První kafe, první vínko… co bude dál?

13.11.2010 v Poselství 29

Mám pocit, jakoby od 25. září nastal nějaký zlom. Já jsem pořád stejná, ale svět okolo mě se otočil. Ne, nestěžuji si, podle mě je to dobře, ale nejde si nevšimnout. Jakobych prolezla na novou úroveň, kde je víc starostí a víc komplikací, ale nedělám si je já, nýbrž tak nějak příjdou a otravují. Vlastně je to zábavné, alespoň se nenudím.

Ale s těmi změnami se mi poštěstilo vypít moje první kafe. Cooo? Že na tom není vůbec nic zajímavého? Pro mě teda jo. To totiž nebylo obyčejné kafe, ale vykládací kafe. A aby se z vykládacího kafe dalo pro vás něco vyčíst, musíte ho vypít.

Nevím, jestli to víte, ale já mám strašnou averzi na většinou návykových látek, kromě alkoholu. Vínko si dám, ale kafe, cigarety a jakékoliv hulení jsou pro mě tabu. A to z alkoholu jedu pouze na víno a se strýčkem Mírou. Ožírání mě nikdy nelákalo. Asi to bude tím, že mi alkohol není vzácný. To se říká, že když dětem nikdo nezakazuje, takže po tom pak nejdou. A naopak, když nedáte dítěti k vínu ani čuchnout, tak při první příležitosti se stříská a pak to z něj táhne, jako ze sudu. Já jsem v tomhle měla štěstí, že mi nikdo nezakazoval, takže nevznikl ten pocit ,,zakázaného ovoce”.

Tak přede mě postavili malý hrníček s kávou a dostala jsem instrukce, jak to míchat a jak to vypít. Chvilku jsem na to tak koukala a bavila se představou, že porušuji naprosto dobrovolně jednu ze svých zásad, totiž absenci kávy. První srk dobrý, druhý lepší, třetí nejlepší a já to do sebe kopla, jako vandrák z pouště, co dva dny nepil. Někdy se sama sobě směju, jak se některým věcem striktně vyhýbám, a pak se k tomu taky nějak dostanu a navíc to takhle vycucnu! Hambaaa! 😀 Chutnalo mi, chutnalo… ale začínat s tím nebudu. Já už jsem čajová násoska a to mi stačí.

Čtení z kafe se povedlo a já byla nadmíru spokojená, mimojiné. Ale nechápu, jak mi to mohlo chutnat. Vůbec mám převrácené chutě. Jdu do cibule, do tataráku, do česneku, všude hromadu hořčice a kozí sýry, mořské potvory… jako děcko bych většinu z těchto věcí nedala do pusy… holt, čas postupuje a člověk jde s ním, chutě se mění a všechno je někdy poprvé.

Teď nedávno se mi taky povedlo poprvé v podniku objednat víno. (Vím datum, bylo to 23.října) No jo, správně by měl vždycky objednávat chlap, ale asi bylo načase vykonat objednávací premiéru. Dvě deci Svatovavřince a občanku nechtěli. Chá chá! A pak, že by mi prý nikdo pivo nenalil. Pivo možná, ale víno jo… Asi je to tím, že mě tam znají. A navíc, když máte pořád společnost mnohem starších lidí, než jste vy sami, tak leckoho napadne, jestli prostě jenom nevypadáte.

Tak jsem se spokojeně picla, na procházce jsem to vychodila a byl z toho pěkný večer… jenom přemýšlím, jestli když už jsem porušila svoji kávovou zásadu, jestli jednou neporuším i to kouření…? No, tak to doufám, že ne, protože z cigárka se číst nedá, takže není důvod, proč bych měla.

Ale sranda byla u toho prvního objednávání vína. Servírka prošla a u našeho stolu nic.

,,Co jé?”

,,Co co?”

,,Tak to objednej, ne?”

,,Když to je takový nezvyk, já ještě nikdy…”

,,No však právě, tak si koukej zvykat.”

Je to hrozně zvláštní. Je tu někdo, kdo si pamatuje taky svou objednávací premiéru? Člověku se honí v hlavě takové zajímavé představy a pod stolkem tajně tasí občanku, kdyby náhodou nevypadal…

Komentáře

Ikona diskutujiciho malé srdce 2010-11-13 05:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Takto Tě mám nejraději Alue, když píšeš hodně uvolněně. Nádherný článek! Hodně jsem se nasmál, tak nějak doopravdy:-)Že čajová násoska, chichi… kam ty na to chodíš? "Jdu do cibule, do tataráku, do česneku…" To je výborné, já se asi pototo:..:-)))

Ikona diskutujiciho Veronika 2010-11-13 07:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

PARÁDA :)) Super článek, prostě Alue nás baví 🙂 Já jsem zatím takovou objednávací premiéru vínka neměla :))

Ikona diskutujiciho putující oblak 2010-11-13 10:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podstatou každé drogy(ať alkoholu či jiných drog…)je to, že v určité dávce ukážou naši "světlo či tmavou stránku" naší bytosti.

Ikona diskutujiciho Weri 2010-11-13 10:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

njn..s tím alkoholem mě nejvíc štvou lidi, co mi řeknou ,,pojď se s námi ožrat" a potom nechápou, že prostě nepudu.podle mě je jenom málo věcí hnusnějších než pohled na ožralou a na každém kroku blicí holku…

Ikona diskutujiciho Vojta 2010-11-13 13:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Víno jen svoje a skleničku tak jednou za měsíc nebo za dva.Tvrdé jen na nějaké párty po půl roce a nebo,když mi je zle od žaludku.Trávu by si měl šluknou každý jednou za půl roku pro zdraví a hlavně aby věděl že není závislá.

Ikona diskutujiciho Morrisst 2010-11-13 13:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Cigarety fuj, ale co třeba vodní dýmka? Hmm, ta chuť, ten kouř… Zkus ji někdy :-D

Ikona diskutujiciho Leilak1 2010-11-13 14:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

:-)

Ikona diskutujiciho Verča 2010-11-13 14:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kafe miluju s vášní narkomana.:-D Ne, tohle sice často říkávám, ale berte to jen jako v tip. Nejsem závislák a ani bych jím nechtěla být. Kávička mi sice chutná, ale piju ji tak dvakrát, třikrát týdně, někdy ani to ne. Nejde mi o povzbuzující účinky kofeinu. Kafe je pro mě spíš jako symbol pohody. Ráda totiž posedím s přáteli v nějaké útulné kavárničce a vychutnávám si jejich přítomnost. Doma si taky občas lehnu k televizi s hrníčkem kafíčka a nechám se pohltit nějakým tím přírodovědným dokumentem. Tím však nechci říct, že si tu pohodičku bez kafe neumím vychutnat. To rozhodně ne, ale jelikož mi chutná, ráda ho k pohodovým okamžikům pozvu.:-) Musí to však být aspoň relativně čerstvá káva, z té zvětralé, co leží půl roku v obchodech (viz Jihlavanka, co voní hezky možná tak lidem, kteří ztratili čich), je mi blbě.

Ikona diskutujiciho Verča 2010-11-13 15:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo a ten výklad z kafe mě dost zajímá. Už jsem o tom tady četla a řekla jsem si, že to taky někdy musím zkusit. Kdo ti z toho kafe vykládal, jak se to dělá? Můžeš mi, Aluš, o tom prosím napsat něco víc?

Ikona diskutujiciho putující oblak 2010-11-13 17:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]:Verčo, vařením s láskou se mění energetická struktura potravy a to okamžitě. Takže pokud si koupím něco nezdravého či i polotovar nebo jdu do restaurace, je to jedno.

Ikona diskutujiciho amad2 2010-11-13 17:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Jsem typ, co je po alkoholu spíše veselejší a srdečnější.

Ikona diskutujiciho Alue 2010-11-13 17:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Od kdy tráva není návyková? Dáš si jednou, pak zase, pak víc, pak ještě víc, až je z tebe nakonec blbeček. Trávu lepší ani nezkoušet.

Ikona diskutujiciho amad2 2010-11-13 17:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je podvod, že káva dodá energii. Ono to sice vytvoří energetické vrcholy, ale po nějaké delším čase zato klesne průměrná hodnota vaší energie, takže po nějaké době častého pití kávy se vypitím kávy sice dostanete na energetický vrchol, ale jeho hodnota však odpovídá energii, kterou jste měli kdysi před pitím kávy běžně.

Ikona diskutujiciho putující oblak 2010-11-13 17:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já mám dvě krásné zkušenosti:

Ikona diskutujiciho Hanka V 2010-11-13 17:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já myslím, že nejlepší je, když si nejdřív člověk sám v sobě ujasní, co chce zkusit, jíst, pít a co vůbec ne.

Ikona diskutujiciho amad2 2010-11-13 18:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nevinná návštěva hospody se také podílela na mém duchovním pádu, i když to nebyla jedinná příčina.

Ikona diskutujiciho amad2 2010-11-13 18:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jedna žena, když zjistila, že se jí asi nikdy nepodaří přestat s kouřením cigaret, tak si z toho udělala "obřad", tj kouřila tu cigaretu jakoby k poctě božství.

Ikona diskutujiciho amad2 2010-11-13 18:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: 2) Přesně toto jsem myslel tím že "putující oblak by měl možná jiný názor".

Ikona diskutujiciho putující oblak 2010-11-13 21:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]:No Hanko, ujasňovat si můžeš co chceš, nicméně, když jsme ve stavu, kdy neznáme sami sebe, tak máme tisíc já.

Ikona diskutujiciho putující oblak 2010-11-13 21:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podstatou mysli je to, že musí pořád něco konat, přemýšlet, vymýšlet a nakonec jsou to jen nesmysly, ale to my nevíme, tak si myslíme, že něco vymyslíme. Furt se za něčím ženeme co nemá konce, teda než umřeme…

Ikona diskutujiciho amad2 2010-11-13 21:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Konečně někdo něco konkrétnějšího naznačil k tomu být sám sebou.

Ikona diskutujiciho putující oblak 2010-11-13 22:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když jsme např. ve stavu bezpodmínečné lásky, radosti, živosti není možné to řešit, neboť jsme v přítomném okamžiku, bez myšlení, představ, bez hodnocení sebe i okolí.

Ikona diskutujiciho laik 2010-11-14 00:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím

Ikona diskutujiciho Ivet 2010-11-14 10:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak je to s čajema, který mají vyšší obsah kofeinu? Nebo třeba maté? Působí stejně jako káva, jak popisuje [13]:  ?

Ikona diskutujiciho Majan 2010-11-14 18:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak přede mě postavili malý hrníček s kávou a dostala jsem instrukce, jak to míchat a jak to vypít. // No potěš a nedostala jsi ještě instrukce jak po výkladu žít, aby se ta smyšlenina realizovala? To je fakt sranda.. z čeho se dá ještě věštit? Z hovínka, ze zbytků od jídla, ze špinavého nádobí?

Ikona diskutujiciho Lúmenn 2010-11-14 20:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tráva vskutku návyková NENÍ. Naopak je velice léčivá, pokud se kouří přes vaporizér je dokonce pro zrdaví dobrá. Zkuste śi o tom nejdříve něco zjistit. O trávě vůbec neplatí to, co o cigaretách, že si dáš jointa a pak chceš víc a víc. NE! Tráva je ryze přírodní látka, není určená k denní konzumaci a "zhulit se" znamená změnit si stav vědomí, dostat se do tranzu. "Zahulit si" je ale jen uvolnit se, trocha THC maximálně hodí člověka do pohody, nic víc.

Ikona diskutujiciho putující oblak 2010-11-14 20:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]: Co se týče drog a čehokoliv, vše se dá zneužít a taky použít…je to jen o lidech, tak jako vždy..

Ikona diskutujiciho Verča 2010-11-14 22:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]:Souhlasím: ne každý se dá zlákat k honičce a různýmu blbnutí, ale když se někdo takový najde, je to pak naprosto úžasný! Já se takhle s kámošem lechtám furt a děsně se u toho bavíme. Někdo by si možná řekl: "Blázni,", ale já říkám: "Lidi, co se umí upřímně řehnit a radovat se ze vzájemného přátelství."

Ikona diskutujiciho Alue 2010-11-15 09:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[24]: ,,Maté" nevim co je, ale černý čaj je stejný jako pití kávy. Nedoporučuje se.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek