U Hodkovic jsou kruhy v obilí

11.7.2018 v Zajímavosti 11

K obci Bílá nedaleko Hodkovic nad Mohelkou se sjíždějí stovky lidí, aby si prohlédli kruhy v obilí. Obrazec z polehlých klasů v části zvané Bohdánkov někteří připisují mimozemšťanům, jiní vtipálkům a lidskému umu, může to být i nástroj propagace.

Jedním ze zvědavců, kteří se v poli v Bohdánkově v pondělí procházeli, byla i Jana Pokorná z Liberce.

„Vždycky jsem si přála, aby se kruhy v obilí objevily v mém okolí. Přišla jsem sem načerpat energii, kterou nám posílají z vesmíru. Vnímám ji chodidly a snažím se napojit na nějaké sily. Ale každý to má jinak,“ svěřila se reportérovi iDNES.cz


I další návštěvnice záhadného obrazce Světlana Panenková je přesvědčena, že obrazec vysílá jakousi energii.

„Viděla jsem fotky z výšky, ale tady na místě ta energie proudí. Je v podstatě úplně jedno, kdo to vytvořil, jak to vytvořil, jak to vzniklo, je to prostě síla toho obrazce. Tím proudí ta energie. Co však ten obrazec znamená, to nevíme. Jenom co jsme tady, začala se nám plnit přání. Tak byla tu ještě jedna naše kamarádka, která se chtěla učit zpívat a potkala se tady s jinou mojí kamarádkou, která je učitelkou zpěvu. Naprosto nepopiratelně se rády ty věci dějí,“ uvedla svědkyně.

To turnovský badatel a „záhadolog“ Petr Drbohlav je k teoriím o mimozemském vzniku kruhů skeptický.

„Myslím si, že je to reklama na nedaleký aeroklub v Hodkovicích. Ti byli také jedni z prvních, kteří na obrazec upozornili. Má to i podobný rukopis, jako byly kruhy v obilí ve Žďárku u Sychrova před pěti lety, anebo teď v únoru ten obrazec ve sněhu na zamrzlé jablonecké přehradě,“ řekl Drbohlav.

Podle něj jde o typický letní fenomén. „Obilí dozrává nebo je zralé, a proto se to nejlépe dělá. Teď je ale trochu nový fenomén, a to jsou obrazce v zimě ve sněhu,“ dodal badatel.

Redakce se v pondělí pokoušela spojit také s Aeroklubem v Hodkovicích nad Mohelkou. Nikdo tam však nebral telefon. Na svých facebookových stránkách ale klub upozornil na to, že nad obrazcem nyní dělá vyhlídkové lety, které si lidé mohou objednat. Kruhy se prý objevily v noci na minulý pátek.

V úterý získala redakce vyjádření jednoho z členů vedení aeroklubu. Striktně odmítl, že by šlo o reklamu na klub. Redakci se zatím nepodařilo zjistit, kdo je majitelem či hospodářem na kruhy dotčeném poli a zda se kvůli zničené úrodě obrátil na policii. (zdroj)

Dodatek Alue:

 

Vzhledem ke složitosti obrazu je vyloučeno, aby se jednalo o dílo zmíněného Aeroklubu. Ten kdo se něco takového domnívá, nebo tomu věří, by si měl uvědomit, že neohrabaní lidé by to v životě takto dokonale neslehli a ještě by to okolo totálně podupali. A nikdy by to neměli tak hezké a geometricky přesné.

 

Obrazec kopíruje základní matematický vzorec vtisknutý do pozemské přírody. Vzpomeňme si na mnohokrát zmiňované video o fibonacciho posloupnosti v přírodě, kde přesně v těchto úhlech rostou listy, nebo vznikají semena v ideálním pořadí.

https://www.youtube.com/watch?v=kkGeOWYOFoA

 

Proto by obrazec měl být léčivý a pokud vás něco bolí, nebo máte depku, takový kruh vám určitě udělá dobře.

Na místech kde vzniknul konstruktivní kruh, daná energie zůstává zhruba 1-2 měsíce i po vysekání obrazce. Tento je čerstvý, vzniknul v noci z 5.7. na 6.7. 2018 a je dost velký.

 

Zde máte ještě jednou ukázanou tvorbu kruhů v obilí z minulosti. Vysoko v mracím stojí v disclaim modus talíř a vysílá signály. Ty se projevují jako bílé koule, které létají nad zemí a v jejich okolí polehá obilí do žádaného tvaru. Rozhodně tam nikdo neběhá s lany a prkny.

https://www.youtube.com/watch?v=Mz1aq9TSnNw

Komentáře

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2018-07-11 12:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na čechy dost dobrý. Umelci sú niekedy schopní neuveriteľných kúskov, trebárs vyvesiť červené trenky na hrad tak prečo by nemohli dokázať nepozorovane vytvoriť aj obrazec v obilí. Alebo žart matky prírody, vznikajúci výbojmi bleskov. Nebola tam búrka predtým ako sa kruhy v obilí objavili? Čo sa týka ufo v pondelok večer som pozeral na oblohu, ešte bola svetlá a nebolo vidieť hviezdy a niečo tam bliklo. Zrejme satelit od ktorého sa na sekundu odrazilo svetlo… no videl som to asi prvý krát.

Ikona diskutujiciho Ahoj Aluška 2018-07-11 12:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten obrazec na mňa nepôsobí dobre

Ikona diskutujiciho Teri 2018-07-11 21:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: nevim proc, ale mam stejny pocit 8-O

Ikona diskutujiciho Nycthys 2018-07-11 21:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No já teda nevím ale v některých místech je dost křivej. Na první fotce je to dobře vidět.

Ikona diskutujiciho .lak 2018-07-12 01:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Vypadá jak výbuch na planetě? Žádná harmonie.

Ikona diskutujiciho Ayeri 2018-07-12 17:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jé, doufám, že mi tentokrát vyjde se podívat. ..nechápu, jak někdo může tvrdit, že to udělali lidi. Takhle dokonale. ..tak určitě 🙂

Ikona diskutujiciho [email protected] 2018-07-13 16:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to tak 50=50.Pul udělá člověk a půl ti jiní.Bylo mi řečeno,že na Zemi jsou takové technoligie,že by tomu běžný člověk nevěřil.Lidé mají technologie a tímto matou lidi.Co se tam píše mě nezajímalo,jsou důležitější věci.A každý vytvořený symbol,má svou energii.Myslím,že lidé tímto cíleně maskujou ty pravé vzkazy od jinud".

Ikona diskutujiciho paulusii 2018-07-16 16:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den ahoj, teď jsem tam byl a mohu potvrdit určitě to není od člověka, udělali to mimozemské civilizace, jaká to nevím ale určitě. Doporučuji si tam zajet ??☺️P

Ikona diskutujiciho Péťa 2018-07-25 00:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Také mohu potvrdit, že to rozhodně není od člověka. Nikdy jsem tomu ani nevěřila, protože jsem si jistá, že by to lidé přes noc ve tmě nedokázali. Ale teď mám i další osobní zkušenost. Byla jsem tam a ač jsem se na energie uvnitř kruhu nijak nezaměřovala, nic neočekávala a celý den měla neskutečně špatnou náladu, tak mi už po cca 20 minutách bylo úplně jinak. Nedá se to vysvětlit ničím jiným, než jako by mi někdo nalil úplně novou energii do žil. Ať jsou skeptici klidně dál skeptičtí, obírají se tak o mnoho zajímavých věcí na Zemi i ve vesmíru 🙂

Ikona diskutujiciho Roman N 2018-07-29 19:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

O symbolech u Hodkovice se píše na webu www.myty.cz (souvislost se zatmění).

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek