Temná věž

6.6.2018 v Doporučení 11

Temná věž

USA 2017

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

Oficiální popis:

,,Roland Deschain, poslední z řádu rytířů, vede odvěkou bitvu s Walterem O’Dimem, známým též jako Muž v černém a je odhodlaný zabránit mu ve zničení Temné věže, která svou existencí drží pohromadě celý vesmír. Dobro a zlo se tak ocitají v souboji, který rozhodne o osudu všech světů, protože Roland je jediným, kdo je schopen Temnou věž před Mužem v černém ochránit.“ (zdroj)

Dostala jsem upozornění na film Černá věž. Námět mě nadchnul, tak jsem si na něj udělala čas a rozhodně nelituji.

Hlavní hrdina je malý chlapec z naší země, který má v noci vize. Nahlíží do jiného světa a vidí, co se tam děje. Toto dění ho hodně vtahuje, takže kreslí obrázky toho co viděl a snaží se o tom mluvit. Hledá odpověď na otázku, proč se mu to děje, co to je za lidi. Jeho matka má strach z toho že se chlapec nechová normálně a otčím se ho za každou cenu snaží šoupnout někam na léčení. Netuší, že má tento chlapec dar vidět do jiných světů.

Film klade důraz na vnitřní světlo hlavního hrdiny a jeho sílu vůle.


Chlapce postupně jeho vize přivedou až do domu, kde najde bránu do světa, ze kterého pochází jeho vize a setká se tam s lidmi a místy, o kterých se mu v noci zdálo. Ještě předtím však utíká z domu ve chvíli, kdy si pro něj přichází ,,falešné kůže“ v přestrojení za zaměstnance terapeutického centra. Chlapec dá na znamení, na vize které viděl a nenechá se jimi unést. Místo toho se vydá svou vlastní cestou.

Film mi od začátku až do konce neustále připomínal to, co se stalo v Jemenu. Pamatujete na seriál Jemen? Na vojáky, na klíč k lidstvu, na otevření portálu? Pokud jste serál náhodou nečetli, první díl je ZDE, další pokračování v TÉTO rubrice. Článků je celkem 5.

Pokud si sérii pamatujete, máte neustále pocit, že film je natočený přesně podle toho, že vypráví tu samou věc, akorát zaobalenou do trochu jiné omáčky. V Jemenu byli k otevření portálu použiti vojáci, tady se používaly unesené děti. Temná věž, která nesmí padnout, jako ochrana našeho vesmíru před zlem. I o tom byl seriál Jemen. Když se budete dívat pozorně, chlapec dokonce ve filmu kreslí klíč z Jemenu do písku v jednom ze záběrů a doprostřed dává temnou věž. Je to skoro jako přes kopírák.

Filmové zrůdičky, které na sobě nosí falešnou kůži a usilují o padnutí ochranné věže, jakoby z oka vypadli reptiliánům. Falešné kůže dokonce umí ovládat chování lidí a vstupovat do jejich mysli.

Film je natočený podle knižní předlohy Stephena Kinga. Podle čtenářů originálních knih je velmi slabý, protože předloha měla 7 dílu a film tak vůbec nevyužil její plný potenciál, mnoho věcí si udělal po svém a ještě mnohem více vynechal. Což je opravdu škoda.

Hodně míchá spoustu žánrů dohromady, takže nechybí ani vědma, kterou vyhledají a ta s nadaných chlapcem sdílí jeho vize a radí mu. Tak trochu jako filmy Matrix. Včetně cestování mezi dimenzemi.

Film má v sobě mnoho velmi zajímavých výstižných momentů a symbolů, kterých si běžný divák nevšimne, ale dohromady vypráví zajímavý příběh, který má hloubku.

Temná věž (2017) CZ HD trailer

https://www.youtube.com/watch?v=laP9F31VgZ8

Komentáře

Ikona diskutujiciho Amálka 2018-06-06 07:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za tip. Taky bych Ti chtěla jeden film doporučit, pokud jsi neviděla. Je v něm moc hezky vykreslená sféra, do které člověk přichází po životě a propojení mezi světy zemřelých a živých. https://www.csfd.cz/film/230524-pevne-pouto/prehled/

Ikona diskutujiciho Jenny 2018-06-06 09:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak toto jsem ještě neviděla a určitě kouknu, spisovatel Stephen King mě v poslední době zaujal.

Ikona diskutujiciho aston 2018-06-06 11:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Stephena Kinga a ta jeho drastická a morbidní díla opravdu nesnáším, ale nečekal bych, že může napsat cokoliv, co by mělo takové poselství. Možná u tohoto díla udělám výjimku a mrknu se….

Ikona diskutujiciho tauri 2018-06-06 17:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Komment trochu mimo téma:

Ikona diskutujiciho Jenny 2018-06-06 17:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já bych ráda doporučila film pro změnu na téma reinkarnace, jmenuje se Je naděje a je z roku 1989.Je to oblíbený film i mé mamky a právě díky ní ho znám.Místy je i celkem vtipný, navíc v něm zaznívá krásná písnička od Cher “After all”..

Ikona diskutujiciho m. 2018-06-06 17:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

další film na podobné téma. sice má nízké hodnocení ale jsou tam řečené a ukázané zajímavé věci.

Ikona diskutujiciho Jindra J. 2018-06-06 18:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Temnou věž jsem viděl již před nedávnem a je to jeden z filmů u kterého, než jsem ho viděl, jsem si říkal zda za to bude stát a zda si ho mám vůbec pustit…

Ikona diskutujiciho Gabby 2018-06-06 18:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dekuji za tip! O vikendu se na to planuji podivat. Ja zase doporucuji Planetu opic tu starsi verzi.. 🙂

Ikona diskutujiciho veganskelzi 2018-06-08 20:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pěkný film.

Ikona diskutujiciho Luz 2018-06-15 08:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Videla jsem to, kdyz to bylo v kine, a hodne se mi to libilo, docela by me zajimaly i ty knizky, tak snad se jednou k tomu dostanu si je precist.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek