Saturn v okultní symbolice (3. díl) DOPORUČUJI

1.1.2018 v Symbolika 12

Tantrizmus či tantra je súbor meditácií a rituálov vzniknutých v Indii minimálne pred piatym storočím nášho letopočtu. Tantra ovplyvnila mnoho východných náboženstiev. Slovo tantra znamená tkanina či osnova a naráža na prítomnosť dvoch protichodných kozmických princípov, ktoré na seba neustále pôsobia. Pri praktikovaní tantry, ktorá sa delí na rôzne smery, sa pracuje so sexuálnou energiou. Symbolom tantrizmu je šesťcípa hviezda, kde rovnostranný trojuholník s cípom hore predstavuje Šivov penis a trojuholník s cípom dole vagínu bohyne Šakti symbolizujúcej ženskú tvorivú silu. V tradičných tantrických textoch vedú Šiva a Šakti medzi sebou o tantre dialóg.

article_photo

Tantrická symbolika a Šiva a Šakti praktizujúci tantru.


Neskoršou podobou staroegyptského boha zla Seta bol Amon-Ré (skryté slnko), ktorého grafickým znázornením je Baran (Aries) vo zverokruhu. Latinské označenie Aries je obdobou gréckeho Áres.

article_photo

Amon-Ré a znak Barana (Aries).

Obdobou staroegyptského Seta či Setha je Šajtan, boh pochádzajúci zo starej sumerskej tradície, ktorého uctievali jezidovia v dolnej Mezopotámii.

article_photo

Šajtan alias Satan alias Seth.

Seth je Sith z filmovej ságy Hviezdne vojny od zasvätenca do tajného vedenia Georgea Lucasa. Slovo Sith vo Hviezdnych vojnách predstavuje rád nadaných jedincov, ktorí užívajú tzv. temnú stranu Sily. Sú hnaní vášňou, túžbou po moci a pomstou. Sú veľmi mocní a majú fantastické schopnosti. Podliehajú energiám strachu, ktorý vedie k hnevu, nenávisti a k utrpeniu. Ich hlavnými farbami sú čierna a červená (sú hlavné farby satanizmu alias saturnizmu). Pristáli na cudzej planéte a podmanili si národ humanoidov, ktorý zotročili a s ktorým geneticky experimentujú. Sú majstrami intríg, zrád a spiknutí. V prvej trilógii Hviezdnych vojen je symbolicky ukázané tajné globálne spiknutie a v ďalšej trilógii temné impérium alias Nový svetový poriadok na čele s diktátorom bojuje proti malej skupinke odporcov krutovlády.

article_photo

Sith alias Seth.

Gnostický termín Abrahadabra predstavuje formulu Veľkého Diela. Abra je solárna podoba Amona – skrytého boha, Sobeka, Seta či Satana. Had, stred slova Abrahadabra, je chaldejským pomenovaním Seta či Šajtana, a slovo Abrahadabra je formulou jeho mágie.

article_photo

Magická formula Veľkého diela Abrahadabra. Aleister Crowley chápal Veľké dielo ako charakter vývojovej etapy ľudského vedomia od pozemského k solárnemu.

Set hral dôležitú úlohu v kulte Aleistera Crowleyho, kde Set je menom prapôvodného tvorivého ducha, a aj metódou sexuálnej mágie. Základnou formulou Nového Aeonu (veku) vyhláseného Crowleym, ktorý započal roku 1904, a všetkej sexuálnej mágie je pojem LAŠTAL. LA (alias Nuit, bohyňa nočnej oblohy) sa spája s AL (alias Haditom, nekonečne malým bodom, ktorý v spojení s Nuit dáva vzniknúť prejavenému vesmíru) a polom ich vzájomnej súhry je ŠT (Set), ohnivý had, kundalini. Š je hebrejské písmeno Šin a znamená oheň, T je písmeno Tet a znamená had. Tet, Set či Thoth sú synonymné výrazy a všetky sa spájajú s hermetickým Luciferom. Šin je taktiež písmenom Seta či Šajtana, ohňa túžby (Hadita) v srdci hmoty (Nuit). Hadit predstavuje aj solárnu energiu. Crowley obnovil kult Seta, Šajtana či Satana s odôvodnením, že zbavil tento smer životu nepriateľských vlastností, ktorými ho malo nakaziť kresťanstvo.

article_photo

Symbol, ktorý Crowley v rámci svojho thelemického kultu užíval, je obdobou hexagramu, symbolu Saturnu. Crowley považoval Thelemu za filozofiu Nového Aeonu – nového veku, ktorému má vládnuť solárny Horus.

Slovo Aeon, ktoré Crowley často používal, má dvojitý význam. Okrem označenia časového cyklu je to tiež meno solárno-falického boha gnostikov a Iluminátov. Pre gnostikov slovo Aeon predstavovalo božstvo zvané Abraxas či Abrasax. Toto božstvo symbolizuje podľa Hargrava Jenningsa Pána dvojitej moci, ktorý vyrastá z dvoch hadov. Zo slova Abraxas pochádza slovo Abrahadabra.

article_photo

Abraxas. Slnečný kruh a polmesiac na obrázku nie sú symbolmi dnešného Slnka a Mesiaca, ale Saturnu a žiarivého polmesiaca a spolu symbolizujú saturnskú dualitu.

Numerologická hodnota slova Abrahadabra je 418, čo je hodnota hebrejského písmena Chet. Chet je číslicou osem. Saturn sa viaže k číslu osem. Číslo 8 má tvar Merkurovho kaduceusu a je symbolom nekonečna. Chet ako 8 je číslom Veľkého Diela.

article_photo

Znázornenie čísla osem v Crowleyho tarote. Keď sa 8 prevráti nabok, vznikne znak nekonečna (nekonečného cyklu zrodenia a smrti). Číslo osem je číslom Saturnu.

Čierna kocka je dôležitým symbolom Saturnu. V slobodomurárstve je významnou ochranou bratstva. Dovoľuje slobodomurárskemu bratovi, ktorý si neželá odhaľovať svoje poznanie verejne, použiť tajné znalosti pre zisk cechu. Dáva všetkým členom právo povedať, kto sa nemá stať ďalším členom lóže. Kocka sa používa pri hlasovaní členov.

article_photo

Čierne kocky používané v slobodomurárstve.

Symbolom temného impéria rádu Sith z Hviezdnych vojen je hexagon/kocka, do ktorej je vložený šesťcípy útvar reprezentujúci hexagram.

article_photo

Symbol impéria z Hviezdnych vojen ako kocka s útvarom pripomínajúcim hexagram.

Kocka v tvare šperku zvaná ‚Dokonalý Ašlar‘ sa roztvára do tvaru kríža a odhaľuje tak ďalší skrytý symbol Saturnu – kríž. Kríž dostaneme rozložením stien kocky.

article_photo

Dokonalý Ašlar.

Vševidiace oko je symbolom vševedúcnosti slnečného boha, Lucifera, ktorého slobodomurári uctievajú pod menom Veľký architekt vesmíru. Spisovateľka Cathy Burns vraví, že „vševidiace oko reprezentuje vševedúcnosť boha Horusa, ktorý je Luciferom v egyptských satanských mystériách.“

Slobodomurársky autor Carl Claudy o vševidiacom oku povedal: „Je to jeden z najstarších a najrozšírenejších symbolov označujúcich boha. Nájdeme ho v Egypte, v Indii atď. Otvorené egyptské oko reprezentuje Osirisa. V Indii je boh Šiva predstavovaný okom.“

article_photo

Vševidiace oko v slobodnom murárstve.

Symbolom Horusa, solárno-falického saturnského boha, je sokol. Fénix, Vták návratu, bol v starom Egypte zobrazovaný ako zlatý sokol. Fénix bol znázorňovaný aj ako vták ibis, symbol Thotha, boha mágie, písma a slova.

article_photo

Horusa s hlavou sokola reprezentuje solárny vták Fénix, ktorý je ibisom tvoriacim hlavu boha Thotha. Fénix je symbolom solárneho Saturnu.

Egyptským ekvivalentom boha Kronosa/Saturna bol boh Zeme Geb alebo Seb. Egypťania verili, že Geb alias Saturn vládol v najstarších dobách Zemi.

article_photo

Geb.

Starí Gréci a Rimania uctievali Saturn ako nemilosrdné božstvo. Saturn mal vždy negatívny až temný význam pre ľudstvo. V starých časoch bol nazývaný „Veľké zlo“. Saturn je v ezoterických vedách spájaný s obmedzovaním ľudstva, s ohraničeniami, smrťou a rozkladom. Saturn ako boh Kronos bol hlavným faktorom vedúcim k nevyhnutnej smrti smrteľníkov. Saturn je chápaný v tradičnej reprezentácii ako „zubatá“, ktorá vláči so sebou kosu.

article_photo

Zubatá s kosou a astrologický symbol Saturnu. Symbol je tvorený krížom, z ktorého vychádza zatočený ‚chvost‘ v tvare kosáku. Kríž je dôležitým symbolom Saturnu.

article_photo

Grécky boh Kronos, ktorý bol stotožňovaný s rímskym bohom Saturnom, býval zobrazovaný s kosákom v ruke. Kríž reprezentuje Saturn. Astrologický symbol, ktorý bol priradený planéte Jupiter, je tvorený krížom a kosákom a tento symbol odkazuje na Saturn.

Ankh či anch je egyptský kríž života, jeden zo staroegyptských hieroglyfických znakov. Často je zobrazovaný v ruke egyptských bohov. Bol spojený s kultom slnka a solárnym božstvom a spodobňoval sa zo zlata.

article_photo

Egyptský boh Set (Satan) s anchom v ruke, kríž anch, astrologický symbol Venuše, Merkúru a Pluta. Jedným z dôležitých okultných tajomstiev podľa mňa je, že astrologické symboly planét sú symboly skryto odkazujúce na Saturn.

article_photo

Diabolský (astro)symbol Merkúru versus Satan/Saturn. Pre Babylončanov predstavoval Merkúr boha múdrosti a spravodlivosti, patróna písma a posla Nabu, ktorého egyptským ekvivalentom bol saturnský boh múdrosti Thoth.

Starorímsky boh obchodu Merkúr bol stotožnený s gréckym Hermesom, poslom bohov a sprievodcom mŕtvych do podsvetia. So slovom Hermes sa spája pojem hermetická mágia. Iným menom pre planétu, ktorú dnes voláme Merkúr, bolo meno Apolón (ktoré reprezentuje Saturn). Nielen astrologické symboly, ale aj mená, ktoré boli rôznym planétam slnečnej sústavy dané, odkazujú na entitu, ktorú nazývame Saturn. Poznanie o Saturne je šikovne skryté do zdanlivo nesúvisiacich vecí a to má fantastický význam pre okultné praktiky, ktoré sú exkluzívne o napájaní sa na Saturn.

article_photo

Satan býva zobrazovaný s trojzubcom v ruke. Astrologický symbol Neptúna je kombináciou trojzubca a obráteného kríža. Obrátený kríž je symbolom satanizmu – saturnizmu.

article_photo

Morský boh s trojzubcom Neptún má rybí chvost, ktorý nájdeme aj pri embléme Kozorožca. Neptún bol známy aj ako Poseidón a jeho ekvivalentom je kanaánitský rybí boh Dagon, známy aj ako Enki, Ea, Oannes; Dagon je podľa gréckej encyklopédie Etymologieum Magnum Saturn. Planéta Neptún dostala názov po rímskom saturnskom bohovi Neptúnovi.

article_photo

Pozn.: Alue: Pro zdůraznění bych tu ráda shrnula jednoduchá tvrzení dnešního dílu. Pokud jste četli pozorně a s pochopením, už víte, proč pořád dokola píšu na adresu řady esoterických disciplín, abyste je neprovozovali, protože jsou ďábelské. V tomto díle vám byla na základě jednoduché symboliky vysvětlena pravda o tantře, merkabě, kundalini a Bozích všech náboženství. Za vším se ukrýtá ďábelská podstata a ďábelská síla. Těmto silám se vyhýbejte a rozhodně si s nimi nehrajte! Uvědomte své blízké, pokud vidíte, že se řítí do záhuby a hrají si s okultismem, kterému nerozumí. V rukách neznalé osoby je velmi nebezpečný.

(pokračování příště)

Komentáře

Ikona diskutujiciho kalia 2018-01-01 18:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem vždycky věřila, že svět vznikl tak, že se jednota rozdělila na dvě půlky: vědomí a hmotu. Vědomí byl tenoučký kruh (no spíš to byla koule), který obklopoval hmotu, která byla (černá) výplň (uvnitř) tohoto kruhu a která nebyla vědomá. Pak to vědomí samo ze sebe oddělilo jeden nekonečně malý bod, který vsunulo doprostřed té hmoty. Hmota totiž díky tomu původnímu rozdělení neměla vědomí a pokud chtěl někdo něco zažívat, tak se muselo to vědomí rozdělit na dvě části. Tak vzniklo vědomí člověka (=ten nekonečně malý bod), hmota a bůh (vědomí obklopující hmotu zvenku). Pak ale to nekonečně malé vědomí chtělo společníka, který bude stejný jako on (tedy druhé malé vědomí ve hmotě, dalšího člověka). A tak vznikli ostatní lidé. Když by se hmota s vědomím zase spojila, tak by vznikl zdroj (jednota) = vědomá hmota, která není ani hmotná ani nehmotná. Na nějakou zlou sílu tu není prostor a na ďábla nevěřím (i když podle popisu je ta moje víra podobná tomu, co popisuje Crowley, tak nechápu, kde se tam u něj vzal ďábel). Vím, že ďábel prý chce, abychom na něj nevěřili a taky jsem jednou viděla zlý symbol na obloze, ale stejně z logiky věci na to nevěřím (že existuje zlo či ďábel), ze zkušenosti spíše ano.

Ikona diskutujiciho Alaiana 2018-01-01 21:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ehm, fénix, ten bájný pták znovuzrození je temná síla? Jako vážně? Aspoň mi to tak vyznívá, nevím, jestli to dobře chápu. Fénixe jsem brala jako konstruktivního ducha Vesmíru. Odjakživa jsem ho měla zafixovaného jako konstruktivní. Je pravda, že některá symbolika je nám předkládána jako konstruktivní, i když ve skutečnosti je destruktivní. Ale k fénixovi mi to nesedí. Solární energie je životadárná pro člověka. Thovt neboli Hermes Trismegistos je zase autorem Smaragdové desky, na které je napsána pravda a ta je přece také konstruktivní. Vševidoucí oko je i konstruktivním symbolem, takže tohle je nejednoznačné. A četla jsem, nebo poslouchala, že dokonce i oko v pyramidě je původně konstruktivní symbol, ale elity ho vzali a zneužili. "Chet je číslicou osem. Saturn sa viaže k číslu osem." – Podle tohohle článku je asi destruktivní dokonce i symbolika nekonečna. Takže tento článek nemůžu brát jako tisíci procentní pravdu. A opět se dostávám k tomu, že u některých symbolů záleží na tom, jak jsou využívány. Asi chápu, co se článek snaží říct, ale to vždycky nejlíp napíšeš Alue na konci jako tvůj dodatek.

Ikona diskutujiciho Sisi 2018-01-01 21:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Alue, veeeeeľmi zaujímavé saturnovské pokračovania, vďaka za ne. Pri čítaní mi prebleslo meno hokejistu Mira Šatana, v zahraničí roky nosil na drese Satan. Asi dosť nevhodná zmena priezviska. Môže to pre neho niečo znamenať?

Ikona diskutujiciho Ježovka 2018-01-02 00:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zvláštní, že už když mi bylo deset a lidé mě učili o všech náboženstvích, jednoduše jsem to shrnula: "Aha, takže těch náboženství je tolik, aby se pro každý typ člověka našlo jedno. Tak to je pěkně divný. To je vidět, že si toho boha tvořili zase jen sami lidi." – A koukali na mě jak kdybych přišla z Marsu, páč všichni čekali, že ze mě bude vzorný ovčan. :-D

Ikona diskutujiciho Alue 2018-01-02 10:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]:  No jistě že ano… jediná záchrana je příjmení okamžitě dát změnit, jinak na tom člověk rezonuje. Platí to i pro příjmení s hodnotou 666 podle gematrixu http://www.gematrix.org

Ikona diskutujiciho Alue 2018-01-02 10:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]:  Já s tebou souhlasím ohledně solární symboliky, sluníčko je vysoce konstruktivní životadárná síla, ale solární bohové symbolizují Satana – možná je v tom ještě něco co nevím(e).  Každopádně cyklus života a smrti je přirozený, mně se nezdá ani tak ani tak, prostě je a prostě takto funguje, akorát že v matrixu má nad tímto koloběhem moc Satan? – No dává to smysl, proč by jinak lidi pokoušel aby v matrixu žili, proč by je sváděl z jejich přirozeného osudu na ten falešný, ideálně aby se sebevraždili když zjistí jak je to ďábelský svět….? Tato série dává mnoho témat k zamyšlení, jsem si jistá že na všechny otázky jsou odpovědi, jenom je musíme najít a rozklíčovat.

Ikona diskutujiciho Alue 2018-01-02 10:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: …. a k tomu fénixovi, v této sérii je dokonce i černá kočka spojovaná se satanskou sílou, to se dočtete později. Přitom kočka jakékoliv barvy je konstruktivní a vidí do jiných dimenzí, je to naprosto multidimenzionální zvíře, možná že její záhadnost a ,,kouzelné" schopnosti lidé spojovali s temnotou neoprávněně a toto přežilo i do dnešní nauky ze které čerpal autor. Zkrátka čemu lidé nerozumí, to je pro ně temné, toho se bojí…

Ikona diskutujiciho Petra 2018-01-02 15:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tohle je také velice zajímavý článek o Saturnu a jeho symbolice, od toho samého autora, který hovoří o významu Saturnu v našem světe, a taktéž o saturnské symbolice. Článek se volá Demiurg Saturn a jeho význam vo svete.

Ikona diskutujiciho Alicia 2018-01-02 17:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A tady od Davida Ickeho o symbolice a o Saturnu taky velice zajimave! bohuzel jen v anglictine, ale stoji to za to…

Ikona diskutujiciho Alicia 2018-01-03 18:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]:jo a tady je ten link, ktery jsem zapomnela vlozit: https://www.youtube.com/watch?v=EKS2e3-z2js

Ikona diskutujiciho Anja 2018-01-07 22:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V texte je veľa nepresností a chýb! Napr. 2 disky malej arkany sú prezentované ako znázornenie číslice 8 Crowleyho tarotového súboru – pripadá mi to tak, že autor silou mocou sa snažil dokombinovať obrazy tak, aby mu sadli do jeho prezentácie….

Ikona diskutujiciho Alaiana 2018-01-14 00:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]:[7]:: Tak existují jenom dvě síly, které tvoří a vlastně to je: konstruktivní síla Vesmíru, Satan a Matrix. Ale Matrix spadá pod Satana, jak říkáš.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek