Rozhovor s nemocí – cvik

3.2.2010 v Bytosti 0

Z knihy Jedna duše, mnoho těl od Brian L. Weiss

____________________________________________________

Vyberte si-opravdu jen jeden-symptom, duševní nebo tělesný, kterému byste rádi porozuměli, a tím, že mu porozumíte, ho vyléčili. Může to být vaše artritida kloubů, strach z výšek nebo plachost při setkání s cizími lidmi. Všimněte si prvních myšlenek, pocitů nebo dojmů, které vám přijdou na mysl. Dělejte to spontánně, bez úprav. Měly by to být vaše první myšlenky, i když se mohou zdát hloupé nebo úplně obyčejné. Spojte se s tou částí těla a mysli, která vás trápí. Nejdřív se pokuste svou potíž zhoršit, prožijte ji co nejplněji a sledujte, jak jste toho dosáhli. Pak si s ní prohoďte roli. Vy jste ta potíž, ona je vámi. Dosáhnete toho tak, že jste si své potíže, svého příznaku, plně vědomi. Ona ví, kde se nachází a jak působí na tělo nebo na mysl. Pak dovolte svému já, které je mimo toto všechno, položit oné potíži sérii otázek:

*jak jsi zapůsobila na můj život?

*co hodláš dělat s mým tělem/myslí teď, když jsi v něm?

*jak jsi zapůsobila na mé vztahy?

*pomáháš mi sdělit něco, k čemu se zatím nemůžu dobrat, nějaký vzkaz nebo informaci?

*chráníš mě před někým nebo před něčím?

Poslední otázka je klíčová, protože lidé často využívají nemocí k tomu, aby se vyhnuli konfrontaci s problémy, které se skrývají za nimi-je to forma popření. Řekněme, že vás hrozně píchá za krkem. Toto cvičení vám umožní přesně lokalizovat, kdo nebo co tou bolestí za krkem opravdu je-váš šéf, tchýně, to, jak držíte hlavu, abyste se nemuseli někomu dívat zpříma do očí.

Doma je vhodné si toto cvičení nahrát na kazetu a mezi otázkami nechat dostatečně dlouhou pauzu na to, abyste si mohli odpověď dobře uvědomit a promyslet. Nebo můžete cvičit s přítelem či přítelkyní.

Další Andělé – ZDE

Komentáře

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek