Saturn v okultní symbolice (2. díl) DOPORUČUJI

30.12.2017 v Symbolika 7

article_photo

Prastarý nebeský žiarivý Saturn, pred ním sa nachádzala zelená Venuša a pred ňou červený Mars a spolu so Zemou kedysi tvorili takzvanú pólovú konfiguráciu. Saturn, Venuša a Mars tvorili harmonickú trojku umiestnenú nad severným pólom Zeme. Podľa Davida Talbotta bolo rozmiestnenie planét kedysi iné ako dnes. Saturn bol bližšie k Zemi a Venuša sa nachádzala medzi Marsom a Saturnom. Okolo Saturnu „obiehal“ v pradávnych dobách žiarivý ‚polmesiac‘. Všetko sa zmenilo po kozmickej katastrofe, ktorú symbolicky popisujú staroveké pramene po celom svete a kedy sa Saturn stal takzvaným Čiernym slnkom. V červenom štvorci vpravo dole je zobrazený astrologický symbol, ktorý sa používa ako symbol dnešného Slnka; v skutočnosti je to však symbol solárneho Saturnu spred dávnych dôb.


article_photo

Prastarý slnečný Saturn je symbolicky zobrazený na obale albumu Larks‘ Tongues In Aspic zo sedemdesiatych rokov od britskej hudobnej skupiny King Crimson. Frontman skupiny Robert Fripp mal k okultizmu dosť blízko.

article_photo

Solárny Saturn s polmesiacom máme na Rider-Waitovej tarotovej karte Osmička pohárov.

article_photo

Astrologický symbol Mesiaca skryto odkazuje na polmesiac prastarého Saturnu.

Pred Veľkou potopou, ktorá nastala niekoľko tisíc rokov dozadu počas kozmickej katastrofy, bol Saturn uctievaný celým ľudstvom ako najvyšší boh a vládca kráľov. Saturn vládol kráľovstvu Atlantídy a stal sa božským predchodcom všetkých pozemských kráľov a patriarchov.

article_photo

Kráľ a kráľovná, ktorých kráľovským predchodcom je Saturn.

Starým symbolom Saturnu je kocka. Najmä motív čiernej kocky vidíme všade po svete.

article_photo

Čierna kocka v Santa Ana v USA. Takéto stavby v tvare čiernych kociek sú pomerne rozšírené.

Metatronova kocka reprezentuje „mriežku“ nášho vedomia a koncepciu nášho vesmíru. Je to Matrix, v ktorom je všetko obsiahnuté v trojdimenzionálnom bytí.

article_photo

Metatronova kocka – kocka Saturnu.

Starí Hebrejci znázorňovali Saturn ako šesťcípu hviezdu či hexagram, ktorá sa neskôr stala Dávidovou hviezdou. Tento symbol nájdeme na vlajke štátu Izrael.

article_photo

Vlajka štátu Izrael.

Židovská šesťcípa hviezda je najdôležitejším symbolom v okultizme a iné názvy pre ňu sú Hviezda Molochova, Hviezda Saturnu alebo Hviezda Remfanova.

article_photoHexagram užitý v okultizme. Tetragrammaton.

Židovské meno pre boha je reprezentované tzv. tetragrammatonom (YHVH), preložené ako Jahve (Yahweh) alebo Jehova (Jehovah). Pri rozčlenení dostaneme pravú definíciu slova Jehova, presnejšie slova Yah-Hovah: Yah znamená boh, Hovah znamená dychtivo prahnúci, padajúci, túžiaci, ničiaci, škodlivý, neposlušný, perverzný. Podľa starých tradícií boh Jehova predstavuje planétu Saturn. Židovskému Jehovovi predchádzal chaldejský hviezdny boh zvaný El Šadaj, ktorý predstavuje Al Šajtana, Satana, Setha či Seta, uctievaného v najdávnejšom staroveku.

article_photo

Boh Jehova.

V satanskom horore s názvom Evilspeak (Zlorečenie) z roku 1981, ktorý si pochvaľoval aj zakladateľ Satanovej cirkvi Anton LaVey, považujúc ho za skutočne satanistický počin, jedna z postáv (cirkevný odpadlík menom Esteban) zistila, že: „Ja, Esteban, som poznal, že celý svet je ríšou zla, ktorej vládne zlý duch. A keďže moc, ktorá svetu vládne, je mocou diabla, znamená to, že Satan musí byť Bohom.“ Diabol alias Satan či Saturn je židovským Jehovom i kresťanským Bohom.

article_photo

Esteban z filmu Evilspeak zistil, že „Satan musí byť Bohom.“

Diabol je diable, double (z angličtiny dvojitý, duálny). Je to dvojča či dvojník a spája sa s dualitou. Prvým párom dvojčiat spojeným s ľudským uvedomovaním bolo striedanie tmy a svetla reprezentované egyptskými bohmi Setom a Horusom. Prejavom duality je aj biblické stretnutie Ježiša Krista so Satanom na hore. Táto dvojitosť sa prejavuje vo všetkom prejavenom živote a jej pánom je Saturn, vládca nad svetlom i tmou. Diabol má vlastnosti mužských a ženských síl.

article_photo

Svetlo versus Tma. Dualita pod nadvládou diabla.

V jednej epizóde animovaného TV seriálu Futurama máme magickú krabicu – symbolickú saturnskú kocku, ktorá predstavuje bránu do paralelného vesmíru, ktorý je dvojčaťom vesmíru a v ktorom má každá postava svojho dvojníka, ktorého udalosti dohnali k robeniu opačných rozhodnutí.

article_photo

Magická krabica alias saturnská kocka vo Futurame.

Šesťcípa hviezda alebo hexagram je dôležitým slobodomurárskym symbolom. Hexagram predstavuje symbolické prepletenie mužskej (trojuholník s cípom smerom hore) a ženskej energie (trojuholník s cípom smerom dole). V okultizme je hexagram chápaný ako najvyšší symbol ducha prejaveného v hmote či Boha spojeného s človekom.

article_photo

Slobodomurársky šperk Kráľovskej klenby v tvare hexagramu.

Staroegyptský boh Seth, alebo tiež Set, je prvý a najstarší z bohov. Set je predobrazom Satana či Šajtana. Jeho planetárnym predstaviteľom je Saturn a jeho hviezdou má byť podľa okultných vied Sóthis (Sírius), Psia hviezda, duša či „syn“ bohyne siedmich hviezd Sept, astronomicky znázorňovanej súhvezdím Ursa Major na severnej oblohe. Set bol horným či najvyšším svetlom. Bol uctievaný ako „syn za Slnkom“ (t.j. Slnku predchádzajúci). Slovo Set znamená „čierny“. Set ako boh nebies zapadol pod obzor a v neskorších mytológiách bol považovaný za pána pekla či skrytej zeme. V magickom zmysle je Set stelesnením spiacich podvedomých atavizmov, zdedených po predkoch. Symbolom Seta v indickej mytológii je sanskrtský pojem makára; makára je krokodílom, symbolom Sobeka, a prináleží zodiakálnemu znameniu Kozorožca.

article_photo

Set, staroegyptský boh zla.

Obdobou egyptského boha Seta je indický boh Šiva, ktorý je v mytológii Veľkým ničiteľom.

article_photo

Indický boh Šiva, obdoba Seta.

Šiva predstavuje vo védskej astrológii Saturn. Je tiež bohom času a smrti. V zariadení CERNu vo Švajčiarsku je umiestnená socha Šivy, ako tancuje vo vnútri kruhu. Jeho tanec symbolizuje prapôvodnú deštruktívnu silu kozmu.

article_photo

Socha Šivy v CERNe vo Švajčiarsku.

Slovo CERN sa spája so slovom Cernunnos, čo bol keltský rohatý boh podsvetia, symbolizujúci Saturn.

article_photo

Cernunnos, keltský boh Saturnu.

V CERNe je umiestnený veľký hadrónový urýchľovač častíc, ktorý má zlepšiť spojenie medzi Zemou a Saturnom a vytvoriť tak interdimenzionálnu bránu, ktorá nám neprinesie nič dobré. CERN stojí na mieste, ktoré bolo v časoch Rimanov zasvätené démonickému bohovi Apollyonovi či hebrejskému Abaddonovi, ktorý bol v Ázii známy ako Šiva. Toto miesto bolo považované za bránu do podsvetia. V Knihe zjavenia sa píše, že sa táto Priepasť otvorí a vystúpi z nej horda démonických kobyliek.

article_photo

Hebrejský Abaddon, ktorý bol v Ázii známy pod menom Šiva.

(pokračování příště)

Komentáře

Ikona diskutujiciho merlin 2017-12-30 11:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Doporučuji přečíst knihu od Františka Bardona "Klíč k opravdové Kabale". Je tam přesně popsaná pravda o tetragrammatonu a  spojitost s tímto článkem. :-)

Ikona diskutujiciho vanilková 2017-12-30 12:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ach jo… začínám být z té symboliky zmatená. ve spoustě  knih jsem se dočítala, že hebrejská hvězda má znázornovat ženský a mužský princip… (ženský = trojúhelník špicí dolů, mužský = špice nahoru)

Ikona diskutujiciho Alue 2017-12-30 12:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]:  Dva trojúhelníky nejsou však totéž co židovská hvězda, která je destruktivní. Jinak speficikace dvou trojúhelníků sama o sobě je správně.

Ikona diskutujiciho Verča 2017-12-30 16:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]:děkuji za článek!

Ikona diskutujiciho TauRus 2017-12-30 19:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Skvělý článek,plně souhlasím a nemám co dodat ;-) snad jen,že na místech kde dřív stáli dvě věže WTC řízeně odpálené 11.září jsou na oněch parcelách jako "památník" opět dvě saturňácké black cube/černé kostky,jen v opačném gardu jako "bazény" do země,po stěnách stéká voda a na spodu uprostřed je opět černá menší(zapuštěná)kostka jako odtok..,dal bych jsem foto,ale nevím jestli to jde.Doporučuju vygooglit,působí to opravdu úděsně :-(

Ikona diskutujiciho Tadeusz 2020-09-22 04:42:28
Ikona diskutujiciho
sipka

Jelikož byla použitá k odpálení pod WTC malá núklarní nálož, a jáma zůstala zesklovatělá od vysoké teploty výbuchu, volili „inženýři“ splavování zbylé radioaktivity právě takovým štvercovým vodopádem.
Ostatně, každá vojenská protichemická jednotka absolvuje cvičení právě stříkaním vodou své kombinézy….

Ikona diskutujiciho Jana 2017-12-30 21:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Jo, tak ten pamatník, to je pěknej hnus, fakt! Zkoukla jsem fotky na netu. A na základě článku jsem si vzpomněla, jak jsme se ségrou rýsovali kruhy do tvaru "mandaly" kružítkem – když by se spojili středy, je to vlastně metatronova kostka! Kdo ví, kde jsme k tomu přišly, pak nás to naštěstí pustilo… A Tomáš Klus na albu Proměnamě? Se mi zpočátku zdálo, že on se protisystémový člověk, ale co tak občas slyším jeho poslední výroky..

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek