Světové rekordy 1.

25.10.2009 v Zajímavosti 0

Už odmalička mě velice zajímá všechno nenormální. Od mutací po různé rekordy a kuriozitky. Pokud vás podobné věci fascinují také, zahledala jsem na internetu a sestavila trošku delší seznam všeho možného.

___________________________________________________________________________

Nejmenší kůň na světě

Klisna Black Beauty byla po narození menší než 30,5 cm, vážila méně než 4,5kg.

________________________________________________________________

Nejdejší nehty na světě:

Takto si američanka vypěstovala nehty za 27 let.

Lee Redmondová se v roce 1979 rozhodla, že si přestane stříhat nehty, protože na to jednoduše nemá čas. Díky tomu se stala majitelkou nejdelších nehtů na světě. Celkově měří 6,29 metrů, nejdelší na palci levé ruky úctyhodných 80 centimetrů.Obřích rozměrů se jí podařilo dosáhnout neustálou konzumací potravin bohatých na bílkoviny. Svou roli sehrál i olivový olej, do kterého nehty namáčela. Dnes už se do žádné nádoby nevejdou.Žena tvrdí, že jí nehty téměř vůbec nebrání v běžném životě. Sama se stará o domácnost a pečuje o manžela, který trpí Alzheimerovou nemocí.

(Před časem ale o své nehtíky přišla při autonehodě, takže máte možnost obsadit její místečko :D)

_______________________________________________________________

Kdo měl nejvíce dětí?

Nejvíce dětí na světě měl marocký sultán Mulaj Isamail, který žil v letech 1646 až 1727. Jeho rekord už nejspíš nikdy nikdo nepřekoná – zplodil totiž 888 dětí (z toho 540 synů, kteří společně vytvořili zvláštní armádní pluk)! Nejplodnější ženou je podle nejnovějšího vydání Guinessovy knihy rekordů první manželka Rusa Fjodora Vasilijeva Šujského, která porodila 69 dětí. Při dvaceti sedmi porodech (mezi lety 1725 až 1765) porodila šestnáctkrát dvojčata, sedmkrát trojčata a čtyřikrát čtyřčata. Z šedesáti devíti dětí se jich šedesát sedm dožilo dospělosti. Zprávy o tomto neuvěřitelném případu se v roce 1782 donesly až do Moskvy, kde se o ně osobně zajímala carevna Kateřina II.

________________________________________________________________

Nejdelší vlasy na světě:


Tato dívka dosáhla délky 259cm v patnácti letech!

Anebooo… tady je někdo s ještě delší výzbrojí! 😀

Longest Hair

WHO:
Xie Qiuping
WHAT:
5.627 m (18 ft 5.54 in)
WHERE:
Guangxi Province, China
WHEN:
May 8, 2004

The world’s longest documented hair belongs to Xie Qiuping (China) at 5.627 m (18 ft 5.54 in) when measured on May 8, 2004. She has been growing her hair since 1973 from the age of 13.

_________________________________________________________________________


Nejdelší psí jazyk:


největší psí jazyk má pes majitele Johna Schida z USA.

Brendyho jazyk měří 43cm

_______________________________________________________________________

Nejdelší psí uši má Tigger ze St. Joseph v USA. 29.září 2004 jeho uši měřili 34.2 a 34.9 cm

______________________________________________________________________________


Největším psem na světě se stal Gibson, Německá doga z Grass Valley v USA. 31.srpna Gibson měřil 107 cm!!

Bohužel pak dostal rakovinu a přišel o zadní nohu 🙁

________________________________________________________________________

Nejmenší pes na světě:

MIAMI – Heaven Sent Brandy (Brandy poslaná z nebe – pozn.) je nejmenší pes na světě. Je to čtyřletá fenka čivavy a patří paní Paulette Keller (53) z Floridy. Měří od čenichu k ocásku 15,2 cm a váží pouhý kilogram.

Nožky má dlouhé jako lízátka a není větší než plechovka cocacoly. A protože má příliš malé plíce, nikdy ani nezaštěkala. Proto ji může paní Paulette brát ve speciální tašce všude s sebou a nikdo si jí ani nevšimne.

____________________________________________________________________

Největší přírodní poprsí:

Devětačtyřicetiletá Američanka Anna Hawkins-Turner je majitelkou největších přírodních prsou na světě.
Jejich velikost je neuvěřitelná a podle oděvních měřítek se píše 120XXX. Není divu, že se díky svým snad až příliš nadměrným vnadám ocitla v Guinessově knize rekordů.
A jak se dá s takovou hrudní zátěží žít? Poměrně dobře, jako s každou zajímavou abnormalitou. Anna pracuje jako modelka, pochopitelně nahá.

Mno, tohle je kruté. Myslím, že po tomhle už si žádná nebude stěžovat, že má malá prsa. V tomto případě to bude ale následkem nemoci, je na ní vidět, že má úplně napadený celý lymfatický a imunitní systém, štítná žláza v háji… potom se nemáme čemu divit.

Komentáře

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek