Tajuplná místa s konstruktivní energií, která vám dobijí baterky

22.7.2018 v Záhady 11

Cítíte se vyčerpáni a potřebujete znovu nabrat sílu? V našich tipech najdete mnoha lidmi osvědčená místa, kde se budete cítit skvěle a která vás nabijí konstruktivní energií. Pokud patříte k těm, kdo naslouchají přírodě a chcete objevit něco víc než architektonické památky – něco, co nespatříte očima, nechte se vést a místo samo vám odhalí něco ze svého tajemství. Vyzkoušejte magickou sílu nedostavěného chrámu v Panenském Týnci, Božích kamenů na Strakonicku a nebo poutního místa na Hostýně.

Lidé v krajině odpradávna hledali a nacházeli místa, kde cítili vyzařovat zvláštní energie – někdy konstruktivní a někdy destruktivní. Konstruktivní síly hrály důležitou roli při zakládání hradišť, měst a svatyní. Některá místa ze starších dob později využili i stavitelé kostelů a chrámů, další místa se dochovala ve volné přírodě. Kvalita a charakter těchto sil můžou být však odlišné, stejně jako jejich účinky. Na jednom místě lze najít tělesnou regeneraci a na jiném útěchu duše.


Léčivá energie z nitra hor a kopců

 

Vrch Hostýn je se svou mariánskou svatyní nejnavštěvovanějším poutním místem na Moravě. Přibližně dvě staletí před naším letopočtem se dostal do zorného úhlu Keltů, kteří si tu zbudovali rozlehlé hradiště, bazilika Nanebevzetí Panny Marie zde byla postavena v 18. století. Ze své dobré síly nic neztratil ani do dnešních dnů. Pokud se zde chvíli zdržíte, místo vás doslova naplní příjemnou energií, až se dostaví pocit tepla a úlevy.

 

 

Zřícenina Andělská hora doslova srší energií. Hrad byl založen na sklonku 14. století pány z Oseka a sehrál důležitou roli v době husitských válek. Celá zóna v okolí hradu má blahodárně působit na lidský organismus, což potvrdila i řada senzibilů. Zbavíte se zde deprese a posílíte ochrannou funkci aury. Doporučuje se provádět za chůze dechové cvičení – nádech, výdech a následné zadržení dechu po dobu, která vám po čas chůze nevadí. Příjemný pobyt na hradě určitě umocní také nádherný výhled na Krušné hory, Doupovské hory nebo Slavkovský les.

 

 

Jedním z kopců Pavlovských vrchů a zároveň jedním z výrazných přírodních dominant Mikulova je Svatý kopeček. Na kopci se nachází kostel sv. Šebestiána, zvonice a křížová cesta. A právě v místě zvonice je velmi silný zdroj dynamické zemské energie – stačí sem vyjít, sednout si či lehnout na zem a nechat na sebe tuto sílu působit.

 

 

Vrchol Řípu byl vždy dominantou pro široké okolí a geologické podmínky v místě od dávných dob zajišťují silné vyzařování z nitra Země do širokého okolí. Schválně se zkuste oběma rukama dotknout stěny rotundy a možná ucítíte jemné vibrace.

 

 

Další silně magickou horu naleznete kousek od Nového Boru. Na vrchol Klíče je sice výstup náročnější, ale stojí rozhodně za to. Vedle krásného výhledu tu na vás čeká také léčivá energie. Toto místo bylo i v dávných dobách posvátné a konaly se zde rituální obřady.

 

 

Magická síla klášterů a chrámů

 

Prostor nikdy nedokončeného chrámu v Panenském Týnci přitahuje nejrůznější psychotroniky, léčitele, duchovní i umělce. A i méně citliví lidé zde vnímají silnou konstruktivní zónu, například tím, že cítí mravenčení v končetinách. Nemusíte se bát, že byste místa s magickou energií nepoznali – nápovědou vám budou vyšlapané cestičky a „více ohmataná“ místa na stěnách stavby. Psychotronik pan Stanislav Brázda naměřil v prostorách chrámu ,,pozitivní zónu číslo 8″, tedy nejsilnější, uzdravující, která tlumí deprese, přináší dobrou náladu, elán a radost ze života.

 

 

Místa pro meditaci v přírodě

 

Boží kameny u Strakonic jsou považovány za jedno z nejsilnějších „nabíjecích“ míst v Čechách. Přírodní mystické místo mezi Kraselovem a Tažovicemi často navštěvují lidé hledající duchovní zážitky, které se zde skutečně dostavují, zvláště při první návštěvě. Umožňuje to neustálý proud kosmické energie, přicházející do určitého místa v jednom z kamenů. Léčivé účinky, hlavně při chronických onemocněních, má mít balvan ve tvaru lodi. Nabíjecí místo se nenalézá v jeho středu, ale u kraje, je to tam vyšlapáno, takže se snadno najde.

 

 

Na skalním ostrohu nad soutokem Říčky a Ochozského potoka se nachází známá archeologická lokalita, tunelovitá jeskyně Pekárna, proslulá nálezy pravěkých kamenných i kostěných nástrojů a hlavně rytin na kostech zvířat. Místo vyzařuje, podle měření psychotronika pana Jana Jílka (který vytvořil energetickou mapu ČR), velmi silnou konstruktivní energii, která vás nabije na hodně dlouho.

 

 

 

použitý zdroj: http://www.kudyznudy.cz/Aktuality/Objevte-tajuplna-mista-s-pozitivni-energii,-ktera-.aspx

Komentáře

Ikona diskutujiciho Ježovka 2018-07-22 06:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ta Pekárna! Nádhera ??? Nebo ten chrám v Panenském Týnci, tak krása, ale všechno to stojí za návštěvu.

Ikona diskutujiciho aston 2018-07-22 07:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, tímto článkem jsi mi poslala jedno důležité znamení a já ti moc děkuji :)!

Ikona diskutujiciho Alue 2018-07-22 08:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]:  Pekárna vypadá fakt gut. Je kousek od Brna 🙂 V zimě to vypadá jakoby v ní rostly křišťály, tak se možná vyplatí s návštěvou počkat až přituhne. :D

Ikona diskutujiciho Stenly919 2018-07-22 11:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak o Hostýnu to vím už hodně dlouho, zajímavý bylo, že nejsilnější energie jsem vnímal na staré křížové cestě na jedenáctém zastavení(nebo devátém, teď si to nemohu uvědomit. Ale pozná se to podle toho,že tam není obyčejná kaplička ale větší stavba) Jinak ta pekárna vypadá zajímavě, dík za tip.

Ikona diskutujiciho Black Blood 2018-07-22 15:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak tam potřebuji

Ikona diskutujiciho Tinka 2018-07-22 20:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super tipy na výlety. Děkuji :-)

Ikona diskutujiciho Ayeri 2018-07-22 21:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nádhera 🙂 hlavně Panenský Týnec a Pekárna vypadají hezky, tam se prostě aspoň jednou v životě musím podívat 🙂 Svatý kopeček u Mikulova jsem zatím navštívila jako jediné z těch míst a můžu vřele doporučit už kvůli tomu výhledu 🙂

Ikona diskutujiciho Kataruna 2018-07-24 15:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Viete aj o energetickych miestach na Slivensku

Ikona diskutujiciho astonova cesta 2018-08-19 19:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Recenze Panenského Týnce! :-)

Ikona diskutujiciho astonova cesta 2018-08-19 19:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Recenze Panenského Týnce! :-)

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek