Statečná kočka ochránila dítě před útočícím psem

21.5.2014 v Zajímavosti 23

Většinou slyšíme o hrdinských činech psů, kočky bývají známy – co do úžasných příběhů – spíše jako léčitelky, nebo věštkyně, než jako hrdinní zachránci. Tentokrát se však karta obrátila. Šestiletá rodinná kočka ochrání malého chlapečka před psem, který šel na dítě se zlým úmyslem zákeřně zezadu. Očíhl si situaci dopředu, vyběhl zpoza auta, zahryzl se dítěti do nohy a strhl jej z kola. To vše, aniž by dítě psa nějak dráždilo, nebo vyprovokovalo.

Pohotovost a razance kočky v této situaci je úžasná!

Podobné příběhy o tom, jak zvíře zachránilo člověka, nebo mu pomohlo v nouzi, jsou vždy nádherné a inspirující, ale statečná kočka, která zažene psa od dítěte, je opravdová vzácnost. Speciálně takto dobře zachycená na kameru. Video už obíhá svět a youtube.

Watch hero cat save kid from dog attack

https://www.youtube.com/watch?v=i2XHDCngHm8


BAKERSFIELD, INDIANA., – Home surveillance video captures a horrifying scene when a child playing outside of his parents driveway is viciously attacked by a loose dog.
My cat defends my son during a vicious dog attack and runs the dog off before he can do additional damage.
The video shows little boy playing on his bicycle when a loose dog sneaks up and attacks the child biting onto his leg. Seconds later „Tara“ the family cat, i seen running after the dog and chasing it away.
The boy’s mother can be seen tending to the boy before running off camera. According to reports, the mother leaves because dog continues to linger on the other side of the SUV. The mother tries to fend off the dog while trying to get the attention of her neighbor who is also in his driveway.
According to the mother, although the child required stitches in his leg, he is doing fine.

Novinky.cz napsaly:

Říká se, že nejlepším přítelem člověka je pes, ale jak ukázal úterní případ z Kalifornie, kočky nejsou o moc pozadu. Jedna z nich tam totiž zahnala na útěk psa, který napadl čtyřletého chlapce.

Malý Jeremy Triantafilo v úterý odpoledne spokojeně jezdil na odrážedle před svým domovem v Bakersfieldu, když ho spatřil sousedův pes. Ten se dostal ven na ulici kvůli nepozornosti svého pána.

Bezpečnostní kamery zachytily, jak se pes rozeběhl k chlapci, zakousl se mu do nohy a začal ho tahat po zemi. V tu chvíli se na scéně objevila kočka chlapcovy rodiny a na zvíře se vrhla. Skočila na něj, čímž ho odtrhla od Jeremyho. Pak psa ještě zahnala na útěk.

„Nevěděla jsem, co se vlastně stalo, dokud mi manžel neukázal video z bezpečnostních kamer,“ uvedla pro stanici ABC 23 matka chlapce Erica Triantafilová. Při incidentu byla poblíž. Jakmile slyšela chlapcův křik, přiběhla mu na pomoc.

Psa utratí

Jeremy naštěstí potřeboval jen pár stehů, jinak byl v pořádku. Pokud by ale nebylo kočky jménem Tara, která je s rodinou už šest let, mohlo to dopadnout mnohem hůř.

„Nikdy jsem neviděl, že by tohle kočka udělala. Ukazuje to, jak moc je zaměřená na rodinu,“ dodal Jeremyho otec Roger.

Osmiměsíční kříženec čau-čau a labradora byl po útoku umístěn do karantény, v níž stráví celkem deset dní. Mluvčí policie v Bakersfieldu uvedl, že poté bude utracen.

http://www.novinky.cz/koktejl/336318-kocka-zachranila-ctyrleteho-chlapce-pred-utokem-psa.html

Pozn. Alue:

Na obranu psa by se dalo říct, že za normálních okolností by pes nikdy neměl nic podobného udělat, ani by ho to nemělo napadnout. Pokud nějaký pes útočí takto hnusně ze zálohy na děti, měli bychom se hlavně zajímat o jeho pána, který ho takto špatně vychoval a skazil. Kousaví a nebezpeční psi jsou ti, kterým v minulosti někdo hodně ubližoval.

Podobně jako s lidmi. Ti nejhorší bývají ti, kterým se nejvíce ubližovalo a kteří nejvíc potřebují pomoc. U psa se to však bohužel správným přístupem už napravit nedá. S jedním nebezpečným nalezencem jsem jako dítě také měla tu ,,čest“ a nespravilo ho vůbec nic, naopak se postupem let zhoršoval a byl stále více nebezpečný i pro naprosto cizí lidi, co ,,jen šli kolem“. Řádně vyšinutý pes vůbec předem nevaruje a útočí bezdůvodně. Stejně jako ten na dnešním videu. V takovém případě je řešení pouze jedno.

Pokud se divíte, kam poté tak rychle běží matka dítěte, místo aby zůstala u něj, je to vysvětleno v anglickém popisku. Psisko si totiž odběhlo na druhou stranu ulice, patrně ho špatné úmysly ještě nepustily a vypadalo, že se snad i vrátí. Matka se snažila psa udržet v bezpečné vzdálenosti od dítěte a u toho upoutat pozornost souseda, aby si ho šel odchytit. Všimněte si, že kočka ženu statečně následuje a vybíhá stejným směrem, jako ona, proti psovi.

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Oblíbená videa“ – Zde

Máte dotaz? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho Arleta 2014-05-21 08:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobry den, video bylo sice tady odstraneno, ale kdyz jsem ho shledla predtim, vsimli jste si nekdo toho bileho "Stinu", ktery letel smerem ke stromu chvilicku pred tim, nez vybehla kocka zachranit chlapce?

Ikona diskutujiciho Alue 2014-05-21 09:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Později jsem i někde četla, že to dítě je autistické. O to hnusnější je to od psa, co jde dokonce na postižené dítě zezadu.

Ikona diskutujiciho Arleta 2014-05-21 09:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

0:28 je tam zretelne videt jak neco (rekla bych, ze andel) leti jakokdyz smerem do stromu a vzapeti vybehne statecny kocicak 🙂 Tezko rict, jestli je to od psa hnusne, ja v techto pripadech vzdy stojim za psem a odsuzuji majitele. Pravda je, ze to dite proste "lovil", pockal si na nej, bohuzel, dost nevybiravym zpusobem.

Ikona diskutujiciho Keěava 2014-05-21 11:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue ty jsi ta kočka 🙂

Ikona diskutujiciho Kešava 2014-05-21 11:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]:Možná strážný anděl

Ikona diskutujiciho Lirka :) 2014-05-21 12:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásné video 🙂

Ikona diskutujiciho Schmetti 2014-05-21 12:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Už jsem někde viděla odkaz, ale dívám se až teď u tebe. Je to parádní! Ještě jsem neviděla, že by kočka takhle ochraňovala 🙂 Joo, jednou v nějakém pořadu v TV, kdy kočka hlídala miminko v postýlce a doběhla pro mámu, protože vycítila, že se něco děje, ale že by takhle odehnala psa, to ne 🙂

Ikona diskutujiciho jjj 2014-05-21 12:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Osmi mesicni pes je vlastne jeste hrave stene,i kdyz to na videu vypada brutalne jsem si jisty,ze si chtel jenom hrat a nemel v umyslu klucika zranit,to se musi brat taky v uvahu stari psa,kdyby to byl jiz dospely pes tak to uz je jiny kafe.

Ikona diskutujiciho Arleta 2014-05-21 12:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]:Ac by se mi chtelo spis verit necemu nadpozemskemu, ta voda dava celkem smysl 🙂

Ikona diskutujiciho Rushwolf 2014-05-21 13:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue… pes je šelma… útočit na dítě je samozřejmě nepřijatelné a hlavní vinna spočívá na majitelích psů, ale nelze psy  hodnotit podle lidských měřítek. To že dítě bylo autistické nemůže být přece chápáno jako přitěžující okolnost pro ty psy. Jak sem řekl i pes je šelma a šelmy v přírodě loví primárně slabé, nemocné a nestandartně se chovající jedince. Udržují tak populace zvěře zdravé a silné, je to přírodní zákon, který je platný, bez ohledu na to, že člověk se mu vzpírá… psi byť se to z nich člověk snažil šlechtěním dostat tohle v sobě zkrátka po svých vlčích předcích mají a mít budou. Prostě.. ne od psů nebylo hnusné že zaútočili na autistické dítě… vychovaný pes by to udělat neměl, ale z hlediska svépodstaty udělal naprosto přirozenou věc. Byť z našeho pohledu to je nepřijatelné.

Ikona diskutujiciho Avalien 2014-05-21 13:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chudák dítě, muselo to pěkně bolet. A ta kočka je fakt úžasná … 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2014-05-21 13:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Kočka je taky šelma, dokonce mnohem více divočejší a méně přizpůsobená člověku, než pes. A přesto pomůže postiženému dítěti v nouzi.

Ikona diskutujiciho Rushwolf 2014-05-21 14:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]:Protože pro kočku o velikosti králíka asi nebude zrovna dítě připomínat přirozenou kořist, což nemění nic na faktu že i kočka může na dítě zaútočit a znám i takové případy… byť nekončí smrtí ani vážným zmrzačením…. i spousta psů zachraňuje děti, lidské životy etc. Ale to neznamená že to v nich není a nemůže je to někdy projevit… to je celé… jsou dokonce případy kdy pes svého pána bránil, ale když pán podlehl přidal s ena stranu agresora… není to nic pro šelmu nepřirozené. Ta kočka dost možná taky neútočila apriori proto že šlo o malé dítě a k tomu o autistu, ale proto že na něj byla uvyklá a měla určité sociální vazby na tu rodinu…  být to cizí kočka, dost možná na dítě hodí bobek. Prostě nesnažme s eze zvířat dělat lidské bytosti a nechtějme je posuzovat dle našich morálních měřítek… to už tu bylo a skončilo to téměř vyhlazením vlků a jiných šelem v Evropě ;-)

Ikona diskutujiciho Rushwolf 2014-05-21 14:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Další věc je paměť… u mě ve vesnici byl případ kdy pes napadl dítě, nestalo se nic vážného, majitel rychle zakročil… ale taky… vypadalo to na bezdůvodný útok… jenže ono to tak nebylo… chlapec toho psa pravidelně dráždil když byl pes za plotem no a tentokrát pes za plotem nebyl. Je to samozřejmě doměnka ale kdo může vědět co v tom všechno mohlo být zvlášť když jde o sousedy… prostě takovýhle drastický výjev vytržený z kontextu může vzbudit vášně, ale pravda taky může být i jinde. Sám chovám psy už řadu let, jsou zvyklí na děti, snášejí velké množství lidí i diváků při různých akcích, zažili už i celou třídu dětí co si je muchlala a hadila ale i tak si člověk nesmí říct…. můj pes by to neudělal… protože vždy to je o okolnostech, které často my svým lidským vnímáním nemusíme ani postřehnout a pochopit. Zkrátka skuste než to celé posuneme do té černobílé roviny zapřemejšlet i v širších souvyslostech. Svět zkrátka není jen samá pozitivní nebo negativní vybrace… někdy je  k udržení rovnováhy potřeba obojího a příroda je toho tím nejlepším příkladem.

Ikona diskutujiciho colourfulworlds 2014-05-21 17:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak něco takového slyším poprvé :-D, ale je to zajímavé, stejně jako samotné záběry…

Ikona diskutujiciho Lilien 2014-05-21 23:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: 8 měsíční pes už není hravé štěně, ale dospívající pes, kterému se musí tím víc nastavit pravidla. Tohle není normální chování. Když jsme si dovezli štěně fenku z útulku, měla 3 měsíce a byla zvyklá chňapat lidem do obličeje, taky jsme jí to rázně zatrhli.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-05-22 14:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: Přesně tak. Já byla se psy neustále do svých 16ti a každé štěně se dá správně vychovat, aby bylo bezpečné. Vychovat psa není vůbec těžké, jen člověk na něho nesmí jít jednou tak, jindy jinak, nesmí na něho řvát, ani ho bít. – Pak by byl totiž ze psa magor, nebo má pánečka úplně na háku.

Ikona diskutujiciho Karel 2014-05-22 20:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to docela smutný článek, naplněný nepochopením ke zvířatům. Ano, ta kočka dokázala překročit hranice svého druhu, chovala se úžasně a je dobré si o tom přečíst.

Ikona diskutujiciho Jirka 2014-05-22 21:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě by zajímalo jak je to se zvířecím nebem. A jestli může zvíře uvíznout zde na zemi stejně jako lidé.

Ikona diskutujiciho Alcatraz 2014-05-22 21:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Myslíš že on ví, že dítě je autistické? Jakým právem má ono dítě právo na život a ten pes ne? V přírodě se přece uplatňuje zákon silnějšího, můžeme to vidět úplně všude u všech zvířat, jen člověk je NĚKDY výjimkou..

Ikona diskutujiciho Alue 2014-05-23 10:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]: Nic takového jako zvířecí nebe není. Všichni jsme z jednoho zdroje, jen máme rozdělené jiné úkoly. Zvíře se vrátí zpět do zdroje a pak dostane nové tělo jako jiné zvíře, i si může vybrat které. Ale úkol zvířat je provázet člověka, někde uvíznout pro ně nemá smysl a nejsou na to uspůsobená, neumí přemýšlet stejně jako člověk.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2014-05-24 11:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]:  To by ma teda zajímalo, ako sa ti podarilo skrotiť toho sadistického kocúra.

Ikona diskutujiciho áťa 77 2017-04-14 13:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kočka se snaží zachránit topícího se člověka https://youtu.be/e5xSHuO0dJI?t=24

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek