Recenze biokosmetiky: Zkusíme něco nového?

21.4.2014 v Aluška.org 18

Milí čtenáři,

nedávno mě napadl takový nápad.

Hodně často se mě ptáte, když narazíme na téma biokosmetiky, jaké KONKRÉTNÍ věci používám.

Teď to třeba naposledy padlo zase v dotazníku, ale dotazník nenabízí vhodný prostor k rozvedení tématu.

Tak mě napadlo, že bych mohla zkusit dělat něco jako recenze přípravků. – Vyjmenovala jsem vám naposledy svoje oblíbené značky (Zhruba), ale už ne CO KONKRÉTNĚ.

Už roky zkouším kde co a než člověk najde to co mu fakt vyhovuje, tak přesedlává a u toho si rozšiřuje přehled.

Takže bych mohla vždy zvolit daný přípravek a ten okomentovat, doporučit, nebo naopak nedoporučit. Podle toho, jak mi sedl. Jelikož by byly moje komentáře asi stručnější, tak bych udělala článek třeba po třech produktech. Které by spolu buď souvisely, anebo vůbec ne 🙂 Zkrátka aby to mělo trochu délku a ne jenom :,,Tohle je fajn sprchál, ten si kupte”.

Nebo by se dal shrnout jeden přípravek, ale popsat různé jeho verze. (Taky tam bývá rozdíl) Takových věcí už mám taky pár vyzkoušených.

Takže by to byly hlavně kratší články s recenzemi na biokosmetiku, ale asi bych se nedržela jenom čistě značky ,,bio”. Zkrátka věci, které jsou zajímavé, ale neběží na ně reklama v relevizi, nepíše se o nich všude možně a nenajdete je klasicky v regálech drogerií.


Nevím na jak moc článků by to vyšlo, ale uvažuji, že bych kvůli tomu snad ani nemusela zakládat novou hlavní rubriku. Asi bych to zařadila do rubriky ,,Jak zdravě nakupovat“. Buď bych v ní úplně normálně pokračovala, nebo bych přímo do ní mohla stvořit novou podrubriku s názvem ,,Recenze biokosmetiky” či nějaký podobný název.

Mohlo by to obohatit jak mě, tak i vás. Já bych napsala co jsem zkusila, s čím jsem byla spokojená a vy byste zase napsali, co používáte vy, jaké máte alternativy, nebo jak se vám ta konkrétní věc líbila, nebo nelíbila.

Mám dojem, že zrovna tohle téma nikdo nedělá. – Vím že různé holky píšou o stínech, řasenkách atd., ale bývají to klasické věci z drogerií, nebo něco velice speciálního, skoro pro profesionální kosmetičky. Nevím na co je čtrnáctiletým holkám BB krém, pudr a podobné věci, no ale dobře, to už jsme u komentáře na dnešní společnost. – Mně například takové recenze vůbec nic neřeknou, nevyužiji to.

Moje recenze by nebyly klasicky ,,pro ženské”, ale hodily by se i chlapům

Co na suché ruce, nebo čím se nastříknout… Přece i chlap chce vonět čistotou a chce si po práci natřít ruce něčím normálním, aby je neměl jako struhadlo.

Výhodou ,,bio” věcí je, že můžou být unisex. Prostě voní po nějakém ovoci, nebo bylině (případně nevoní vůbec) a pokud má chlap rád vůni pomeranče, nebo vanilky, tak to může v pohodě používat taky. Prostě místo růně ruží si koupí citron a je to. 🙂

Já na to malování nějak moc ani nejsem, používám všeho všudy tři věci a stačí mi to. Jsem spíš na šamponky, sprcháče a kondicionéry a snad už jsem toho vyzkoušela hodně na to, aby se o tom dalo něco málo sepsat. Ještě bych do toho zařadila nějaké mastičky, pleťové vodičky, vlasové vodičky, a samozřejmě deodoranty.

Klasická dekorativní kosmetika pro ženy by tady šla stranou, na to bych měla jenom asi dvě recenze. – Prostě slabota. Takže kdo by chtěl babské tutoriály a babské recenze o tom jak se namalovat jako Marfuška, ten tady asi nenajde. Já se budu zabývat spíše hygienickými potřebami.

Tento článek je tedy jednak vhození otázky do placu: Jestli vás taková nová rubrika zajímá a co na to kluci?

Domnívám se že ano, takže už teď něco trošku připravuji a promýšlím, ale taky by mě zajímalo, jestli byste to víc uvítali jako novou podrubriku, nebo jestli to mám prostě frknout přímo do ,,Jak zdravě nakupovat”, jakoby to bylo její pokračování.

A než tady zase někdo napíše, že to budou placené články, že za to dostanu zaplaceno a že si budou výrobci u mne objednávat recenze, tak to ne. Chci psát o věcech, které fakt kupuji. Bude to nekomerční rubrika.

Vždycky když někde doporučím nějaký produkt, ať si ho lidé koupí, tak mi někdo napíše ,,no fuuuj, komerční článek bych tedy od tebe nečekal!” A přitom jsem ho napsala a přitom jsem věc doporučila zadarmo.

Tak to raději předesílám dopředu. Ta rubrika nebude ničí placená reklama.

Když už jsem u těch placených článků, tak se k nim vyjádřím víc: Já jsem pro. Je dobré dostat za svoji práci ohodnocení a když to někomu pomůže, proč ne? Každý má dostat za svoji práci zaplaceno a psaní článků je také práce. A kolikrát pořádně náročná.

Ale člověk musí zůstat objektivní a nechválit věc když je špatná jenom proto, že za to dostal pár korun. Ony ty placené články zase až takový super výnosný biznis nejsou. Spíš si za to občas můžete zajít na zmrzku. Že byste s tím poplatili měsíční daně, na to zapomeňte. 😀 Pro dětské bloggery je to vítané kapesné navíc, ale pro nás dospělé je to jako když plivnete do rybníku…. Prostě se nic moc nestane.

Takže takovou tu všeobecnou nenávist vůči objednaným článkům ani moc nechápu. Když se vám poštěstí, tak z toho máte jenom pár kaček a navíc zadavatel nemá právo vám diktovat, jestli jeho produkt pochválíte, nebo pohaníte. Navíc takových nabídek stejně moc nebývá a když se vám daný produkt nezdá, vždycky to můžete odmítnout.

Kam dál:

– Otevřít rubriku ,,Oznámení” – ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

– Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Fox 2014-04-21 07:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pro mě jako pro kluka nuda, ale pro holky určitě supr 🙂

Ikona diskutujiciho Jaja 2014-04-21 09:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavý blog.

Ikona diskutujiciho Anchor 2014-04-21 09:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, taková podrubrika bude super! 🙂

Ikona diskutujiciho sepťa 2014-04-21 09:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Neznám chlapa, který by používal krém na ruce… to ale nebrání tomu, abych měl o ty články zájem :-)

Ikona diskutujiciho Myšák 2014-04-21 10:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ty krémy na ruky by mě docela zajímaly ;-)

Ikona diskutujiciho lady Lianna Ellusive 2014-04-21 11:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V první řadě ani ty sponzorované recenze nejsou žádná výhra. Blogerky píší "pošlete mi cokoliv, já vám to pochválím" a zadavatelé si ze slečen pak nepokrytě dělají srandu a za jejich zády se  jim posmívají, že to jsou nány. Není to pomluva, ale rozšířený a známý fakt.

Ikona diskutujiciho jojo 2014-04-21 11:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

určitě mám zájem 🙂

Ikona diskutujiciho Amálka 2014-04-21 12:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pro mě by rubrika byla přínosná. Nerada experimentuji s novými věcmi úplně naslepo, takže osobně moc biokosmetiky vyzkoušené nemám. Ráda si tedy počtu recenze a pak třeba i něco zkusím. Pasuje mi to pod "jak zdravě nakupovat".

Ikona diskutujiciho Monika 2014-04-21 12:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Souhlasím, super nápad 🙂 a osobně bych byla spíše pro podrubriku, protože celá rubrika se zatím specializuje na potraviny..

Ikona diskutujiciho K. L. 2014-04-21 14:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem určitě pro. Téma biokosmetika mě velmi zajímá, protože s ní mám vlastní zkušenost, a po počátečním nadšení z ní, přišlo vystřízlivění a po nějaké době jsem se vrátil zpět k chemo kosmetice, protože se ukázala, jako mnohem efektivnější a to jak cenou (protože bio stojí, to co skutečně profi kosmetika), tak i kvalitou (specielně vlasová):)

Ikona diskutujiciho Elda Trnimir 2014-04-21 14:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem pro :). Myslím, že rubrika "Jak zdravě nakupovat" je pro to víc než dobrá ;).

Ikona diskutujiciho michaela kratka 2014-04-21 15:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

podrubrika by byla fajn.Jsem sama zvedava.Treba capillan aktivator jsem na tve doporuceni vyzkousela.Musim podekovat,mam opet vlasy,byla jsem temer plesata.(alopecie areata).

Ikona diskutujiciho K. L. 2014-04-21 16:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: Tak zrovna Capillan aktivátor rozhodně není bio, ale každopádně je výborný o tom žádná 🙂

Ikona diskutujiciho Morwen 2014-04-21 16:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nápad je to fajn, proč taky ne, že jo :), ale je už celkem dost blogů, které se přírodní kosmetice věnují z velké části (ok, neznám žádný, kde by to bylo na 100%) a kde se dá dozvědět spousta zajímavostí. Např. blog http://kissabee.blogspot.cz/

Ikona diskutujiciho Erika 2014-04-22 10:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem pro a asi formou podrubriky.Klidně tam přidat i čistící  přípravky do domácnosti jako např.prací prášky, aviváže, jary, atd…

Ikona diskutujiciho Arriane 2014-04-22 10:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]:Tak třeba můj přítel ho používá a je to chlap jak se patří:-)

Ikona diskutujiciho Alue 2014-04-22 10:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: Ano, ekodrogerie mě taky napadla 🙂

Ikona diskutujiciho Dara 2014-04-22 16:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jé, taková rubrika by byla rozhodně super!:)

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek