Smrtelný omyl: Mylná diagnóza autismu

22.1.2011 v Zajímavosti 18

Příšlo e-mailem:

linka

Pěkný den,

Posílám Vám odkazy na videa, abych Vás požádala o pomoc. Pracuji v projektu Centra pro zdraví a naším úkolem je varovat lidi před používáním chemických léků. V tomto případě se jedná o děti a mladé lidi, kteří jsou mylně diagnostikováni a léčeni pomocí chemických jedů, které mají vážné dopady na jejich psychiku. Proto Vás prosím, aby jste se na tato krátká videa podívali a poslali odkazy dál i s tímto mým dovětkem.

http://www.ceskatelevize.cz/program/diagnoza/194-aspergeruv-syndrom/

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1095946610-diagnoza/vyhledavani/autismus/ 197-autismus-malych-deti/

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1095946610-diagnoza/vyhledavani/autismus/ 190-autismus/

Pokud Vás tento problém zaujme a budete nám chtít opravdu pomoci, tak je k dispozici DVD, které představuje příběhy dětí v konkrétních rodinách, které v důsledku léčby o své dítě dokonce přišli. Je to dokumentární film s názvem “ Smrtelný omyl“.

Jedná se o rodiny žijící v USA, ale stejné nebo podobné případy se budou čím dál více objevovat i v ČR. Je to velmi vážný stav, protože je u nás ročně diagnostikováno ADHD každé 100. narozené dítě. V ČR je diagnostikováno 100 tisíc obyvatel a počet narůstá. Na světě byl tento ortel diagnózy ADHD vyřčen u 60ti milionů obyvatel. Ve většině případů se jedná o děti, jejich duše jsou velmi vyspělé a potřebují pomoc, ale jinou než se jim z neznalosti poskytuje.

V rámci našeho projektu Centra pro zdraví jsme schopni těmto dětem pomoci.

Podívej se na naše stránky http://www.centraprozdravi.cz/ , je tam kromě jiného příběh jednoho námi uzdraveného chlapce, kterému byl diagnostikován právě autismus. Odkazy nám dala k dispozici právě maminka tohoto dítěte, která se snaží těmto dětem v rámci svých možností také pomáhat.

Věřím, že Vás nenechá tato výzva klidnými a přispějete právě tím, že budete přeposláním odkazů rodiče před diagnozou ADHD varovat.

Děkuji Vám všem za spolupráci

Alena Šestáková

Komentáře

Ikona diskutujiciho BoFi 2011-01-22 20:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc děkuju a poslám dál…

Ikona diskutujiciho am2 2011-01-22 20:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nedávno proběhl internetem článek a video s názvem

Ikona diskutujiciho vivien.viv 2011-01-23 06:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Aluško,

Ikona diskutujiciho Hans 2011-01-23 18:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ADHD sice není totéž co autismus, ale nezřídka se na něj váže (statistický fakt). Já mám aspergerův syndrom, jakož i ADHD, ovšem v mém případě se to neprojevuje jako nemoc (je-li to vůbec v nějakém případě nemoc), ba naopak velice pozitivně. Určité problémy to působilo jen ve škole, v té době se mi doktor pokusil nasadit nějaké svinstvo, z mého pohledu bezdůvodně, rodiče s tím souhlasili. Prášek jsem si s nevolí vzal jednou, hned jsem poznal, co je to zač, a už jsem o ničem takovém nehctěl ani slyšet. Lidé podobní mě mají přísná pravidla na stravování, kontakt se škodlivým zářením i chemikáliemi, proto opravdu nechápu, jaktože někteří z nich požívají silná léčiva, jediné vysvětlení mě napadá snad jen: slepá důvěra v úsudek rodičů; to se mě naštěstí vyhnulo. Depresí a podobných patálií jsem se nadobro zbavil rozumovým zdůvodnění, potřebná míra sociálních dovedností, které mají ostatní dány pudově, se dá naučit, Léčbu nepotřebuji, pomoc prosťáčků, kteří si kontaktem s "méněcennými" léčí komplexy, to už vůbec.

Ikona diskutujiciho Alue 2011-01-23 19:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přátelé, já to sem vyvěsila, protože mi to přišlo zajímavé. Neptejte se mě na podrobnosti, nebudu se tvářit, že rozumím autismu. Nerozumím.

Ikona diskutujiciho ;-) 2011-01-23 20:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Tak tomu pre zmenu nerozumiem ja. To si len tak dovolíš ,,zavesiť" na svoje stránky niečo, čomu vôbec nerozumieš, iba preto, lebo ti to pripadá zaujímavé, bez toho, aby si si o tom vopred niečo pozisťovala? Uvedomuješ si, že tvoje stránky mnoho ľudí pokladá za dôveryhodné a týmto laxným prístupom si vlastne len kazíš svoj kredit?

Ikona diskutujiciho Carmi 2011-01-24 06:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Jestli dobře vidíš, můžeš si přečíst, že je to v rubrice pod názvem Co mě zaujalo, tudíš Alue nemusí být děda Vševěda.

Ikona diskutujiciho Gája 2011-01-24 14:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

…že farmaceutickému průmyslu vůbec nejde o naše zdraví, ale o své výdělky, je pro mnohé z nás už dávno zřejmé. Tráví nás vědomě jako krysy…Kdo jste nemocen, obraťte svou pozornost k sobě, zaměřte se na své myšlení, konání..nemoc je ztráta moci nad sebou samým, tělo se vám snaží říct, že někde děláte chybu…Ale právě proto, že musíte začít u sebe, je to to nejtěžší a tak raději utíkáte a předáváte zodpovědnost za své zdraví druhým – lékařům, práškům atd. Když otočíte rčení "ve zdravém těle zdravý duch", vyjde vám, že je-li zdravý duch, zákonitě bydlí ve zdravém těle. Nemoc těla je způsobena nemocí ducha. Uzdravte proto svého ducha a vaše tělo se vyléčí samo. Je totiž strašně chytré…:-) Nejezte tu jejich chemii, hledejte cesty ke zdraví jinde.. Takže držím palce každému, který bude bít na poplach, abychom nevěříli slepě lékům a bude šířit tyto informace dál..Jako to dělá Alue, a třeba jen na základě svého cítění, bez větších znalostí o konkrétní nemoci..Díky Aluško. Zrovna mám ve své blízkosti ženu, jejíž malá dcerka je 100% indigáček, já si to myslím, nějak to cítím…a bylo jí diagnostikováno lékaři ADHD a je odeslána k psychologovi…ten chtěl předepsat léky. A už jsme zase na začátku diskuse…udělalo se mi děsný šoufl, když mi to kamarádka říkala….Nejraději bych zatřásla s celým světem, aby se lidi probudili!!!

Ikona diskutujiciho Renata 2011-01-24 18:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]:Gájo, nemám co bych dodala…ve všem a úplně souhlasím!!! :-)

Ikona diskutujiciho Vlaďka 2011-01-24 22:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ADHD není vůbec totéž co autismus. Také nesouhlasím s medikamentózní léčbou, ale na druhou stranu se nedivím rodičům, že po něčem sáhnou. Kolik zkušeností máte s dětmi s autistickými sklony, nebo jen s dětmi s ADHD, což je jen slabý odvárek autismu?

Ikona diskutujiciho Alue 2011-01-25 09:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Asi tak.

Ikona diskutujiciho Alue 2011-01-25 09:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Mám pcit, že mluvíš víc, než rozumíš. Rubrika Co mě zaujalo právě pro ,,zajímavosti" slouží. To že ty hltáš všechno co si přečteš není můj problém, stejně tak nenesu zodpovědnost za to, že někdo něco pochopí špatně.

Ikona diskutujiciho Ivča 2011-01-26 19:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Doporučuji film "Dům z karet": zdravá dívka jede s otcem restaurátorem. Ten se zabije pádem ze schodů. Dívka jeví znaky autismu, je uzavřená do sebe. Psychiatr ani psycholog nepomáhá. Z hrtacích karet postaví jakoby točité schodiště, má to velikou vnitřní sílu. Matku to zaujme a nechá něco podobného postavit z betonu. Dívka za ní na ty schody jde, obrovský pláč, autismus je zlomen: zůstala jí energie v šoku z pádu a smrti tatínka z podobného schodiště. Ti, kteří se s autismem narodí, mohou nést nějaký šok z minulé inkarnace, nebo nějaký šok matky během těhotenství. Třeba hyperaktivita může souviset s kletbou atd. Doporučuji zájemcům mrknout na zápisy z regresního odblokování: http://regresniterapie.eu/leninka-berunka/rodinna-kletba.html

Ikona diskutujiciho jana 2011-01-28 15:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

mrkni na www.poznavat.cz

Ikona diskutujiciho Zdeněk 2012-03-27 10:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dovoluji si hluboce nesouhlasit s tvrzením, že autismus je zapříčiněn "šokem z minulé inkarnace" nebo šokem matky během těhotenství.

Ikona diskutujiciho Primula 2012-04-26 08:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Alue, aspergúv syndrom /film Adam-odporúčam, a pozerať s otvoreným srdcom a súcitom/, autizmus, obrna, a mnohé iné postihnutia ľudí sú dôsledkom toho ako sa ľudia chovali v minulých životoch, preto sa narodili s týmto postihnutím, aby si odpykali svoju karmu. Toto ale nechcem príliš rozoberať. Ide mi o to, že je naozaj pravda, že žiadny liek, ktorý vyrábajú farmaceutické spoločnosti nie je zdraviu prospešný, ba práve naopak – doslova zabíja. Ako predsa môže nejaký liek vyliečiť jednu diagnostikovanú chorobu, keď zároveň škodí zdraviu. Ľudia, čítate si vôbec informačné letáky priložené k liekom??? Rozmýšľajte trošku už, alebo sa sami pozabíjajte. Ako mne je to jedno, keď chcete, kludne si to ďalej jedzte, zabíjate samých seba. A ešte k tomu to matky samé dávajú svojim deťom a mužom v domnení, že im pomáhajú. Matky, spamätajte sa už, každá jedna. Vy ste zodpovedné, jedine vy ste zodpovedné za to, ako sa bude vyvíjať zdravie vašej rodiny. Ani dieťa, ani muž na toto nemá čas, jedine vy matky!!! Dieťa ešte rozum nemá, vy ho vychovávate, vy ho vediete, vy ho učíte čo je v živote dôležité a správne a takisto o muža sa má postarať žena a on sa za to na oplátku stará o ňu.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek