Pronásledují mě temné bytosti, jak se jich mám zbavit?

9.6.2011 v Poradna 21

Dotaz:

Ahoj Alue,
tvojí stránku jsem objevila teprve před nedávnem, ale myslím, že můžu s čistým svědomím říct, že mi asi párkrát tak trochu zachránila život…Nebudu chodit kolem horký kaše.
Už od sedmi let jsem začala nějakým způsobem komunikovat s temnými bytostmi, s duchama nejspíš. Začala jsem s tím tenkrát, když jsme odstěhovali. Nejdřív jsem byla vyděšená, schovávala jsem se celý hodiny u sestry v pookoji a čekala, než někdo přijde domů. Neměla jsem kamarády, nebylo komu se svěřit, a navíc – byla jsem dítě, kdo by mi věřil?

Před rokem mi umřel tatínek, kterýho jsem měla strašně moc ráda, vlastně to byla jediná osoba z celý rodiny, kterou jsem měla vážně ráda. A od tý doby se to rozjelo naplno.

Zjistila jsem, že mám schopnost – ideoplasii. Silou vůle si přeměníš okolnosti tak, aby ti v budoucnu vycházely. Jenže jsem brzo poznala, že je to špatný – uvedu příklad – máme písemku z fyziky, já to neumim a tak se soustředím na to, aby jsme dneska nepsali. A pak ráno přijdu do školy a dozvím se, že učitelky dcera spadla z posedu a nemůže hýbat rukou a je v motole. Jeden z případů. Ale o tom jsem vlastně mluvit nechtěla.

Zpátky k duchům nebo co to vlastně je: seděla jsem klidně celý noci na posteli, dívala se před sebe a nevnímala čas, byla jsem úplně ztuhlá strachem, protože na mě třebo někdo dýchal, jednou mě to něco málem vyhodilo z okna, podruhý mě to zase tlačilo zpátky do místnosti. Vůbec jsem nevnímala čas, třeba bylo něco kolem půlnoci a všechno to zase začalo nanovo, seděla jsem před postelí a když jsem se probudila z tranzu, byly tři ráno.

Nebo 23.12. letos, seděla jsem u počítače a najednou mi myslí probíhal hřbitov, oblíkla jsem se a běžela tam. Byla tma, něco kolem osmý večer. Možná půl devátý. Došla jsem tam, ucítila něco špatnýho a vzala nohy na ramena, ale nedoběhla jsem daleko – něco mě tam prostě táhlo a já si asni pořádně neuvědomovala, co dělám a šla jsem zpátky na konec pěšinky mezi hrobama a pomníkama a najednou jsem zaslechla z koruny stromu přímo nademnou, jakoby zapraskala větev, jako by se zlomila a pak třepotání křídel hejna ptáků, ale když jsem posvítila nahorů baterkou, nikde nic. Pak jsem viděla snad nějakej stín jak se plíží po zemi a najednou začalo něco běhat kolem mě, pořád dokolečka mě to obtáčelo, od jedný hromádky klacků ke druhý a znělo to, jako bys chodila v zmrzlým sněhu, ale to vlastně nebylo možný, protože ten byl v obrovských kopách nahrabanej za mnou. Pěšinka byla normálně… led posypanej popelem. Jenom chviličku mi trvalo, než jsem se úplně probrala a zdrhla, ale pronásledovalo mě to skoro až ke kostelu.

Teď jsme se znovu přestěhovali a nějakou dobu byl celkem klid – jen občas jsem zaslechla, jak se třeba sypou korálky, ale když jsem rozsvítila, samozřejmě tu nikde nic nebylo.

Pak jsem se jednou pohádala s mamkou a a když jsem usínala, přála jsem si umřít, protože je toho na mě poslední dobou nějak moc. Slyšela jsem, jak se vedle mě posunula mísa s prádlem. Asi je jasný, že jsem na hádku s mámou okamžitě zapoměla a spala u ní. Byla jsem dost vyděšená, pořád se mi tu vybavuje nějakej zohavenej, umaštěnej obličej asi třináctiletý až 15-ti letý holky s dlouhýma, špinavýma vlasama. Cítím, že je zlá a chce mi ublížit.

Dneska máma spí u ségry doma, takže jsem tu sama a za celou tu dobu je to asi nejhorší. Myslela jsem, že se zblázním. Pořád tu něco praskalo, šumělo…

Víš co? Nebýt tebe a tvojí stránky, kam si nejednou napsala, že si na podobný situace zavoláš andílky, asi bych teď běhala někde venku po městě a čekala, až přijde ráno, to jsem fakt měla v úmyslu. Ale vzpoměla jsem si na tebe a zkusila jsem to.

Neumím se modlit, ale improvizovala jsem. Když jsem se teda modlila, měla jsem otevřený okno a koukala do nebe, prosila jsem o pomoc doslova všechny svatý, protože jsem byla šílená strachem. Něco se mě dotklo, ne jednou, ale několikrát. Před oknem lítali netopýři, tak jsem ho zavřela. Jen co jsem to udělala, skoro vzápětí jsem se cítila líp a věděla jsem, že modlitbička zabrala – najednou začalo něco ťukat na okno. Chvilku jsem se na to koukala a byli to ti netopýři. Zrovna ve chvíli, kdy jsem se cítila líp. Nechápu.
A ještě kě křížkům, to mě strašně pobavilo: teprve teď jsem se dozvěděla, že když jsem si koupila křížek v kroužku, přesně jako byl na obrázku, a nosila ho v naději že mě to ochrání, netušila jsem, že si ještě víc přitěžuju. To mě fakt pobavilo, když vezmu v úvahu, že jsem se ho nechtěla za žádnou cenu vzdát. A – asi jsem otravná – k astrálnímu cestování, když mám doma něco tak temnýho, jak cítím, asi není moc moudrý se o AC pokoušet, že ne?
PS: Často vidím černý stíny, jak se mi mihnou před očima a hned zase zmizí, jako by se schovávaly. Před nedávnem jsem se probudila, spala jsem u mamky, a viděla jsem nad sebou takovej chuchvalec, černej provaz, vlastně to vypadalo jako hodně dlouhý vlasy, černý, zcuchaný, blížilo se to ke mě, ale když jsem vypla budík, viděla jsem jak to táhne pryč a pak to zmizelo. Možná to byla ta temná bytost? Docela hnusnej pocit, když si člověk uvědomí, že to se mnou snad i spalo… :´-( Jak prosíš andílky, aby tě v noci hlídali? Asi bych to potřebovala.
Díky za to, že jsi a že existuje tvůj blog. V pár věcech jsi mi pomohla. Díky a promiň za tak dlouhej email.
Tvoje Licherin

Odpověď:

Ahoj,
To, co jsi popsala, je velmi autentické, můžu ti z vlastní zkušenosti potvrdit, že to opravdu není vsugerovaný výmysl. Většina toho všeho je mi velmi dobře známá, ačkoliv je to záležitost několikaleté minulosti.
Rozhodně netvrdím, že jsi zlá, ale evidentně je něco, co nepříjemné vlivy k tobě přitahuje. Jsou to možné deprese, úzkostlivé stavy, ustrašenost, nebo neschopnost se proti tomu nějak bránit. Může to být i žal ze ztráty příbuzného, můžu ti říct, že moc dobře vím, jaké to je a shodou okolností je to právě v tuto dobu rok i u mne.
Můžeš si být na sto procent jistá, že tento boj, který právě probíhá ve tvém životě, je více či méně boj ve tvém nitru, protože aby něco takového přišlo, musí k tomu být důvod. Musí nejprve vzniknout problém, nebo disharmonie. Řešení je postavit se tomu, řešit to rázně a největší síla, která na to funguje, je síla vůle. Pokud nebudeš mít vůli a víru, neuspěješ.
Najdi v sobě bojovníka. – Můžu ti dát příklad, kdysi jsem měla velmi podobné potíže, které přetrvávaly tak dlouho, dokud jsem se nenaučila proti tomu účinně bránit. Potom to odešlo.
Naprostý základ je osvojit si určité návyky a ,,metody”, jak se bránit svému vlastnímu strachu z toho, čemu nerozumíš. (Neříkám, že je tu někdo hloupý, říkám, že temné síly jsou něco, čemu lidé vesměs opravdu nerozumí, nedokáží se proti tomu bránit, protože je to nikdo neučil a to je právě kořenem jejich strachu, který bývá velmi tuhý.) Dalo by se to nazvat jako zásady, některé ti předám a ty si je určitě zkus. Podle toho jak ti co bude a nebude fungovat, je praktikuj, nebo uprav podle svého.
Takže:

1. Temná bytost, jakkoliv je zlá, ti nemůže nijak ublížit. Jsi chráněná v masitém těle, které ona nemá. Tvé tělo, tvá mysl a tvoje energie tě dokonale chrání. A o to víc tě bude chránit, když tomu věříš a když si to uvědomíš. Není to milosrdná lež, která ti má pomoci od strachu, taková je pravda. Ty nejsi něco méně, nebo něco slabšího. To slabé a malé jsou oni, jsou to ty zlé bytosti, ale rozhodně ne ty.

2. Nepřipouštěj si strach. – Jakmile se začne něco dít, zažeň to. Funguje rozsvícení světla, zapnutí televize, puštění hudby, změna aktivity, společnost člověka, nebo zvířete. Nepodléhej svojí představivosti, nedívej se na to, co se děje. Snaž se od toho odprostit, nebýt součástí reality, která právě probíhá, protože čím víc se na to soustředíš a čím víc se bojíš, tím je to horší. Naopak když prohlásíš, že žádné zlé síly nejsou a i kdyby, tak na tebe nemůžou, problém povolí a může zmizet úplně. Neukazuj svůj strach nepřátelům.

3. Bojuj. Naštvi se, zanadávej, zasměj se, zamrkej očima, zatřep hlavou, pokus se změnit myšlenky. – Zatím utlačují oni tebe, teď bys měla vstát ty a začít utlačovat ty je, protože jsi v obrovské výhodě. Není vyšší bytosti, než člověka a není nic silnějšíhom než tvá vůle, pamatuj si to. Svět bude takový, jaká bude tvá mysl. Ty tvoříš, ty přitahuješ a ty budeš rozhodovat o tom, jak se co bude dít.

Rozkaž svému strachu a bytostem, které se ti snaží ublížit. Uvědom si vlastní sílu.
To, co právě probíhá, je dílo tvé vlastní, nedávej ho za vinu nikomu jinému, ani okolním vlivům, protože pouze ty jediná rozhoduješ o tom, jak na co zareaguješ, jestli něco vnímáš jako dobré, nebo zlé. Přistupuj k problému a ke svému životu jako k něčemu, co jsi sama stvořila. A když jsi měla sílu to takto udělat, máš sílu to předělat a napravit. Každý ji má, každý člověk tvoří, jen to většina lidí neví. Uvědom si to.

4. Útěk z domu nefunguje, je to nesmysl. Nemůžeš utíkat před něčím, co je součástí tebe, protože jsi to stvořila. Je to tvůj život, tvá práce, tvé veledílo, tvůj obraz života. Ty se od něj odvracíš tím, že utíkáš a podléháš iluzi strachu, ale když to teď přijmeš a vezmeš do ruky jako šéf a král, který tomu celému nasadí novou kolej, začne to fungovat jinak, pouze díky tvojí vůli.
Proč se necháváš vyhánět ze svého domu něčím nehmotným a zlým, co tu nemá co dělat? – Proč nevyženeš ty je? Je to přece tvůj domov, ne jejich, ať vypadnou oni. Oni mají celý astrální svět, kde se můžou roztahovat, nemají co dělat u tebe doma, tak z domu neodcházej a vyhoď je, to je tvé místo a ty si tam přece nemusíš nechávat něco, co tam nechceš.

Představ si světlo v celém domě, které rozpouští a na kilometry odpuzuje vše zlé. Prohlaš tvé tělo za nedobytnou pevnost, která tě chrání před vším neviditelným, co tě straší. Postav se všemu, co ti stojí z cestě a co tě straší.
Všechen ten strach je jen o tom, jak se k tomu postavíš. Všechny modlitby a pomoc andělů má jen takovou sílu, jakou sílu má tvá vůle, protože svým strachem a nedůvěrou pomoc shůry blokuješ.

Opakuji, uvědom si pořádně svoji sílu, vstaň a nasaď to na správnou kolej, nenech se tím ovládnout. Nejsi zlá, ani hloupá, ani nemocná, ani neschopná. Máš všechno pro to, abys to mohla dát do pořádku, tak se do toho pusť. Když se jich nebudeš bát, odejdou a dají ti pokoj.
Tohle jsou zkrátka věci, kterými jsem porazila přesně to, co se teď děje tobě, vím, že to funguje geniálně. Je to odzkoušené, ale musíš si bezpodmínečně pořádně uspořádat svoji hlavu, svou vůli a víru v sebe sama. Vzchop se.

Ještě nějaké pomůcky:
Jeslti chceš mít u sebe ochranný symbol, doporučuji zakoupit prsten atlanťanů, měděný stačí, je levnější:
►Prsten Atlanťanů
► Poradna: Je prsten Atlanťanů v pořádku?

Pomůcka na ochranu před temnými silami, rituál se zapalováním svíček:
► Jak se ochránit před destruktivními energiemi

Tady najdeš dotazy lidí, kteří měli podobné problémy, nech se těmito články inspirovat:
► Poradna: Temné síly

Pokud neumíš pracovat s energiemi a nevíš, jak se dělá ochranné vajíčko, nebo jak se představuje světlo na rozpouštění temných bytostí, mám u sebe seriál o práci s energiemi, který je velmi jednoduchý a naučí tě to, přečti si ho a odzkoušej:
► Seriál: Jak pracovat s energiemi

Hodně štěstí 🙂
Alue

Kam dál:

• Další obrázky s fantazií: Zde

• Máte dotaz? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Navštivte chat

Komentáře

Ikona diskutujiciho hel 2011-06-09 11:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Může to být jen dílo tvé fantazie pod vlivem strachu, který ale má někde příčinu…pokud se ti to děje doma,asi je problém tam…přiznám, že na mě trochu padá tíseň, jen to čtu..asi potřebuješ i oporu v nějakém dobrém psychoterapeutovi( nikoliv psychiatrovi), aby našel příčinu strachu a uměl s ním pracovat..bude to nějaký špatný zážitek

Ikona diskutujiciho Bo 2011-06-09 11:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vacsinou vieme co nas strasi  sme to my sami,  a vytvorenu bytost , egregor, sytime nasim spravanim, To sa mu potmom zije.

Ikona diskutujiciho Tom 2011-06-09 11:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Doporučuji web http://www.mp3stahuj.cz je tam plno nové hudby zdarma ke stažení, videoklipy a další zábava.

Ikona diskutujiciho Beith 2011-06-09 11:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahojky… Tak čítám…čítám…a nestačím se divit.

Ikona diskutujiciho hel 2011-06-09 12:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Jak ráda bych si tohle myslela, ale bohužel žijeme ve světě, kde je možné už absolutně všechno..a ty to víš..násilí má i velmi rafinované formy a tváří se, že násilím vůbec není, že ti vlastně pomáhá…

Ikona diskutujiciho Janina 2011-06-09 13:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nebojuj s tim, tim pripoustis konflikt a posilujes to…. Uz Matka Tereza rikala:.."nezvete me na setkani, kde budete resit, jak prestat bojovat, ale pozvete me, az budete chtit resit svetovy mir…". Zkus to prijmout jen jako zkusenost, za kterou podekujes a zmizi to zpatky tam, kam ma:) A jak uz Alue zminovala je dobry se taky smat a radovat, to take "nedavaji" a jdou do pryc, zkratka neznaji lasku a radost ze zivota… Pokud se sama jeste necitis dostatecne silna, ze to zvladnes sama, zkus vyhledat osobu, ktera Ti pomuze odstranit energet.bloky a projit neprijemnymi zazitky, coz Te vnitrne posili… Me k odblokum pomohla kinezka v kombinaci s EFT nebo SRT metodou…

Ikona diskutujiciho Karol 2011-06-09 16:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já mám přívěsek pentagram v kroužku a vůbec nic se mi neděje.. Nevím, jestli je to kvůli němu nebo něčemu jinému, ale když se bojím tak mi taky pomáhá.. Možná bys ho měla zkusit taky 🙂

Ikona diskutujiciho Hans 2011-06-09 21:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Z mé zkušenosti je nesrovnatelně nejlepší, když se dostane člověk od představy světla, paprksů, sítí k tomu, že světlo opravdu vytváří (nevím jestli je tento druh světla fyzicky viditelný, snad částečně). Má to dost podobný charakter jako kouzlo Expecto Patronum z Harryho Pottera, jen k tomu není potřeba hůlka, vycházíto zevnitř z hrudi. Jak toho docílit, to bych popsal asi jako "nastartovat se", a pak už to jde samo a lze s tím ochránit snad i neomezeně velký prostor, proostě tolik, kolik v sobě najde člověk síly. Když je to opravdové, pár vteřin stačí, aby účinek vydržel minimálně jednu noc.

Ikona diskutujiciho Giorgio 2011-06-09 21:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]:: Mám podobné zkušenosti. Představím se, že se moje tělo rozzáří, zaposlouchám se do tlukotu svého srdce a s každým bouchnutím si představuji světelnou vlnu, vzdalující se ode mě všemi směry. Stačí chvilka a je klid 🙂

Ikona diskutujiciho Farah 2011-06-10 08:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jako mala holka jsem mela tezke problemy s usinanim, kdy jsem chodila spat nekdy v 7 nebo v 8, hlavne uz aby byla tma ale obvykle jsem usinala o dost pozdeji nez rodice. Tak jsem kolem sebe ve tme pozorovala male tecky, byly vsude, tak jsem se citila byt v nejake kouli, co me obalovala. Zaostrila jsem dal a koule se zvetsila, kdyz bliz, byla mensi. Nekdy to lechtalo…teda bylo mi nekde mezi 3. a 5.rokem, co jsem se takhle zabavila na dlouhe hodiny..ale co to bylo? Ja tomu rikala atomy 🙂 Vim ze to sem asi trochu nepatri, jen me to zajima. Děkuji

Ikona diskutujiciho Nelča 2011-06-10 13:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Přesně tak. A když žiješ ve třídě plné puberťáků. kteří o velkém životě nevědí nic, je to ještě těžší. Snad to na střadní budé jiné, dobré. Dneska jsem se zastala našeho spolůžáka, který je mírně postižený. Neberu to jako svojí výhru, ale jako to, že jsem mu trochu pomohla od bolesti. A to je důležité, mě takhle moc nepomáhali. Když vidím, jak ty lidi zahazujou svůj potenciál, a baví se tímhle, je to nechutné a nezáživné. Ale to jsem trochu odskočila od tématu.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2011-06-10 15:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak ja by som naopak tie bytosti chcel niekedy uvidieť, nepoznám nikoho dôveryhodného kto by ich videl a takto neviem či naozaj môžu existovať a pôsobiť na náš svet.

Ikona diskutujiciho koudy 2011-06-10 16:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

velice zajímavý byl v tomhle ohledu film Příšerky s.r.o. .. Samozřejmě – je to celkem vtipný animovaný film, ale je v něm zřejmě stopa toho, jak to asi funguje .. Přišery straší před spaním a shromažďují jejich křik ( strach ) do takových tlakových lahví ( lahve na kyslík nebo plynové bomby / lahve )a pak z nich celý ten příšeří svět žije – myslím že to používají jako elektřinu nebo tak něco .. no není to "vtipný" ? :D

Ikona diskutujiciho koudy 2011-06-10 16:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

samozřejmě straší děti – nějak jsem to tam nenapsal …

Ikona diskutujiciho Baru ♥ 2011-06-10 18:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super. Krásný. Konečně člověk co je alespoň duševně vpohodě a co tomu alespoň trošku věří a rozmí. ♥

Ikona diskutujiciho cajovnaprozeny 2011-06-10 21:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: Příšerky, s.r.o. nemaj chybu!!!:-)))

Ikona diskutujiciho koudy 2011-06-12 11:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: jj .. teď už mi to tak vtipný nepřijde ale když jsem to poprvé viděl, tak jsem se počůrával smíchy :DD .. nejlepší scéna v bytě jak se stříkne tím sprejem do oka :DDD

Ikona diskutujiciho Peťa 2011-06-12 21:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Také si myslím, že temné bytosti se živí hlavně naším strachem a využívají hlavně období,kdy jsme z nějakého důvodu psychicky oslabeni. Je zajímavé, že tyto bytosti "útočí" ve velkém počtu případů na lidi kolem puberty, tudíž pro člověka v dost citlivém období.

Ikona diskutujiciho adamkelnar 2011-10-10 21:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: moc pekny nazor.pokud citite strach,jine negativni emoce.nebrante se tomu.dulezite je,ze si tyhle pocity uvedomujete,pripoustite si,ze vam vadi a chcete se jich zbavit.prozijte je naplno ve vire,ze nikdy nebudou konat vecne a snazte se zapatrat v srdci a zkuste prijit na to,proc vas tyhle stavy trapi.odpoved je vzdycky nablizku.dulezite je tyh pocity ale prozit,ne se jim branit.

Ikona diskutujiciho PRICELAURA22 2011-10-21 07:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

The <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/credit-loans">credit loans</a> seem to be useful for guys, which would like to organize their own organization. In fact, it&#039;s easy to get a student loan.

Ikona diskutujiciho Rav 2019-03-10 00:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím zrovna jsem napsal komentář k placaté Zemi, ale četl jsem předtím celé toto o stínových bytostech, protože o tom něco vím. Očividně Aluško chápeš správně dvě věci. Vše se odehrává v naší hlavě (vědomí) a strach je něco jako LSD a může tě zabít. Dost mi příběh připomíná deprese a nebo i schizofrenii a sám depresí trpím občas a zažil jsem i krizi kdysi a co umí strach je šílenost. Neznamená to ale, že ty bytosti neexistují a je to přesně jak píšeš. Existují ale vše je v našich hlavách tak či tak. Jako důkaz máš peruánské, mexické i jiné šamany. Četl jsem kdysi všechny knihy Carlose Castanedy a víš ty co? Četl jsem je asi dva roky v klidu a pomalu, abych tomu rozuměl a víš co ti povím? Říkají to samé. Jinak pravdu máš i v tom, že je člověk přitahuje, protože ony se krmí strachem jako my jídlem. Meditace je dobrá a najděte si všichni toho indického Guru jak mluví asi pouhé tři minuty o strachu a co to je a proč vzniká.Řekl to přesně je to strach z budoucnosti, protože neumíme žít jako zvířata již v přítomnosti a v přítomnosti strach neexistuje a ani nemůže. Je to představa, která nenastala a nenastane. Co se týká Castanedy tak tam teprve poznáš věci, že se ti postaví vlasy a o stínových existencích se tam dočeteš též. Skočí na tebe a drží tě a co vidíme na těch viedích? To samé! Přečti si těch 9 knih Castanedy a garantuji ti, že tam najdeš odpověd&#039; která by ti nyní nedávala smysl. Nedá se to vyprávět a co zažil Castaneda je skutečné a v různých částech světa to umí řešit a chápat trošku jinak. Třeba na Castanedu hned skočily, protože byl nováček. Ti zkušení to s nimi umí.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek