Symbolický rozbor obálky časopisu The Economist pro rok 2018 (1.díl)

16.1.2018 v Symbolika 11

Toto je první úvodní díl do tématiky symbolického rozboru obálky časopisu the Economist. Jedná se o překlad ze zahraničního zdroje. Následující díly budou pak rozbory od tomáše marného.

Prestížny magazín The Economist vydáva svoju najkontroverznejšiu obálku. Po tom ako odstránili prvú obálku, ktorá bola nahradená a bude nakoniec oficiálnou obálkou v januáry budúceho roka. Ale primiešava sa do toho záhadná zašifrovaná správa, ktorá bola na obálke v roku 1988 s konečným termínom 2018. (Svet v roku 2018)

The Economist je týždenník písaný v anglickom jazyku, ktorý bol založený v Londýne. Zaoberá sa súčasnou situáciou vo vodách medzinárodných vzťahov a ekonómie z globálneho pohľadu. Jeho prvé vydanie bolo publikované v septembri 1843 pod vedením Jamesa Wilsona. Aj keď z historických dôvodov sa sám The Economist označuje za noviny, jeho súčasná úprava je viac ako len podobná štruktúre časopisu. V súčasnosti má publikovanie v rukách vydavateľstvo The Economist Group, ktoré je z 50 % kontrolované rodinami Rothschild a Agnelli.


The World in 2018

Niektorí členovia z rodinného klanu Rothschildovcov s židovskonemeckým pôvodom, koncom 18. storočia založili banky a finančné inštitúcie. Nakoniec sa táto rodová línia stala jednou z najvplyvnejších rodin bankérov a finančníkov na svete. Agnelliovci sú rodinou s ďalekou históriou talianského kapitalizmu. Korene politickej, ekonomickej, finančnej a industriálnej moci Agnelliovcov siahajú až na začiatok automobilového priemyslu, ktorý vznikol v talianskom Piemonte začiatkom 20. storočia.

(Svet v roku 2018)

The World in 2018

Tento časopis odjakživa vyvolával obrovský záujem práve vďaka značnému vplyvu a moci, ktorými obidve rodiny disponujú. A prvé vydanie každý rok víri navyše vody v diskusiách a vytvára očakávania, pretože pomocou najmodernejších trendov predvída čo sa v nadchádzajúcom roku stane. Niektoré obálky boli viac diskutované ako iné, pretože v nich bol naznačený veľký úspech. Ale v roku 1988 The Economist vyvolal naozaj neobvyklé množstvo diskusií, kedy bol na obálke zobrazený fénix, ktorý vo svojích pazúroch zvieral horiace bankovky všetkých mien sveta. Popritom rozťahoval svoje krídla a na krku mu visela veľká medaila podobajúca sa minci. Na minci si môžte všimnúť nápis 2018. (Svet v roku 2018)

Môže to oznamovať plán, ktorý zosnovali už dávno. Nová svetová mena, rovnaká pre celú planetu a taktiež v digitálnej podobe. Zbavíme sa papierových peňazí a posunieme sa k „Beatcoinu“ ako k digitálnej mene (čita sa skoro rovnako ako Bitcoin ale v preklade „beat“ znamená poraziť). Ale k tomu bude potrebná ekonomická kríza obrovských rozmerov do teraz nevídaných na globálnej úrovni. Taktiež prichádza doba bez ropy kde sa staví všetko na elektrické dopravné prostriedky. Podobným spôsobom je plánované vytvorenie počítačového sveta, kde bude všetko riadené počítačom a najlepšie ešte pripojené k internetu. Aj ten najmenší pohyb našich peňazí bude zaznamenaný a už viac nebudeme schopní žiť bez zapojenia do elektrickej siete.

K tomu by sme mali pripočítať záhady obálky pripravenej ako prvej. V podstate táto obálka už bola v predaji v roku 2018. Bola na nej vyobrazená planéta Zem vo vesmíre a na nej sme mohli pozorovať obrovské oblaky, ktoré úplne zahalovali Strednú a Južnú Ameriku, celý Atlantický oceán a subkontinentálnu časť Afriky. Táto obálka reprezentovala obávané udalosti roku 2017 a ako mnoho regiónov na Zemi zužovali katastrofy typu silných zemetrasení a hurikánov. Ale záhadným spôsobom, bez zjavného dôvodu, nakoniec táto obálka bola zmenená.

Konečne, obálka s ktorou je časopis momentálne v predaji (ako sme videli na webe). Na obálke je vyobrazených mnoho ikoniek vo farebnom provedení na čiernom kontrastnom pozadí. Čo ešte umocňuje v ľudoch pocit rozpačitosti, kvôli svojej mimoriadnej detailnosti a ľahkosti. Na obálke sa dajú nájsť ikonky, ktoré odkazujú na amerického prezidenta Donalda Trumpa, na kráľa Jong-una, na prezidenta Francúzska alebo na kráľa Indie. Ďalej môžete vidieť reprezentácie jadrových bômb, rakiet, korunu predstavujúcu Britský kráľovský dom, vlajku Európskej únie s jednou padajúcou hviezdou a pod.

Celý rad prvkov, ktoré nechávajú tých, ktorí sa to snažia analyzovať, úplne vyvedených z miery. Môžeme sa pokúsiť odkryť zašifrovanú správu, ktorú chcú predať, keď si prerozdelíme ikonky najprv podľa farby a potom im priradíme význam, ktorý by mohli predstavovať.

Jedna z najznepokojujúcejších ikon je tá, ktorá odkazuje pravdepodobne na planetu Hercolosu, Nibiru alebo Planétu X. Zdá sa, že táto planéta alebo kométa (existuje niekoľko otvorených hypotéz týkajúcich sa tohto údajného nebeského telesa), ako sa predvídalo, objavila sa na obálke a môže znamenať obrovskú svetovú katastrofu.

Nepochybne je to jedena z najväčších výziev, ktorú časopis predložil svojím čitateľom a určite nám dá dôvod k diskusii na zvyšok roka a ešte aj toho nasledujúceho, kedy už budeme schopní rozpoznať či sa splnili všetky predpovede ukrývajúce sa v tomto hieroglyfe 21. storočia.

(pokračování příště)

originál: http://infinityexplorers.com/world-2018-reveal-terror-hidden-secrets-cover-economist#

překlad anna (korektura Alue)

převzato z: http://tadesco.cz/svet-roku-2018-nam-prinasa-kazdorocna-predpoved-prvej-obalky-roku-2018-casopisu-the-economist/

Komentáře

Ikona diskutujiciho chleba 2018-01-16 13:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

"British royal house" z originalu neznamena Britsky kralovsky dum, ale rod.

Ikona diskutujiciho Daniela 2018-01-16 16:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mi to rozum už nebere ??? Podívala jsem se na tu obálku z roku 88 před přečtením článku a říkám si "Ta mince vypadá jako Bitcoin" i ten znak na ní mi trochu připomíná Bitcoin. Ale jak to mohl v tom roce někdo plánovat? Mi přijde, že tady se fakt hraje i se strojem času nebo co. Že se tady někdo vrací zpátky v čase a s něčím si pohrává. Bylo mi to divné hned, že Bitcoin a další kryptoměny, se kterýma se teď roztrhnul pytel, začínají řešit média. Ono lidi fakt věří tomu, že tím úplně porazí a obejdou banky. No pokud je to tak, jak mi vysvětloval kamarád, tak ty banky vážně obejdou a možná i proto se teď o tom všude tolik mluví a píše, aby to každý začal nakupovat a hodnota těch měn potom padla a banky by zase měly vyhráno. Ikdyž hodně lidí už vím vydělalo majlant a můj kamarád vydělává taky. Ale zbytek možná o dost přijde, až to jednou praskne. Taky jsem o tom uvažovala (investice nebo "těžba" kdyby mi kamarád pomohl), ale teď nevím. Je to podezřelé a nechci to asi podporovat. Za druhé nechápu, jak těch kryptoměn vzniká jak běžícím páse. Vždyť nic není na papíře a lidi tím potom platí za věci nebo to převádí na skutečné peníze. Podle mě to někde musí potom vytvářet díru.

Ikona diskutujiciho Vladimír 2018-01-16 18:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den, sleduji vaše vyhodnocení a rozbory symboliky v různých filmech a videoklipech. Velice se mi to líbí, a musím uznat, že jste velice citlivá, pozorná a znalá pozorovatelka. V poslední době jsem četl první i druhý díl učení TAJEMSTVÍ AMENTI, proto jsem zpozorněl, když jste se k tomuto učení vyjádřila v níže uvedeném odkazu.

Ikona diskutujiciho Alue 2018-01-16 19:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]:  Tu knihu jsem dostala darem ale měla nějakou zlou energii, tak jsem ji ani neotvírala a šla rovnou z domu. Nevím co je v ní napsané.

Ikona diskutujiciho V 2018-01-16 20:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Opravdu velké firmy i u nás plánují v horizontu klidně 30 let(krátkodobé i dlouhodobé plánování), tak proč by někdo nemohl plánovat vývoj něčeho jako je BTC v roce 1988 a samozřejmě jak dlouho to vydrží ví jen ten kdo to naplánoval :-)

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2018-01-17 00:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě ty články o symbolice baví. Člověk některé poznatky může pak aplikovat i jinde. Co se ale odehrává v tomto videoklipu, to je mi záhadou.

Ikona diskutujiciho BED 2018-01-17 09:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Súhlasím s Alue – AMENTI je manipulativné, zhotovené za účelom manipulovať istým smerom. Som nastavená na PRAVDU a cítim kde nie je čisto.

Ikona diskutujiciho Renata 2018-01-17 18:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]:myslim, ze si o nic neprisla, je strasne obsirne a komplikovane napisana, ledva som to docitala,  ja som ju stiahla z netu. Mala som ale kupenu Prastare tajemstvi kvetu zivota od Melchizedeka a ta bola zrozumitenna, lahko sa to citalo, ale v podste ty o tychto veciach vies, Masek o tom pise roky a mal tiez 2 slabsie knihy s nazvom 2012.

Ikona diskutujiciho Renata 2018-01-17 18:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]:ani ja neverim tym kryptomenam, mne to je dost podozrive. Najidealnejsie by bolo, keby si vsetci ludia co maju peniaze v bankach ich chceli vybrat naraz..to by bol este len pad na hubu ..

Ikona diskutujiciho Danny 2018-01-17 20:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Jo, ten klip taky kdysi upoutal moji pozornost – byly mně divné ty pyramidky a šachovnice

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek