Projevení lásky osobě v zrcadle a jejímu tělu – cvičení

3.2.2010 v Bytosti 0

Pokud se Vám dařilo ve cvičení projevení lásky osobě v zrcadle, můžete postoupit k tomuto cvičení.

Postavte se před dostatečně dlouhé zrcadlo nazí. Milujte a přijímejte každou část svého těla. Soustřeďte se na jeho jednotlivé části tak, jak se to dělá ve výše uvedeném cvičení. Vyšlete do nich své vědomí. Nebo si můžete představit sebe v mnohonásobně zmenšeném provedení, jak vstupujete do určité části vašeho těla a jenom tam zůstáváte. Pohlaďte jemně část těla na kterou se díváte a kam zaměřujete svou pozornost. Dejte jí svou lásku. Milujte bytost v ní. Jestliže naroste vaše negativní sebeposuzování, vyslovte své výhrady nahlas a prociťte svou emocionální odpověď na ně. Takhle to vypadá pokaždé, když sami sebe posuzujete negativně. A teď negaci nahraďte pozitivním výrokem o oblasti těla, které se věnujete, a naplňte ji milující pozorností a laskavostí. Pracujte takto postupně s celým tělem. Nejprve si dejte svolení k tomu, aby vše negativní bylo vyřčeno nahlas tak, abyste si to mohli plně uvědomit, a sledujte pocity, které to ve vás vyvolává. Potom negativní tvrzení nahraďte pozitivním.

Připomínám, že nejprve potřeba koncentrovat se na tělo a potom na bytost v této části těla. Když to uděláte, zkoumejte, jak s každou částí těla a sami se sebou zacházíte. Jste uznalí a laskaví? Nebo zacházíte se svým tělem a se sebou jako tyrani, vyžadující pouze dokonalost a výkonnost, kteří nevěnují pozornost zprávám, které jsou vám sdělovány? Zjistíte, že existují části vašeho těla i bytosti, které neustále, pravděpodobně několikrát denně odmítáte. Tento negativní proces v sobě vyléčíte tím, že si ho budete uvědomovat a těmto částem budete věnovat obzvláštní pozornost a lásku a negativní výroky nahradíte pozitivními.

Zdroj: Zjevení světla od Barbary Ann Brennan

Další Andělé – ZDE

Komentáře

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek