o to více povyrostl. Proto si postižení lidé zaslouží úctu už z toho duchovního hlediska, že se rozhodli něco takového podstoupit.
Jsou ale duše, které si vyberou jiné těžké zkoušky, není na výběr jen postižení. Jsou to rodinné problémy, traumatické dětství, nebo setkávání s hrubiány. Když totiž člověk podobné problémy úspěšné zdolá, stane se z něj silná osobnost a nakonec získá… naopak když zkoušku nezvládne, zemře sám a nešťastný, ale proto sem přicházíme. Chceme se učit a objevovat. Hledat a nalézat. Koneckonců všichni jsme sami sobě tvůrci.

Hodně štěstí 🙂
Alue

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Poradna: Zdraví“ pro další otázky a odpovědi – ZDE

Další obrázky stromů: ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Lanavel 2011-11-03 06:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tímto jsem si to hodně uvědomila a za to ti už po několikáté děkuji :D :).Je až neuvěřitelné co všechno dokáže vyvolat nemoci už jen tím jak se cítíme a jaké máme myšlenky..

Ikona diskutujiciho Realtoltek 2011-11-03 08:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Souhlas ;)Vsichni jsme sami sebe tvurci i soudci.

Ikona diskutujiciho jana 2011-11-03 09:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alusko a jak je to kdyz mas problemy s kolenama,co je toho pricinou?Dekuji za odpoved.

Ikona diskutujiciho Míša 2011-11-03 09:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Takže když mám od narození nemocné oči, vybrala jsem si to? Ale musím říci, že mám zase lepší sluch, než ostatní. Né, že bych slyšela více nahlas, ale slyším "jinak".

Ikona diskutujiciho Lenka 2011-11-03 09:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V tom případě moje duše je jedna z těch odvážnějších, i když ne ta úplně nej, jako ty co si vyberou těžké postižení, ale stejně. A já si blbec celou dobu nadávám, jakej sem ve 23 letech zmetek, bez brejlí nevidim, v uších mi píská, dýchat nemůžu a hlasivky v háji díky refluxu jícnu, artróza, mírná skolióza, lehká dyskalkulie a blbá paměť. A dlouhotrvající neštěstí v lásce a neustálý finanční potíže. Takže místo abych skuhrala a žehrala na ten pitomej život, tak místo toho můžu obdivovat svou odvážnou duši, hmm? Občas mi přijde, že já a ona jsem dvě naprosto oddělené bytosti, ona mi připravuje takovýdle potíže aby mohla růst a já si to musim sežrat…

Ikona diskutujiciho Jas 2011-11-03 10:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Milá Lenko, pokud člověk nemá zacelenou auru, tak pochytá kdejaké energetické svinstvo a to může způsobit nemoci a pak taky hodně energetických programů získáme od svých předků a všech svých partnerů a ti zase od svých předků atd. Takže je v tom pořádný guláš. Aby jsi se zbavila nemocí, je dobré se zbavit těch programů. Nemoc není žádná ctnost a neznamená to, že je to v pořádku a dobré… Když se toho "bordelu" zbavíš, máš pocit znovuzrození. (z vlastní zkušenosti)

Ikona diskutujiciho Alue 2011-11-03 10:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Jo, mě kolena bolívají a jsou to chlamydie, duchovní příčinu jsem neštudovala, ale nějaká určitě bude.

Ikona diskutujiciho |Nasgol 2011-11-03 12:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já sem nesmrtelnej!!! Na mě nic nemůže a nic na sebe nepustím!! :oD…

Ikona diskutujiciho Kiki 2011-11-03 12:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]:o koleně píše L. Hay v Miluj svůj život, že to může znamenat Tvrdohlavost,Hrdost, nepřizpůsobivost, strach, nepružnost, neústupnost, neschopnost uznat porážku…ale taky to může být úplně něco jiného…

Ikona diskutujiciho Erika 2011-11-03 12:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já souhlasím naprosto s tím, že každá nemoc má původ v duši.Svého času jsem procházela obdobím, kde jsem měla problémy v práci, ve vztahu, v rodině,ve financích, sama k sobě.V tu dobu jsem měla hodně oslabenou imunitu, samý aft v puse, věčná únava, horkost, prodělala jsem e.b.virózu.Motala jsem se ve všem jak v začarovaném kruhu.Jakmile jsem změnila směr, myšlení a udělala si trochu pořádek v sobě, cítím se lépe.Prostě jsem byla vycucaná a potřebovala jsem kompletní hygienu uvnitř sebe.

Ikona diskutujiciho Alue 2011-11-03 14:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: No hele, já myslím, že to sedí :D

Ikona diskutujiciho Clarté 2011-11-03 15:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dříve jsem měla veliké problémy s břichem. Lítali jsme po po doktorech, jako díví, podstoupila jsem všechna možná vyšetření a stejně na nic nepřišli. Vždycky mi nařídili držet dietu a tím to končilo. Zřejmě to bylo psychycké, protože když jsem vyřešila všechny problémy, tak potíže zmizely 🙂

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2011-11-03 15:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Okrem iného nemoci a alergie sú aj z toho keď žijeme v prehnane čistom sterilnom prostredí a likvidujeme baktérie. Keď zničíme všetky baktérie telo si proti nim nevytvára protilátky a potom narazí na niaku baktériu nevie sa brániť a ochorie.

Ikona diskutujiciho Realtoltek 2011-11-03 15:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Narazil jsem na zajimave video, co si o tom myslite ?

Ikona diskutujiciho Non 2011-11-03 15:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když jsme u těch nemocí.. Jak je to s průjmem? :D

Ikona diskutujiciho Cherryna 2011-11-03 15:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No a co myslíš, že může způsobovat bolest v krku? Už pár let mě pravidelně chytá krk a doktoři mi vždycky hodí antibiotika, ty mi zaberou a pak se to zase vrátí :D A navíc všechny výtěry v krku v pořádku :D

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2011-11-03 16:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Už to tu pripomína lekársku poradňu.

Ikona diskutujiciho Lenka 2011-11-03 16:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Tak poraď, jak na to. Četla jsem mnoho návodů, třeba Cestu od Bays, ale to mi teda moc nejde, nebo pak milovat třeba nemocné místo, zkouším to, upřímně, ale stejně se nic neděje. Snažím se představovat si, že mám zdravé oči a že můžu zase normálně dýchat, ale nefunguje to. Je pravda, že jsem měla život plný stresu, ale jak se toho mám zbavit? Už mi leze na nervy všude s sebou tahat kapky do nosu, na kterých jsem závislá a bez kterých už se neobejdu, protože jinak mi zduří nosní sliznice a nemůžu dýchat… Koupim zlatý prase tomu, kdo mi pomůže :D (a bude to fungovat..)

Ikona diskutujiciho Lenka 2011-11-03 16:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

P.S. Myslim duchovní pomoc, ne léky nebo výrobky…

Ikona diskutujiciho Albiii 2011-11-03 16:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: tak to na mě taky sedí, koleno mě taky nepříjemně pobolívá. Hlavně ta tvrdohlavost a nepřizpůsobivost. Možná i trošku ten strach.

Ikona diskutujiciho Kiki 2011-11-03 16:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tak knižka od L.Hay Miluj svůj život, ve které jsem našla, co znamená potíž s kolenem, se dá stáhnout z ulož.to,a je tam (ke konci knížky) výčet všech možných problémů, co můžou znamenat a nebo si ji půjčte v knihovně

Ikona diskutujiciho Raven Feathers 2011-11-03 16:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Proč je karma podvod?

Ikona diskutujiciho Lily Addams 2011-11-03 17:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jen někdy člověk nemá jak poznat, s čím konkretně nemoc souvisí.

Ikona diskutujiciho Lenka 2011-11-03 17:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: Velmi dobře udělané, dnes se se zvuky dají dělat takové věci, že by jsi koukal. Nahrát někoho jak řve, pak šum na stadiónu nebo při demonstraci, do toho trochu pocuchaný zvuk ze zpomalení nějaké nahrávky a do toho přidané zvuky pily, nebo čehokoli jiného. Pak to smíchat všechno dohromady a vzejde z toho tahle slátanina.

Ikona diskutujiciho Jas 2011-11-03 17:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]:Lenko, poradit Ti mohu jen tak, že Ti nabídnu informace. Jestli je přijmeš anebo jak s nimi naložíš je už Tvoje věc.Žádný lékař, léčitel atd. nikoho nevyléčí, pokud pacient NEVĚŘÍ, že je to možné.

Ikona diskutujiciho Adl250 2011-11-03 17:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Lidi! Prosím klikněte na tento odkaz, je to jen jedno kliknutí. Pro mě to moc znamená, děkuji :-*

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2011-11-03 18:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Překrásně a moudře odpovězeno Aluš 🙂

Ikona diskutujiciho Anub 2011-11-03 20:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak pak tedy vysvětlíš původ virů a bakterií?

Ikona diskutujiciho angelika 2011-11-03 21:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chtěla bych i já nabídnout knížku, která mi pomáhá už delší dobu pochopit problémy svého těla(nemoci a úrazy). Jmenuje se Co nám tělo říká a autorem je báječný člověk Miroslav Hrabica.

Ikona diskutujiciho Kiki 2011-11-03 22:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]:našla jsem nějaký text, který osvětluje proč je karma podvod, tak možná je to to, co Aluška myslela:

Ikona diskutujiciho Baru 2011-11-03 22:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[29]: Ano, tuto knihu znám a musím souhlasit – je opravdu výborná, mnohokrát se mi potvrdily duchovní příčiny nemocí, které v ní autor popisuje. Důležité je si uvědomit, kde člověk udělal chybu a pak mu to už všechno do sebe zapadá…:)

Ikona diskutujiciho Baru 2011-11-03 23:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A ještě jednu osobní zkušenost bych ráda přidala: Všimli jste si někdy, že když se člověk doopravdy vnitřně rozčílí, něco ho vyvede z rovnováhy, do několika dnů se to projeví na jeho zdravotním stavu… Většinou jde o takové to pobolívání v krku, nachlazení nebo zažívací problémy – koneckonců ty se objevují i v samotném průběhu psychického vypětí (kdo by neznal svírání v břiše při stresu..) Je to vážně pozoruhodné!

Ikona diskutujiciho Farah 2011-11-03 23:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: To jsi upozornil(a) na neco, kolem ceho se tak motam :D ne ze bych mela problem, sice me to obcas pak stoji dost psychickych sil, kdyz se jedna o blizke lidi z rodiny apod., ale rozhodne dam najevo, ze si nenecham vchazet jen tak do sveho prostoru a beztrestne nenecham nikoho prepisovat programy tak, abych na tom nasledne tratila 😉 nejlepsi jsou reci typu kdyz mi nekdo nejprv tvrdi> Co to hrotis, dyt je to v pohode? Ja> Ja to hrotim jen z jedineho duvodu :D Kvuli tomu, ze vim, jak to hrotis ted Ty, kdyz musis na me jecet a kritizovat,Tvoje reakce me akorat rusi kruhy, takze ja nemam ani v nejmensim duvod v tomhle pripade taktne mlcet. Prave naopak! Lecba sokem je nekdy ucinnejsi pro vytrhnuti ze systemu. Uz vytrhavam mamku…snad 😉 KONECNE prestane videt ve vsem vycitky a ja jsem v klidu, konecne me bude znat takovou, jaka skutecne jsem …a to bude ulevne.

Ikona diskutujiciho Michal 2011-11-04 22:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluška. S Tvojim vyjadrením, že karma je podvod a že duše prichádzajú na zem čisté nesúhlasím. Aký zmysel by malo narodiť sa na Zem, „užívať si“ (v súčasnom poňatí, drancovať Prírodu, žúrovať, kradnúť,  podvádzať, zabíjať a vysmievať sa vesmírnym zákonom) pritom ublížiť mnohým bytostiam rastlinám, zvieratám, Matke Zem, ľuďom. Potom si jednoducho „zhasnúť“ a odísť do inej dimenzie, alebo sa znovu narodiť na Zemi ako dušička s „čistým“ štítom (ale temnou minulosťou) a môžem naviazať na spúšť, ktorú som spôsobil v predchádzajúcej inkarnácii a nič sa nedeje ???

Ikona diskutujiciho Michal 2011-11-04 23:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Problémy s kolenami majú poukazovať na nedostatok pokory a nevyrovnanosť mužského a ženského princípu. Pravé koleno tuším mužský a ľavé ženský princíp…

Ikona diskutujiciho Michal 2011-11-04 23:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[30]:Kiki. Autor hovorí z pohľadu vyspelej duše, s vysokým stupňom poznania, ale drvivá väčšina duší inkarnovaných v súčasnosti na Zemi tento stupeň poznania nemá…

Ikona diskutujiciho Kiki 2011-11-05 13:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[36]: já hru vyšší nížší nehraju, každý má někde uvnitř to, co nazýváme vysoká, duchovní nebo já neví  jaká, jen ji najít a probrat k životu…

Ikona diskutujiciho kiki 2011-11-05 13:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[34]: já mám pocit, že ty dva pohledy se vůbec nevylučují…ba naopak

Ikona diskutujiciho Ivík 2011-11-06 12:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hezký článek :-) Pro "hlubší" pochopení doporučuji knihy paní Foučkové "Jsem" a "Já jsem". Mně tedy velmi pomohli…

Ikona diskutujiciho Lenka 2011-11-07 10:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[34]: Naprostý souhlas. Nemyslela to Alue jako že každý člověk je čistá duše, jenom se ta čistota časem zašpiní při pobytu ve fyzičnu? a myslím, že právě díky karmě má možnost se zase pročistit. Ne za trest, ale za účelem růstu.

Ikona diskutujiciho lenna 2012-06-08 00:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Lena 2012-06-08 01:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

mala som dlho koznu nepeknu chorobu..az kym som nezmenila prostredie a ludi okolo seba..

Ikona diskutujiciho Martin Riedl 2013-08-12 12:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A může nemoc existovat i bez duchovní příčiny? Např. někdo pracuje na fabrice, kde je otřesné ovzuší a dostane rakovinu, třeba. A přitom nemá žádnou duchovní příčinu. Pak jde pracovat jinam a rakovina se vyléčí. Lze to, aby byla ta příčina nemoci čistě fyzická?

Ikona diskutujiciho M.T. 2014-08-03 15:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: Co se týče nosních kapek, nedávno jsem četla, že se na ně snadno pěstuje závislost. I jejich výrobci jsou si toho vědomi, a tak píšou na obal, že se nemají používat déle než týden (nebo tak nějak). Psali tam o muži, který si koupil kapky do nosu, používal je každý večer před spaním a pak musel zvyšovat dávky, protože malé už nepomáhaly. Dopadlo to tak, že spotřeboval jedno balení denně, ale nakonec se toho zbavil. Ovšem pokud bez nich nemůžete dýchat, tak by Vás jejich vysazení mohlo taky zabít…

Ikona diskutujiciho Kristýna 2017-10-20 18:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

25:

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek