Praktické slovo úvodem
Milí čtenáři, k tomuto textu bych měla předem pár připomínek, ryze praktických. Odkaz na následující rozhovor jsem obdržela mailem od čtenáře. Dole uvedený zdroj přeložil tento rozhovor ze slovenštiny do češtiny, jenomže výsledek je tak pravopisně šílený, že přímo ve zdroji se v diskuzi neřeší prakticky vůbec téma článku, ale počet chyb, které jsou tam napráskané. A to je škoda.
Když jsem si po vytisknutí rozhovoru značila všechny nutné opravy a viděla jak mám všechny papíry strašně červené, říkám si, že to raději přímo vezmu od bratrů Slováků, abych to nemusela opravovat a také raději používám primární zdroje. Však alespoň si Češi tu slovenštinu u mne trochu nacvičí, protože dnešní mladá generace (MOJE generace) Slovákům málo rozumí a mají se slovenskými texty problémy.
Avšak náš zdroj sice uvedl, že to má z ,,Dolezite.sk“, ale neuvedl přímý odkaz. Říkám si: ,,Ok, dohledám si to tedy ručně.“ zajdu na Dôležité.sk, chci použít vyhledávání, jenomže ouha, chybička se vloudila. Na tomto serveru sice hledací nabídka je, ALE NEFUNGUJE!!!
Nerozumím tomu, jak takový velký blog může mít nefunkční tlačítko ,,hledat“, když jde v podstatě o základní funkci? Že na to ještě nikdo nepřišel? Také mne zaráží, že někdo uvede zdroj, ale ve skutečnosti ho neuvede, protože se na ten zdroj nemůžu dostat, ani když fakt moc chci? Uvést zdroj na server, ale neuvést ho přímo na daný článek, je jako snažit se péct štrůdl bez trouby: Zkrátka je to úplně k ničemu.
Dále mne trochu trápí, že se publikují češtinářsky neučesané články o takto důležitých tématech. Úroveň češtiny autora článku také určuje to, jak čtenář jeho text přijme. Všichni více berou seriózní článek s vytříbenou češtinou, než seriózní článek s otřesnou češtinou. Je to vizitka každého z nás. Kdyby to byl deníček školačky, neřeknu ani slovo, ale tohle je rozhovor s Johnem Virapenem! Tedy v tomto případě už bylo pomalu lepší, nechat ho v originálu, však slovensky my Češi snad ještě někteří umíme. A pokud zatím neumíme, velice snadno se to naučíme. Stačí trochu chtít a číst.
Také jsem změnila původní nadpis. Přijde mi totiž zvláštní publikovat s někým rozhovor a nejmenovat ho v nadpisu, když On je ústřední postavou celého článku.
Tak mi tedy odpusťte tuto moji poznámku v podstatě mimo téma, ale nedalo mi to. Jsou to maličkosti, ze kterých se skládá svět. Když už publikuji, překládám, přebírám, je potřeba si na tom dát i trochu záležet. Dvakrát měř a jednou řež, je to tvoje vizitka… Článek samozřejmě nabízím opravený (a doplněný)…
Rozhovor s Johnem Virapenem: Farmaceutické léky vám sice pomohou, ale tak akorát do hrobu!
Dobrý den pane Virapen. V popisu Vaši knihy se uvádí, že jste strávil dlouhé roky působením ve farmaceutickém průmyslu.
Ano, přesně tak. Bylo to dlouhých 35 let. Pracoval jsem pro několik velkých společností. Začínal jsem jako obchodní zástupce, ale postupně jsem si vyzkoušel všechna oddělení.
Chtěl jsem se naučit co nejvíce a byl jsem úspěšný. Díky tomu jsem se dostal až na úplný vrchol a stal se generálním ředitelem pro švédskou pobočku společnosti Eli Lilly & Company a potom se začaly dít různé věci. Všiml jsem si, že společnost vůbec nezajímají představy nových léků, které by pomohly lidem.
Pokud se podíváte na celý farmaceutický průmysl, tak jejich jediným cílem je potlačovat symptomy, ale nechtějí léčit choroby.
Takže jejich cílem je potlačit symptomy, aby se lidem zdálo,že jim léky pomohly?
Ano, přesně tak.
A bylo to tak vždy? Vždy šlo farmaceutickým firmám jen o zisk, anebo se něco změnilo postupem času?
Myslím,že chlapíci, kteří založili tyto společnosti,to je chlapíci, kteří byli převážně lékárníci a chemici byli čestní, kteří chtěli lidem skutečně pomoct, ale potom přišli draví
a výkonní řetitelé, super mozky s tituly z Harvardu a podobně a jediné co je skutečně zajímalo bylo : „Jak můžeme vydělat hodně peněz?“A když investoři, kteří investují obrovské prostředky do jejich společností se zajímají jen o návratnost svojich investic, farmaceutické společnosti se musí zajímat o zisky investorů a ne o lidi, kteří jsou nemocní.
Ale to je dost smutné…
To je velmi smutné. Podívejte se například na největší podvod, který dělají už dlouhé roky – očkování. Peníze přicházejí od daňových poplatníků a v podvodu je namočená i vláda.
Podle Vás tedy očkování nefunguje?Anebo je nepotřebné?
Je to odpad!
Co například taková žloutenka?Žádné očkování není účinné?Lidi přece nedostanou žloutenku, pokud jsou zaočkováni, ne?
Ale oni by ji nedostali, ani kdyby nebyli zaočkováni! Žloutenka a nebo taková dětská obrna, jsou velmi specifické choroby, které mají velmi specifické přenašeče. Ale například chřipku dostanete každý podzim.
Kdo tedy potřebuje očkování proti chřipce? Staří a děti?
Ne! A ne! Taková chřipka je přirozený fenomén.
Takže očkování je podle Vás zbytečné i v takových případech? Neb se všeobecně tvrdí, že dostat chřipku v pokročilém věku může být velmi nebezpečné.
Ano, přesně to nám tvrdí, ale vy skutečně věříte všemu co vám tvrdí média?
To samozřejmě ne, ale o mě přece ani nejde.Já jsem ještě relativně mladý a očkování proti chřipce nepotřebuji.Ale když mi bude doktor tvrdit, že moje babička potřebuje očkování, aby náhodou nezemřela na běžnou chřipku, tak ji k tomu doktorovi snad i vyženu.
Ale vždyť tu nejde ani o babičku! Oni nám všem v první řadě tvrdí, že bychom měli očkovat děti. A to je problém! Ano děti jsou samozřejmě druhou částí všeobecné osvěty, ale děti přece nepotřebují očkování!
Myslíte, že když Bůh stvořil člověka, tak řekl: ,,Ok, chlapci, tak tu jste, ale nezapomeňte se občas zaočkovat?“
Ne, on nám dal způsob, jak se ochránit a je to náš imunitní systém, ale my se o sebe nestaráme. Všichni vy, mladí lidé…
Ničení životního prostředí… Nemluvě o smažených kuřátkách z Kentucky Fried Chicken anebo Burger King.
Ano rozumím, ale na naši obranu musím prohlásit, že na Slovensku nemáme Burger King
(smích) No aspoň něco. Takže, když chce společnost vydělat obrovské peníze, tak se dá na výrobu vakcín, ale aby byla vakcína komerčně úspěšná, tak do ní musí společnost nacpat mnoho chemikálií, které se jmenují adjuvanty.
Jejich úkolem je nakopnout vakcínu, aby fungovala, i když ve skutečnosti jen nakopnou váš imunitní systém a to je hloupost, protože tyto chemikálie mají velké množství vedlejších účinků. Účinků, které zabíjejí lidi, případně ještě více zhoršují jejich zdravotní stav a když onemocníte, tak vydělají ještě více.
Takže tím, že se necháme očkovat, riskujeme mnoho vedlejších účinků, které nám způsobí další zdravotní komplikace, které bude následně léčit ta stejná společnost, která je způsobila a výsledkem bude jejich větší zisk?
Přesně tak. Vy si to asi nepamatujete, ale před pár lety a není to tak dlouho se dávala dětem vakcína Thimerosal, která obsahovala rtuť.
Vážně? A není rtuť jedovatá?
Samozřejmě že je! Vždyť je to základní vlastnost rtuti! No a u tisíců a tisíců dětí způsobila autismus. Teď se to snaží ututlat a tvrdí, že jejich autismus nebyl zapříčiněný touto vakcínou, ale existují důvěryhodné studie, které dokazují, že právě tato proklatá vakcína obsahující rtuť, může za prudký nárůst autismu u těchto dětí.
Jak potom společnosti řeší tyto případy? Rodiče postižených dětí se určitě ozývají.
Nuže, řešení je jednoduché. Prostě řeknou, že se rodiče zbláznili a lidi jim věří, protože oni vlastně platí lidem, aby jim věřili.
Dívejte. Určitě jste slyšeli o prasečí chřipce. Minulý rok jsem byl v Belgii na setkání se sekretářem ministerstva zdravotnictví. Během setkání na chvíli opustil místnost a já jsem si na jeho stole všiml dokumentů. Nedalo mi to a podíval jsem se. V těchto dokumentech jasně stálo, že společnost GlaxoSmithKline (čtvrtá největší farmaceutická společnost na světě) jedná s belgickou vládou o ceně vakcíny proti prasečí chřipce. A to bylo v lednu 2009. Debata o potřebě očkování proti této chřipce začala v květnu 2009.
Takže se připravovali na potencionální epidemii, o které ještě nikdo nevěděl?
Asi tak. Nějaký bacil se ,,nááhodou“ objevil v Mexiku. Oni ho tam dovezli, ale nikdy se z toho nestala pandemie. Rozumíte?
Hm, ale to se mohlo lehce stát ne? Není to příliš nebezpečné z takto nebezpečnými viry? Co kdyby opravdu vypukla pandemie?
No kdyby opravdu vypukla, tak by samozřejmě museli dodat nějaký reálně fungující lék, ale rozhodně by to nebyla ta vakcína, kterou běžně nabízeli. Vzpomínáte si na ptačí chřipku?
To asi každý. Další hoax?
Tehdy se vyrobilo nepředstavitelné množství vakcín, ale co s nimi? Očkovat ptáky?
Vakcína byla přece určená lidem, ne?
Ano, ale ta vakcína nebyla opravdovým očkováním, protože ani ptačí chřipka ve skutečnosti neexistovala.
Tvrdíte, že ptačí chřipka nebyla nebezpečná, anebo že vůbec neexistovala?
To druhé. Byl to celé jeden velký podvod.
A co na to WHO (Světová Zdravotnická Organizace)? Těm takové manýry nevadí?
WHO je banda k…v. A určitě to tam napište.
(smích) Vidím, že jste přesvědčený o zbytečnosti této organizace.
Absolutně. To co opravdu potřebujeme, jsou nezávislé skupiny ustanovené jednotlivými vládami, které by vytvořily systém regulace, který by byl schopen kontrolovat, co dělají tito lidé.
Je to vůbec možné? Vždyť tito lidé mají obrovské finanční prostředky…
Vždyť právě proto. Opravdu nevíme, zda-li je to možné. Tito lidé platí politiky, diktují jim legislativu, vlastní téměř celý výzkum. 70% výzkumu vlastní a řídí farmaceutické společnosti. Jen před nedávnem poslala jedna z největších společností dopis všem významným profesorům, kteří něco znamenají v oblasti farmaceutického výzkumu, aby jej podepsali a oni to podepsali všichni do jednoho.
A co bylo obsahem toho dopisu?
Obrovská kupa marketingových žvástů! Ten dopis nepsal žádný odborník, ale nějaký marketingový expert. Na tom ale nezáleží, když za jeden podpis dostanete 9 miliónů dolarů ne?
Devět miliónů za jeden podpis?
Ano. Za jeden podpis.
Dělá vůbec ještě někdo farmaceutický výzkum kromě farmaceutických společností?
Farmaceutické společnosti nic nezkoumají. To můžou leda vědci.
V pořádku, ale společnosti snad ten výzkum platí, ne?
Ano
Ale v tom případě je v pořádku, že chtějí být na tom výzkumu ziskové, ne? Vždyť ho platí.
Ne, není to v pořádku, protože ony nefinancují výzkum, ony diktují vědcům co musí vynalézt, bez ohledu na reálné výsledky.
Takže tyto výzkumy nemají žádné reálné výsledky? Anebo se reálné výzkumy nikdy nedostanou na trh?
Reálné výsledky výzkumů se nikdy nedostanou na trh. Teda pokud jim nevyhovují. Nemají problém zatajovat jejich výsledky, které jim nevyhovují.
Před časem se odehrál soudní spor, kde musela jedna farmaceutická společnost zaplatit 1,4 miliard dolarů, protože zatajovala různé skutečnosti a hlavně prodávala lék bez legálního povolení. Vedlejší účinky toho léku byly obrovské. Ten lék vydělává 4,5 miliardy ročně!
Mimochodem, jmenuje se Zyprexa a společnost jej nikdy nepřestala prodávat, i když dostala pokutu 1,4 miliardy dolarů a zákon jí ani nepřikáže, aby tak učinila. Dostala pokutu a tím to hasne.
Jediný, kdo by to mohl provést, je FDA (Food and Drug Administration – americká správa potravin a léčiv), ale ti to neudělají, jelikož jsou podplacení.
Je vůbec někde na světě země, kde situace není tak kritická? Kde legislativa reálně funguje? Anebo je to všude na světě stejné?
Všude je to stejné. Kdysi bylo alespoň Švédsko zemí, která na tom nebyla tak zle, ale v současnosti jsou už stejně zkorumpovaní jako všichni.
Vždyť i já sám jsem osobně podplácel švédskou vládu, aby schválila psychoaktivní lék. Klidně to tam napište.
To se spolehněte. A musel jste? Nutil vás někdo?
Nuže, když sem chtěl dosáhnout výsledky, tak jsem musel.
Kdo dělá tato rozhodnutí? Jsou do nich zahrnuté celé společnosti, anebo o podplácení rozhoduje management?
Jen management. Víte, musíte být šikovní jako já. Jednoduše jsem přišel za vedením a říkal: ,,Když chcete, aby byl tento lék schválený, budeme je muset podplatit.“
A oni řekli: ,,V pořádku, udělejte to.“
Když se podíval na specifikaci léku zodpovědný profesor a vědec, tak se smál. Sám prohlásil, že tento lék je úplně na nic, ale peníze mu byly sympatické, tak nám pomohl lék schválit.
Ach… Je tedy na trhu vůbec nějaký lék, který opravdu funguje? Má smysl vůbec něco kupovat?
Ne. Všechny ty chemické léky můžete vzít a hodit je do řeky.
A co například léky na potlačení bolesti?
A jeje, ty jsou nejhorší.
Proč? Vždyť fungují?
A to řekl kdo?
Já! Když mě bolí hlava, spolknu zázračnou růžovou pilulku a hlava už mě nebolí!
(soustrastný pohled)
Ale ne! Neříkejte mi, že je to jen placebo! Vždyť to už teď fungovat nebude!
Nebojte se bude. Stačí, jak tomu budete i nadále pevně věřit. Ale když vás už i hlava bolí, stojí za to, vzít si lék s velkým množstvím negativních účinků, na kterém můžete zůstat závislí do konce života?
No to, že si občas vezmu tabletku proti bolesti, neznamená že se na ní stanu závislým?
To možná ne, ale riskujete například vnitřní krvácení. To je reálná hrozba takového acylpyrinu.
Acylpyrin je nebezpečný?
Velmi nebezpečný!
Ale vždyť acylpyrin je považován za jeden z nejbezpečnějších léků. Jediné co vlastně dělá je, že ředí krev… Ne?
Ano, přesně tak. Ale když přijdete do lékárny, že vás bolí hlava a vaše krev je normální a nepotřebuje zředit, tak můžete být mrtvý dříve, než dorazíte ke dveřím.
Kdybyste dnes jel do kterékoliv země na světě a snažil se zaregistrovat lék, jako je acylpyrin, nikde by vám jej neschválili, protože klinická data toho léku jsou tak špatná, že by to neriskovali nikde na světě.
Takže kdyby byl acylpyrin objeven až teď, nikdy by se na trhu neobjevil? Samozřejmě, když si odmyslíme očividně běžnou praxi úplatků.
Přesně tak, ale úplatky a pokuty nejsou pro farmaceutickou společnost problém. Například lék Zyprexa, který jsme již připomínali. Společnost za něj dostala pokutu 1,4 miliardy dolarů. Hned ten měsíc zvedla cenu tohoto léku o 11,9 procent, takže kdo nakonec zaplatil tu pokutu?
A co si myslíte o lécích, které se používají v chirurgii, anebo na chemoterapii a podobně? Ani ty nefungují?
To je něco jiného! Já celou dobu hovořím o lécích, které si běžně kupujete v lékárnách, případně Vám je předepíše lékař. Nemám nic proti lékům používaných v chirurgii, ale léky na předpis? Doktoři jsou uplácení, aby Vám předepisovali konkrétní léky.
Myslím, že je to všeobecně známé, že doktoři jsou placení, aby předepisovali konkrétní léky.
Ano, já vím. Vždyť jsem se jim něco naplatil, ale dám Vám radu. Jestli se chcete dožít mého věku, tak se na jejich léky vykašlete, jinak nebudete mít šanci.
Co tedy radíte? Co by měli lidé dělat, když například dostanou chřipku?
Běžte a vemte si příručku vaší babičky. V ní určitě najdete, že si máte dát horkou polévku, zůstat v posteli a odpočinout si. To Vám opravdu pomůže.
Ne jako dnešní mladí, kteří si raději vezmou nějaké svinstvo, aby mohli jít v sobotu večer ven s kamarády na pivo a vymýšlet blbosti.
Ale vždyť to funguje. V sobotu je jich vždy plné město!
Ano, teď to funguje, ale do deset let je to zabije. Ale opět je to jejich rozhodnutí. Mě více trápí např. statistika, kolika dětem jsou již v útlém věku podávány psychoaktivní látky. To je to, co mě doopravdy trápí a co je podstatou mého boje proti farmaceutickým společnostem. Mnozí si myslí, že jsem tu knihu napsal jen kvůli zisku, ale není to pravda.
Samozřejmě, že pokud se bude prodávat, tak z ní budu mít zisk, ale ten sotva pokryje náklady, které jsem musel dát na její vydání. Když kniha vyšla poprvé, tak vydavatelství, které ji vydalo, do měsíce zkrachovalo. Jen tak, z ničeho nic. A na problémy narážím neustále.
(Pozn Alue: Jedná se o knihu pod názvem ,,Vedlejší účinek: SMRT“. Je výborná, doporučuji přečíst. Možno zakoupit i přes internet.)
Není to nebezpečné, vydat takovou knihu? Když můžou nechat zkrachovat nakladatelství, tak to můžou udělat i vám.
Vždyť už udělali. Finančně jsem na dně. Z prvních třech vydání této knihy jsem neviděl ani cent kvůli podezřelým bankrotům, soudním sporům atd.
Máte ale i výhodu, že teď mi už nemůžou nic udělat, jelikož jsem se stal jedním z nejznámějších představitelů boje proti těmto společnostem. Jsem příliš populární, nemluvě o tom, že mám fyzické důkazy, že vše co tvrdím, je pravda.
Takže hlavním cílem boje jsou děti. Kdy jste se rozhodl změnit stranu a přejít k ,,nepříteli“? A proč?
Před šesti lety, když se mi narodil syn.
Takže vaše jediné dítě změnilo váš postoj?
Ano přesně tak. Ve věku 62 let se mi narodil syn a ten vše změnil.
(Následoval můj pád ze židle) Takže vy máte teď 69 let? Opravdu na svůj věk nevypadáte.
Děkuji, to je proto, že neužívám léky (smích). Takže, když jsem uviděl svého syna a viděl jaké svinstva chtějí do něj cpát pod záminkou neškodného očkování, tak jsem si vzpomněl na vše co jsem v tomto průmyslu zažil. Na vše co jsme udělali. Na všechnu tu korupci. Protože o tom to je, o korupci a výborném platu.
Nové auto každý rok, množství dobrého jídla a pití, ženy, sex, všechno.
Asi si dokážete představit, jak tito korporátní chlapci fungují. A já jsem byl jen jeden z nich, ale syn to všechno změnil.
Už jsem více nechtěl spávat s mladýma slečinkama a vést takový život a tak jsem strávil 2 roky psaním této knihy, stálo mě to celý můj majetek, ale já se nevzdám, kvůli mému synovi.
Přeji Vám mnoho úspěchů ve vašem boji a osvětě.
Děkuji za rozhovor.
Zdroj článku: svobodnenoviny.eu
Primární zdroj: Dôležité.sk
Kam dál:
• Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄
• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org
• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE
• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!
• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE
.
Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue
Poslední komentáře
-Alue K. Loskotová Je to stejné jako s dýcháním, musíte se…
-není Jsi blázen. I kdyby ti tu psal nějaký…
-***** Všechno funguje jako obvykle, žádné změny v tomto…
-Alue K. Loskotová Chápu. Jinak poradna funguje i nadále? Chtěl bych…
-Ivo