Řízené dívání do slunce: Moje osobní zkušenost a poznání od Borise Tichanovského

18.9.2012 v Čtenáři 16

ŘÍZENÉ DÍVÁNÍ DO SLUNCE – PALMING

Sdílím světlo s tebou ALUE

Vidím, že musíš před mnoha lidmi obhajovat pro mnohé něco tak divného, jako je koukání do Slunce. Nedivme se tomu. Doba přece lidi učí dobovým poznatkům. Jen je škoda, že ty dobré a staré vědomosti tak lehce zapomínáme.

Není nad osobní zkušenost. Před rokem jsem byl na týdenním kurzu Borise Tichanovského zaměřeného právě na zrak. Kdo nezná Borise Tichanovského, může si o něm utvořit obrázek z jeho stránek www.epam.eu

Já sám za sebe říkám, že Boris je neuvěřitelný člověk, geniální a všestranný léčitel a skutečný mudrc. Kdo ho měl štěstí poznat osobně, ten si myslím o něm ani nemohl udělat jiný obrázek. Boris také umí předat informace o dané problematice v takové formě, že člověk skutečně pochopí smysl a podstatu klíčových souvislostí. Proč to říkám, Boris Tichanovský nás na kurzu naučil léčebnému řízenému koukání do Slunce a vysvětlil nám důvody a principy. Kromě toho jsme také provozovali i to historicky a všeobecně známé večerní takzvané vyprovázení Slunce.


Palming pochází, jestli se pamatuji dobře, z USA. Je to řízené koukání do Slunce. Má to svá jasná pravidla. Ta tu jsou skutečně proto, aby nedošlo k poškození zraku. Ale pozor, kouká se do libovolně ostrého Slunce, třebas v pravé poledne. Nekouká se oběma očima naráz. Nekouká se souvisle, ale s neustálým mrkáním. A taky se nemůže jen tak dokoukat a pak už nic. Pak následuje stejně důležitá část procesu Palmingu a to je koukání oběma otevřenýma očima do úplné tmy. A to docela dlouho. A to také není všechno, pak se opět chvíli mrká. Nechci to tu popisovat úplně a laicky, aby někdo nešel ven a nezačal hned koukat do ostrého Slunce. Chce to napřed dozvědět se o tom vše potřebné a teprve potom jít něco zkoušet. Varuji proto před amatérským neřízeným koukáním do poledního Slunce.

A teď to nejpodstatnější. Podstata věci. Proč se to celé dělá a co nám to může dát.

Celá civilizovaná populace je světloplachá. Nosíme sluneční brýle, dioptrické brýle, žijeme v bytech, kancelářích, při zářivkách, sedíme u počítačů, neustále tak trvale snižujeme a filtrujeme energetické vlny ze Slunce, které naše oči přijímají. Naše oči tak nepracují s potřebnou dávkou denního a slunečního svitu, na kterou jsou ale vyprojektované. Lidé to totiž potřebují.

Když USA zaplavila v 70. letech módní vlna slunečních brýlí, tak je lidé nosili i doma k večeři. Nikdo si to neuměl dát do souvislostí s následnou vlnou chronických únav. Slunce totiž vyzařuje nejen všechny známé druhy frekvencí, energií a částic, ale i energie dosud vědě neznámé. Oči tuto energii zachytávají a dále distribuují do těla. Asi všichni víte, že v očích máme dokonalé vyústění a napojení na všechny naše orgány a že v očích se neuvěřitelně podrobně zrcadlí náš celkový stav. Naše jednotlivé orgány a části těl zkrátka počítají a očekávají svoji potřebnou dávku energií ze Slunce. A pokud ji nedostanou v potřebné míře, jsou energeticky podvyživené.

Osobně si myslím, že jsou tímto nedostatečným Slunečním svitem v očích podvyživené komplexně, tedy energeticko-informačně. Proč asi máme hned lepší náladu, když vykoukne Slunce. Slunce není jen hmota. Slunce je Duše a vládce celé naší planetární soustavy. Dokonce i dioptrické brýle s čirým sklem už velmi filtrují potřebné energie ze Slunce. Palming proto polehoučku a pomaličku odstraňuje míru naší světloplachosti, odstraňuje postupně tělesnou a orgánovou energetickou podvýživu a také nás učí i něco o nás samých. Takový je Palming.

Dělám ho už rok. Je úžasný. Za ten rok jasně vnímám, jak se snížila moje přecitlivělost na Sluneční záři. Když provedu Palming ráno a jsem málo vyspaný a odpočatý, tak po Palmingu cítím jasné energetické nakopnutí a vzpružení. Když je Slunce ostré, blízko poledni a dívám se do něj jedním okem anebo když už v pozdním odpoledni ostré není a já se do něj dívám oběma očima naráz, tak mě vždy zalechtá v pravé nosní dírce a začnu kýchat.

Když jsem se dozvěděl, čeho zakončení mají lidská těla právě v pravé nosní dírce, musel jsem se smát. Stará dobrá historická vědění nám říkají, že náš nejdůležitější kanál energie, který prochází páteří a pokračuje až k temeni hlavy se jmenuje Sušumna a že se kolem něj obtáčejí odspodu od základní čakry další dva velmi důležité kanály energií a postupně stoupají výše a končí v nosních dírkách. V levé nosní dírce je zakončena Ida a v pravé nosní dírce Pingala. A starodávná vědění o čakrách nám říkají, že Pingala přenáší Sluneční energii plnou žáru a podnětů. No není ten svět dokonale vymyšlen? Od té doby co mě při dívání do Slunce šimrá v pravé nosní dírce až z toho musím kýchat, tak si více všímám i jiné momenty, kdy kýchám a proč asi.

Možná, že dívání do Slunce pomáhá i samotným očím. Ale jedno cítím sám na sobě jasně. Pomáhá to celému organismu. Tak jsme zkrátka vyprojektováni. Výzkumy prokázaly, že skutečně přírodní národy žijící v dokonalé symbióze s přírodou, mají neuvěřitelně zcela zdravé oči, přičemž nepoužívají žádné oční ochrany nebo filtry a hledí často přímo do Slunce každý den. Dokonce se ukázalo, že zcela zásadně a naprosto jinak používají svoje oční svaly, než naše moderní civilizace. Dívají se jinak, protože se dívají na jiné věci. Ale to už je jiná, také velmi zajímavá písnička.

Troufám si říct, že kdo v principu haní nebo pomlouvá řízené dívání do Slunce, ten vůbec neví o čem mluví a už vůbec to nikdy nevyzkoušel. A jak víme, takoví bývají bohužel často ti nejhlasitější.

Slunce v těle i v duši přeje všem Jirka Veselý ( www.pracesesny.cz )


Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Dopisy čtenářů”: Zde

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho Vladimir 2012-09-18 09:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Palming je zdrava vec, doporucuji taky!

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-09-18 10:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Keď je slnko ostré, blízko obeda a som na záhrade, tak sa rozkýcham. Je to tým, že keď slnko rozohreje zem, rastliny začnú vypúštať alergény. Ale môže tam byť aj súvis s energetickým kanálom v nose a slnkom, to je tiež zaujímavá teória…

Ikona diskutujiciho Terka 2012-09-18 16:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já se nevydržím koukat přímo do slunce, pak mi úplně slzí oči. Tak se koukám přes stromy nebo někam mimo slunce, to snesu.

Ikona diskutujiciho Alue 2012-09-18 17:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Člověku běžně svítí slunce do očí, i když do něj nekouká, takže stačí denně pobývat nějaký čas na sluníčku a jde to i bez toho… nedochází ale k aktivaci šišinky, jenom se doplnují vitaminy a opravuje oko.

Ikona diskutujiciho Kecal 2012-09-18 18:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to super poznatek, ale ve zdejší kotlině Ústeckýho kraje kde slunce jednou svítí a jednou ne, je nemožný to pravidelně praktikovat…

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2012-09-18 22:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aha, tak takhle se to správně dělá. Jen nevím, kde u nás doma seženu tu tmu. Snad leda ve sklepě. Ale ani tam není ta tma úplná.

Ikona diskutujiciho bludickka 2012-09-19 10:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavý článek, mám pět dioptrií, takže sluneční brýle nenosím. Na sluníčku jsem závislá, když je venku hezky a já nemůžu ani chvíli ven, jsem nervozní. Navíc jsem si u sebe všimla touhy koukat do světla. Prostě mě něco pořád přitahuje k tomu, abych koukala do slunce nebo i do lampy. Musím se tomu bránit 🙂

Ikona diskutujiciho zvedavec 2012-09-19 20:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: nechodis nahodou i na az zdravi forum?

Ikona diskutujiciho inkateo www.pracesesny.cz 2012-09-19 22:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2012-09-21 15:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Jo, děkuji za radu. Tohle je dobrá tma.

Ikona diskutujiciho inkateo www.pracesesny.cz 2012-09-22 13:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-09-24 14:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zakrytím očí dlaňami dokonalú tmu nedosiahnete, skúšal som to ale stále sú tam medzierky cez ktoré presvitá svetlo. Včera som chcel pozerať do slnka, objavil som jeden poľovnícky posed z ktorého je pekný výhľad, ale stále prilietali lietadlá, robili čiary až slnko bolo v akejsi hmle, tak som sa na to vykašlal. Nechápem prečo musia chemtrailisovať vždy práve keď chcem pozerať do slnka:(. Obyčajne nechodím na poľovnícke posedy, ale pozerám do slnka na lavičkách kde okolo chodia ľudia, a vyzeralo by to asi divne keby som tam sedel s dlaňami na očiach, no nevadí, nech si myslia čo chcú, ale vadia mi tie medzierky. Takže palming je pre mňa len ťažko uskutočniťeľný.

Ikona diskutujiciho inkateo www.pracesesny.cz 2012-09-25 15:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Domča 2013-06-25 17:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pravda, píšou i v některých dobrých knížkách!Začátek článku je moc hezky napsán, nechápu jak si může někdo myslet, že slunce to co je přírodní tedy přirozené někomu může ubližovat, právě naopak snad ne;)

Ikona diskutujiciho Ananas 2013-07-26 10:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Autora článku bych ráda opravila, dívání do slunce se jmenuje SOLARIZACE, teprve přikrývání očí dlaněmi kvůli tmě se jmenuje palming :-) Já jsem kurz absolvovala také, takže si to pamatuji. Jinak Palming by se dal přeložit jako 'dlaňování' (palm=dlaň). To jen tak pro pořádek, jinak jsem moc ráda, že jsou tu tyhle metody taky zmíněné :-)

Ikona diskutujiciho W 2014-12-21 09:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

"Celá civilizovaná populace je světloplachá"

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek