Tajná identita Čičmunda odhalena!

22.9.2011 v Poselství 16

Tajná identita Čičmunda odhalena!

Dneska byl zvláštní den. Měla jsem takový neblahý dojem, že mi nějak uvadá úsměv, tak jsem zalezla do lesa, že přijdu na nějaké lepší myšlenky.

Houby nic, nejsem naivní a po letošním absolutním nezdaru kdekoliv, jsem si nebrala ani košík ani kudlu… a samozřejmě jsem taky nic nenašla. Ještě aby jo, to bych od života přece chtěla moc, aby rostly alespoň ty zatrolený žampiony. Ani jedna hlavička, prý že bylo špatné počasí a houboví skřítkové jenom vrtí hlavou, že nic nemají. Štve mě to.

Borůvky už jsou taky za zenitem, našla jsem ale dvě, tak alespoň něco… joa švihla jsem se pavučinou do oka. Je to divné, ale pavoučí vlákno na oku řeže, to by člověk nevěřil.

Taky mě kousl mravenec do nohy, ale nejzajímavější byl slimák.

Potkala jsem ho u cesty, teda ne že by to byl první slimák, kterého jsem kdy viděla, ale poprvé v životě jsem viděla slimáka, jak žere.

Prostě seděl na zemi a okusoval list nějaké rostliny. Vůbec si mě nevšímal, jel pěkně po řádcích a chroupalo to.

Tak mu říkám: ,,Nazdar Slime, co to žereš?”

Noa slimák nic. Tak jsem to zkusila znovu: ,,Je to aspoň dobrý?”

A slimák samozřejmě nic.

,,A ty už jsi do sebe narval skoro celej list, jo?”

A slimák nic.

,,A co říká tvoje stará na to, že se tak přecpáváš?”

No… na slimákovi je vtipné, že mu můžete vykládat cokoliv, on vás neodsoudí a nebude to ani komentovat. Takže jsme si vlastně skvěle pokecali.

Když jsem se vracela z lesa, potkala jsem u cesty Čičmunda. Ten můj Čičmund, jak už někteří z vás ví, je pověstný tím, že není můj, obchází hned několik domů, ale nejvíc je u mě, protože mě má prostě nejradši a basta fidli… Od té doby, co mi čičinku dali vykastrovat, nějak přesedlala ke mě a prostě jsem ji přebrala všem ostatním.

Válela se tam pod zídkou v prachu, vrněla a jen co mě viděla, začala se mazlit o zem, jakobych to byla já. Nevím proč, ale kočky tohle prostě dělají, vyjadřují rozkoš na dálku… Možná cítí rozkoš, kdy vidí svého oblíbeného humanoidního tvora, anebo cítí rozkoš, protože se těší, až je humanoid přijde poškrabkat za uchem a podrbat na pupíku.

No tak se nad ni nahnu, trochu ji drbkám, trochu si povídáme, ale ona za mnou tentokrát nešla, prostě se jí nechtělo a já ji tentokrát netahala, protože ona by pak lítala všude možně jako čarodějnice na koštěti a z toho kouká akorát tak malér…

Tak jsem šla dál a po chvílce slyším: ,,Májinko!”

Sakra!! Takže už vím, komu Čičmunda doopravdy patří, kdo ji nechal tak nelidsky vykastrovat a připravil mě o malé kočičky a jaké že má vlastně právoplatné jméno… Májinka… tedy tím M si nejsem úplně jistá, já to slyšela z dálky, ale tím zbytkem si jsem jistá úplně.

No toto… nevrátila jsem se, takticky jsem se vzdalovala a pokukovala, kdo tam s ní je.

Děti… Čičmundu jsem přebrala malé holčičce, klučinovi v předpubertálním věku a vím, že tam mají ještě tatínka, co občas zalívá trávník. O mamince nevím nic, to třeba omylem vysonduji později.

Pane jo, přece moje Dona Čičona není žádná Májinka… je to Čičona, zvaný Čičmund.. a jestli je ještě něco jiného než Čičmund, tak maximálně je to Čičmund Chlupatovič. A basta fidli.

Jsem z toho v šoku, já jí vymýšlím taková drsnáčká super jména, dělám jí image a ona se jmenuje Májinka, to mě podrž.


• Máte rádi stránky Aluška.org? Doporučte je svým známým: https://aluska.org/

Vaše dotazy směřujte do e-mailu◄


Komentáře

Ikona diskutujiciho Lana 2011-09-22 07:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak Májinka!No co,tak máš kočku dvojí identity.U tebe je to super drsný Čičmund a u těch lidí je v přestrojení za miláčka Májinku :-D.My jsme si nedávno pořizovali pejska – grifonka.Vždycky když ho rozucháte,tak má na hlavě kohouta a podle toho jsem mu také vymýšlela jména.Bohužel,brácha to vyhrál u rodičů se jménem "Fido".Ještě že z toho se dá taky něco vymyslet :-).

Ikona diskutujiciho Bo 2011-09-22 10:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pekne napísané, milé od teba Aluško.

Ikona diskutujiciho tcp 2011-09-22 11:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

…Poprvé v životě jsem viděla slimáka, jak žere.

Ikona diskutujiciho Hi 2011-09-22 12:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

… slimákom musíš pekne dohovoriť,  oni  sa presťahujú .

Ikona diskutujiciho Martinka 2011-09-22 16:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Májinka, alias Čičmund Chlupatovič :D a jinak babičce jsem zakázala solení slimáků, tak je teďka přestřihává, je to daleko rychlejší smrt.

Ikona diskutujiciho Alue 2011-09-22 16:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]:[5]: To je opravdu milé, je tu alespoň někdo, kdo umí vnímat slimáka jako normální zvíře a nechce ho na potkání hned vraždit?

Ikona diskutujiciho Jediman 2011-09-22 17:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Já, já nezabíjim ani mouchy :D což je možná důvod, proč mě neotravují :D

Ikona diskutujiciho B. 2011-09-22 17:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nesnáším, když někdo zabije komára. S těma slimákama tě chápu. Ať by mi sežrali cokoli, nevadí mi to a i kdybych byla naštvaná, zašlápnout bych je schopná nebyla. Nevím, proč je to pro tolik lidí tak nepochopitelné, ale… 🙂

Ikona diskutujiciho ID 2011-09-22 17:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj… tak mám v tom aktuálně trošku zmatek, proběhla jsem před chvílí (po příchodu z práce) své oblíbené stránky (=právě tyto) i se všemi komentáři metodou rychločtení, zůstal mi jediný letmý dojem – slimáci mi naštěstí neničí zahrádku, protože žádnou nemám, kočky a koťata mám raději. Alušce a všem, díky kterým se dozvím něco nového nebo aspoň inspirativního, chci poděkovat…

Ikona diskutujiciho Michael 2011-09-22 18:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]:Já nebohé slimáčky nezábíjím. Jsou tak roztomile slizcí a nádherní.:D

Ikona diskutujiciho Martinka 2011-09-22 18:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Alue, já je vnímám jako opravdové zvíře, to jsi špatně pochopila, to jen těm co je takhle nevnímají radím jak je zabíjet rychle, než pomalu trápit v soli, chápeš? 😉 A jinak nezabiju ani mouchu, pouštím je na svobodu i když jen narážejí do skla u okna.

Ikona diskutujiciho Babe 2011-09-22 18:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Slim asi starou nemá, možná hermafroditního partnera :).

Ikona diskutujiciho Martinka 2011-09-22 18:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: A navíc příští léto mám v plánu chodit je sbírat do kyblíku a vypouštět je daleko od zahrad.

Ikona diskutujiciho fantasy(Adri) 2011-09-22 19:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já si povídám třeba se stromy, ale většinou jen ahoj, jak se máš? A on mi odpoví zamávíním větví 🙂 Jinak děkuju ti Alue za podoru ve tvojí poradně. Začala jsem po setkání se světýlky v lesích taky komunikovat s anděli. Přečetla jsem si potřebné materiály tak dneska před spaním se ukáže :D

Ikona diskutujiciho Barbora Sejrková 2011-09-23 10:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky jsem jednou viděla slimáka, jak jí listy a byla jsem z toho docela na větvi 🙂

Ikona diskutujiciho vestec 2012-01-13 04:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek