Silná rána pro USA: Přistání na Měsíci jsem natočil, byl to podvod, přiznal režisér Stanley Kubrick

11.1.2016 v Záhady 31

Nedávno bylo publikováno video, které se tváří, že je z roku 1999 a že na něm hovoří již zesnulý režisér Stanley Kubrick, o kterém se už dlouho mezi konspiračními teoretiky mluvilo jako o možném autorovi falešných záběrů z přistání Američanů na Měsíci. Některé zpravodajské servery tuto zprávu přijaly jako důkaz, že Američané na Měsíci skutečně nebyli, jinde poukazují na možný podvrh. Jak je to doopravdy?

Potvrzeno: americké přistání na Měsíci byl podvod

Stanley Kubrick: „Americká přistání na Měsíci byl podvod a já jsem byl ten, kdo to natočil.“

V rozhovoru slavný režisér na smrtelném loži podrobně a zasvěceně vyprávěl o tom, že všechny výsadky na Měsíc zfalšovala NASA a že on všechno natočil na Zemi. Tak za mnohaletým bezprecedentním měsíčním podvodem USA učinilo konečnou tečku přiznání světoznámého hollywoodského režiséra.


,,Kosmonaut“ předstírá vstup na měsíc, když tu se za ním urve reflektor… Zcela běžná věc, která na měsíci roste jako houby 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=_-03RjbxKhM

Rozhovor Stanleyho Kubricka a T. Patricka Murraye

https://www.youtube.com/watch?v=9imVp8tlecY

Rozhovor byl publikován 15 let po režisérově smrti. V březnu 1999, tři dny před Kubrickovou smrtí jej natočil režisér T. Murray. Předtím však byl přinucen podepsat dohodu o 88 stranách, v níž se zavázal k patnáctileté mlčenlivosti ode dne Kubrickovy smrti.

Předsmrtné Kubrickovo interview se stalo opravdovou senzací po celém světě. Abyste si udělali představu o jejím rozsahu, stačí se podívat na Google.

V roce 1971 Kubrick ujel z USA do Velké Británie a v Americe se už nikdy neukázal. Všechny jeho následující filmy pak byly natočeny v Anglii. Dlouhé roky režisér vedl život v ústraní, bál se o život.

Podle ujištění anglických novin „Sun“ se režisér „bál, že bude zavražděn americkými tajnými službami, stejně jako ostatní účastníci televizního zajištění měsíční aféry USA“.

Režisér náhle zemřel údajně na infarkt v dokončovací fázi natáčení filmu „Eyes Wide Shut“, v němž hlavní role hráli Tom Cruise a Nicole Kidman. A byla to právě Nicole Kidman, kdo v roce 2002 v rozhovoru pro americké noviny The National Enquirer řekla, že Kubrick byl zavražděn.

Režisér jí zavolal 2 hodiny před oficiálním časem svého úmrtí a žádal ji, aby nejezdila do Hertfordshire, kde, jak sám řekl, „nás všechny otráví tak rychle, že si nestihneme ani kýchnout“. Podle tvrzení britských novinářů členové Národní agentury pro bezpečnost USA se poprve pokusili Kubricka zabít už v roce 1979.

Násilný charakter Kubrickovy smrti 7. března 1999 v anglickém Harpenden (Hertfordshire) později potvrdila i jeho žena. V létě roku 2003 v rozhovoru pro francouzskou televizi a později 16. listopadu téhož roku v rámci pořadu „Temná strana Měsíce“ (TV kanál CBC Newsworld) vdova po režisérovi, německá herečka Christiane Kubrick (Christiane Susanne Harlan) učinila veřejné prohlášení, jehož podstatou bylo následující:

V době, kdy si SSSR již celkově osvojoval vesmír, prezident USA Richard Nixon, podle vdovy inspirovaný vědecko-fantastickým filmem jejího manžela – který později vešel do historie jako jedno z nejlepších děl Hollywoodu (Vesmírná odyssea, 1968) – vyzval režiséra spolu s ostatními hollywoodskými profesionály, aby „zachránili národní čest a důstojnost Spojených států“. Což mistři z „továrny na sny“ vedení Kubrickem také udělali. Rozhodnutí o falšování provedl osobně prezident USA.

Taková prohlášení od účastníků tohoto „projektu“ však zazněla už dříve.

Zejména raketový inženýr Bill Keyzing (Vill Kaysing), který pracoval v Rocketdyne, společnosti stavějící raketové motory pro program Apollo a který je autorem knihy „Nikdy jsme nelétali na Měsíc. Americký podvod za 30 miliard dolarů“ (We Never Went to the Moon: America’s Thirty Billion Dollar Swindle). Vyšla v roce 1974 a jejím spoluautorem byl Randy Reid.

Ten rovněž potvrdil, že údajná reportáž z přímého přenosu přistání lunárního modulu NASA je falešná a byla natočena na Zemi. Pro natáčení byl použit vojenský polygon v Nevadské poušti. Na snímcích pořízených v různých časech ruskými průzkumnými satelity můžeme jasně vidět obrovské hangáry a skvrny kráterů napodobující měsíční povrch. Právě tam vznikly záběry ze všech „měsíčních expedic“ natočené hollywoodskými specialisty.

Odvážlivci byli dokonce i mezi samotnými astronauty. Tak například americký astronaut Brian O’Leary, když reagoval na přímou otázku, řekl, že „nemůže dát stoprocentní garanci, že Neil Armstrong a Edwin Aldrin vlastně chodil na Měsíci“.

Nicméně, až teprve nyní, po bezprostředním doznání samotného Stanley Kubricka – celosvětově uznávaného hollywoodského režiséra – celá aféra dostala tu správně výživnou tečku.

Zdroje: [1][2]

zdroj: http://www.svetkolemnas.info

Pozn. Alue:

Popřemýšlejte:

1. Jak na měsíci, kde není atmosféra, může vlát vlajka? Vždyť tam žádný vítr neexistuje.

2. Jak by mohl obyčejný oblek ochránit kosmonauta před téměř dokonalým vakuem ve vesmíru? Kdyby tam skutečně byl, na místě by se okamžitě rozprskl jak kondom naplněný vodou i s tím oblekem.

3. A není možné, aby tělo stavěné na určitý tlak naší atmosféry nahalené do nějaké látky nejenže nevybouchlo, ale aby se na jeho těle normálně látka krčila.

A bonusová otázka pro pokročile vzdělané: 4. Jak by mohli lidé být někdy ve vesmíru, když se nacházíme uvnitř duté země a nad námi je pouze černá hvězda? Kor za předpokladu že víme, že ti z povrchu debilům létající talíře na cestu na povrch a k reálnému Vesmíru nepůjčují. Ani jim to nepovolí. Nikdo z vás tady nikdy v životě skutečný Vesmír neviděl. Jste v podstatě jak morčata v dřevěné bedně, za kterou už není nic dál vidět.

Komentáře

Ikona diskutujiciho anet 2016-01-11 00:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alusko vis jak vypada skutecny vesmir? Jsou v nem stejne barvy napriklad :-)

Ikona diskutujiciho Dawe 2016-01-11 01:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No, na rok 1999 je full HD kvalita videa více než podezřelá.

Ikona diskutujiciho Bogy 2016-01-11 07:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A co sondy vypouštěné do vesmíru během padesáti let co už opouštějí sluneční soustavu (Voyager)? Jestli že jsme uprostřed země, tak co to posílají za fotky? To je taky podvod? Máme vůbec satelity? Proč je z nich vidět Zem kulatá, když jsme uprostřed? Z vysokých objektů je vidět i zakulacený obzor, to je  nějaký klam? A proč? Proč je zakázáno vědět, že jsme uvnitř?

Ikona diskutujiciho Lujza 2020-06-03 08:30:51
Ikona diskutujiciho
sipka

Hlavne priamy prenos z vesmíru v roku 1969 je zaujímavý keďže to dodnes nevieme

Ikona diskutujiciho Veronika 2016-01-11 08:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to je pecka, moc zajímavý článek Alue. Pro lidi pořád platí staré moudro, že všechno je jinak :-)

Ikona diskutujiciho Daniela 2016-01-11 09:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Video s Kubrickem je hoax, zde v článku to říká Kubrickova rodina:

Ikona diskutujiciho Fred 2016-01-11 10:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

:DDD Hlásím se jako morče do morčecího domečku u Alušky :DDD

Ikona diskutujiciho Milan 2016-01-11 10:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, měl bych reagovat na tvoje poznámky, máš taknějak popletené pojmy, ty víš, jak je tekutina nestlačitelná, pak není možné, aby se kondom plný vody rozprsknul, to co se rozpíná jsou jen plyny – bublinky, které zvětší objem leč žádný prskanec se nedostaví ba ani s tělem vyflusnutým do meziprázdna, to jsme jen zblbnutý sci-fi efektama, při vakuu není podtlak tak obrovský aby neexistoval obal na člověka – oblek co vydrží podtlak, dnešní vesmírné obleky jsou zkoušeny v podtlaku! proto je možné opravovat teleskopy a podobné vystupování na oběžné dráze, nebo to je také celé podvod a vesmírná stanice neexistuje? Sám vím, že opravdu téměř nulový tlak v rádech desetin milibarů (podtlak) co dokáže výkonná vývěva udrží obyčejný hrubostěnný svařený plastový pytel a nic se při tom nerozprskne, s kondomem jsme to nezkoušeli ale podle toho, že vydrží přes 5 litrů vody by měl také vydrže, si podle toho, jak se napočátku nafoukne, proto máme určen základní tlak 1 atmosféra – i počasologové používají hektopaskaly tedy kolem 1000, teda když uzavřu při takovým tlaku vzduch třeba ve sklenici, tak při vakuu bude na stěny sklenice působit tlakem jedné atmosféry, to není zase tak moc, třeba parní lokomotivy měli kotle až na dvacet atmosfér, což je teprve neuvěřitelné, proto stěna kotle byla z velmi silného plechu, takže je možné, že se ve filmu jedná opravdu o skutečně fungující vesmírný oblek, o tom taknějak nepochybuji jako spíše o tom filmu…

Ikona diskutujiciho Mirda z vidlákova. 2016-01-11 11:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kubrick má vícero zajímavých filmů. Ale nejvíce mne oslovila jeho finální tvorba v podobě Olověné vesty a Spalující touhy. Samotná "Spalující touha" nám ukazuje jak hloupoučcí jsme a jak nadutě si myslíme, že něco víme. Hodně věcí je jinak. Je to prolezlé námi všemi skrz na skrz a my to nevidíme.

Ikona diskutujiciho Honzik 2016-01-11 11:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, na tvé otázky rád odpovím a ještě přidám článek, který vysvětluje, proč Kubrick nemohl takový film natočit – http://houska.blog.idnes.cz/c/489146/tak-natocil-kubrick-pristani-na-mesici-nebo-ne.html. Je to pohled zkušeného filmaře;) Ve zkratce – takhle nasvítit scénu není možné ani dnešní technikou, už vůbec ne v 60.letech. Hlavně by natáčení nebylo možné utajit;)

Ikona diskutujiciho Fred 2016-01-11 12:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kosmonaut Alexej Leonov z bývalýho sovětskýho svazu potvrzuje, že američani na Měsíci přistáli a procházeli se po něm.

Ikona diskutujiciho vn 2016-01-11 12:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Minuly týden bylo ve zpravach ze NASA nemuze najit zaznam z letu na mesic. Udajne ho omylem smazali :D joo, tomu tak verime. Udajne byl ve velmi dobre kvalite, proto uz nesmi byt spatřen abychom nansli nějakou tu chybu

Ikona diskutujiciho Al One 2016-01-11 14:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mluvíš mi z duše[5]:

Ikona diskutujiciho Lu-Aquarius 2016-01-11 14:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vždy jsem si kladl otázku jak mohli kosmonauti při cestě na Měsíc zvládnout a přežít extrémně silnou dávku tvrdého záření, kterou by po cestě i pobytu tam dostali. V magnetosféře Země (i na orbitu, kde jsou satelity) jsme chráněni, ale mimo ni jde opravdu do tuhého…

Ikona diskutujiciho andrea 2016-01-11 16:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Neil Armstrong raz odpovedal na otázku – Ako vyzerala Zem pri ceste na Mesiac? – takto: (bolo to v českom časopise) "Spočátku Země vypadá jak velký kulatý míč, potom jak tenisový míč a nakonec jak malý golfový míček."

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2016-01-11 17:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Či boli američania na Mesiaci alebo nie ťažko povedať, to by sa muselo overiť vyslaním niekoho dôveryhodného aby to tam skontroloval, či tam sú stopy kozmonautov a vlajka. Nebola by to jediná vec, v ktorej nám klamali. Klamali napríklad aj v tom že Mars je rudý. Neni, len prefarbili fotografie cez červený filter aby zatajili že je tam modrá atmosféra podobná Zemskej.

Ikona diskutujiciho tm 2016-01-11 18:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vím že amíci na měsíci nebyli. Je to ztráta času o tom diskutovat. Běžte raději do lesa na procházku…..

Ikona diskutujiciho tm 2016-01-11 18:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

frede, byl podplacen aby tohle řekl. Věř si čemu chceš…..

Ikona diskutujiciho Adél 2016-01-11 19:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak nedávno jsem zjistila, že se stalo oboje: Američané prý přistáli na měsíci, ale byli okamžitě jinou civilizací vyhoštěni a materiál, který natočili nebyl vůbec k použití. ( na Měsíci existuje několik desítek mimozemských ras, i naši lidé tam mají základnu a to už někdy od 50.let – díky nacistům) Tehdy technologie nebyla dobrá, už nevím kvůli čemu, ale obraz byl hodně špatný a takhle zkažená videa nemohla jít na veřejnost – byla studená válka a nemohli si dovolit jakkoliv pokazit reputaci v očích veřejnosti a SSSR. Proto bylo dodatečně přistání na měsící natočeno ve studiu, aby byl nějaký materiál, který by se předložil lidem.

Ikona diskutujiciho Hanka 2016-01-11 20:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak to že kondom naplněnej vodou praskne? Když ho přinesli kluci ze třídy, tka teda nepraskl..

Ikona diskutujiciho Myšák 2016-01-12 19:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]: K té matice: Trojčlenku potřebuješ při vaření, potřebuješ si "vypočítat" růžový papír, kvůli daním, občas rychle počítáš i u kasy při vrácení peněz prodavačky… další důvody si doplň sama ;-)

Ikona diskutujiciho Alue 2016-01-13 12:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Sigil 2016-01-14 18:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]: Průšvih je, že ti, co tu kalkulačku vyrobili si asi s matematikou ze ZŠ nevystačili… Minimálně na střední je všeobecný přehled v základních oblastech učiva potřeba. Nakonec, pokud budeme hnát Vše názory do krajnosti, tak čtení a psaní je také zbytečné neboť co je napsané na obrazovce program přečte, co chceme najít zase počítači nadiktujeme, no a nějaké ty podpisy lehce zvládnou tři křížky nebo otisk palce… Povinná literatura je také dostupná ve zkrácených verzích potažmo celá zpracovaná na netu a čert vzal, že důležité je i nabrat z těch knih krásnou češtinu, dostat do hlavy gramatiku a slovní zásobu. K čemu to je… Máme smajlíky, mobilové zkratky, slovní zásoba akorát zabírá mozkové buňky pro něco užitečného… Jako třeba abychom nezapomněli vzít kalkulajdu do obchodu protože sice na pokladně je vidět kolik nám mají vrátit ale ono je to v penězích různé hodnoty. Ona ta škola a nechvalně známý drill jako učení básniček, násobilky, vyjmenovaných slov učí třeba vůli, i tomu, že člověk někdy prostě musí dělat věci které ho nebaví nehledě k tomu že cvičí mozek a učení všeobecně… Mám za to, že z takovýchto názorů nás vyléčí uprchlíci kteří ve velkém procentu jsou školou nezatížení a žijí v představě, že vše za ně uděláme my, oni si jen tak vyberou, co by potřebovali a chtěli. Nejlépe pak otrokyni která se bude starat neboť dle Koránu je nevěřícímu osudem být otrokem věřícímu… Vše souvisí se vším. Jak nahoře , tak i dole a pokud dole budou znát jen základní učivo ZŠ a dělat jen to co je baví, počítám, že nahoře nám karma vyhoví a vrátí nás do doby kdy lidem tyto vědomosti stačily… Nakonec, přání se mají plnit…

Ikona diskutujiciho Johnny 2016-01-16 13:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ono by to viac-menej zmysel aj dávalo, že by bol Nixon urobil práve toto, len je škoda, že väčšina argumentov, čo sa udáva sú (keď sa nad tým človek tak zamyslí) vlastne úplné hovadiny. :D a to Kubrickovo priznanie je skoro určite fake. Veď sa o tom natáča aj film. :D A má to byť komédia :D :D

Ikona diskutujiciho Fred 2016-01-24 11:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: Jj, do lesa je vždy výborné chodit:)

Ikona diskutujiciho nemo 2016-01-29 19:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tyto stranky jsou plne zajimavych informaci a nazoru, ale "duta Zeme"? Vazne? I v antice se vedelo ze je kulata a dokonce vcelku presne spocitali obvod… A co stin Zeme na Mesici behem zatmeni? neni nahodou kulatej?

Ikona diskutujiciho Petr 2016-03-05 20:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pravda je taková že v r.1969 měla Amerika technologii na přistání na Měsíci, i když to byl velký rysk. Noapak nikdo na ssvětě neměl technologii na natočení takového fake filmu který by 50 let nešl věrohodně a nevyvratitelně prokázat. To jsou prostě fakta.

Ikona diskutujiciho kluzo 2016-05-19 16:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nevím, co si o tom myslet. Nejsem odborník, ale proti této teorii vzbuzuje u mne jedna myšlenka celkem velké pochybnosti:

Ikona diskutujiciho Amater 2016-06-16 16:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No zaujimava diskusia. I ja suhlasim s tvrdenim, ze keby naozaj nikto na Mesiac neletel, tak by to asi Rusi lahko odhalili a iste velmi vyuzili na propagandu. Ale pri zaberoch z Mesiaca je tolko chyb – napr. pri fotografii astronauta su jeho postavou prekryte kriziky optiky kamery!!, alebo pri starte navratoveho modulu nie je vidiet ziadny "ohen" raketoveho motoru, alebo nie je badatelne akekolvek zvirenie prachu, ktory tam bol vsade min. 1cm vysoko!! To snad boli dodatocne natocene zabery pre nas amaterov. Mozno bola na mesiaci, alebo len na jeho obeznej drahe len automaticka sonda. Lebo to tvrde kozmicke ziarenie je naozaj problemom, a hlavne bolo v case letov na mesiac. Takze aj ja vidim tie lety astroneutov na mesiac ako dost problematicke. Jedine ak, ze tieto filmove dokumenty boli dotocene dodatocne a schybami, pretoze originalne zabery boi nekvalitne, alebo znicene! Ale je to urcite divne!

Ikona diskutujiciho Petr 2017-02-16 20:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím mrkněte prosím na video:

Ikona diskutujiciho Pavol 2019-07-21 23:52:13 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Treba sa zamyslieť nad tvrdením režiséra v tomto videu (aj záberoch videa údajného pristátia ktoré toto video obsahuje) a vyhlásenie údajne jeho dcéry po jeho smrti kde uverejnil novinový meistrím trdenie, že video z jej otcom je podvrh a že otec nič také nenatočil. Ale nikto si nekládol otázku, prečo jeho dcéra toto ÚDAJNE tvrdila, ale jeho manželka potvrdila slová jej manžela. Údajnému prehláseniu režisérovej dcéry neverím a to z dôvodu obáv že rodina bude zavraždená tajnými službami. A je tiež otázne či režisérova dcéra vedela o všetkom a či režisér všetko čo robil aj svojej rodine hovoril, o čom pochybujem, lebo určite nechcel ohroziť svoju rodinu. A ďalšia otázka, prečo by to režisér toto tvrdil a zbytočne neohrozil seba a svoju rodinu, keby to nebola pravda?…nedáva to žiadny logický zmysel, keby to nebola pravda. A navyše nejestvuje (aspoň ja som nenašiel VIDEO výpoveď jeho dcéry, že by to povedala na kameru.) https://www.youtube.com/channel/UCr5Jsu5Kk9HTalo1GBjXWuA/videos

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek