Prohlídka obchodu s drahými kameny a fosíliemi v Německu (Fotky)

13.9.2017 v Zážitky 29

Milí čtenáři,

pokud sledujete zápisníčky tak víte, že jsem v srpnu absolvovala pěkně dlouhou cestu, kde jsem mimojiné navštívila i obchod s drahými kameny a fosíliemi. Firma se jmenuje TOP GEO a sídlí v Satteldorfu v Německu. Byl to snad nejzajímavější obchod, co jsem kdy viděla a skoro mě odtud nemohli ani vyhodit. Myslím si, že by moje fotky mohly být zajímavé i pro vás, protože kolikrát se člověk dostane na tak zajímavé místo, ještě navíc v zahraničí.

Cesta tam, když spočítám i čurpauzy, nám zabrala asi sedm hodin. Vyjeli jsme cca ve dvě ráno a celý den jsme strávili ježděním po Německu. Do postele jsem se dostala znova až o půlnoci a byl to můj osobní rekord v nejdelší době strávené bez spánku. Schválně jsem to spočítala a vyšlo mi to přesně na 40 hodin. Myslela jsem že zdechnu, ale zajímavé bylo, že když jsem začala sahat na všechny ty kameny, asi po hodině jsem začala být poměrně funkční, všechno jsem tam proběhla a nafotila. Celkem jsme na tomto místě strávili pět hodin a viděli jsme spoustu moc zajímavých věcí, na které se můžete podívat v této ,,reportáži“ 🙂

Takhle vypadá Garáž s drúzami. Když jsme to viděli, poprosila jsem o povolení fotit a od té chvíle už jsem začala fotit všechno. Ohromně působivý pohled!


V garáži s drúzami byla ohromná energie. Když na velkou drúzu položím ruku, tak mi začne brnět celé tělo včetně nohou a vždycky mě to krásně zharmonizuje. Přestane mě bolet hlava a všechno nepříjemné je pryč. A je mi jedno, jestli je to ametyst nebo citrín. Drúzy září pochopitelně i do prostoru, tak si umíte představit, že se mi z garáže moc nechtělo ven a že jsem se mohla zvencnout, když jsem to viděla poprvé… Být zazobaná, tak si nějakou velkou drúzu koupím do pracovny aby mě nabíjela, ale takhle jsem na ně mohla jenom koukat. Podobné velké drúzy totiž stojí od desetitisíců nahoru. Navíc nevím, co u nás vydrží stropy, abych ji nedala ráno do patra a večer ji nenašla propadlou až ve sklepě. 😀

Tahle drúza nás zaujala svou velikostí, sahá až do stropu. Mám dojem že stála něco kolem čtvrt milionu (v přepočtu na české), nebo tak nějak… Měl by to být citrín. (Pardon za mou neodbornou identifikaci, já si žádné názvy ani ceny nepsala, jenom jsem fotila a kulila oči. )

Když majitel viděl naše nadšení, ukázal nám svého ,,miláška“. Největší křišťálová drúza, jakou tam měl vypadá takhle. Jestli vás zajímá cena, tak mám dojem že jsme se bavili o statisících, mám dojem že nějak 170-200 000 českých.

Podobných koulí z polodrahokamů byl obchod plný. Měli i veliké křišťálové koule.

Tyto umělecké kreace, ačkoliv trochu kýčovité, se mi moc líbí. Orel i sova jsou ze skutečného kamene… Měli tam z tohoto růžového kamene (není to růženín) i rybičky, ty byly taky krásné, ale zapomněla jsem je vyfotit. 🙂 Nalevo můžete vidět i kousek z fosílie. Obchod byl všelijakých zkamenělých breberek a trilobitů plný, nechápu proč jsem je nenafotila.

Tu vpravo bych celkem brala, ale na cenu jsem se radši ani neptala. 😀

Velice zajímavá vitrínka s křišťálovými drúzami. Byly hodně velké, s cenami v desetitisících až statisících kč… Pro mě to bylo jako navštívit muzeum. Toto je brazilská extra kvalita.

Na té levé kouli je dobře čitelná cenovka, stála v přepočtu na české 6300kč… ale ceny se všelijak měnily v závislosti na konkrétním druhu kamene, ze kterého byly vyrobené.

Další překrásné křišťálové drúzy, na které jsem se mohla jenom koukat.

Zajímavé bylo i horní patro, kde viselo na zdech mnoho napodobenin a modelů. Firma se totiž specializuje nejenom na odkup a prodej minerálů, ale zprostředkovává i exponáty pro muzea. Většina muzejních exponátů byly napodobeniny a repliky, ale na tomto stole je údajně skutečně nalezená kostra. Majitel tvrdí že je to druh dinosaura a koupil ji pro sebe, není na prodej, ale je tam pěkně vystavená na stole… bůhví co to bylo za příšerku, můj laický mozek už její název dávno zapomněl 🙂

Radost pohledět! … Jeden takový 3cm kamínek se tam ale prodával za asi 7-12 euro v závislosti na typu kamene…

Moc zajímavý exponát je tato trubka, která shodou okolností pochází z Čech, konkrétně z Karlových Varů. Je to stará vodovodní trubka z minerálního léčivého pramene, kterou když měnili, tak zjistili jaká je usazená a přišlo jim to moc zajímavé… Tak ji nakrájeli na plátky a nabízí takto k prodeji, jako exponát.

Přesně takový bordel se vám usazuje v těle, když pijete minerálky a tvrdou vodu:

Pití vod s vysokých obsahem anorganických minerálů způsobuje usazování těchto minerálů v kloubech. To způsobuje postupnou likvidaci kloubu, vydírání chrupavek. Vznikají záněty, potíže s pohybem a následují kloubní náhrady.

Nebo je ještě měli jako tenké plátky k pověšení na zeď… Člověk by nevěřil, jak může být stará trubka fascinující:

Toto není replika, ale skutečná mamutí stolička:

Tady je ta samá stolička ještě z druhé strany. Byla pro mne moc zajímavá, odmalička sním o tom, že potkám živého mamuta a budu se s ním kamarádit.

Pravý kel z mamuta:

Tento kousek se mi moc líbil… Nevím jak se kámen přesně jmenuje.

Toto je údajně replika 30 tisíc let staré ženské kostry. Mám dojem že jí říkali Lucie, nebo nějakým podobně obyčejným jménem. Vlevo můžete vidět budoucní exponáty pro muzea, také repliky a modely.

Všechny fotky z této prohlídky si můžete zobrazit ve větším měřítku v příslušné složce, kterou jsem k tomuto účelu založila v galerii: Satteldorf, Německo (Obchod s minerály a fosíliemi) 2017

Komentáře

Ikona diskutujiciho áťa 2017-09-13 03:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co se má v tvém životě stát 17. 7. 2054?

Ikona diskutujiciho micka 2017-09-13 08:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nádhera!! I jen vidět fotky je nádhera. Až budu superboháč, nějaký takový kousek až do stropu si koupím :D  :-)  8-)

Ikona diskutujiciho Ayeri 2017-09-13 09:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nádhera 🙂 Strašně ráda bych se tam někdy podívala osobně, všechno to ošahala a nasála energii :D Akorát ty ceny jsou teda fakt děsivý. Kvalita sice něco stojí, to uznávám, ale ty 3cm kamínky se v Česku prodávají tak za třetinu té ceny, u ostatních srovnání nemám :D

Ikona diskutujiciho Alue 2017-09-13 10:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]:  To byl strašnej fail. :D já si tam vybrala fakt hrstičku těch malých kamínků na krk, že to rozdám… V Česku se podobné prodávají za pár korun…. A tam bylo u přihrádek třeba 7E… tak jsem myslela že to mají nějak na váhu a ne na kus, protože jeden 3cm kamínek za 350kč je  přece nesmysl… pak mi to v kanclu spočítali a bylo to přes 5000 :D :D :D :D … Tak jsem to pánovi nechala na stole s tím, že v Česku mám stejné kamínky za desetinu ceny. :-? Nechala jsem tam na stole víc věcí, opravdu tam nemá moc smysl něco nakupovat, protože i pro maloobchod by to bylo fakt hodně. (A to jsme původně jeli do velkoobchodu, ceny tomu opravdu neodpovídají) Ale pokud si člověk vytírá zadek bankovkama, tak tady koupí věci, které nikde nesežene, to je fakt…

Ikona diskutujiciho stenly919 2017-09-13 11:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím tě Aluš

Ikona diskutujiciho Mára 2017-09-13 12:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to hezký 🙂 Jinak já běžně bývám bez spánku kolem 30ti hodin.

Ikona diskutujiciho Siren 2017-09-13 14:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano pěkné místo :). Určitě jezdíš ají na burzy minerálů tam jsou k vidění taky krásný kousky hlavně v Německu tedy ale v Česku docela taky. Nakoupila jsis něco tedy? :D

Ikona diskutujiciho im 2017-09-13 14:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Páni…až se tají dech…

Ikona diskutujiciho Alue 2017-09-13 15:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]:  Nikdy jsem na burze nebyla.

Ikona diskutujiciho tauri 2017-09-13 16:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdo chce, je ve Dvoře Králové také velkoobchod, kde si to člověk může osahat, ale dneska už je tam minimální částka 3500 za nákup..takže pro menší nákup už mam i já smolíka. A to jsem tam bral za míň nákupy…

Ikona diskutujiciho anela 2017-09-13 17:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásné a úžasné minerály, jen by některé potřebovaly umýt nebo očistit. Jsou silné i na dálku.

Ikona diskutujiciho Petr Pan 2017-09-13 20:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Byl jsem v Mineralii, což byla obrovská výstava kamenů toho času na Ruzyni (aktuálně jsou asi v centru Prahy, nejsem si jistý, jestli neskončili), ve spodním patře měli mraky ametystových drůz a ta energie byla fakt nářez… To by bylo fajn mít to v baráku a po nějakým těžkým dnu tam načerpat energii. Měli tam skvělé minerály za hodně peněz, ale za třeba 1-3 tisíce se tam nedalo koupit nic kvalitního jako třeba v menších obchodech.

Ikona diskutujiciho Petr Pan 2017-09-13 20:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak Mineralia je někdy od 2015 zavřená, ale právě proto, že to bylo velký až megalomanský a moc to finančně nepromysleli, inu :).

Ikona diskutujiciho Helena Boudná 2017-09-13 20:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, pravidelně bývají burzy minerálů v Tišnově. Nakoupit se dá za slušné ceny. Měla by být podzimní burza. Sleduj na netu. Z Vyškova zdraví Helena.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-09-13 21:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]:  Vím.. nemám v plánu tam jít.

Ikona diskutujiciho vlaja 2017-09-13 22:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

pekne vlasy farby

Ikona diskutujiciho Sss 2017-09-13 22:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Treba is na burzu do Nemecka za zlomkove ceny

Ikona diskutujiciho fred 2017-09-14 00:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tady jsou příběhy pravěkých dětí, které kamarádí s pravěkými zvířaty:

Ikona diskutujiciho Coubee 2017-09-14 02:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Úžasný, děkuju za takový výlet do muzea, vypadá to nádherně. Na ty usazeniny je bobkový list?

Ikona diskutujiciho Alue 2017-09-14 11:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]:  Na takový šutr už jedině zbíječka :D

Ikona diskutujiciho Irena 2017-09-14 11:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásné kaminky,take s nimi pracuji a vyrábím umění spojené s léčením.

Ikona diskutujiciho lenka f 2017-09-14 19:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Takhle obrovské drůzy jsem ještě neviděla. Jak se hezky lesknou tak to vypadá hlavně na tom prvním obrázku jako by mezi nimi sněžilo. Je to hezký pohled. No a ty nádherné křišťály, to musí být i pěkná síla. Člověk by si na ně chtěl sáhnout. Růžová sovička je rozkošná. :-)

Ikona diskutujiciho Ananas 2017-09-14 20:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podobný obchod býval v Praze na Ruzyni, bohužel už ho zrušili. Tam měli dokonce obří křišťálovou kouli (to je ale prasárna, obrousit tak obrovský křišťál, co? :D), pokud se nepletu asi za 4 miliony. Ale i tak to byla síla na něj jen položit ruku

Ikona diskutujiciho Petr Pan 2017-09-14 22:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, máš nějaké zkušenosti s vltavíny?

Ikona diskutujiciho Em 2017-09-15 01:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nádhera. Tam bych se cítila jako v nebi a těžko by mě odtamtud někdo tahal. :D

Ikona diskutujiciho Siren 2017-09-15 20:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[24]: Začínáš se zajímat o Vltavíny? Pokud ano můžu poradit :).

Ikona diskutujiciho roman 2017-09-15 20:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Povedený výlet, pěkné fotečky.

Ikona diskutujiciho Eva 2017-09-16 14:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

připadá mi to skoro jako vandalství urvat ty drůzy ze země,kde je příroda vztvořila,určitě tam mají nějaký účel a měly by tam zůstat

Ikona diskutujiciho lukas 2018-12-06 19:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ahoj Alue. po dlllhej dobe nesledovania Tvojho webu som s radostou nadabil na tento super clanok s mineralmi -aj mojimi milovanymi :-) ja odporucam aj asppn kuknut MineralMarkt v Heidelbergu-DE-tam som ja predpar rokmi skoro az odpadaval z tolkej uzasnej energie-hlavne boli 2obrovske Ametystove druzy cez 2metre-aj mamuti zub..a aj fosilie z Tatier aj Ciech….kedze s nemeckym platom vtedy som si co to mohol dovolit, tak po par hodinach ochkania som tam nehal veela E.no nebanujem ani 1cent! tie trubky z Karl.Varov su tiez zaujimave…energeticky vsak slabsie…vsak vies? vsetko dobre prajem   a drzme sa v tomto divokom svete! p.s. odporucam aj Bansku Stiavnicu-muzeum aj obchody-lacnejsie ako v DE. a tiez riadne pecky! ?pap

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek