Seznamte se s novou knihou Renaty Štulcové: Rafaelova škola – Vlnění nymf

13.3.2016 v PR články 6

Autorka Rafaelovy školy Renata Štulcová právě dokončila čtvrtou knihu Rafaelovy školy a nazvala ji Vlnění nymf. A co o ní sama dodává?

Vlnění nymf je romantický a tajemný příběh pro všechny, kdo nemohou být bez vody stejně jako já. Pro všechny, kdo stejně jako já věří v léčivou sílu vody. Pro všechny, kdo dokážou strávit hodiny ve sprše, kdo vyhledávají vodu, kamkoli přijdou, kdo se těší na léto, až se ponoří do bazénů, řek a moří. A pro milovníky nymf, mořských panen a delfínů.

O čem tento díl Rafaelovy školy pojednává?

Hlavní hrdince Marině je nyní patnáct let. Příběh její lásky pokračuje. Otevírá se cesta k Marinině tajemné minulosti, k minulosti jejího rodu a Země. Odhaluje se tajemství lásky, kterou Marině přisoudily hvězdy. Zároveň kniha seznamuje s některými léčitelskými schopnostmi vody a alespoň ve fantazii si čtenáři zaplavou s delfíny a dostanou se do bájné Atlantidy.

Rafaelova škola je tajemný příběh o hledání lásky propojený s prvky esoteriky, léčitelství a ekologie. Jak vznikl?

Pamatuju si na sychravý podvečer na podzim 2009. Pršelo a po hlavní silnici se městem řítily kamióny. Šla jsem z práce a uskakovala špinavé vodě stříkající z louží od kol kamiónů. V té době jsem přemýšlela, jakou další knihu budu psát. Ve hře byly různé nápady historické i současné. Ale jak jsem šla po chodníku a kamióny nepřátelsky burácely téměř vedle mě, uvědomila jsem si, jak na tu ulici tak nějak nepatřím a že tu další knihu bych měla napsat pro sebe a pro všechny, kdo si také občas připadají, že se sem narodili omylem. Doslova jsem si poprosila, aby mě napadl příběh, který mi pomůže. A potom ke mně přišel nápad na tajemnou romantickou sérii prodchnutou elementy. A pak se objevila hlavní hrdinka a její láska…


Jací jsou čtenáři Rafaelovy školy?

Úžasní. Milují tajemno, přírodu, romantiku. Mnozí v knize našli ten svůj element, tu svou říši, ke které tíhnou. Setkávám se s nimi občas na besedách a pak hlavně u mě na blogu, v e-mailech a na facebooku, kde dokonce založili fanouškovskou stránku. Takže opravdu úžasní, kromě čtení mi i pomáhají.

Vím a moc mě těší, že knihy Rafaelovy školy čtou dívky a ženy všech věkových kategorií: dcery, maminky, babičky.

Rafaelova škola má hodně čtenářů. Tři díly vyšly knižně, ale čtvtý jen jako e-kniha. Proč?

Kniha se dobře prodávala, první díl je už úplně vyprodaný, ale nakladatelství o Rafaelovu školu ztratilo zájem a odmítlo udělat dotisk. Pochopila jsem, že tudy cesta nevede, a čtvrtou knihu jsem jim nedala. Lámala jsem si hlavu, co bych měla udělat s dalšími díly. Propočítala jsem si, že kdybych nechala vytisknout čtyřku sama, nestihla bych po práci zařizovat rozesílání knihy poštou.

Věrní čtenáři mě bombardovali dotazy, kdy už vyjde čtvrtá Rafaelka. A tak jsem se nakonec naučila vytvářet e-knihy ve formátech pdf, mobi a epub. Takové e-knihy, které mohou číst jak čtenáři ve čtečkách a na chytrých telefonech, ale i čtenáři bez čteček. Stačí, když mají notebook nebo počítač. Pro ně jsem vytvořila knihu ve formátu pdf.

Nyní se mi hodilo vše, co jsem se naučila od redaktorek velkých nakladatelství při práci na předchozích knihách. Sama jsem si e-knihu zredigovala, udělala korektury. Vyrobila jsem si také obálku, aby se hodila k obsahu knihy a věku hlavní hrdinky.

Vlnění nymf je čtvrtý díl Rafaelovy školy. Bude vadit, když čtenář nebude znát předchozí díly?

Vůbec to nebude vadit. Už mám ověřeno od čtenářek předchozích dílů, které často četly díly v naprosto jiném pořadí, že jim to nepůsobilo žádný problém. Příběh je daný jasně: Marina – utajená dcera vílí královny a člověka se postupně vrací v metamorfózách do své říše. Stejně tak i její spolužáci, také napůl lidé a napůl elementární bytosti, které jinak žijí mezi námi. Každý díl zavádí hrdiny a čtenáře do jiného živlu. Zároveň se jako nit táhne příběhem a Marininým životem tajemná kletba a hledání lásky.

Pokud by čtenáře příběh tak zlákal, může si například v knihovně zapůjčit předchozí díly. Nebo možná ještě nějaké papírové kousky sežene v knihkupectví. A za rok budu moci vydat jako e-knihu úvodní díl, protože to už nakladatelství vyprší licence.

Kde a za kolik se dá e-kniha Rafaelova škola 4 Vlnění nymf koupit?

Knihu prodávám za pouhých 50 Kč na virtuálním knihkupectví, které jsem pojmenovala po svém pradědečkovi Langovo knihkupectví. Protože vím, že ne každý má čtečku, tak jsem na Langově knihkupectví sepsala stránku s jednoduchými radami, co udělat, když po zaplacení přijde kniha čtenářům do e-mailu. E-shop Langovo knihkupectví najdou čtenáři přes mé webové stránky

http://www.renatastulcova.cz

KOUPIT KNIHU Rafaelova škola 4: Vlnění nymf – ZDE

Úryvek z knihy:

Již čtvrté Vánoce dostala Marina od matky dárek, který nemohla před otcem ukázat. Byl tak krásný a už na první pohled vypadal velice draze. Otec by jí neuvěřil, kdyby si vymýšlela, že ho dostala od Médey.

Tentokrát ji maminka obdarovala šperkem, který pro ni zčásti uháčkovala sama a zčásti jej vytvořil elfí zlatník.

A Marina nyní před usnutím zkoumala celé to dílo ve světle lampičky.

Velice, opravdu velice široký náramek jí jako manžeta obepínal zápěstí. Základ měl háčkovaný z elfích přízí, na něž maminka předem navlékla korálky z drahokamů. Celý náramek ještě obháčkovala ozdobnými lemy a potom na vrchní stranu zlatník připevnil průsvitný zářivý drahokam a obklopil ho Aininými háčkovanými květinami s drobnými drahokamy vloženými do jejich středů.

To je taková krása, kroutila nad náramkem hlavou, když zkoumala, co je vyryto uvnitř drahokamu. Maminka tomu říkala Květ života… vzpomínala a se slzami ukládala náramek zpátky do vyšívané krabičky. Těžko ho budu moct nosit…

Vtom zaslechla šramot z kuchyně. Že by taťka nemohl spát a šel ujídat cukroví? podivila se a krabičku s náramkem pro jistotu schovala pod peřinu. Pak se vydala dolů.

Nebyl to taťka, nýbrž babička. Seděla potmě, jen odraz svitu pouliční lampy jí ozařoval ustaranou tvář. V ruce držela utěrku a nádobí bylo uklizené.

“Babi, co tady děláš? Proč nespíš?” posadila se na vedlejší židli.

“Ale to víš, honí se mi hlavou všelicos a nemůžu usnout. Doktorka mi předepsala bylinky a prášky na nespavost, ale já je tak nerada beru. Jsem po nich pak ráno jak zbitá,” povzdychla si paní Fialková.

“Tak to dělej, jako to dělá Médeina maminka,” pravila Marina a babička se na ni překvapeně podívala. Čekala, co z vnučky vypadne za moudro.

“Vzpomínáš, jak jsem ti vyprávěla o nymfě Melissáni? Co nás v Řecku učila dělat s vodou?”

Babička přikývla.

“No, tak Médeina maminka má neustále problémy se svými vztahy. A zároveň jako soukromá psycholožka pomáhá dalším nešťastným lidem, kteří nemůžou v noci spát, protože mají problémy se vztahy. Když Médeina maminka nemůže spát, nepřevaluje se a nezírá do stropu. Vstane, nalije si do skleničky vodu a zašeptá jí zblízka: Vodo, vodo, miluji tě. Vodo, vodo, prosím, uzdrav mě. Vodo, vodo, dej mi spát. Děkuji ti, děkuji ti, děkuji ti. A potom ji vypije a jde zpátky do postele. Ono to funguje, po tom se usíná, jako když tě do vody hodí. Taky jsem to zkusila, jen jsem se musela vykopat z postele pro tu sklenici vody,” rozhodila Marina rozverně paže.

Babička trochu nevěřícně nadzvedla obočí. Ale to už jí Marina vodu ve skleničce podala a donutila ji opakovat vzácná slova do hladiny vody a pak ji vypít.

Tak vidíš, že to funguje, pokyvovala hlavou, když se po čtvrthodince vílím krokem přemístila do ložnice prarodičů. Babička spokojeně oddychovala, a to dokonce i přes dědovo pochrupování.

Marina se spokojeně vrátila do své postele. Jak lidé usínají uvolnění v oblíbené poloze, tak pro nymfu znamená uvolnění bytí v pravé podobě.

Ležela na břiše a cítila, jak jí na kůži vyskakují stříbrné šupiny, vlnila páteřní ploutví táhnoucí se od krku až do půlky ocasu. Několikrát opatrně máchla ocasní ploutví. Slastně se protáhla, zatoužila po moři. Marně. Smutek na ni padal a zoufala si: Kdyby mě viděla Káťa nebo lidi ve vesnici, považovali by mě za zrůdu. Přitom kdyby věděli, jak příjemné je být v těle nymfy…

V ten okamžik jí hlavou blikla zlá myšlenka. Jenže! Co když jednou, až potkám toho, kdo mě bude opravdu milovat, co když se on zděsí toho, jak vypadám? Co když ani Patrik už nebude chtít vidět Médeu, až se dozví, že je nymfa?

Za to, co nám přece přisoudily hvězdy, my přece nemůžeme! A nebo jo?

Komentáře

Ikona diskutujiciho Oskar 2016-03-13 09:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zrovna včera jsem si v levných knihách koupil autorčinu knihu Mojmír – Cesta pravého krále. :).

Ikona diskutujiciho Ayeri 2016-03-13 09:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tohle vypadá moc moc dobře ☺

Ikona diskutujiciho Aťa 2016-03-13 12:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kniha ma zaujala.Ďakujem.

Ikona diskutujiciho Nora 2016-03-13 12:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

knížka je úžasná,přečetla jsem jí jedním dechem jen jí můžu doporučit. No a jako vždy se mi tady na stránkách stává, že něco hledám, tak se to tady za pár dní objeví.No a přesně tak je to i s Vlněním nymf. Chtěla jsem napsat doporučení a dnes otevřu stránky a co nevidím. Aluška byla rychlejší. :-)

Ikona diskutujiciho ginze 2016-03-13 16:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To jsem ráda, že vyšel další díl, ty předchozí jsem četla asi před rokem a moc se mi líbily, takže se těším, až si to přečtu 🙂

Ikona diskutujiciho Arwen 2016-03-14 23:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super,taky doporucuju.Rafaelovu skolu mam nactenou a je to jedna z mych nejoblibenejsich knih.Cela serie.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek