SRT, Esoterní léčení a psychospirituální krize aneb Jak se upsat ďáblu / Doporučuji

2.12.2016 v Energie 54

Tenhle článek ve mně „klíčil“ velice dlouho a vznikl z jednoho prostého důvodu: Nechci, abyste opakovali stejné chyby. Mluvit o škodlivých účincích terapií, jako jsou např. rodinné konstelace, regresní terapie (např. hlubinná abreaktivní psychoterapie), Spiritual Response Therapy, esoterní léčení INEH, reiki nebo kineziologie, je na ezoterické scéně tabu. Následující příběh se v podstatě skutečně stal a podobnost s některými osobami či místy není čistě náhodná.

Pohádka začala tak slibně, inu, jak už to tak u pohádek bývá. I přesto, že Dorčina maminka již obývá jiný, lepší svět, kam se odebrala ještě jako mladá, dodnes si Dorka tuhle příhodu pamatuje, jako by se to stalo včera.

Slunce vstalo, roztáhlo nebeské závěsy, a tak se zrodilo jedno víkendové ráno. Dorčina maminka stála u plotny, dosud v noční košili, a vařila. Taková špinavě oranžová látka to byla. Na tu barvu košile Dorka nikdy nezapomene. Toho dne měla Dorčina maminka velké bolesti v zádech. A Dorka si řekla, že by jí mohla pomoct! Už nějaký čas se zabývala studiem knih o ezoterice a alternativní medicíně a věděla, že na světě existují i léčitelé. A sousedka, ta přeci často mluvila o nějakém tom reiki.

Tak si Dorka řekla, že přikládání rukou zkusí taky. No za zkoušku přeci nic nedá, ne? Jezdila mamince po zádech, smála se u toho a hrála si na velkou léčitelku. Pokora rozhodně žádná. Vykřikovala u toho věty jako: „Mamí, maminečko, já tě vyléčím! To budeš čubrnět! Čury, mury, liščí lenost, ať se ztratí každá nemoc.“

A děly se věci. Nejen tak ledajaké! Bolest se začala mamince ztrácet a Dorka cítila „putující mravence“ v celých pažích. To byly Dorčiny léčitelské začátky. A v tomto bodě začíná vlastní příběh. Dorka byla ctižádostivá a chtěla se zlepšovat. A to rychle. Proto začala navštěvovat různé ezoterické kurzy. Myslela si, hlupačka, že takto svoje schopnosti nejlépe rozvine.


Brzy se dostala k jedné paní z Trubičkového města, která dojížděla i do Prahy a pracovala mj. s SRT (Spiritual Response Therapy). A to byl první kamínek do ďábelské skládačky. Že se za touto metodou ve skutečnosti skrývá sedmihlavý drak a jedná se o nejnebezpečnější metodu ze všech, to Dorka ještě nevěděla. A tak chodila na další a další kurzy, SRT i navazující Restructuring sama vystudovala a zhruba 2 roky praktikovala. A bylo jí po všech stránkách čím dál hůř. Léta plynula…

Aby toho nebylo málo, dala se léčit jedním terapeutem ze Slintacího náměstí. On používal nějaké své čáry-máry (měl už spoustu kurzů za sebou) a také snad již tehdy metodu esoterního léčení INEH. A to byla teprve pohroma! Dorka, ačkoliv nikdy nebyla ani opilá, si po jeho terapii, která vypadala jako obyčejný rozhovor (!), připadala jako zdrogovaná! Připadala si jako ve snu a ne a ne se probudit! Tenhle „psychostav“ trval asi 2 nebo 3 dny. Přesto se nechala uchlácholit tou, v ezoterice tak rozšířenou, větou, že „to je pouhé přechodné zhoršení, které ukazuje na pokrok v terapii“.

Sama pak esoterní léčení INEH léta praktikovala. Bylo jí sice nápadné, že při každé meditaci se cítí divně (a to i když se jednou aktivně neúčastnila a pouze tam seděla!) a po léčení se jí do 48 hodin dělá slabo, ale po 2 dnech hledat příčinu únavy v energetickém léčení, ji nenapadlo. Vždyť všichni byli, zvláště PO těchto praktikách a setkáních, tak milí! Nenapadá mě jiný termín, než Brain Washing (vymývání mozku)… Nakonec bylo Dorce fyzicky i psychicky už tak zle, že se KONEČNĚ rozhodla všechny kurzy ukončit. Stav se začal velice pozvolna zlepšovat, ale trvalo to mnoho let. Určité věci však přetrvávaly, i když projevy byly čím dál mírnější. Po těch hrozných zážitcích Dorka přestala prakticky až na výjimky kohokoliv (i sebe) energeticky léčit, přestala meditovat. Nevěřila už nikomu a ničemu. Brzy se našla v akupunktuře a líbilo se jí, že to sice pracuje s energiemi, ona však nemusí aktivně dělat nic. Stačí jen najít místo, kam jehlu zapíchnout – a to jí nikdy, na rozdíl od jiných, nedělalo problémy.

Pohádky jsou však od toho, aby měly dobrý konec. Jednoho dne, kde se vzal, tu se vzal, zjevil se princ. Ukázalo se, že princ je poměrně zdatný léčitel, který na žádných kurzech nikdy nebyl. Dorka byla už tak moc ovlivněná svými špatnými zkušenostmi, že se zpočátku dost zdráhala nechat se ZAS od někoho léčit. Co když jí znovu bude JEŠTĚ HŮŘ? Vždyť jí všichni VŽDY SLIBOVALI, že teď, teď už jí fakt pomůžou! Tolikrát byla zklamána…

Princ se nevzdal a Dorku den za dnem tahal z toho bahna, do kterého se díky ezoterickým kurzům dostala. Dorce se skutečně brzy začalo ulevovat. Také její schopnost léčit dramaticky během těchto léčení narostla, ač to rozhodně nebylo cílem. To bylo vlastně to, oč léta usilovala na kurzech. Až na to, že kurzy jí nejen nepomohly k rozvoji schopností, ale na několik let jí výrazně zbrzdily… Tolik vyhozených peněz, k tomu návdavkem léta trápení. A nakonec svého cíle dosáhla víceméně jen tak, mimoděk… A to je, alespoň prozatím, konec pohádky.

EPILOG PRO TY, CO SE TROCHU VYZNAJÍ V ENERGIÍCH (prosím své pravidelné čtenáře, pokud dočetli až sem, aby opravdu přestali číst, protože teď přijde „tvrdší kalibr“, který by mohl být nad něčí chápání: nerada bych byla zatracena do kategorie „nepoužitelný blázen“).

————————————————————————

Co se vlastně děje na ezoterních kurzech?

Někdo sbírá houby, jiný zas negativní energie. Účastníky ezoterických kurzů bych přirovnala ke „sběračům“ negativních energií. Každý, kdo navštíví tyto kurzy, se vystavuje tomuto riziku. Nejen tedy, že z kurzů mnozí neodejdou v lepším, zdravějším stavu, ale pravděpodobně si ještě nějaké problémy z energetického pole utvářeného mnoha lidmi s mnoha problémy jako bonus odnesou. Protože na ezoterické kurzy šťastní a vyrovnaní lidí nechodí. Nemají tu touhu. Vše už mají.

K tomu jedna poznámka: Na ezoterní scéně jsem, navzdory rozšířeným představám, nepotkala ani jednoho doopravdy vyrovnaného člověka. Nebo možná tři čtvrtě jednoho snad ano. Zábavný a velice milý člověk. Občas na něj vzpomínám. Pořádal však léčitelské kurzy. Sám onemocněl a zemřel. Lidé pořádající všechny tyto kurzy mají silnější a neproniknutelnější masky, než ostatní lidé žijící běžnými životy. Potřebují přeci ukázat, že jejich metody fungují. Ale všichni jsme jenom lidé a děláme chyby. A opravdu nejsme dokonalí. A víte, kde jsem kupodivu objevila tu největší rovnováhu v životě, kterou sice žádný z esoteriků neoplývá, zato vám ji slibuje? U obyčejných lidí! Ano, není jich zajisté mnoho, ale minimálně jednu osobu znám velice dobře osobně a pravidelně se navštěvujeme.

Další věcí je, že všechny tyto kurzy nějakým způsobem podle mě PROLOMÍ přirozené ochranné bariéry a brány, které měly zůstat zavřené. Pokud jsou tyto „brány“ násilím otevřeny, negativní energie se ve vás usadí mnohem snáze, než v ostatních. Ezoterní léčení INEH to ke všemu dokonce na kurzech i učí – přirovnává to k určitým energetickým filtrům na čakrách, které, pokud jsou poškozeny, je zle. Že ale esoterní léčení INEH funguje skoro stejně zhoubně, jako zmíněné SRT (Spiritual Response Therapy), o tom se samozřejmě nemluví.

Čemu říkám „negativní energie“, aneb Bubáci

Negativní energie není jen blbá nálada vaší kamarádky, kterou setřesete, sotva se s ní rozloučíte. Vhodnější název pro tyto energie by bylo „bubáci“. Nemyslím tím jenom astrální bytosti, diskarnáty nebo jiné entity, jak o tom pojednává slavná tabulka číslo 5 z SRT. Podle mého názoru sem patří i silně negativní energie, které tvoří sami lidé. Tyto energie mají jednu nepříjemnou vlastnost: jen tak se jich nezbavíte! Prostě se stanou, někdy i na dlouhou dobu, součástí vašeho energetického pole. A ovlivňují vás. Samozřejmě negativně. Jenom na doplnění: tyto negativní energie se na vás mohou samozřejmě nalepit i BEZ těchto kurzů. Ale nikdy ne v takové míře! Je to stejné, jako když poškrábete nový výrobek: časem se v těch rýhách bude usazovat špína.

Škodí ezoterické kurzy každému?

Podle mých zkušeností ezoterické kurzy neškodí každému stejnou měrou. Někoho kurzy jen lehce nahlodají – a mnozí tento energetický problém na nevědomé úrovni dokážou „opravit“. Zároveň jsou však lidé, které to udolá a dostanou se (v lepším případě téměř) do blázince, jak se to stalo mé známé. Jak to s námi po kurzech dopadne, souvisí dost i s našimi energetickými hranicemi. Kdo má tyto hranice od přírody slabší – nebo narušené stresujícími /tragickými životními událostmi, ten je samozřejmě náchylnější k „poruchám“ a těmto lidem to pak více škodí. Problém je v tom, že právě tito lidé, nějakým způsobem již životem „omlácení“, ezoterní kurzy nejvíce vyhledávají!

Škodí i samotná terapie pomocí těchto metod?

Podle mě škodí i terapie pomocí zmíněných metod (je jedno, kolik certifikovaných „léčitelů“ vám bude tvrdit opak). Ale zdaleka to NEUŠKODÍ TOLIK, jako když si půjdete udělat tyto kurzy. Mluvím o případech, kdy to nebudete přehánět a „odbklokovávat se“ nebo „čistit“ každý týden (na tato slova jsem v tomto kontextu SILNĚ alergická). Intenzivní terapie je už pak většinou srovnatelná s kurzem.

Čím více jsem byla „očištěná“ a „odblokovaná“, tím více se mi něco neuchopitelného chybělo, ten pocit lze jen těžko popsat… Přirovnala bych to k začínajícímu řezbářovi: Tak dlouho vydlabává a ořezává dřevo, až je najednou materiálu na určitých místech málo a není už z čeho brát a figurka ztrácí lidské proporce… Každá další metoda mi sice slibovala zlepšení, výsledkem byla ale jen pouhá iluze zlepšení. Skutečná a trvalá úprava stavu nikdy nenastala.

K tomu mě napadá ještě jedna věc: Věděli jste, že mnoho masérů používá reiki? Od takových raději dál! Bohužel o tom nemusíte vědět… Ale to už je jiná kapitola.

Fungují tyto terapie?

To je právě ten problém! SRT, esoterní léčení INEH i kineziologie a částečně i reiki zdánlivě fungují! A to poměrně dobře! Vše je stejné, jako když se upíšete ďáblu: Brzy za to zaplatíte. Jste-li jen pacient, energetická „platba“ nebude tak velká a bolestná. Jedná-li se o kurzy, „připlatíte si“. Není náhoda, že po kurzech se lidem v dlouhodobém časovém horizontu přestává dařit. Ono je to často tak nenápadné a plíživé, že si toho zpočátku vůbec nemusíte všimnout.

Nenormální zážitky po ezoterických kurzech, aneb Psychospirituální krize

Někteří psychiatři vidí v těch zvláštních prožitcích sebeléčivý potenciál, což si já osobně nemyslím. Proč to tu uvádím, má svůj důvod: tito lidé skutečně mohou končit až na psychiatrii a většina psychiatrů o nějaké psychospirituální krizi v souvislosti s kurzy nemá ani ponětí. A podle toho s vámi budou nejspíš jednat (alespoň jsem tedy za celé studium o ničem takovém V PRAXI neslyšela). To znamená, že máte velkou šanci dostat antipsychotika. Tento odkaz názorně popisuje rozdíl mezi psychózou a psychospirituální krizí. Mimochodem, věděli jste, že negativní energie (nebo chcete-li „bubáci“), se koncentrují hlavně v psychiatrických léčebnách?

Já měla štěstí a odbornou pomoc jsem nikdy vyhledat nemusela, chvílemi jsem ale měla namále. Jsou však jiní, kteří na to doplatili více, viz tento velmi zajímavý odkaz od Simči, který mnou, po pravdě řečeno, dost otřásl:http://ona.idnes.cz/hana-horecka-aby-me-zklidnili-dusili-me-polstarem-fba-/spolecnost.aspx?c=A161109_090917_spolecnost_jup

Častý argument příznivců ezoterických kurzů: Vždyť ten B.H., který vede semináře, je tak skvělý člověk!

Prosím, nezaměňujme kvality člověka s kvalitou metody! Tam není žádné rovnítko! I dobrý člověk se může „namočit“ do špatné metody!

Kdo by se měl zabývat energetickým léčením, nebo chcete-li, léčitelstvím?

Pokud vám léčení ani práce s energií nejde sama od sebe, ruce pryč od léčitelství. A nemusí vám to být nijak zvlášť líto: každá mince má dvě strany a ke schopnostem patří i jiné vnímání světa a stinné stránky:

V dětství se člověk stává středem pomluv a outsiderem. Děti rychle vycítí, že člověk je „jiný“ a pokusí se takový rušivý činitel „eliminovat“. V dospělosti cítíte bolest a strach vašich nejlepších přátel – někdy bez možnosti pomoci. Uvidíte na úrovni duše jasné rozhodnutí zemřít u vaší maminky pár dnů před jejím skonem. Cítíte ve vlastním těle zášť a zlost některých lidí (vzdálenost nehraje prakticky žádnou roli), dost citelně vnímáte, když vás ve vaší nepřítomnosti kritizuje rodina. Do života se vám někdy přimíchají i „kamarádi“, co vlastně stojí hlavně o léčení nebo o masáž, po které se cítí „ještě lépe, než po marjánce“ (asi proto mi pacienti tak často říkávají, abych, když vyšetřuju páteř, pokračovala dál, že je to velice příjemné).

Naštěstí to má i své výhody: pocítíte dobré rozpoložení lidí okolo vás nebo tichou vděčnost pacientů stonásobně víc, než ostatní. Mám méně přátel, zato samé „skvosty“, které většina lidí nenajde po celý svůj život. Chvála a dobré slovo přátel vás naplní čirou radostí, protože to procítíte až do morku kostí. A to není málo! Za to jsem vděčná.

V čem se liší léčení z kurzů oproti přirozenému léčitelství

Nenechte si nikdy předávat nějaká zasvěcení, něco „čistit“, „odblokovat“, aktivovat nebo čistit čakry a podobné nebezpečné pitomosti! K opravdovému léčení nic takového nepotřebujete! Žádné kanály a napojení přes korunní nebo jinou čakru na vesmírnou energii! To samé platí o napojení na „vyšší já“.

Při léčení mám pocit, jako kdyby se SÁM OD SEBE do pacienta vléval život jak do zvadlé květinky, a já byla POUHÝM POZOROVATELEM. Nejedná se tedy o nějaké proudy energie, procházející skrz mou korunní nebo srdeční čakru až do rukou! Žádné pumpování energie do nemocných! Ruce často k léčení ani nepotřebuju!

K jakému léčiteli tedy vlastně jít aneb Kdo se na léčitelství vlastně hodí?

Dnes už bych určitě nešla k nikomu, kdo má na zdi nějaké certifikáty z energetického léčení. Ten, kdo něco opravdu umí, žádné kurzy nepotřebuje – znalosti čerpá sám z knih! Tomu, kdo něco opravdu v sobě má, stačí jen naťuknout – a hned ví. Tímto způsobem i učím (pokud už to výjimečně dělám). Danou problematiku jen co nejlépe popíšu. Nic víc. A „vhodný“ člověk VÍ PŘESNĚ, co myslím, a případně mě dokonce doplní. Zatím jsem takové osoby potkala jen dvě. Je to ona, v TČM rubrice zmíněná praktikantka, kterou jsem pod svým dozorem nechala dokonce dělat i akupunkturu a neurální terapii, a pak ještě jedna osoba. A to je opravdu málo. Byznys z kurzů, tak jak to dělají ostatní, to tedy opravdu nikdy nebude. A tak je to správně!

Znamená to tedy, že každý léčitel bez certifikátu je dobrý?

To bohužel takto nelze říct. S energií lze pracovat různě. Jakmile je léčitel v roli OPRAVÁŘE, je to vždycky ŠPATNĚ. Ideální léčení bych přirovnala k tomuto obrazu: Po spojení s tím nejlepším a nejvyšším začnete léčit. Ale vlastně nic neděláte (a v tom je to umění, nechat věci, včetně nemocí, volně plynout!), jen pozorujete.

Léčitel-opravář vám vlastně částečně vnucuje svoje energetické struktury. A to bez znalosti vašich SKUTEČNÝCH energetických POTŘEB. Je to něco podobného, jako kdybyste měli namalovat známého modrookého člověka a neznali barvu jeho očí. Když zvolíte hnědou barvu, bude to ještě obraz TÉHOŽ člověka?

„Taky-léčitelé“ aneb Je dobré zvážit, ke komu půjdete

To byste nevěřili, kolik lidí si hraje či spíše ZAHRÁVÁ s energiemi! Lidi holt „mají velké roupy“. Jedna „taky-léčitelka“ (bez kurzů) mi říkala, jak je super vzít si (rozuměj „nakrást“) energii třeba v metru nebo v jakékoliv velké tlačenici – že prý se to moc dobře a snadno dělá. Mimochodem, jenom proto, že to mnozí z vás nevnímají, neznamená, že energetičtí upíři neexistují.

Nebo jiný případ: Jeden člověk zabývající se energiemi, mi říkal, že jedna paní ho naštvala, a tak se jí mstil tím způsobem, že si intenzivně představoval, že jí zvrací na hlavu (využil k tomu semináře Modrá alfa). Tak si pak říkám, co jsme za zvířata a kdo je vlastně blázen…

Mysl může mít ohromnou sílu: Jeden lektor nám kdysi vyprávěl, jak se strašně rozčílil na jednu ženu v její nepřítomnosti. A ejhle, co nezjistil o pár dní později: té ženě bylo přesně v tu dobu fyzicky dost zle! Náhoda? Těžko!

Co říci závěrem: Chcete-li si svoje problémy zvětšit a rozbít si manželství, choďte na zmiňované terapie

Shrnuto a podtrženo: všechna uvedená léčení nebo jejich klony jako Spiritual Response Therapy (SRT), Spiritual Restructuring (spirituální restrukturalizace, navazující na SRT), rodinné konstelace, regresní terapie, Reconnection (rekonektivní léčení), reiki nebo kineziologie (One Brain aj.), abych jmenovala ty nejznámější, vám mohou přidělat spoustu problémů v životě a zničit třeba manželství – pokud budete mít tu smůlu a neustojíte to.

Já sama měla dost ubíjejících problémů po několik let a znám osobně dvě další osoby, kterým tyto metody udělaly v životě dost velkou paseku. Viděla jsem také dost rozpadů vztahů na základě ezoterických kurzů! A ty ženy si ještě myslely, jak jsou na výši – a že jejich partner je sto let za opicemi. Opak byl pravdou… Jen tak na okraj pro ty, co by v duchu chtěli oponovat, že církev je tou nejlepší cestou a pomocí: SRT i SR vymyslel farář, Robert E. Detzler.

Certifikáty bych mohla tapetovat a uvedla jsem jen ty hlavní odnože. Kromě Reconnection, regresní terapie a rodinných konstelací jsem prošla vším, o čem zde píši. Kurzy kineziologie (One Brain a Mandala života – dnes Principy života) považuji sice za méně škodlivé, ale vzhledem k tomu, že se i tyto terapie „přehrabují“ v minulých životech, řadím je do kategorie „nebezpečné“. Ne, že by se mi při terapii někdy nezjevil minulý život. Je to však tak vzácné a dělám to pouze, když to samo přijde. Minulost je lépe nechat v minulosti, protože současnost by nám mohla protéct mezi prsty.

Zdroj článku: http://doktorka-se-srdcem.blog.cz/1611/esoterni-leceni-ineh-reiki-rodinne-konstelace-spiritual-response-therapy-aneb-psychospiritualni-krize

Napsala MUDr. Dorka D., Doktorka se srdcem

Uveřejněno s písemným svolením a přáním autorky článku.

Komentáře

Ikona diskutujiciho Evs 2016-12-02 08:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

pokud jsem ovsem necim takovym prosla, tak jak se toho zbavit ?

Ikona diskutujiciho Alue 2016-12-02 08:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Očistou jater, energetickou očistou a energetickou harmonizací. A hlavně srovnat psychiku, protože to je důvod, proč na tohle lidí nejčastěji chodí.

Ikona diskutujiciho atrej ystma 776 2016-12-02 11:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kineziologie je závadná také?

Ikona diskutujiciho hanka 2016-12-02 12:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Takové kurzy znám, mám za sebou životní období, kdy jsem jezdila ne na tyto zmíněné metody, ale různá "cvičení" a masáže a meditace, potom i tantra. Ze začátku to bylo příjemné a uvolńující, pomohlo mi to začít si víc uvědomovat své tělo, zklidnit se, být vnímavější, ale pak se k původně slibovanému cvičení začaly přidávat ještě další metody a to už se mi nelíbilo, hlavně to že se po nás chtělo abychom se "otevřeli" a nechali si navykládat jak jsme na tom špatně a máme velké ego. Pamatuju si jako dnes svůj poslední kurz kdy jsem celé skupině včetně lektora sdělila že se mi nelíbí co se tam děje, že řešíme uměle vytvořené problémy a nikomu to nepomáhá, naopak nám to škodí. Sesypali se na mě jak supi a lektor mi věnoval půlhodinový monolog kdy mi vykládal jak jsem nic nepochopila a jsem špatná a nejsem dostatečně vyspělá. Přál si abych mu dala za pravdu, jenže já jsem s ním nesouhlasila, neustoupila jsem ani o krok a nenechala se rozložit. Myslím že kdybych se nechala, tak by mě to hodně poznamenalo. To byl můj poslední kurz, od té doby nikam nejezdím a sleduju že ti bývalí kamarádi kteří v těchto věcech pokračují na tom nejsou dobře. Myslí si, jak na sobě pracují a vykládají jak mají otevřené srdce a skoro žádné ego, ale kdyby se podívali na svůj život střízlivě tak by se asi vyděsili. Bohužel se jim nedá pomoct, dokud na to nepřijdou sami.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-12-02 13:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]:  Nebyla jsi dostatečně duch-hovní. :))) Nechápu, co to má být za formu pomoci, vykládat někomu, že je egoista a neumí se o sebe postarat. To tak lidi, co jsou v rozkladu a mají rozbité sebevědomí, určitě potřebují slyšet ze všeho nejvíc. Takové věci většinou beztak poslouchali celý život od rodičů, že jsou na houby, to není nic nového. 🙂

Ikona diskutujiciho All 2016-12-02 17:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mne ani palmové listy neprídu v poriadku. Má predsa nejaký význam, že svoju budúcnosť nepoznáme

Ikona diskutujiciho Hanule 2016-12-02 17:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím Tě,Aluško a chci se zeptat,jaký je Tvůj názor na terapii EFT a metodu RUŠ. Děkuji!

Ikona diskutujiciho Doktorka se srdcem 2016-12-02 17:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Milá Hanko, docela Vás za Váš tehdejší postoj obdivuju.

Ikona diskutujiciho Doktorka se srdcem 2016-12-02 18:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Podle mých zkušeností ani kineziologie není vhodnou metodou. "Odblokace" pracují někdy i s minulými životy – a to je ten důvod. Kineziologie ale škodí o dost MÉNĚ, než třeba Esoterní léčení nebo SRT.

Ikona diskutujiciho :) 2016-12-02 19:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Coze? Takze i kineziologie??:( ne, jsem tam objednana a podle popisu mi to prislo hrozne fajn a prinosne, tak ted nevim, ale vim ze pomoct potrebuji…

Ikona diskutujiciho Ayeri 2016-12-02 20:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No mně stačí ty ezoterní kecy a kraviny na internetu ? Takové to, že za všechno může ego, všechno se musí přijmout a hlavně nepřemýšlet, nemít vlastní názory a jenom být dokud třeba nechcípnete ? Je to k smíchu i k pláči, jak se to rozmáhá. Osobně žádného léčitele neznám, takže se kabel tomu nechci nijak vyjadřovat ?

Ikona diskutujiciho atrej ystma 776 2016-12-02 21:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Děkuji za reakci 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2016-12-02 21:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]:  No fujky, ty opovrhuješ lášečkou, za kterou jiní tak draze platí na seminářích! 🙂

Ikona diskutujiciho Sin-Le-Noble 2016-12-03 00:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

🙂[10]:

Ikona diskutujiciho Jirka 2016-12-03 10:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Jarek Van Ek 2016-12-03 11:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím,  že podstatu bychom měli hledat jinde, v tom jestli umíme naslouchat svému vnitřnímu já. Jestli rozumíme signálům, které nám naše vnitřní já. Tak se třeba dozvíme, když se nadchneme pro zdravou stravu, že nejvíc ze všeho jsme to my, kteří potřebujeme jakousi dietu, kterou si očistíme nánosy toxinů na vnitřních orgánech.  

Ikona diskutujiciho myshoolka 2016-12-03 11:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Klobouk dolů! Takovou odvahu nemá jen tak někdo 🙂

Ikona diskutujiciho [email protected]€k [email protected]$mid 2016-12-03 11:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

?? ????

Ikona diskutujiciho jana 2016-12-03 13:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Jen pro upřesnění – energetická očista a harmonizace, můžeš to, prosím, více specifikovat? Napadá mě v této souvislosti objímání stromů, pak tvůj energetický krystal, a to je očista nebo harmonizace? A další? Díky! 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2016-12-03 13:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]:  Je to hodně komplexní. Návody na energetickou očistu mám na webu a v knihách ( a jsou všelijaké podle toho na co konkrétně to člověk má), včetně řešení psychický problémů, o tom je Svítání. Energetický krystal také pomůže, ale možností je samozřejmě ještě víc.

Ikona diskutujiciho Doktorka se srdcem 2016-12-03 16:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: Vysvětlení je prosté: I kineziologie otvírá Pandořinu skříňku tím, že otevírá minulé životy. Tyhle energetické koridory se někdy dostatečně nezavřou – a tak si k těm stávajícím problémům přidáme ještě další… Těmito "otevřenými" dveřmi pak prosakují věci, co nejsou naše. A pak začíná ten známý VĚČNÝ koloběh čištění. ;-)

Ikona diskutujiciho Alue 2016-12-03 17:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]:  Znám jednu profesionální kinezioložku osobně. Je strašlivě nemocná, chodí už o berlích a má extrémě toxický organismus, hrozně taky na dálku páchne. – Podle mě kdyby ta kineziologie byla dobrá, tak by přece paní na tom byla dobře. Teď ale dokonce měla nějakou mrtvičku, je to hrozné.

Ikona diskutujiciho Jirka 2016-12-03 17:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Hanule 2016-12-03 19:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mohu ještě jednou poprosit Alušku,případně paní doktorku s dobrým srdcem o názor na terapii EFT a metodou RUŠ? Mohou tyto metody také ublížit? Děkuji za odpověď!

Ikona diskutujiciho Babalon 2016-12-03 19:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alušky stránky čtu už dlouho, její články i knížky mi hodně daly. Přesto jsem se dvakrát dostala do situace, že jsem si už ze svého psychického stavu neuměla sama pomoci. Způsobila jsem si tak zdravotní nepříjemnosti a bohužel chvíli věřila doktorům. Už jsem neměla sílu si sama pomoc. Tak jsem nakonec šla k nějaké paní homeopatce-léčitelce. I přes to, že se mi hrubě nelíbí, aby mi někdo lezl do hlavy, ovlivńoval mě atd. Paní mi pomohla, odcházela jsem pomalu v extázi. Za rok jsem byla v podobnné situaci, už jsem neměla sílu si pomoc. Zkusila jsem pana astrologa-léčitele. Opět mi pomohl. Oba "léčitelé" mi byli doporučení zrovna ve chvíli, kdy jsem už byla hodně na dně. Když už jsem nemohla, pomoc přišla. A já ji přijala. Zpětně si říkám, že to bylo riskantní tam chodit. Na druhou stranu, byli v tu chvíli jediní, kdo mi pomohl. POřád nad tím přemýšlím, jestli je chyba přijmout takovou pomoc nebo riskovat, že to sama nezvládnu a skončím v "péči" doktorů.

Ikona diskutujiciho Peace 2016-12-03 20:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Bohužel jsem si taky některými zmíněnými praktikami prošel, naštěstí většinou jen jako klient.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-12-03 21:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]:  Léčitelství je o lidech. Já nemusím většinou lidi ani vidět abych jim pomohla a když je vidím, tak jim ale do hlavy nelezu a bavíme se normálně. Tělo vyléčíš i bez černé magie a bez minulých životů. Homeopatie je jenom vršek ledovce.

Ikona diskutujiciho Doktorka se srdcem 2016-12-03 22:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[23]: Já minulé životy ZCELA nezavrhuji, píšu o tom v posledním odstavci. :-) Je to tak, jak píšete.

Ikona diskutujiciho Doktorka se srdcem 2016-12-03 22:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[24]: O těchto metodách vím příliš málo, abych je dokázala posoudit. RUŠ je podle mě kineziologie v bledě modrém. EFT vychází z akupunkturních bodů, ale také používá prvky, které znám z odblokací z kineziologie. Fakt nevím.

Ikona diskutujiciho Hanule 2016-12-04 10:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[29]:Děkuji za odpověď! ☺

Ikona diskutujiciho Doktorka se srdcem 2016-12-04 12:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Jindra 2016-12-04 13:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S EFT mam jen ty nejlepsi zkusenosti. Ale provadeno svepomoci dle knizky. Je to az zazrak, jak to dokaze pomoct. Pokud by to ale praktikoval nejaky lecitel, muze k tomu umyslne ci nechtene pridavat dalsi slozky, co s puvodni metodou nemaji nic spolecnyho. Treba svou vlastni energii nebo reiki nebo cokoli, co je zvykly pouzivat. Takze fakt doporucuju koupit tu tenkou brozurku o EFT, neni draha. A pomoct si sam podle toho. Nektere zivotni situace bych bez toho vubec nedal. A celkove bych zadne metody nedemonizoval jak v tomto clanku. Vyzkouset se v ramci sebepoznani a rozvoje da vsechno. Jen neni zdravy tomu propadnout. Coz bohuzel lidi k tomu maji sklony. Pak uz jde o fanatismus a da se ublizit.

Ikona diskutujiciho Doktorka se srdcem 2016-12-04 14:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[32]: No, já to "vyzkoušela". A co Vy? ;-)

Ikona diskutujiciho Doktorka se srdcem 2016-12-04 15:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[32]: A napadá mě ještě: na nějaké "propadnutí" těmto metodám moc času nezbývalo, protože jsem s tím začla ještě na medicíně a tam člověk furt sedí na zadku a učí se mnoho hodin denně, zbytek pohltila docházka na klinické stáže.

Ikona diskutujiciho Lenik 2016-12-05 00:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Doporučuji Sahadža jógu

Ikona diskutujiciho Ivet 2016-12-05 07:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Překvapuje mě prohlášení, že špatné je i kreslení pravou mozkovou hemisférou. Já na něm byla a nic divného se tam nedělo, jen nám ukazovala techniky kreslení, jakou tužkou co, jaké tahy dělat a na propojení hemisfér jsme dělali věci jako kreslit oběma rukama naráz nebo vybarvovat prázdná místa v obrázku. Nevidím v tom nic špatného, žádné rituály nebo jiné divné věci jsme nedělali, prostě kurz kreslení.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-12-05 08:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[36]: aha? asi záleží kdo to vede…?? to je za mě celkem dobrá zpráva.

Ikona diskutujiciho Pavel 2016-12-05 12:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]: To Peace: ten pocit tepla je pruvodni jev kdyz stoupajici Kundalini odstranuje problemy co ji stoji v ceste. Skoda ze jste nevydrzel dyl, chce to dat tomu cas, jako kdyz roste nova rostlinka. Vybalancovavani caker (pravo-leve) a cisteni je pouze prostredek, nikoliv cil. Prvni meta je dosahnout pri stoupani Kundalini nad vrchol hlavy, kdyz Kundalini vystoupi nad hlavu, vytvori tam napojeni (vjem zklidneneho vedomi (tzv. bezmyslenkove) nebo primo vjem korunni cakry, casem pak oboji). Az vam toto napojeni zesili, zacne se pres ne Vas centralni nervovy system "osvecovat" a zacnete pocitovat projevy caker napr. na koneccich prstu (cakry sve i jinych lidi, ci dokonce vibrace ruznych veci nebo i jen udalosti nebo ideji). Je-li neco v souladu s vesmirem, univerzalnim vedomim, s Bozi vuli, pak vnimate chlad, napr. i kolem celych dlani. A naopak…,ta paleta vjemu je sirsi. Nejde o zadne nadani, je to vrozene kazdemu cloveku. K tomuto stavu nekdo dosahne po nekolika tydnech, nekdo po nekolika letech. V prumeru rekneme po nekolika mesicich 🙂 a pak je potreba si "odpracovat" aby se tento druh vnimani stal beznejsim a castejsim. Jako kdyz roste a sili rostlina. Stoupajici Kundalini je nadejny a ne uplne samozrejmy zacatek, nehazejte flintu do zita, muzete jeste byt prekvapeny. Neco jste uz registroval na svych vlastnich nervech.

Ikona diskutujiciho jana 2016-12-05 13:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: a jak se to dělá, např. to rovnání psychiky?

Ikona diskutujiciho Adam 2016-12-05 13:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho lela 2016-12-05 15:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky za článek, ale ještě by mě zajímala joga? díky

Ikona diskutujiciho Alue 2016-12-05 16:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[39]: O tom jsem napsala celou knihu. Jmenuje se Svítání.

Ikona diskutujiciho Doktorka se srdcem 2016-12-05 17:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[36]: Milá Ivet, je fajn, že jste sem napsala vlastní zkušenost s kurzem. Hodně lektorů totiž to kreslení dělá spolu s kineziologií, proto jsem se domnívala, že to k tomu patří. :-)

Ikona diskutujiciho Petra 2016-12-05 18:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[29]:nechci rýpat, ale pokud o těch metodách, jak sama říkáte, moc nevíte, tak je nekomentujte. Já sama jsem toho vyzkoušela hodně, spíš ze zvědavosti. Jsem hodně skeptická a kritická. Ale zrovna metoda RUŠ je postavená velice logicky a rozumně. S kineziologií toho má společného pramálo. Podstatné tam pro mě je to, že při ní pracuju já sama se svýma myšlenkama a nezpracovanýma emocema. Nikdo se mi "nehrabe v hlavě", nikdo mi nic nepodsouvá. Terapeut jen vede po předem stanovené "trase". A je to opravdu velmi dobře propracované. Dopočuju tuto metodu všem svým známým a vím, že nikdo nebyl zklamaný, naopak pak i oni doporučují dál. K autorovi metody sice výhrady mám, ale vymyslel to dobře. Přijde mi dost škoda, když o tom nic nevíte, tady lidem vykládat že je to asi v bledě modrém něco jiného atd.. Může to odradit někoho, komu by to mohlo pomoci.

Ikona diskutujiciho Doktorka se srdcem 2016-12-05 19:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[44]: Byla jsem požádána o názor, tak jsem svůj názor napsala, nic víc.

Ikona diskutujiciho Petra 2016-12-05 20:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[45]:Ach.. tak takhle.. osobně jsem několikrát zažila kinezku a osobně jsem několikrát zažila RUŠ a je to opravdu obrovský rozdíl. RUŠ je mnohem efektivnější, rychlejší, dá se říct i jednodušší. Líp se dostane k jádru pudla. Kamarádka, která se rok na kinezce piplala s problémem a pořád dokola a efekt minimální, měla po jednom sezení s RUŠ vyřešeno.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-12-05 21:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[46]: Když se tě někdo na něco 3x zeptá, tak je snad odpověď už vyložená slušnost. Bez ohledu na to, nakolik s tou odpovědí souhlasíš.

Ikona diskutujiciho Petra 2016-12-07 16:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[47]:Ano, odpovědět na otázku je slušnost. Ale odpovědí může být i to, že nevím. To není žádná ostuda. Ale vycucat si z prstu nějakou hloupost jen abych něco napsala, na tom nic slušného ani rozumného nevidím.

Ikona diskutujiciho Jirka 2016-12-09 20:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[36, 37]

Ikona diskutujiciho Jirka 2016-12-09 20:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

to [38]:

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek