Tohle o vás prý prozradí váš účes. Poznáváte se?

21.9.2014 v Zajímavosti 19

Našla jsem zajímavý článek, který by se možná na první pohled zdál jako volovina stylu ,,velikost prsou ženy ukazuje, jaká to bude milenka”. Ale vlasy (na rozdíl třeba od prsou) jsou něco, čemu dáváme tvar víceméně vědomě. Hustotu a kvalitu ne vždy dokážeme ovlivnit v té míře, kterou třeba chceme. Vždy je to jen omezeně… Ale například účes, barva, délka i tvar, jsou už čistě na nás a na našem vkusu. Říká se: ,,Jak venku, tak uvnitř”.

Když se tak zamyslím nad lidmi které znám, nemůžu jinak než uznat, že tento článek a jeho závěry skutečně má něco do sebe. Protože to až podezřele často sedí…

“Nejen vaše obličejové rysy odráží vaši povahu, ale dokáže to i váš účes,” tvrdí expertka na čtení ve tváři Jean Haner, která o téhle problematice napsala dokonce knihu. A když to říká odbornice, tak to musí být pravda. Pojďme se tedy podívat, jestli její poznatky sedí i na vás a vaše vlasy.

Můžete sice namítnout, že člověk přece několikrát za život svůj účes změní, takže by musel být pokaždé povahově jiný, ale co když účes mění zrovna tehdy, kdy se i jeho povaha trochu změní? Když dojde k nějakému poznání, na něco změní názor, stane se mu něco, co ho poznamená nebo třeba v jistých ohledech dospěje.

Jean Haner on-line magazínu Cosmopolitan prozradila spoustu zajímavých věcí, které o člověku prozradí barva a typ vlasů, ale i střih a účes. A my vám je přinášíme také…


1) Máte-li zrzavé vlasy, pravděpodobně je s vámi legrace.

Prý to platí dokonce i tehdy, když si je na zrzavo jen barvíte. Tito lidé podle Jean milují zábavu, nikdy se nechtějí nudit, jsou přímí a mají smysl pro humor. Někdy ale prý mohou věci příliš dramatizovat. A i přes to všechno bývají plaší a mají strach z odmítnutí.

2) Kudrnaté vlasy značí dobré srdce.

Ženy s kudrnatými vlasy bývají štědré a často všechno, co dělají, dělají rychleji než ostatní. “Mají v sobě oheň,” říká doslova Jean Haner. Proto jsou velmi vášniví a také bývají dobrými vůdci. Vášeň ale někdy může vést až k agresivitě.

3) Vlnité vlasy znamenají kreativitu.

Ženy s vlnitými vlasy mají spoustu energie, jsou emocionální a jejich city jsou snadno zranitelné. Někdy také nerady o věcech mluví a raději mlčí. Často potřebují být o samotě, protože svoboda je pro ně velmi důležitá. O to víc jsou potom kreativní.

4) Husté vlasy rovná se moc.

Lidé s hustými vlasy jsou předurčeni k tomu, aby ovládali druhé, a většinou se jim to velmi dobře daří. Bývají také tvrdohlaví, na druhou stranu prý někdy nemají tolik chuti do sexu. Mimochodem, platí to prý i v případě, že máte husté obočí.

5) Máte rovné vlasy, ale natáčíte si je? Chybí vám legrace.

Jestliže máte rovné vlasy, ale většinou je nosíte natočené, pak to prý znamená, že vám v životě chybí zábava a natočení působí jako jisté uspokojení. Máte díky tomu pocit, že vypadáte zajímavě a že do světa vysíláte pozitivnější signály, než kdybyste si vlasy nechala tak, jak vám narostly.

6) Rovnáte kudrnaté vlasy? Potřebujete se zklidnit.

Pokud jsou vaše vlasy naopak od přírody vlnité nebo kudrnaté a vy si je většinou rovnáte, údajně to znamená, že je ve vašem životě příliš mnoho chaosu a nepořádku a vám chybí klid. Narovnání prý podvědomě působí jako jakési zklidnění.

7) Nosíte středně dlouhé vlasy? Uvažujete logicky.

Ženy, které nosí polodlouhé vlasy, tedy někam těsně pod ramena, a s úpravou si příliš nelámou hlavu a nosí vlasy v podstatě tak, jak po umytí uschnou, prý bývají velkými mysliteli a navíc přemýšlí logicky. Jsou také velmi empatické, cílevědomé a někdy i soutěživé.

8) Ženy s dlouhými nedbale upravenými vlasy jsou citlivé.

Hodně se zabývají svými pocity, jsou romantické a také kreativní. A někdy myslí ve stylu hippies.

9) Máte-li velmi krátké vlasy, pak prý nesnášíte cokoli řešit.

Ženy s krátkými vlasy a střihem velmi jednoduchým na úpravu prý nerady cokoli řeší (včetně účesu). Nejen praktické věci v životě, ale nechtějí se zabývat ani svými pocity.

10) Složitý drdol nosí hysterky.

Čím složitější je váš účes, tím více sebekritická prý jste. Složité drdoly tedy značí nízké sebevědomí a ženy, které je nosí, prý často všechno dramatizují.

11) Asymetrické střihy slibují zábavu.

Asymetrické a nekonvenční střihy o své nositelce říkají, že je zábavná. Zábavnější než žena, která nosí spíše praktické účesy.

12) Dlouhý vrstvený střih? Jste perfekcionistka.

Jestliže máte dlouhé sestříhané vlasy, které jako by tvořily vrstvy, pak prý potřebujete mít všechno v nejlepším pořádku a cokoli děláte, musí mít ten nejlepší výsledek. Samozřejmě včetně vašeho účesu.

13) Vlasy stažené do vysokého culíku značí cílevědomost.

Pokud nosíte vlasy uhlazené u hlavy a stažené do vysokého culíku, pak jste pravděpodobně cílevědomá, soutěživá a jdete si za svým.

14) Nosíte cop? Pak prý na druhé myslíte víc než na sebe.

Jestli vlasy moc neřešíte, a místo abyste si zašla ke kadeřnici, raději to odkládáte a vlasy nosíte v copu, znamená to, že potřeby druhých jsou pro vás důležitější než vaše vlastní.

15) Podle linie vlasů si můžete vyložit svůj vztah s matkou.

Máte-li linii vlasů nad čelem rovnou, znamená to, že se matkou necháte ovlivnit a že jí budete pravděpodobně podobná. Jestliže je linie vlasů nepravidelná, pak na vás matka moc velký vliv nemá.

zdroj článku: http://zena.centrum.cz/volny-cas/zabava/clanek.phtml?id=804292

Jak to vidíte vy? Poznali jste se? Nebo své blízké?

Zajímalo mě, co asi na takový článek říkají čtenáři tamního serveru, tak jsem trochu prošla diskuzi. Zaujaly mě ohlasy stylu ,,je to hovadina, ale sedí to”:

– si myslím že je to blbost, ale na mě to zrovna sedí 😀

– Přesně, považuji to za kravinu, ale sedí to 😀

– no na mě taky, řešili jsme nedávno s partnerem, který je psychiatr, jak psychika ovlivňuje výběr barev – on to docela smetl ze stolu, že se tomu přeci nedá přikládat význam, že to psychologové u nich na oddělení řeší až moc. Já jsem říkala, že tomu věřím, že to je zrcadlo duševního stavu každého. A to si myslím i o vlasech a účesech – rozhodně dokážou hodně vypovědět o svých nositelích.

– Samozřejmě pro hlupáka, který si myslí, že je středem vesmíru je takový článek pitomost.
Ten, kdoi pozná Orientální diagnostiku, oči, poloha očí, prsty, tvar prstů, nehtů, pánev, zakřivení nohou…je nejen moudřejší, ale též pokornější při vyslovování soudů a to navzdory skutečnosti, že zde se hovoří o moudru, nikoliv o stupni dosaženého vzdělání, které, jak sami dnes vidíme kolem sebe ještě neznaméná – chytrý člověk – moudrý člověk…
Přání hezkého dne vše pozitivně smýšlejícím přeje Jan

Kam dál:

Otevřít rubriku: ,,Zajímavosti” – Zde

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho fluttershine 2014-09-21 11:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Bezva, ovládám ostatní, ale myslím na ně víc, než na sebe. Babička se mě snažila přesvědčit, abych nosila vlasy ve vysokém culíku, ale mě hrozně rozčiluje, jak hopsá, když udělám krok (krok – houpy na jednu stranu – a na druhou).

Ikona diskutujiciho Lori 2014-09-21 11:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ja mám husté, vlnité a povedala by som, že to sedí! mne sa to páči, ale keby sú ešte dlhšie, tak si tlieskam :D

Ikona diskutujiciho xd 2014-09-21 12:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

mám husté,vlnité a neupravené dlouhé vlasy a sedí to na mě >:D

Ikona diskutujiciho Mary 2014-09-21 13:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ono to fakt sedí :D

Ikona diskutujiciho Táňa 2014-09-21 14:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

na každém šprochu pravdy trochu :-)

Ikona diskutujiciho Kač 2014-09-21 16:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já mám něco mezi kudrnatými a vlnitými vlasy, i když mi jdou spíše do těch kudrnatých. Každopádně by na mě seděl víc popisek u vlasů vlnitých, ačkoli i u kudrnatých se víceméně poznávám. Co se hustoty týče, jsou až až, takže jsem spokojená, ale s délkou vůbec ne :D Chci si své středně dlouhé vlasy nechat dorůst minimálně do půlky zad :D Ale popisek taktéž celkem seděl 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2014-09-21 18:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já se v tom třeba taky vidím. Spím s copem, abych ráno měla vlnky a občas si říkám, jestli můj život není moc vážný, že se potřebuju víc smát a řešit taky někdy povrchní krávoviny. – No, snažím se o to, ale vlním pořád dál, tak asi té srandy ještě nemám dost, jak bych si představovala.

Ikona diskutujiciho fluttershine 2014-09-21 20:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: K vlnkám z copu…dřív se mi to líbilo, navíc jsem si ty vlasy tak nezválela, ale už to nedělám. Připadá mi, že s vlnkama z copů vypadám jako idiot. Ale líbí se mi lokny. Kdyby mi vydržely déle, než hodinu, když je půl dne natáčím, byla bych vděčná.

Ikona diskutujiciho Fred 2014-09-21 21:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A co když určitá osoba vlasy nemá? – Může to být třeba mimozemšťan? :-D

Ikona diskutujiciho Farah 2014-09-22 09:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sedi to podobnou merou, jako volba obleceni a barvy, ted mam treba bile obdobi 🙂 A vlasky nosim ledabyle, takze hippie nebo cop, protoze oboji vytvorim rychle a znamena to minimalni zatizeni pro vlasky, ktere mam pod zadek dlouhy uz a sice jemny, zato jich je az dost 🙂 Takze cajk, ale vzdy tomu tak nebylo- v 15letech jsem treba se citila vyprahle a nic nemelo smysl, a? Mela jsem ostrihano na kluka!

Ikona diskutujiciho Verča 2014-09-22 15:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dlouhé, nedbale upravené vlasy… no, dost to sedí – o své pocity se zajímám opravdu velmi, resp. duševní vyrovnanost, přijetí či zpracování emocí má pro mne větší význam než třeba peníze, líčení se, sportováni apod. Netvrdím však, že to nejsou důležité věci, ani to, že je nikdy neprovozuji.

Ikona diskutujiciho tarantule* 2014-09-22 19:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vlnité, husté, rozcuchané vlasy kousek pod ramena, trochu sestříhané do vrstev (ale jen na konci). A sedí to 🙂

Ikona diskutujiciho Anchor 2014-09-22 19:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já to mám s vlasy zajímavé – jsou kudrnaté, občas vlnité do rovna – sedí na mě teda od každého trochu? 🙂 Asi do 3-4 let jsem je měla kudrnaté, prstýnkaté, jenže jak jich mám hodně a nejsou úplně krátké (nebo bůhvíproč, protože jich vlastně mám normálně), tak ztěžkly a více se vyrovnaly, takže teď mám kudrnaté jen podrůstky, což vypadá celkem zajímavě, když si udělám vysoký cop :D

Ikona diskutujiciho Alue 2014-09-22 20:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: … Já jak zase před půl rokem sekla s tou podělanou barvou, tak mám další nálož nových vlasů (já tomu dala dost drahé přírodní péče).. No a ty podrůstky tak různě trčí a vypadám trochu jako rákosníček. Hlavně vzadu nahoře na hlavě, když se ráno nepřečísnu, tak mám prostě pramínky, co koukají a vesele si trčí mimo zbytek hlavy.

Ikona diskutujiciho Anix-Chan 2014-09-22 21:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na mě to sedí :DD

Ikona diskutujiciho Janča 2014-09-24 19:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na mě to taky docela sedí, ale třeba délku svých vlasů moc nemůžu ovlivnit. Chtěla bych je mít nad zadek, ale bohužel mi tolik nerostou, takže jsem ten zlatý střed, i když to moje volba není. Samozřejmě ale lepší než mikádo. :D

Ikona diskutujiciho Erika 2014-09-25 11:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám delší, rovné, jemné vlasy, ale mám jich poměrně dost.Snad odjakživa jsou pro mě vlasy hodně důležité, ale asi se za tím něco skrývá:-)Myji denně, jelikož mi plihnou, jak jsou jemné a je jich hodně a mám ráda pocit umytých vlasů.Buď je musím hezky vyfoukat a v tom jsem už mistr, protože kolikrát bych nejradši i kadeřnici vytrhla fén a hřeben z ruky:-), protože za ty roky mám fakt cvik:-)Když si je nechám volně schnout, jsou takové neupravené, rousovité, nic moc, teda já se tak necítím a zrovna teď mám asi dvouměsíční období, kdy si vlasy natáčím kulmou, takže asi mi chybí legrace:-)Ale je fakt, že jsem spíš taková do sebe, uvnitř řeším vesměs vážné věci a taky si někdy říkám, že bych potřebovala víc myslet na blbosti:-)Ale zkrátka si myslím, že mi to momentálně víc sluší:-)Ale zase je fakt, že když u mě dojde k nějaké vnitřní změně, tak měním trochu účes a víc se zaměřím na oblečení, prostě ve smyslu, že jsem nějak nová – jiná.Anebo taky, když mám v sobě nějaké rozhodnutí, že chci něco změnit k lepšímu, tak ruku v ruce trochu měním i účes a oblečení.Takže určitě to nedělám jen z důvodu parádění se, ale je to nějaké vyzařování zevnitř.

Ikona diskutujiciho Jana 2014-09-26 18:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já se v tom moc nevyznám teda 🙂 Nemám ani polodlouhé ani krátké vlasy, mám jen půlku hlavy delší, sahají mi vlasy k bradě. \Rovnat si je víceméně musím, jinak bych vypadala jako ovečka – takže krátké=praktické u mne nefunguje 🙂 Ale jinak mi článek lichotí, děkuji 🙂

Ikona diskutujiciho R 2016-10-16 01:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Husté, kudrnatovlnité (omluvte prosím tento jazykový patvar, zkrátka mé vlasy nejsou ani vlnité, ani kudrnaté, ale něco mezi tím :D ) a většinou na krátko.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek