Společná školní slohovka: O hloupém vlkovi – bomba! :)

26.9.2008 v Nezařazené 10

Tohle vzniklo dnes, 26.9.008 v hodině jazyka českého – sloh.

P.uč. Nám přinesla část nějaké pověsti a tu druhou půlku ustřihla… dala nás do dvojic a chtěla, abychom příběh sami dokončili.

Vedle mě usedl Patrik. (Můj nejoblíbenější spolužák a myslím, že po tom dnešku jsme si ještě blíž :D)
Nečekala jsem, že bude mít tak výborné nápady… tedy tento příběh není jen můj, ale podílel se na tom i můj spolužák Patrik Kostura… 🙂

Když to vznikalo, tak za mnou učitelka chodila, jestli se cítím dobře, že jsem úplně červená… ale poukazovala na to bez úsměvu, takže asi nebyla moc veselá z toho, že jí takto narušujem ruch ve třídě svými výbuchy… protože to se nedalo… propadala jsem neskutečným záchvatům smíchu, což se mi nikdy při skupinové práci nestává, naopak mi bývá smutno, protože nikdy s nikým mi ta spolupráce nešla… ale asi jsem jen vždy narazila na ty špatné lidi, protože Patrik byl skutečně něco úžasnýho, s ním se mi vážně dobře spolupracovalo… tedy v první části vám opíši zadání našeho úkolu, v té druhé vám napíšu, jak to dopadlo… možná, že i vy se budete vyklánět smíchy, nevím… 🙂

Příběh byl stvořen teprve dnes, tedy známku jsme zatím nedostali… ani zatím nevím, jak ve skutečnosti ten příběh skončil…

Usaďte se děcka, teď to bude zajímavý:

(joa není to sprostý ani nijak extrémě nechutný, takže to můžete klidně před spaním přečíst svým dětem, určitě se jim to bude líbit:)

Tedy zadání textu bylo:

,,Vybrané báje a pověsti národních jiných větví slovanských / O hloupém vlkovi

Jednou zdálo se jednomu vlkovi, že dostane dobrou svačinu, a to se mu taky vyplnilo. Vstal ze svého brlohu, šel nějakou stezkou a našel sádlo. I podíval se na ně a řekl k sobě sám: „Vždycky říkají, že sny jsou vítr, a přece mi se jednou sen vyplnil.“ Polovic toho sádla snědl a druhou polovici si schoval. Potom šel dál a přišel k nějaké kaluži; tu chodila kobyla se hříbětem a vlk jí řekl: „Já ti to hříbě sním!“ Kobyla nebyla hloupá a řekla vlkovi: „Tehdy jen brzíčko, neb se mi velmi zle vede: to hříbě mě kouše, sedlák mě zapřáhá a mám mnoho nesnází, a k tomu ke všemu jsem ještě kulhavá. Ale kdybys byl tak dobrý a chtěl mi to z nohy vytáhnout, tuze mě to bolí!“ Vlk byl ochoten; kobyla pozdvihla zadní nohu a vlk prohlížel, co jí má vytáhnout. V tom ho kobyla uhodila tak, že se vlčák převalil a chvilku zůstal ležet; a když se zas sebral, byla kobyla se hříbětem ta tam. Potom šel ten vlk dále a našel svini s malými prasátky i řekl jí: „Já ti ty všecky prasátka sním!“ Ale svině byla schytralá i řekla mu: „Tomu jsem velmi ráda, proto že mě tuze hryzají a já mám špatné žrádlo; ale že ty prasátka ještě nejsou pokřtěny, musíme je napřed pokřtit.“ Vlk byl k tomu ochoten a šel s prasátky do řeky . A bylo to nedaleko mlýna. Prasátka tak tuze kvičely, až i mlynářští psi ten kvikot uslyšeli a přiběhli k řece. Tu svině nabyla smělosti, a vlkovi poslední prasátko v řece vyrvala a vlka samého dále do vody…“

– noa konec… – hele, teď jsem našla konec toho příběhu! jééé… TADY si pak můžete přečíst skutečný konec.

Chvilku jsme přemýšleli a pak jsme se rozjeli… postupně jsme pořád přemodelovávali, až vyšel tento konečný text, na který jsem velice hrdá:

,,…Tu svině nabyla smělosti, a vlkovi poslední prasátko v řece vyrvala a vlka samého dále do vody postrčila. Překvapeného vlka odnesl proud daleko od svině a jejích selátek na rozlehlou louku nedaleko hospodářského stavení. Plavba řekou ho tak zmohla, že když se konečně dostal na břeh, šel si zdřímnout rovnou pod veliký dub.
Zdál se mu velice líbivý sen o nádherné Vlčici, ale najednou ho probudilo kručení v břiše. Otevřel jedno oko, potom druhé, vstal a šel ke starému pařezu, kde si schoval druhou půlku sádla, které našel u nedaleké stezky.
Cestou znenadání potkal strakatou krávu s malým telátkem.
,,Já ti to telátko sežeru!“ Řekl vlk, těšíc se, až si to telátko pomaže sádlem z pařezu. Ale kráva byla mazaná a pravila: ,,Napij se radši mého dobrého mléka.Telátko je samá kost, stejně by ti nechutnalo.“
Vlk měl i žízeň, a proto na její návrh přistoupil.
Sklonil se, vlezl pod krávu, ale co se nestalo! Než si stihl cucnout, stračena si na něj lehla.
Ať se snažil, jak se snažil, nemohl se zpod ní dostat.
Když tu uviděl, jak v dáli u pařezu, ve kterém měl sádlo, čmuchají lišky.
Vlk, povzbuzen hněvem a strachem o své sádlo, kopl krávu do slabin.
Stračena zabučela, nadskočila a utíkala ke statku i s telátkem. Vkl hodil salám na krávu a běžel zachránit své sádlo před liškami.
Lišky ho ale uviděly, čaply sádlo a vzaly kramle.
Vlk ve své hlouposti přehlédl zajíce, který právě vyskočil ze své jamky, že si dá na oběd mrkvičku. Vlk, letící přes kameny a výmoly, si zajíce všiml pozdě a nestačil už zabrzdit. Zajíc stihl alespoň nějakou reakci.
V úleku vykulil oči a to bylo to poslední, co v životě udělal.
Vlk hodil o zajíce tři salta a zastavil čumákem o pařez, ve kterém kdysi bývalo jeho milované sádlo. A jak to tak bývá při úrazech hlavy… Tento náraz udělal vlka vegetariánem.
Od té doby založil vlk vlastní zeleninovou zahrádku, a protože se mu dařilo, začal zeleninu prodávat ve velkém. A jeho stálými zákazníky nebyl nikdo jiný, než kobyla, svině a kráva.
O zajíci už se raději nebudeme zmiňovat. Možná leží na louce dodnes.“

Komentáře

Ikona diskutujiciho Laigo 2008-09-26 15:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

:D.. to se Vám povedlo :D.. nejvíc mě dostalo to, jak se z něho stal vegetarián :D… teďka jsi jdu přečíst tu originální verzi :D..

Ikona diskutujiciho Laigo 2008-09-26 16:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ten konec není vůbec hezký, ten originální,.. :((.. jen jsem ti tímhle druhým komentářem chtěla říct, že je hezčí váš konec :)).. mám ráda dobré konce a dávka humoru mu může jenom prospět :D.. hezký :))

Ikona diskutujiciho Lirka 2008-09-26 17:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hustýýý 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2008-09-27 10:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

já si taky myslím, že naše verze je rozhodně lepší a také záživnější 🙂

Ikona diskutujiciho caezar 2008-09-27 13:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

pěkné to se musí nechat

Ikona diskutujiciho lea 2008-12-10 15:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ejkaa to je faakt jak řikaš BOMBA!!

Ikona diskutujiciho Patrik 2013-11-09 17:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Oo děkuji za pochvalu. Nečekal jsem že když zadám do googlu sve jméno najdu pohadku kterou jsem vymyslel s asi nejzajímavějším člověkem kterého jsem potkal. 😉

Ikona diskutujiciho M. T. 2014-06-14 13:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je krása :D

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-11-22 01:23:18 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

hele všichni co jsem našla :D! tak šup sem!
– doporučuju přečíst, fajná představa malé Alue 😀

Ikona diskutujiciho kiana 2019-11-22 11:43:06
Ikona diskutujiciho
sipka

😀 jsem si to díky tvému komentáři přečetla – povedené

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek