,,Šílenci“ jsou ti, kdo zachraňují tento svět

17.10.2012 v Poselství 31

Máte občas tendence o někom říct, že je blázen? – Že nepřemýšlí normálně, že se chová divně?

Velice zajímavá propast existuje například mezi homeopaty a alopaty – pro obě skupiny jsou ti na druhé straně barikády blázni. Homeopaté, kam patřím i já, hlásají, že doktoři jsou blázni, co umí jen řezat a nic neléčí. Kdežto alopaté (dnešní medicína) tvrdí, že homeopatika a přírodní léčba jsou všechno placebo, které nic neléčí a pokud dojde k výsledku, tak jenom díky víře.

Propast můžeme vidět i mezi lidmi, kteří mají rozdílné zájmy, třeba mezi těmi, kteří věří na víly, skřítky a těmi, kteří věří pouze na to, na co se dá sáhnout. Pro obě skupiny jsou ti druzí ,,blázniví“

Ale kdo je vlastně blázen? – Není to náhodou dobře, být nenormální, nezapadat do mřížky? Jak by řekla moje oblíbená Květuška Fialová: ,,Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina!“

Všichni lidé, kteří jsou nějak výjimeční, úspěšní, nebo nadmíru kreativní, musí být tak trochu blázni, jinak by nikam nedošli a ani svět by o nich nevěděl.


Co třeba takové veganství? – Mnoho lidí považuje vegany za blázny, co chodí v batikovaných mundurech, mají divnou životní filozofii a jedí jenom saláty, protože nesmí ani med. – Když se zvysoka povzneseme nad soudy o tom jestli je nebo není veganství zdravé a jak moc to omezuje náš jídelníček, položme si jinou otázku: Je veganství horší, než být masožravec ohledně dopadu na naši planetu a hlavně na zvířata, která zde žijí?

Veganství, pokud je bláznovstí, je také velice soucitná volba. Vegani nikomu neubližují, ani zvířatům, ani lidem. Přesto se o nich semtam mluví jako o bláznech. Ale kdo zabíjí zvířata? Kdo je svléká z kůže? – Vegani asi těžko. Možná jsou všichni úplně blázniví, ale kdybysme byli vegani úplně všichni, umíte si představit, kolik bolesti a utrpení by najednou nebylo? A kolik nemocí? – Nenamlouvejme si, že nejsme překyselení vařenou a až příliš masitou stravou. – Jsme.

A kdo může za nosnice v klecích? Za telata s uřezavou hlavou? – Vegani za to nemůžou určitě. A kdo je větší blázen? Ten kterému leží na srdci dobro milionů a miliard zvířat, která každoročně zavraždíme pro maso a kůži, anebo lidé, kterým je to jedno? Vegani jsou blázni, kteří aktivně zachraňují svět. To je nezpochybnitelný fakt, bez ohledu na jejich způsob života, nebo filozofii. Podívejte se třeba na tuto ženu. – Pro mnohé lidi magor, ale rozhodně je to velice moudrá bytost, která si moc dobře uvědomuje, jak velké dopady by veganství pro nás jako lidstvo mělo, kdybysme se pro něj všichni rozhodli.

Někdo mě kdysi učil, že způso jak poznat, že je něco dobré nebo zlé, je představit si, že to dělají všichni. – Tady je ta představa úplně jasná.

Pamatujete také například na přednášku Garyho Yourofskyho? – To je také pořádný šílenec. Ale jak vidíte, když mu něco vadí, jde a dělá něco pro zlepšení. Je to blázen, ale snaží se pomáhat a má výsledky.

O breathariánství už ani nemluvě. – Kdybysme to dokázali všichni jako těch pár šílenců, máme zdravou planetu úplně!

Michael Jackson byl také blázen. Obklopovala ho spousta špinivých nařčení, že je pedofil, protože lidé nepochopili a překroutili jeho názory a cítění. – Ale poslechli jste si někdy, co chtěl ve skutečnosti říct světu? Zajímal se někdy někdo o to, kolik dal peněz na charitu? Že miloval děti ne jako pedofil, ale jako člověk s velkým srdcem? Kolika lidem asi pomohl tento blázen, známý po celém světě? (koukněte se SEM) ….Heal The World, Make It A Better Place, For You And For Me, And The Entire Human Race…..


A co lidé, kteří se chytli příležitostných akcí FREE HUGS? – Blázni. Totálně potřeštění lidé. Ale ubližují snad někomu tím, že chodí po ulici s cedulí a nabízejí vám, že vás zdarma obejmou? – Kolik radosti asi takový jeden blázen na ulici napáchá? Kolika lidem vylepší den? Kolik jich rozesměje a potěší?

Je nás tady tolik milionů a přesto skoro všichni lidé trpí nedostatkem lásky, chtějí aby je někdo pohladil a obejmul. – Tihle lidé to vědí a tak to zkrátka dělají. Zcela nesobecky svoji lásku dávají kolejdoucím lidem. – Přesto v Americe museli tito blázni dělat rozsáhou petici, protože jim stát takovou bohulibou činnost zakázal. – Za co? Za to, že mají rádi cizí lidi a chtějí je objímat?

Co lidé, kteří se navlékají do veselých oblečků a dělají opičky po ulicích? – Něco podobného jako Free hugs: Exhibicionismus jako řemen. Jsou absolutně potřeštění. – Ale kolik lidí tito blázni potěší? Pobaví? O kolik by svět byl krásnější, kdybysme se občas všichni oblékli jako komixová postavička a šli tančit do ulic? Místo abysme se doma hádali o blbostech, čuměli na TV a nudili se, šli bysme někoho neznámého potěšit? – Šli bysme si s ním zatancovat a zasmát se? Užít si čirou radost ze života?

Tito lidé, pokud nejsou blázni, jsou magoři. – Ale rozdávají radost a smích, to je přece správné!

Víte, kdo je to Jamie Oliver? Pochází z Anglie a je to kuchař, který propaguje zdravé stravování, ideálně domácí a z kvalitních surovin. Měl například na kabelovce (Spektrum) vlastní pořad, který ukazoval, jak Jamie objíždí školy a snaží se děti v Americe, které jsou tak strašně nemocné z GMO stravy a jsou zvyklé jenom na hranolky s kečupem, učit jíst normálně. Vyvařoval pochoutky a pak byl nešťastný, když děti pořád šly po svých smažácích. Pokrok šel pomalu a ztěžka. Je to taky blázen, co si jde pořád za svým krásným snem… ale má obrovské srdce a skutečně na mnoha školách to dokázal. Napsal také spoustu knih o vaření.

Člověk, který jezdí do školních jídelen a tam se snaží převrátit stravování z hnusných krabicových polotovarů na pořádné zdravé jídlo a osobně přemluvá malé děti, aby to jeho alespoň zkusily… to je u mě blázen, který zachraňuje svět.

Jaké dobré blázny máte ve svém okolí vy? Jste i vy blázni? Jste šílení, potřeštění, máte divné zájmy, nenormální názory a rozdali byste se pro druhé? – Gratuluji vám, takové lidi nová doba potřebuje.

Ne ty co jsou stejní jako všichni ostatní, co radši sedí po večerech doma u televize na zadku, místo aby udělali něco dobrého pro jiné lidi. Nová doba potřebuje vynalézavé blázny, kterým nejsou věci jedno. A je potřeba, aby i ti co sedí na zadku, došli k poznání, že být bláznem je mnohem lepší, zábavnější a smysluplnější, než být normální.

Máme tady v Česku skvělých bláznů hodně, nemusíme hledat v zahraničí. Co třeba Jirka Mašek, který předem celé česko zalarmoval o nebezpečných vakcínách jako jeden z prvních díky svému serveru? – Že tady nedošlo k povinnému očkování (rozumějte čipování), mu vděčíme každý jeden z nás v tomto státě, možná i v zahraničí. On totiž významně přispěl k tomu, že to neprošlo. Nešlo protlačit skandál, který se provalil mezi celou populaci. A přesto ještě dnes jsou lidé, kteří prohlásí ,,Fuj, co to je, nějaký Osud, no radši ani nechci vědět, co se tam píše“. Dotyčný ani neví, za co Jirkovi osobně vděčí. – Jirka je šílenec přímo ukázkový, ale pomohl a pomáhá pořád.

Na podobný stupínek můžeme postavit také Igora Chauna, tomáše marného, Jardu Duška, nebo jakéhokoliv jiného, který je tu pro ostatní a kterému není jedno, co se tady na světě děje.

Spousta lidí čeká na rok 2012 jako na konec světa. Mají pocit, že je konec jizdy a už nic nebude. Ale co když naše planeta právě čeká, až budeme všichni blázni a konečně uděláme něco s tím, co se tady děje? Až se přestaneme dělit, skupinkovat, škatulkovat, odmítat, vraždit, nenávidět, ale až si všichni konečně uvědomíme, že jsme na jedné lodi a jestli se chceme někam spokojeně dostat, musíme do toho jít společně? Až média přestanou používat svoje možnosti pro naše stresování, ale až nám začnou skutečně dobře sloužit?

Můj vzkaz pro vás blázny, pro všechny kteří se snažíte podat pomocnou ruku ostatním lidem, kteří se snažíte žít mírumilovně a ne na úkor ostatních lidí a zvířat, kteří máte tu odvahu alespoň vyjít do ulic, obejmout pár lidí, říct jim že je milujete, ať už v kostýmu nebo bez něj, vy všichni si dobře pamatujte, že BÝT BLÁZNEM JE TA NEJLEPŠÍ VOLBA PRO VÁS A VE VAŠEM POTŘEŠTĚNÍ DŘÍMÁ OBROVSKÝ POTENCIÁL, POKUD HO POUŽIJETE KE SLUŽBĚ JINÝM LIDEM, NEBO PRO JEJICH OBYČEJNOU RADOST.

Není nic důležitějšího a nezáleží na vyznání, filozofii, nebo životních názorech. Nezáleží na penězích, věku, ani vzhledu: Dobré srdce máme všichni, jen si to umožnit a uvědomit.

Kam dál:

Otevřít rubriku: ,,Zamyšlení“ – Zde

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE


Komentáře

Ikona diskutujiciho Ann Taylor 2012-10-17 08:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No tak znám doktory, kteří jasně uznávají, že placebo může pomoct, nebo že přírodní léčba může být užitečná, dokud se nemoc těžce nerozjede. A pokud tomu ten léčitel rozumí a nedělá si jen takový svůj byznys jako například věštci na zadních stranách magazínů.

Ikona diskutujiciho Adelaine 2012-10-17 08:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tenhle článek je hrozně krásnej Alue.

Ikona diskutujiciho Eileen 2012-10-17 08:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kde je hranice mezi normalnosti a blaznostvim? Existuje vubec neco takoveho?

Ikona diskutujiciho myší královna 2012-10-17 09:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já free hugs jednou zkusila svévolně praktikovat, ale cítila jsem se blbě 🙂 :D

Ikona diskutujiciho Jitka 2012-10-17 09:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Napsala jsi to moc hezky Aluško.

Ikona diskutujiciho stenly911 2012-10-17 09:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super, tak to už blázen jsem :-)) Na poslední přednášce TM jsem měl sebou bublufuk a foukal bublinky a dokonce se toho chytili i jiní..Vzpomínáš si na to Alue ? A nejlepší cesta byla ta zpátky, nejdříve jsem v tramvaji potkal jednoho týpka, který pro obveselení přátel foukal také z bublifuku a jako bonus jsem bublinakama rozesmál půlku autobusu. Ale nemyslím si, že bych zachraňoval svět. Jen se při tom foukání cítím dobře(hlavně když se i ostatní baví) a zároveň trochu ujetý. A co ty Alue, kdy jsi naposledy vyfoukla nějakou bublinu z bublifuku ?

Ikona diskutujiciho Arten 2012-10-17 09:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

,,Obejmutí zdarma"jsem viděla i na Svoboďáku .Přišlo mi to jako vážně šíleně dobrá věc.Doufám,že tam někdy zas budou 🙂

Ikona diskutujiciho Lucidité 2012-10-17 10:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K tomudle napsat komentář, to by bylo tak na půl A4. Protože jednak máš pravdu a pak jsou tu drobné niance ala pomáhat můžeme aniž bychom museli dělat něco převratného. Nemusíme chodit do ulic a dělat šílenosti, stačí maličkosti. Ale téhle úvaze nemůžu upřít jednu věc. Snaží se vzbudit lidi ze stereotypu a pohnout s nimi. Což je v této době zatraceně důležité.

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2012-10-17 10:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky za krásný článek, pomohl a povzbudil. Tak trochu mi vrtalo hlavou, jestli zrovna konkrétně u free hugs nehrozí, že od někoho chytnu nějaké špatné energie nebo že na něj přenesu ty své. Vždycky mi pomáhání druhým přišlo jako něco, k čemu potřebuju mít pořádek nejdřív sama v sobě, abych spíš neubližovala, sobě i jim. Tak jsem se ptala, jak je to teda s tím objímáním a tak. No a odpověď od mého anděla zněla: "Nemusíš být dokonalá, stačí chtít!" A že dobrý záměr přivolá ochranu a pomoc, když jí bude třeba, není čeho se bát.

Ikona diskutujiciho Peter 2012-10-17 13:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, tak ja som aktívny čitateľ, som rád že do takýchto textov pridávaš aj Michaela 🙂 ja som jeho obrovský fanúšik, a taktiež ma ľudia považujú za blázna. za to že som niečo dokázal? A čo?  BUDE im to dlho ležať v žalúdku? Nestrávené? Mohol by som sa ťa opýtať či tvoj výrok z tohto článku: "Všichni lidé, kteří jsou nějak výjimeční, úspěšní, nebo nadmíru kreativní, musí být tak trochu blázni, jinak by nikam nedošli a ani svět by o nich nevěděl." môžem použiť na mojej webovej stránke? 🙂 Ďakujem!!

Ikona diskutujiciho vlaja 2012-10-17 14:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

vojensky priemysel je druhy najvacsi bisnis /vojny/farmaceuticky je treti /choroby/je to o bisnise

Ikona diskutujiciho Alue 2012-10-17 14:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Můžeš mě dát do závorek jako citaci z tohoto článku, to si pak budu připadat strašně důležitě, že mě někdo cituje 🙂

Ikona diskutujiciho K. L. 2012-10-17 14:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na mě se zubařka také dívá jako na blázna, když odmítám rentgeny na preventivní prohlídce, protože nechci zbytečně ozařovat. To je teď nějaká velké móda, zbytečně rentgenovat při každé prohlídce, aby se prej zjistilo, jestli není náhodou kaz pod plombou, dříve se to neřešilo.

Ikona diskutujiciho Kecal 2012-10-17 14:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásně napsanej článek, skutečně hranice mezi bláznovstvím a "normálností" neexistuje. :-)

Ikona diskutujiciho Luz 2012-10-17 15:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

"placebo, které nic neléčí a pokud dojde k výsledku, tak jenom díky víře" – No a pokud to tak opravdu je, tak to by bylo přece ne v neprospěch placeba ale naopak by to znamenalo něce úžasného – totiž že lidská mysl a víra má v sobě schopnost uzdravovat, dokonce i bez podání léku!

Ikona diskutujiciho Jediman 2012-10-17 15:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Normálnost a bláznovstí jsou relativní.

Ikona diskutujiciho Tesinga 2012-10-17 16:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

„Až se přestaneme dělit, skupinkovat, škatulkovat, odmítat, vraždit, nenávidět, ale až si všichni konečně uvědomíme, že jsme na jedné lodi. Nezáleží na vyznání, filozofii, nebo životních názorech. Dobré srdce máme všichni.“ Krásne napísané. :’) Božinku, Alue, hovoríš mi zo srdca.

Ikona diskutujiciho Tesinga 2012-10-17 16:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Už len dodám. Predstav si … „You may say I'm a dreamer. But I'm not the only one. I hope someday you'll join us. And the world will live as one“ Aj Lennon bol poriadny blázon :D V podstate je to to isté čo si napísala 🙂 Ešte raz, KRÁSA.

Ikona diskutujiciho Firzen 2012-10-17 17:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, plně s tebou ve všem, co jsi napsala souhlasím. Všichni lidé s pronikavými schopnostmi vypadají tak trochu šíleně.

Ikona diskutujiciho mg 2012-10-17 17:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pjenkneee.

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2012-10-17 18:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tenhle článek se ti opravdu moc povedl Alue. Podpořio mě to v mých plánek, bylo to takové příjemno nakopnutí a podpora. Přeju ti, ať takových článků plodíš co nejvíce 🙂

Ikona diskutujiciho Tammy 2012-10-17 18:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vždycky jsem hrdá, když mi někdo řekne, že jsem šílenec :D Normální lidé tuhle Zemi dostali tam, kde je. Tak bychom to my nenormální možná mohli napravit 🙂

Ikona diskutujiciho mirrak 2012-10-17 21:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Všichni lidé jsou blázni. A kdo ne, tak ten neni normální. :D

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2012-10-17 22:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak nejak si myslím, že kdyby úplně všichni lidé jedli jen roztlinou stravu, tak by rostlin hodně ubylo a tím by ubylo i kyslíku a začali by umírat i zvířeta a lidé.

Ikona diskutujiciho Alienor 2012-10-17 23:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásně napsaný článek, taky patřím mezi "blázny". Moje sestra, když jí někdo řekne, že je divná nebo je že blázen, tak se vždycky usměje a řekne "Díky!"- bere to jako kompliment, což je super. Proč by měli být všichni jako přes kopírák, to by byla na světě hrozná nuda 🙂

Ikona diskutujiciho Liliana von der Heide 2012-10-18 16:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím, že takových těch "bláznů", jak ty říkáš, je dost, stačí se jen dívat :-)

Ikona diskutujiciho B. 2012-10-18 20:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

… ale rozhlédněme se. Blázni jsou teď ti, kteří začínají vítězit!

Ikona diskutujiciho pavel 2012-10-19 10:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nejím maso a dost se podivuji, že mnoha gurům vůbec nevadí, že se podílí na jejich zabíjení. A ty?

Ikona diskutujiciho ghtrhshtf 2012-10-21 21:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když mi někdo řkne že jsem blbec tak mu odpovim,že to vim a jsem si to schopná přiznat,jelikož jsem animefilka.

Ikona diskutujiciho Karisek98 2012-11-17 10:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je můj názor. Jak říkám: ,,Normální lidé jsou nudní" Však největší komici a podobně jsou přece šílení. Nevím, o je na šílenosti špatného. Mě samotné dokonce většina lidí říka ,,Šíla Šílená". A jsem za to ráda. Blázni jsou nejlepší!

Ikona diskutujiciho Andy 2013-01-17 11:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

já jsem ten typ cloveka co sedí na zadku u PC a čte si tvůj blog :D

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek