Srdcová sedma

7.7.2015 v Doporučení 17

Srdcová sedma

Komedie / Romantický / Drama / Fantasy

Velká Británie / USA, 1998, 95 min

,,Náhodou“ jsem narazila na tento film, který by se jistě mohl líbit i vám. Má zajímavou myšlenku: Vypráví o mladé ženě a dvou verzích jejího života.

My se hodně bavíme a spekulujeme, jak je to vlastně s tím osudem. Zajímavá je myšlenka, že každou minutu nebo vteřinu vzniká určitá teoretická realita života každého z nás, podle toho jak se každou chvilku rozhodneme. Každé rozhodnutí je určitá odbočka. O tom jak moc odbočky mohou měnit náš osud a do jaké míry jsou tyto odbočky předurčeny, bychom se mohli bavit hodiny a hodiny.

V tomto filmu jedna taková zajímavá odbočka je, která rozdvojí osud určité osoby. Dokázala to přitom taková maličkost, jako stihnout/nestihnout metro a přijet domů brzy/pozdě. Od té chvíle vlastně sledujeme dvě verze života jedné a té samé osoby. Na konci filmu budete koukat, kam až může člověka dostat taková zdánlivá maličkost.

V životě je to tak také… Kolikrát událost nebo rozhodnutí které je na první pohled úplně malé nebo zdánlivě nepodstatné, může člověku postupně překopat život naruby.

Film je staršího data, ale velice zajímavý a na Csfd.cz má vysoké hodnocení (73%).


Oficiální text distributora:

,,Co kdyby jediný zlomek vteřiny poslal tvůj život dvěma rozdílnými směry? Život, to jsou tisíce cest.

Mladá Helen ztratila práci a když se těsně před ní zavírají posuvné dveře vozu metra, otevírá se nám pohled na to, co by se stalo, kdyby metro stihla či nestihla. Obě verze se rozbíhají jedna za druhou. V jedné Helen opustí svého nevěrného přítele a navazuje nový šťastný vztah, ve druhé se Helenin život stává čím dál víc nešťastným, nabere si dvě zaměstnání, utvrzuje se ve své bezcennosti a podporuje svého přítele při psaní románu, přestože jeho aférka stále trvá. Co by se stalo KDYBY?“ (zdroj)

Kam dál:

• Kontakt: [email protected]

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

http://www.kramky.cz/alue/

Komentáře

Ikona diskutujiciho lenka f 2015-07-07 08:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To může být zajímavé. Já jsem zase nedávno viděla taky  pěkný film – je to taky romantická komedie s Jackem Nicholsonem a Helen Hunt – Lepší už to nebude. Bylo to pěkný a vtipný.

Ikona diskutujiciho Bogy 2015-07-07 10:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Film jsem neviděl, ale takhle jsem si to vždycky představoval. Jestli si chcete změnit osud, tak se se teď otočte do leva. Oči vám padnou na jiný věci, tím se spustěj v mozku jiny chemický reakce, začnou vás napadat jiný myšlenky a už nastala změna, která má stejnej nabalovací efekt, jako mávnutí motýlích křídel na jedný straně zeměkoule. V tom filmu by měl ten její přítel taky jinej osud, takže měníte osudy i lidem ve vašem okolí a oni zase vám. Jenže jak se říká, svému osudu neutečeš. Tak kdo ví jak to skutečně je..

Ikona diskutujiciho Lennyen 2015-07-07 10:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, děkuji Vám za tip, je film vhodný i pro děti – 10 let? Snažím se občas podsunout nenápadně nějakou myšlenku a film je dobrý způsob, lépe se jim to představuje :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2015-07-07 11:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Nemyslím si, že v deseti letech pochopí otázky rozvrácených milostných vztahů a související následky.

Ikona diskutujiciho Jirka 2015-07-07 13:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pěkný film to je, ale chtěl jsem se zeptat mimo téma.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-07-07 13:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Chodí mi tolik zpráv, že není možné, abych toho člověka zpětně dohledala, taky je možné, že ji ani v historii už dávno nemám… nezbývá ti než postaru zalívat….

Ikona diskutujiciho Jirka 2015-07-07 16:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: To chápu… Ale podle toho co píšeš, tak si asi matně vzpomínáš že si na ten dotaz odpovídala té dívce do poradny, bohužel jsem prolezl poradnu a ten článek nenašel..

Ikona diskutujiciho Alue 2015-07-07 16:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Ne. Já zahrádku nemám, třešně už jsou stejně skoro očesaný a jinak se válím ve vaně se studenou vodou, jsem doma, v tomto vedru bývám jenom zabalená do takové té tenoučké zavinovací sukně (ta je fakt dobrá, člověk se v tom nepotí a nepaří), liju do sebe mojito po litrech a jsem spokojená. Vedra mi nevadí, já si komfort udělám. Ještě větrák by se mi šikl.

Ikona diskutujiciho toptoptop 2015-07-07 18:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

super film

Ikona diskutujiciho Moudrávrba 2015-07-07 19:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na film se podívám. Zrovna jsem psal o osudu taky článek:

Ikona diskutujiciho Film 2015-07-07 23:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za tip, za mě doporučuji Jupiter Vychází.

Ikona diskutujiciho Amálka 2015-07-07 23:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pěkný film, jeden z mých oblíbených. Gwyneth tu skvěle hraje.

Ikona diskutujiciho Mára 2015-07-08 13:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No zajímavý film, nicméně mě to nudilo :D čekal jsem trochu víc vědeckého pohledu a ne jen milostné příběhy. Ti chlapi byli nesympatičtí všichni, holky hezké, to jo, hlavně se mi líbil účes hlavní hrdinky coby číšnice – dva copánky :D no a pak taky ta krásná přehlídka aut let devadesátých 🙂 :D Mimojiné všiml jsem si zajímavé věci, a to že když má film na čsfd vysoké hodnocení tak se mi většinou nelíbí, a ty s nízkým hodnocením se mi líbí hodně :D

Ikona diskutujiciho ZZ 2015-07-10 22:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue nedávno písala, že už je asi "prerozprávkovaná", no dám sem tip na jednu rozprávku, ktorá je iná než bežné a naozaj sa ju oplatí vidieť, ak kvôli ničomu inému, tak kvôli animácii. The Secret of Kells https://www.youtube.com/watch?v=xi8sInU1pHo.

Ikona diskutujiciho Alchemi 2015-07-13 00:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to se zkus mrknout na film Mr.Nobody… Ma to velmi blizky motiv.) Jinak diky za tip

Ikona diskutujiciho Lorána 2015-07-17 23:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak jsem na něj včera mrkla a ano, líbil se mi. Jsem docela citlivka, takže tyhle nevěrné nešváry mě trochu trudomyslní, ale konec udělali pěkný. :-) Děkuji a přeji kráásný červenec :-)

Ikona diskutujiciho Fellien 2015-07-19 20:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

O tomto filmu jsem ještě ani neslyšela, ale určitě se na něj kouknu! Já mám takovéto filmy ráda! Mně se zase moc líbí Dům u jezera. U Domu u jezera vždycky bulím, je to skvělý film. http://www.csfd.cz/film/220734-dum-u-jezera/

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek