Reakce časopisu Týden: Rychlé mailování, za to přece nic nedáš!

22.6.2013 v Aluška.org 18

Stálým čtenářům nedávno jistě neunikla ta ostuda, kterou způsobil bulvární časopis Týden. Hlavní pointa celé záležitost tkví v tomto problému: Uvedl, že moje maminka, která zemřela 25. května roku 2010, údajně podniká na můj živnostenský list, ale to není jediná pomluva, kterou takto posmrtně schytala.

Mojí mamince je to už jedno, ale není mi to příjemné, když se takovým způsobem sahá na mrtvé. Mojí reakcí tedy bylo video, které je stále k dispozici na obou mých video kanálech vimeo.com i youtube.cz.

Jak se tedy situace vyvinula dál?

Moje reakce na tuto pomluvu byla poměrně rychlá, protože mi přišlo zavčas od přítele echo a jiný mi hned ráno přinesl noviny. Hned jak jsem to přečetla, sebrala jsem si již připravené zavazadlo, vyrazila do lesa a šla hájit pravdu. Videa jsem stihla tedy nahrát v konečné verzi ještě ten den, kdy pomluva vyšla, což bylo 10. června.

Velmi zajímavá je rychlá reakce Týdne, konkrétně Marka Přibila, který ten průšvih zrealizoval, zcela patrně na něčí objednávku, protože ležím už celkem dlouho v žaludku skupině lidí, kteří proti mně vedou něco jako ,,Svatou válku”. Vymýšlí o mně spousty neuvěřitelných příběhů a snaží se je procpat do médií.

Pravda je však taková, že vás nikdy nikdo nezničí, když se nenecháte. A jedinou obranou vůči této ,,Svaté válce”, je jednoduše publikování přestřelů, aby si lidé uvědomili, o co tady vlastně jde. Nebo jednoduchá ignorace. Podle toho, co se zrovna víc hodí, protože to by si člověk taky mohl špinit web blbostmi donekonečna. A na takové zdržování a rýpání se v cizích exkrementech, nemám vůbec čas…


Navíc inteligentní části populace, vždy po čase dojde, že když někdo na někoho plive špínu už tolik let, běsní a snaží se co může někoho likvidovat a pomlouvat, tak už to není samo sebou, v tom leží něco řádně shnilého a organizovaného. A tato část inteligentní populace potom pomlouvačům nenaslouchá. Mnoho lidí to už udělalo.

Z toho důvodu nepovažuji pomluvy za nebezpečné, ALE není dobré nechat si taky hned všechno od všech líbit, je potřeba i semtam na něco upozornit. Nespat na vavřínech.

Postavu Marka Přibila v této věci proto vnímám jako bílého nastrčeného koně. Kašpárka na šňůrce, který se dostal k již hotovému scénáři, vůbec nevěděl o čem to je a prostě to tam prsknul. Nedomyslel důsledky.

Není to navíc poprvé, kdy tento člověk hrubě přestřelil a napsal lži. Jestli je to nedostatkem svědomí, inteligence, neprofesionalitou, nedostatkem vzdělanosti? O tom bysme mohli jen sáhodlouze diskutovat, ale jak už to tak bývá, skutečná pravda bude ležet někde uprostřed.

Ostatně o jeho minulých přestřelech se můžeme dočíst sami, stačí trošku zahledat:

http://www.ceskaskola.cz/2010/10/eu-penize-skolam-marek-pribil-opet-lze.html
http://www.eduin.cz/beduin/beduin-42013/

Děkuji čtenáři ,,Joseph” za sdílení odkazů.

Kdo z vás sledoval další vydání časopisu Týden, ten už ví, že žádná tištěná omluva se nekonala. Proto také označuji Týden za bulvár a Přibila za kašpárka. Kdyby totiž Týden seriozní byl, omluva by se vytiskla a kdyby Přibil nebyl kašpárek, uměl by si to tam prosadit. Zcela evidentně však kolegové na jeho slovo nedbají… To už jsme ale u spekulací.

A nyní k pointě: Videa jsem nahrála večer, 10. června 2013. Druhý den ráno jsem objevila zprávu od pana Přibila, která byla odeslána o půl jedné ráno 11. června. To znamená, jen několik hodin po vložení mých videí, ale článek, který je měl uvést na Aluška.org oficiálně čtenářům, vyšel až 02:54, jako to nastavuji u všech svých článků.

Ty časy mě opravdu zaujaly. Vezměte si to asi takhle: První vás Týden pomluví a pak bezpečně sonduje, co vy na to. Jakoby čekal, že něco bude a jakoby věděl dopředu. Nikomu to ještě dnes nepřijde divné?

Zamyslete se: Komu pořád tak strašně moc vadí postava Alue, která se dívá každé ráno do slunce? Když tedy nemám pravdu a když tedy píšu nemysly, proč je proti mně taková agresivní kampaň? Proč dostávám balvany? Proč se do mě tak strefují? Odpovězte si každý sám…

Abych ale zbytečně někoho nedémonizovala, přikládám čtenářům plné znění dopisů, které mezi námi proběhly.

M.P.:

11.6. 00:30hodin

Dobrý večer K.,

kolega mi poslal odkaz na Vaše video, adresované i mně jako autorovi textu, na který reagujete. Co se týká Vaší maminky, vycházel jsem z veřejně dostupných zdrojů včetně jejích funkčních webových stránek, funkčního emailu i telefonu (číslo i adresa jsou na webu uvedeny).

Že zemřela, jak uvádíte, jsem opravdu netušil. Je mi opravdu líto, že k tomu došlo. Trochu mne sice mate, že p. Mašek tvrdí v dopisu, adresovaném redakci, že k této události došlo před pěti lety, Vy naopak, že v roce 2010. Nicméně samozřejmě je naprosto nevhodné o tomto rozporu jakkoli pochybovat.

Omlouvám se Vám tedy, že jsem tuto informaci podal nepřesně, a je mi opravu líto, že jste maminku ztratila.

S pozdravem, Marek Přibil

Alue:

Dobrý den,
Děkuji za omluvu a rychlou reakci, avšak já žádám omluvu veřejnou, ve vašem časopise na straně 54. v příštím vydání.
Takto soukromě mi vaše omluva rozhodně nestačí, ponížil jste mě veřejně, a tak se veřejně i omluvte. Dle ÚOOÚ je to vaše povinnost.
Pan Jiří Mašek je jen můj známý, o mém soukromí ví jen okrajově a tak jeho odhady jsou orientační. Přikládám ještě jednou parte, pořádně si ho prohlédněte, abyste si uvědomil, co jste vlastně udělal.

Že má stále funkční adresy, není důkaz ničeho. Pokud zemřete a nezanecháte nikde pokyny, jak se dostat k heslům a přístupovým kodům, kdo za vás zruší e-mail? Kdo vymaže vaše stránky? Nikdo. O jejím telefonu jsem nic nevěděla, nenapadlo mě to zkoušet. Schválně jsem to zkusila a 777 899 *** nikdo nezvedá. Kdoví, jestli jste to vůbec zkoušel. A když už si něco ,,ověřujete”, stačilo se mi ozvat, já nemám problém cizímu člověku přiznat, že mi někdo umřel.

Omluvte se prostřednictvím časopisu. 95% toho co jste tam napsal, jsou lži. Vy jste nepodal nic ,,nepřesně”, vy jste si to úplně vymyslel a ještě se opíráte o jakýsi BLESK, který není ani trochu vypovídající a rozhodně to není ani minimálně důvěryhodný zdroj dat. Jako ,,novinář”, byste měl vědět, jaké hyeny to píšou a nakolik je zajímá pravda.

V časopise TÝDEN se omluvte za zneužití mých osobních dat, nedovolené použití mé fotografie, za lživé údaje o mojí mamince, i za pomluvu, že podniká na můj živnostenský list. Dále se mi omluvte za to, že jste o mně napsal, že jezdím po světě a vymývám lidem mozky. Já žádné přednášky nepořádám a rozhodně z žádných podobných akcí ani nemám příjem. Než někoho takto nehorázně pomluvíte, musíte mít první nějaké důkazy. Ne že by o mé přednášky nebyl zájem, ale nemám zapotřebí takto na veřejnosti působit.

Alue K. Loskotová

M.P.:

Dobrý den,

děkuji za Vaši odpověď. Je mi lidsky moc líto, že Vaše maminka již nežije. Nicméně tento údaj jsme zjistit opravdu nemohli.

Vaši maminku jsem oslovil prostřednictvím e-mailu loskotova.m******@seznam.cz na jejím webu, který je (stejně jako web) funkční. Odpověď samozřejmě (již vím proč) přijít nemohla, avšak e-mail se zpátky nevrátil. Když jsem jí volal na uvedené číslo, operátor sdělil, že uživatel není v tuto chvíli dostupný, z čehož jsem usoudil, že číslo zrušeno není. Stejně tak nejsou zrušeny její stránky na sociální síti, konkrétně Facebooku. Je mi opravdu, věřte, upřímně velmi líto, že zemřela, a tak mladá.

Tento údaj jsem opravdu tedy uvedl nepřesně a navrhnu v redakci, abychom jej uvedli na pravou míru, neboť mne to velice mrzí.

S pozdravem,

Marek Přibil


Alue:
Dobrý den,
NEJEN datum úmrtí mé maminky, ale opět opakuji, uvedl jste věci bez důkazů, které nejsou pravdivé, i ty žádám, abyste vzal zpět.
Já opravdu nemám zapotřebí, aby mě podobné časopisy pomlouvaly a dělaly ze mě sektářku, co někomu vymývá mozky. Já jsem slušný člověk, nikde nepodvádím, mluvím vždy pravdu a vy takto veřejně poškozujete mé dobré jméno a moji dobrou pověst, kterou si už roky buduji.

Alue K. Loskotová

Konec korespondence.

Ráda bych ještě na závěr upozornila na to, co uvádí Přibil ve svém dopise. Všimněte si, že se mě snažil obejít. Vysondovat něco u mého rodinného příslušníka. Volá mu, píše maily, ale já se nic nedozvím, mně se nikdo neozve. Z jakého je to důvodu? Co asi měl za úmysly? Jaký asi měl obsah e-mailu, který mojí mámě poslal? Na co se ptal?

Když jsem dodatečně četla celý článek, kde se píše i o panu Hrušovském (A tady dodávám, o tomto pánovi jinak vůbec nic nevím a to co o něm napsal Týden, nepovažuji za důvěryhodné, ale ani se ho v ničem nezastávám.), tak je zcela patrno, že jemu se Přibil ozval, možná se s ním i sešel. Proč byl u mne použit jiný postup?

Také bych ráda uvedla na pravou míru domněnku některých čtenářů, která vznikla na základě mého videa: Že se mě to asi strašně dotklo a že prožívám těžké chvíle.

Vážení přátelé, když mě něco opravdu zasáhne a když mám těžké chvíle, tak pláču. Ale tato situace mi nestála ani za jednu slzu, ani za natahování moldánků. Jestli mě to něco stálo, tak hromadu času a práce s připravováním videí. Těžké chvíle jsem si už dávno prožila, dneska se tomu směju.

A když už nahrávám nějaké video, mluvím o zesnulém člověku a hájím pravdu, přece tam nebudu vše odříkávat jako stroj, uměle. Já používám širokou škálu gest, výrazů a ve svém projevu bývám přirozeně emotivní. Kdo mě zná, ten ví, že se každých deset vteřin tvářím úplně jinak.

To však neznamená, že jsem z tohoto nešťastná. Není to tak, nebojte se o mě.

Kdyby mě mělo rozhodit něco takového, to by to se mnou nebylo moc dobré, protože na člověka v mé pozici jsou nutné hodně silné nervy a vnitřní klid. Nemůžete se složit jenom kvůli tomu, že vám někdo pomlouvá zesnulé příbuzné. Ale zase, znovu se opakuji, je potřeba občas hájit pravdu a nenechávat všechno jenom tak.

V současné době se mi podařilo zkontaktovat technické zázemí serveru, kde maminka měla web. Seriozně a bez okolků stránky zrušili. Rovněž se mi podařilo stejnou cestou odstranit některé z katalogových internetových seznamů, kde měla reklamu. Snažím se něco udělat i s mailem, zkrátka uklízím po ní všude tam, kde to jde. A doufám, že jí díky tomu už lidé dají pokoj.

Není to příjemné, samotnou by mě nenapadlo, hledat její jméno a snažit se po ní zahladit stopy, ale evidentně je to potřeba a někdo to prostě udělat musí.

Co se Facebooku týče, na internetu sice má nějaká Markéta Loskotová Facebook, ale moje maminka to v žádném případě není, ani podle fotografie. Nevím, kolik má Přibil dioptrií, ale asi hodně. Já na Facebooku taky nejsem a přitom tam najdete dívku se stejným občanským jménem, jako mám já. Přitom o mě nejde a ani si nejsme podobné.

Je možné, že daná skupina lidí, kterým ležím v žaludku, se bude snažit sondovat dál. Jenomže 🙂 já už mnoho let nejsem prakticky vůbec v kontaktu s žádnými svými zbývajícími rodinnými příslušníky a ten kdo na mě měl nejlepší spojení a nejlepší data, byla maminka. A ta je teď v nebi, jak už všichni víte. Takže této skupině nebude zbývat nic jiného, než vařit vodu a vymýšlet si další blbosti. Teď už přijde jedině channeling 🙂

Uznejte sami, kolik toho na vás mohou ,,pravdivého” mít lidé, kteří mají natolik zastaralé informace, že ani neví o osudu tři roky zesnulého člověka a snaží se mě přes něj ,,likvidovat”. S takto starými údaji opravdu moc muziky nenaděláte. Navíc já o tom sem tam na webu psala, kdyby ho trochu četli, tak by to věděli.

Někteří čtenáři se toho zalekli, když četli plány o tom, jak mě budou likvidovat přes maminku… Ta už jim ale opravdu v jejich snaze nepomůže.

Co se týče právního vyrovnání s bulvárem Týden, kašlu na ně. Své jsem řekla, závěr jsem napsala a toto rozuzlení mi ke spokojenosti bohatě stačí. Kdo se směje naposledy, ten se směje nejlépe… milý pane Přibile.

Děkuji ještě jednou všem čtenářům za milá slova podpory.


Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Aluška.org – Ze Zákulisí” – Zde

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Lúthien 2013-06-22 03:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško, při prvním odkazu na článek Marka Přibila my vyskočilo na stránce toto: Omlouváme se, ale hledaná stránka blogu neexistuje…. tak mi vyskočilo pár???? nad hlavou :D odstraněno? docela rychle..

Ikona diskutujiciho mg 2013-06-22 08:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Z komunikácie s autorom článku je priamo evidentné, ako neprofesionálne bol ten útok urobený.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-06-22 09:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Ještě před pár dny tam byl poměrně obsáhlý článek 🙂

Ikona diskutujiciho Veronika 2013-06-22 09:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zvedá se mi z toho žaludek, ale podle mého názoru, z toho všeho vycházíš jako vítězka. Každý normální člověk, pokud věnuje pozornost Tvým reakcím (které jsou opravdu vyrovnané a inteligentní) tak pochopí, kdo má pravdu. Tím chci říct, že Ti fandím… ona totiž srážka s blbcem vyžaduje hodně energie, trpělivosti a je to náročná záležitost 🙂 Palec nahoru Alue

Ikona diskutujiciho Míra 2013-06-22 10:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, moc Ti držím palce, ale obávám se, že tohle je jenom začátek. Čím více lidí svými články oslovíš, tím více se bude objevovat článků v novinách a reportáží v televizích, které tě budou špinit.

Ikona diskutujiciho marryangel 2013-06-22 10:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mohla by jsi je i žalovat kdyby jsi chtěla ale to je už asi k ničemu a stálo by tě to víc úsilí než užitku

Ikona diskutujiciho Anne => Anchor 2013-06-22 11:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No jo, no, moc lidem otevíráš oči a to se jim nelíbí. :D Drž se, Aluško! 🙂

Ikona diskutujiciho Miriam 2013-06-22 12:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak si myslím, že spousta těch útoků slouží hlavně k rozvíření a odčerpání energie. Kolikrát vidím na internetu nějaký kontroverzní článek s úmyslně šokujícím názvem, jehož jediným účelem je vzbudit emoce a to se daří, protože spousta slušných lidí na to reaguje a rozčiluje se. Zkrátka vzbuzuje to negativní emoce i u lidí, kteří jsou jinak velmi v pohodě. Já myslím, že u lidí, co jsou mediálně známí, to funguje stejně – smyslem je jednak je zostudit, ale také z nich odčerpat co nejvíce energie, protože lidé, co jsou mediálně známí, většinou té energie mají více než je běžné. Někdy je lepší nereagovat, ale to se liší případ od případu.

Ikona diskutujiciho Miriam 2013-06-22 12:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky mě pobavila reakce toho novináře. Nejdříve napíše štvavý článek, jehož jediným smyslem je pomluvit a ublížit a pak se snaží pořád dokola projevovat lítost nad jednou nepravdivou informací z mnoha. To je charakter!

Ikona diskutujiciho Žabák Kvak 2013-06-22 14:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nemyslím si, že by ten článek v Týdnu byl na objednávku, na to byl až příliš ubohý. Ale měl mnoho znaků toho, co dnes vidíme i v jiných souvislostech : vybrat si něco, co ze své podstaty je odsouzeníhodné a k tomu "přilepit" útok na někoho (některé) další, vymyslet vhodně bombastický a/nebo zavádějící titulek a věřit, že si to ovce spojí. Nebo prostě jen dosáhnout toho, že se prodají nějaké výtisky navíc, a pokud se ta věc bude dále probírat, tak je šanc e, že se prodají další výtisky i příště …

Ikona diskutujiciho jannynda 2013-06-22 15:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

to je debil, ževraj ako mu to je ľúto….ale hovno to akože čo chcel na teba uhrať?:-D ach jaj…

Ikona diskutujiciho Skřítek 2013-06-22 18:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, víš co nechápu? Jak ti zmrdi můžou pomluvat někoho, kdo má na stránce, kam píše své poznatky přes 2 500 000 vlezů, což činí 1/5 populace naší titěrný zemičky, a návštěvnost se stabilně drží na 170 000 lidech TÝDNĚ?!!! Už jen kvůli  tomu musí dojít člověku, který si jako "Homo spiens sapiens" říkajíc si hned dvakrát rozumný, že časopis TÝDEN, který jsem doteď považoval za poměrně seriózní, vlastně bleje do klobouku.

Ikona diskutujiciho Ondra Hanus 2013-06-23 00:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško perfektní postoj k věci, nedala si se , Přibil je bezcharakterní hovado, protože to není článek , že si někdo něco nezjistí , ale cílená manipulace a záměrné zesměšnění tvojí osoby.Drž se a je super že to dál neřešíš. Držím ti palce a narozdíl od Přibila z tebe vždycky bylo cítit dobrý úmysl:)

Ikona diskutujiciho adeláč 2013-06-23 12:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je neuvěřitelné, prostě neuvěřitelné…je dobře, že jsi (jste?) to takhle vyřešila…

Ikona diskutujiciho Domča 2013-06-23 12:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A to vůbec neřešíš tu adresu?Myslím si, že to nebyly domněnky čtenářů, opravdu jsi tam nevypadala zrovna nadšeně, což je asi logické…Každý používá širokou škálu gest a výrazů ze kterých se dá číst…Spíš to vypadá, jako by sis to nechtěla ani přiznat, že se tě to opravdu velice dotklo, ale hold je třeba se na to dívat, tak že vše má svůj důvod   a nikdy se člověku neděje jen tak něco co by si sám něčím nepřitáhl…

Ikona diskutujiciho Alue 2013-06-23 13:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]:  :) No víš.. ono je to s tou adresou trochu jinak, ale je lepší nechat některé věci jak jsou a radši nic dál nevysvětlovat.

Ikona diskutujiciho Lianna Ellusive 2013-06-23 20:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Za prvé na tisíc procent souhlasím s tím, že ti člověk ublíží jedině v případě, když si ublížit necháš.

Ikona diskutujiciho Aki 2013-06-29 19:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Řeknu to na rovinu.. je to ubožák a kus blbce (co to říkám, to je celý blbec :D), který se jen snaží "proslavit" tím, že bude psát články o někom, jako jsi ty. Aluško, držím ti palce a doufám, že se ti veřejně omluví, protože jestli ne, tak by ho měl teda někdo z té práce vyhodit, tohle si dovolovat je vážně vrchol.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek