Undin – Houbový trpaslík

28.9.2010 v Bytosti 6

Undin

Undin – Houbový trpaslík

Undin je velmi speciální lesní bytost. Žije na vysočině v krásném lese, kam chodím houbařit. Nedaleko jeho sídla žijí také Geladra a Gaurien, dá se říci, že jsou sousedé, ačkoliv se zajímají o jiné úkoly.

Undin je něco jako houbový dědeček. Tak jako víly rostlin se starají o květiny, aby dobře rostly a byly energeticky vyvážené, stejnou práci dělá Undin na houbách, tedy spíše pečuje nejvíce o podhoubí. Undin vnímá život houby v podhoubí a ne v plodnici, která je zajímavá pro nás, pro lidi. Plodnice houby je pro Undina něco jako pro nás květ na rostlině. Je to něco krásného navíc, co o jejím životě nerozhoduje. Proto mu také nevadí, když lidé plodnice hub sbírají. Undin je velmi milý a přející, ale když se ho zeptáte, jak máte správně sbírat houby, klade vám podmínky. Říká, že nemáte ubližovat havěti, kterou na houbách potkáte. Pro Undina jsou slimáci na houbách něco jako pro nás domácí zvířátko. Houby tu nejsou jen pro lidi, ale živí také jiná stvoření, která mají právo na život. Když chodíme na houby spolu, dává dobrý pozor, jestli sundávám slimáky a pavouky opatrně. Undin má veliké srdce, ve kterém je místo pro lidi, houby a všechno, co v lese žije a co se v něm pohybuje.

Undin má něco jako revír. Nespravuje příliš velkou rozlohu lesa, zřejmě proto, že zde na jediný metr čtverečný připadá takové obrovské množství houbových organismů, že velká rozloha by byla pro jednu tuto bytost nekontrolovatelná. Undin spravuje pouze část kopce pod skálami, kde roste hodně mechů a v nich bují hříbky praváky. Sídlí nedaleko skal, kde jsem potkala Geladru s Gaurien. Další místa v lese mají na starosti jiní houboví skřítci, ovšem osobně znám pouze Undina, ostatní zatím neprojevili zájem se mnou o něčem mluvit, protože sdílí vědomí. Co ví Undin, to oni vědí také, proto pravděpodobně nemají potřebu seznamovat se.

Ačkoliv má Undin v obličeji vrásky, nepůsobí vůbec staře, ba právě naopak. Také je velmi veselý a plný života. Právě tato jeho vlastnost a vrásčitý obličej, který působí přesto mladě, mi zabránily namalovat ho zepředu. Zjistila jsem, že existují na světě bytosti, které nejsem schopná správně nakreslit, proto jsem Undina zpodobnila netradičním způsobem. Undin má světlé šedivé vlasy k ramenům, které se jemně vlní a rozčepýřené vousy na tváři mu dodávají skutečně pohádkový vzhled. Nosí lehké jednoduché oblečení, které připomíná vzhledem bavlnu, ovšem je nehmotné, tedy bavlněné není. Přes volnou košili má přepásaný zelený provaz a nenosí boty. Běhá po mechu bosky. Také nemá žádnou čepici. Jedna speciální Undinova vlastnost je veliký zájem o člověka a snaha pomáhat. Některé lesy bohužel jsou nepřívětivé a mnoho bytostí nerado s lidmi hovoří právě proto, že se jim v minulosti něco stalo. Undin je velmi klidný a pokaždé se ptá, co je u mě nového, co mě těší a co mě trápí. Je velmi ochotný naslouchat. Často chodím k němu do lesa odpočívat, protože mě práce na Alue.cz vyčerpává a občas i stresuje. Undin umí z lidské bytosti sejmout všechny emoce, které ji tíží a vrátit mysl do blaženosti, takže se člověk vždycky velmi rád vrací. Když mě vidí, zdálky na mě mává z kopce. Undin má velmi blízko k lidské mysli a mnohem více ji chápe, než většina jiných bytostí. To ho dělá tak jedinečným.

Jméno ,,Undin” má speciální přízvuk, nezní tak, jak ho píšu. Nedokážu však tento přízvuk popsat slovy, ani ho prakticky neumím hlasově napodobit. Jméno ,,Undin” umí správně vyslovit očividně jen nehmotné bytosti, které nejsou omezené masitým jazykem.

Více o Undinovi si můžete přečíst v popsaném zážitku ,,Jak jsem houbařila se skřítkem“, který zaznamenal naše setkání. V tomto zážitku Undina označuji jako ,,skřítka”. Nicméně později jsem musela toto označení pozměnit na ,,trpaslíka”, protože Undin skutečně vypadá přesně jako typický trpaslík, ne jako skřítek. Skřítkové bývají menší, hubení, svižní. Undin má silné tělo a je velmi klidný a lidský.

Komentáře

Ikona diskutujiciho Vee 2010-09-28 12:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc pěkný článek…a moc krásný obrázek :)klobouk dolů 🙂

Ikona diskutujiciho ok 2010-09-28 13:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hm, a jaký má názor na užívání lysohlávek lidma za účelem rozšíření si obzorů? Někdo vykládá, že je to ok a někto zas věc přirovnává s nárazem vlaku (pro naše energie).

Ikona diskutujiciho Elizabeth 2010-09-29 10:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásné povídání:) Velmi dobrý obrázek:)

Ikona diskutujiciho Radka 2010-09-29 11:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Povídání o skřítkovi se mi moc líbilo. Zrovna s dětmi čteme knížku Co Barunce šeptal les, kde jsou podobní skřítci a víly a plno lesní moudrosti, stejně jako ji popisuje Alue.

Ikona diskutujiciho Yes 2010-09-29 16:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mladý starec :D

Ikona diskutujiciho skřítek 2011-01-14 23:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc pěkné povídání

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek