Už mám svého stalkera

5.10.2013 v Zážitky 45

Aby žena mohla potkat svého stalkera, který jí bude ztrpčovat pěkně dlouho život, nemusí toho udělat moc. Je to vlastně celkem snadné. Já svého stalkera poznala tak, jako poznávám spousty jiných lidí. Díky internetu.

Jak se to semlelo?
Uvedla jsem před delší dobou článek, kde jsem popsala pár svých zajímavých snů a vznesla tam i určité otázky. Na to se mi ozvali dokonce dva muži, že by mohli být tou osobou z mých popsaných snů. – Bylo to pro mne zajímavé a dobrodružné, takže jsem šla do setkání.

Realita
Setkání s tím prvním nebylo nijak extra zajímavé, takové to typické rande naslepo, kdy zjistíte, že jste střelili vedle a že z toho člověka nebude ani váš kamarád. Prostě nic. Komunikační šum jako blázen, nuda… To se vám stane úplně běžně. Když to nebylo slavné ani napodruhé, nechala jsem to plavat. Chlapec sice pak trochu psal, trochu se doprošoval, trochu se mnou diskutoval (ve stylu ,,proč mi nedáš další šanci”, znáte to), ale pak to pochopil a nechal to být. Tady v podstatě nevzniknul žádný problém, tohle se občas stane všem. Nic zajímavého.

Zato ten druhý, to už byl pěkný průšvih

Představil se mi jako Miroslav a původně měl celkem zajímavý styl vyjadřování. Psal dlouhé zprávy s různými osobními podrobnostmi. Popisoval mé i své sny a mluvil o vzájemných podobnostech, dokonce k tomu i přidával… Vzbudilo to ve mně upřímnou zvědavost. Něco mi říkalo, že ten člověk není někdo, s kým se budu chtít v budoucnu znát, ale ten hlásek přebila moje zvědavost.
Zvědavost, to je moje typická vlastnost, která mě občas přivede do celkem zajímavých situací. Říkám zajímavých, protože si nemyslím, že je to špatné, aby byl člověk v mém věku zvědavý. To podle mě patří k poznávání světa a k tomu, když máte oči otevřené a přijímáte okolní svět se zájmem.
Budiž. Napsali jsme si, že se tedy potkáme, že to může být zajímavé setkání. Ale nic jsme si vzájemně neslíbili. Já stavěla na tom, že pokud má někdo stejné sny jako já a takto zajímavě píše, potom to asi bude zajímavý člověk a já bych zkrátka ráda věděla, kdo to je. Nic víc…
Poslal mi i svoji fotku, ze které bylo na první pohled patrno, že se nejedná o žádného krasavce, ani kasanovu, ani potencionálního partnera v záloze. Ale já nejsem povrchní a nescházím se s lidmi proto, že chci hned někoho balit.
Ne vždy musíte mít nutně světské úmysly…. I když, je touha po lásce světská? Podle mě vlastně není… Podle mě je to velmi ušlechtilá touha, no ale to nechme stranou. Tohle byla z mé strany zkrátka jenom nevinná zvědavost, jako snad pokaždé…


Vybrali jsme neutrální místo v centru města. On přijel odkudsi z dědiny (psal mi přibližněji odkud, ale já si nepodstatné věci nepamatuji) a město neznal, průvodce jsem tedy byla já, což mi nedělá problém. Dělám lidem průvodce po městě pořád, takže už mám v oku ,,kde s kým kam jít”, aby den vyšel hezky a aby se časově stíhalo.

Prvních pár minut? – Zklamání.

Když si všimnu, že má dotyčný na sobě oblečení asi o 2 velikosti větší a je cítit starým domem, tuším nějakou zradu. Ale usmíval se na mě modrooký mladý člověk, tak tedy: Když už jsem si tuhle ,,šachovou partii rozjela”, tak ji taky dohraju.
Upřímně, nakonec jsem se modlila, až bude konec schůzky, protože jsem nepočítala s tím, že ten člověk nebude schopen složit pár pořádných vět dohromady. Přes internet a přes písmenka mu to povídalo, jelo, básnilo… Měla jsem za to, že potkám někoho, kdo bude veselá kopa a komu se pusa nezastaví.
Čekala jsem příjemné a zábavné odpoledne. Ve skutečnosti to byl úplně přesný opak.
Mluvila jsem jenom já, on mi jenom přikyvoval a jinak byly dlouhé chvíle ticha. Skoro nic jsem se za ten den nedozvěděla.

Když konečně odjel autobusem v 7 večer, byla jsem šťastná, že je to za mnou a ulevilo se mi. Byla jsem šťastná, že jsem konečně sama a že ten den nakonec proběhl tak nějak normálně. A uznala jsem, že příště se budu víc řídit podle toho jak dotyčný vypadá na fotce a ne jenom podle toho jak a kolik mi toho napíše. Zkrátka brát víc v potaz vizuální stránku člověka, protože ta mluví beze slov a tady se už lhát nedá. Zato v psaném projevu se dá nakecat spousta blbostí, to však předbíhám.

Po cestě zpátky jsem jela unavená a skleslá.

Bylo mi trochu líto, že jsem zabila celé odpoledne s člověkem, se kterým jsem si vůbec nepopovídala a ani jsem nerozuměla tomu, proč jsme se sakra vůbec setkali, jaký to mělo pro mě smysl?
Smysl nakonec byl. Když jsem ještě ten den po cestě domů jakoby ,,náhodou” potkala někoho dalšího, s kým jsem poté prožila několik úžasných měsíců a na tuhle dobu budu asi celý život šťastně vzpomínat. Vychutnala jsem si to, jak nejlépe šlo a byla jsem šťastná, že to dopadlo jak to dopadlo. Ano, tedy nějaký smysl to nakonec pro mě mělo… Mezitím však Miroslav začal postupně vyšilovat a z milého ,,kamaráda” přes internet byl rázem stalker.

První dva týdny od našeho setkání byl poměrně klid, jenomže potom mi začaly chodit pořádně dlouhé dopisy. Vím, že jeden z těch prvních nejšílenějších měl čtyři strany, i když jsem to tiskla v tom nejmenším písmu a četla jsem to třičtvrtě hodiny. Mezitím jsem se dočetla, že Miroslav lhal, až se mu od pusy prášilo, čímž si to u mne naprosto pohnojil a já už s ním poté nechtěla mít vůbec nic společného.
Potom co jsem se dozvěděla, co všechno si vymyslel, aby se se mnou mohl setkat, jaké věty nemyslel upřímně a řekl mi je jenom aby se mi vetřel do přízně, připadala jsem si jako děcko, kterému právě někdo sebral plyšáka. Okradeně, zneužitě a mrzelo mě to… Pochopila jsem, že celé to setkání a všechno co mi psal, byla jedna obrovská lež, perfektně vymyšlená a navléknutá tak, aby ve mě probudila zvědavost a abych se chytila na návnadu.
Sledoval nějakou dobu web a prostě jenom čekal na svoji příležitost. Pak po ní skočil. Nechápu ale, proč se mi k tomu přiznával?

Naštvaná jsem však moc nebyla, v té době jsem řešila svých záležitostí dost, a tak mi byly Miroslavovy výlevy poměrně ukradené. Nepodařených rande jsem už zažila dost a taky nejsem malá, přežiju to zjištění, že mě někdo obelhal. Taky se mi to přece nestalo poprvé…
Přesto to ve mě zanechalo hořký dojem a nějakou dobu jsem o tom mluvila. – Tehdy mi přítel, kterého jsem díky němu potkala nabízel, že ho najde a zmlátí, aby mi dal konečně pokoj.
Ale já ho rychle zchladila: ,,To ne. Nemůžeme vůči němu chovat nenávist, protože kdybych se nepotkala s ním, nepotkám se ani s tebou. A já jsem ráda že tě znám, za to mu musíme být vděční. Však on toho nechá sám, uvidíš. Jednou ho to přestane bavit…”
Násilí plodí zase jenom samé násilí. Jet někomu ,,narovnat obličej” stejně není řešení ničeho, a není smyslem přidělávat někomu další bolest, kdy jí má už tak dost sám o sobě. Navíc já na to nemám žaludek. Nejsem žalovníček, ani žádná pomstychtivá mrcha, co by jí vědomí, že někdo přišel k úrazu, udělalo radost. Ne, to by mi rozhodně radost neudělalo, tuplem ne v tomto případě.

Měsíce plynuly, spousta slov a vody utekla… a Miroslav šílel stále stejně.

Po přečtení toho dlouhého dopisu, kde se mi přiznal ke své kopě lží a nabídl mi další setkání, jsem ho samozřejmě odmítla. Ale slušně. Někomu nadávat do debilů a lhářů, to je pod moji úroveň.
Poté mi přišel druhý dlouhý dopis a další a další. Miroslav se začal doprošovat a poníženě škemrat. – Ne, znovu jsem potvrdila, že ho už vidět opravdu nepotřebuji ať se přede mnou tak neplazí.
Napsal znovu. – Znovu jsem opakovala, že ho nechci vidět a zablokovala jsem jeho e-mail, protože už jsem toho měla dost.

Nějakou dobu byl klid… Pak mi začaly ty obrovské dopisy chodit do moderovaných diskuzí na web. Občas caps-lockem, občas to byly úplné mega story, básně, něco šíleného. Všechno jsem poctivě mazala.
Když vyšel na webu nějaký článek, který se tématicky dotýkal svobody člověka, přejmenoval se Miroslav na ,,Miroslav Svobodný Obecný” a začal si zakládat maily, ze kterých mi pořád psal.
Když jsem mu novou schránku blokla, místo 01 si prostě založil 02 … pak 03 … 04. Všechno v podstatě schránky na jedno použití, jenom aby se mi mohl znovu vyzvracet do e-mailu.

Když jsem si občas kousek přečetla, bylo to něco šíleného. Jako kdyby jel na drogách. Nedalo se číst všechno. Bylo toho tolik, že se čtení nedalo stíhat a navíc se to pořád dokola opakovalo. (Navíc proč bych měla zabíjet čas s tímhletím, když tu mám desítky jiných důležitých dopisů od čtenářů?) Bylo toho tolik, jakoby ten chlap seděl jenom u komplu a celý den smolil ty dopisy a vymýšlel, kudy a jak mi je ještě podstrčit.
V těch dopisech bylo všechno možné. Že jsem jeho spřízněná duše, že jsme oba celý život strašně trpěli, jenom abysme na sebe čekali, jenom abysme se nakonec takto našli. Že jsme si souzení, že jsme vyvolení, že nikoho jiného už ani jeden z nás nechce, nehledá, nepotká, protože patříme k sobě, že jsme prostě takový jin – jang, kidy pidy.
(Mimochodem já nepatřím k těm lidem, co si myslí, že životní štěstí mohou zažít jenom s jedním jediným člověkem a ve svých dvaceti letech v žádném případě nečekám na prince na bílém koni, se kterým zestárnu. Na co se omezovat, když je svět plný zajímavých lidí, kteří stojí za poznání? Zabřednout ve stereotypu a pak čekat na smrt můžu, až budu stará. Teď ne.)
Že jsme si v minulých životech slíbili že budeme spolu, že to je osud, že před ním neuteču, že on svůj slib dodržel, ale já ne, jestli s tím dokážu takhle žít?
Že udělal spoustu chyb při tom našem setkání, že se vůbec nedoprošuje, že to je pod jeho úroveň, ale že mě snažně prosí ještě alespoň o jedinou schůzku a tam mě jakože přesvědčí, že on je ten jediný a správný muž pro mě, že mě nakonec okouzlí… (Protiřečil si v jednom kuse.)

Když nastal třeba týden výpadek, tak jsem se radovala, že ho to konečně přešlo, že si asi našel nějakou jinou zábavu… Dokud mi nedošel další dopis.
A pořád to samé: Že mě prosí o další schůzku, že musíme být spolu…
Říkám si ,,Ok, tak holt budu muset počkat déle, ono ho to nakonec přestane bavit.”

Už je to dlouho a bavit ho to nepřestalo. Naopak mám dojem, že se to zhoršuje. Vždy je 1-2 týdny pauza, pak mě asi týden bombarduje a pak zase chvíli pauza. Dopisy jsou pořád stejné. Od ,,musíme být spolu, protože ty ke mě patříš a tys mi to slíbila,” se dostal k ,,bez tebe nemůžu žít, už nikdy nebudu šťastný, ty jsi ta nejdůležitější duše na celém světě, jenom ty ty ty a nikdo jiný, musím tě mít.”
Pod mým jedním videem se objevilo něco obrovsky rozepsaného a tak nějak divně oslizlého. Mám dojem, že nad těmi materiály asi i … no však víte co.
Jak je něco z mého života, už je tam nacpaný a už spisuje ty svoje výplachy.
A máme novou změnu. Z ,,Miroslava Svobodného Obecného” se stal prostě jenom M.S.O., který píše, píše, píše, kam se jenom dá.

Co s tím dělám?
Nedělám nic. Pořád čekám, až ho to přestane bavit.
A jestli mám strach? Tak ano. Ale ne o sebe. Upřímně, fakt jsem ráda, že nikdo neví kde jsem, protože on by mě tam stoprocentně jel hledat. A kdybych ho potkala na ulici, tasím rovnou pepřák, protože on by si ze mě určitě minimálně ukrojil prst, zarámoval si ho a dal doma si vitrínky, aby ho mohl uctívat… Spíš mám obavu, aby si neudělal něco on sám, protože tento schizofrenní stav asi moc dlouho nevydrží.
Nevím kde má rodinu, ale kdybych mohla, tak jim napíšu a budu je varovat, ať na něho dají pozor a ať dbají na jeho bezpečí a nenechávají ho nikde samotného po večerech courat venku, protože se už pěkně dlouho chová jako blázen. A blázni dělají různé věci, však to znáte.

… Jo, je to jeden z mnoha důvodů, proč letos nedělám Alušpacíry. Nechci tam potkat tohleto a pak ještě pár dalších chlapů. Radši se scházím inkognito.
… A kdo se ještě dnes opakovaně ptá, proč mám moderované diskuze, ať si zkusí představit, jak by to vypadalo, kdyby měl M.S.O. volnou ruku v diskuzích. Nečetli byste nic jiného, než psychopatické vzkazy a žebrání o schůzku.

Ne, nezanevřela jsem díky tomu na muže. Ne, neodradilo mě to od lidí. Ne, žádnou iluzi mi to nepokazilo… Ale rozhodně po této a mnoha dalších zkušenostech jsem pořád opatrnější a opatrnější. Pořád víc a víc si vybírám, s kým se potkám, protože bych nerada měla dalšího na krku. Tenhle stalker se mě asi jentak nepustí.

Popřejme mu všichni co nejdříve prozření a snad neudělá nějakou pitomost.

linka

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Zážitky – Ostatní”

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE


Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho just it 2013-10-05 09:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No Aluško… no… nevim nevim… Teď Ti může začít psát, že se zabije a bude to kvůli Tobě :), fakt. Mně chlap taky skákal z balkónu, pak mi stál v autě před barákem ale na obecním místě, takže jsem nemohla dělat nic a ven jsem chodila přes zahradu přelízat plot. No a nakonec brečel a blbnul, blázen, posadil mě do auta a brečel, že mi to jen vysvětlí a nastartovat a jel tak rychle po vesnicích, že nás zabije! Jako hustý… nakonec jsem utekla do Anglie, a tak se ho zbavila. Ale můj tehdejší přítel se tu bál jak blázen, protože si na mě tenhleten týpek někoho údajně najmul, tak mi řekl, že ví, že někoho mám… a i koho, že mě někdo sleduje, koho má zaplaceného. Takže tyhlety týpky, na ně se vykašli a nebuď tak hodná. Tenhle článek spíš může vzít jako popíchnutí a začne to. A jestli si něco nakonec udělá, tak si udělá, no a??? Ber to tak, protože někteří chlapi vyhrůžky posílají a fingují to, jak si ubližují.

Ikona diskutujiciho Sy_ 2013-10-05 09:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je nepříjemné. Typický příklad toho, jak bývá spiritualita zneužívána k omlouvání vlastní neschopnosti v reálném životě. Proti víře, že by to tak mělo být, protože je to osud, není obrany, pokud tomu člověk opravdu věří. Je to stejně nebezpečné, jako náboženský fundamentalismus, i když svou ošklivou tvář neukazuje tak často a tak okatě.

Ikona diskutujiciho Míra 2013-10-05 09:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je hrůza, docela ve mě hrklo, když sem četl "Miroslav" :D (nevěděl sem totiž, co je to stalker)

Ikona diskutujiciho Majka 2013-10-05 10:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Miroslave, jestli toto čteš (jakože asi ano), jsi blázen, jestli tě vůbec mohlo jen na okamžik napadnout, že po tomhle cos předvedl by ti jakákoliv holka mohla dát šanci, natož Alue, která má nápadníků tak 20 na každém prstě. Měl bys zajít (pro své vlastní dobro) k nějakému odborníkovi, protože tímhle chováním ubližuješ hlavně sám sobě. Dneska už stačí zajít k obvodnímu, vysvětlit mu, že trpíš depresemi, a on ti dá doporučenku k psychologovi dle vlastního výběru (Takže máš péči psychologa zdarma.). Probereš s ním svou situaci a určitě pro ni najdete lepší řešení, než psát "milostné" dopisy, která o tebe nemá a věz že ani nebude mít zájem.

Ikona diskutujiciho Omir 2013-10-05 10:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ach jo proc sou lidi takovi? ja bych se taky s tebou rad setkal a pokecal ale abych kvuli toho zanedbaval svuj zivot nebo ho tobe otravoval to uz je moc. Nekdy me fakt opousti ten optimismus ze vsichni lidi dojdou takovemu tomu porozumeni …

Ikona diskutujiciho Naso 2013-10-05 10:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj aluško taky jsem zažil stalking od své první přítelkyně jménem Miroslava. Nyní mi to příjde docela zábavné a rád nato vzpomínám v dobrém. Byl to můj první vztah, který jsem si kdy začal. Zamilovaný až po uši, jsem prozřel poté co byla u nás párkrát doma. Chovala se majetnicky, mlátila mě a její názory byly šílené. Dokonce sestra, které mohlo být cca 12 tak se na mě tak upřímně podívala a zakývala hlavou že neé. V momentě když jsem měl narozeniny, se zjistilo že děda, který už nějakou dobu žil sám, dostal mrtvici, takže okamžitě rodiče sedli do auta a jeli dědovi pomoct. Což jsem samozřejmě chápal a chtěl jsem jenom, aby děda byl v pohodě. Rozhodl jsem se i přesto si udělat pěkný den a nachystat si malou oslavu. Segra ta dělala chlebíčky, další menší segra taky pomáhala, Mirka se se snažila mě mít, jen pro sebe. Poté co rodiče k večeru dojeli. Jsem se dozvěděl, žě děda ležel na podlaze 3 dny ochrnutý, a že se oněj staral jeho pes, byl pro mě šok, který umocnila mirka s tím že to s ní ani nehlo. Poté si promluvila maminka semnou a vyjádřila svůj názor na mou první přítelkyni, mě spadl svět růžových brýlí. A pevně jsem byl rozhodnutý že s takovým člověkem už nechci dál být, že se mám dostatečně rád nato abych takto se nechal poškozovat. Snad následujícího dne jsem se sní rozešel. S tím že jsem oba dva chodili do stejné školy (střední). Prvních pár dnů byl klid, poté začala psát sms, za dva měsíce i její kmarádka, nebylo to dost a tak jak si psala stejný průběh, několikrát přišla i domů a já se skovával doma, rodiče jí řekli že nejsem doma. No po několika měsícíchc vymyslela příběh, kdy mi vovala, jakože její údajný přítel, kterého taky štve že je příšerná že se jí pomstíme. Na to jsem tomu chlapovi řekl že se nikomu mstít neminím a že je mi jedno s kým je, že by jí měl vzkázat že ať se jde léčit a dost nevybíravým spůsobem jsem jí odpálkoval. Dozvěděl jsem se že to byl její bratranec. Jednou jsem jí potkal když jsem šel ze školy tak se na mě vrhla a začala mě líbat, já jsem jí musel odtrhnout, protože mi to nebylo zrovna nijak příjemné a znovaj í odpálkoval. Bydlel jsem několik km odškoly v sousední vesnici. No na konci školy se rozhodla že půjde za mnou v lodičkách a protože neznala jinou trasu než po kolejišti. Tak šla v lodičkách po kolejišti cca 5km v těch největších pařácích bez kapky vody, aby po roce co jsem se s ní rozešel mi řekla že mě miluje. Po dalších pár letech mi napsala na email apod apod, teď už nenapsala cca rok. A jsem opravdu rád zato že se nemusím vídat stýkat s takovým člověkem. Rada vůbec nereagovat.

Ikona diskutujiciho adeláč 2013-10-05 10:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, tak to je teda … já zrovna včera uvažovala o tom (nebo předevčírem?), jestli budou nějaké ty Alušpacíry…no, tak tady mám odpověď. Ani jsem se nemusela ptát.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-10-05 10:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Míro, já jsem ,,TA ALUE". Se mnou se pořád někdo chce setkávat, lidi mě chtějí vidět a já jim ráda občas vyhovím. Patří to prostě k věci. Že se to občas takhle podělá, s tím se holt musí taky počítat, každý den nemáš posvícení. Všechno co v životě děláš, skrývá nějaký risk.

Ikona diskutujiciho just it 2013-10-05 10:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: the best of reakce :D

Ikona diskutujiciho just it 2013-10-05 10:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Tohle téma je svým způsobem docela vtipné :D. Není pravda, že násilí plodí jen samé násilí. Když je hysterická ženská a nepomůže ani dýchání do pytlíčku, je potřeba jí dát pár facek, ať se uklidní a pro její dobro. Když je votravný chlap, tak je potřeba, aby k němu občas někdo přišel a řekl, co s ním udělá. Jo, s tím mám taky zkušenost :D. Vyhlídnul si mě nějakej týpek se psem a chtěl peníze… ale to jsou hustolidi tohle. Choděj ti do cesty, nepustěj Tě a přitom se Tě ani nedotknou. Když se jich dotkneš Ty, porušíš jejich osobní svobodu. No… tak si ho můj partner vyhlídnul a řekl mu, že mu rozbije hubu, když mě bude obtěžovat… a doteď mám klid. Teď už mě obtěžují jen ženy, ale na ty stačí, když hlasitě vykřiknu. Takže násilí není vždy špatné. Občas je potřeba někomu tu hubu rozbít a mělo by se to dělat častěji. Proč myslíš, že je všude bordel a odpadky???? Protože my ostatní mlčíme, ale když by přišel bouchač k odpadkáři a řekl – okamžitě to seber, nebo ti takovou napálim, že se ti otočí hlava – tak už to neudělá… a když by to tu líp vypadalo, tak by i lidem líp bylo :)) a nakonec by nebylo potřebné používat metodu biče (která se u nás nedělá, protože normální lidi se bojí a ty nenormální ty utlačují ty ostatní – těm je to fuk). To jsem se dostala někam jinam :D :D :D. pááááááááááááááááááááá

Ikona diskutujiciho Vika 2013-10-05 11:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue,

Ikona diskutujiciho Alue 2013-10-05 11:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Nijak nepopírám tvůj názor, ale něčím to bohužel asi přitahuješ, já od té doby co jsem se odstěhovala z domova (16 let) ani jednou nepotřebovala násilí, abych vyřešila nějaký konflikt.

Ikona diskutujiciho Inalyn 2013-10-05 11:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak ti teda prajem veľa šťastia a nech už takýchto bláznov nestretávaš.

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2013-10-05 12:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No tak já mám taky svojeho stalkera… A sleduje mě skoro všude, protože si to zkrátka může dovolit. Děsí mě to, už aby ho to přestalo bavit…

Ikona diskutujiciho Sy_ 2013-10-05 12:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: Co popisuje "just it" ale není násilí. To je přirozená a zdravá reakce každého žijícího organismu na omezení jeho osobní svobody, chová se tak každé jiné zvíře a v pasivní formě i rostliny. Člověk není výjimka a pokud si myslí, že ano, bude za to trpět.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-10-05 12:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: … Čili se mnou souhlasíš, čili se není o čem přít dál.

Ikona diskutujiciho Parmi 2013-10-05 12:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Oh, tvůj článek mi také připomněl, že se často nacházím ve stalkingu, ale od nějakého svého bývalého přítele. Většinou se to stane, když se s ním rozejdu. Naštěstí to zatím byli (v rámci mezí a občas s přivřenýma očima) vcelku rozumní kluci, takže je to brzo přešlo. Ale naposledy to také nebylo lehké:trápila sem se necelé 2 měsíce než se uklidnil: smsky ráno, večer, v půl třetí ráno, v práci, na sociálních sítích na portálu Ask.fm, kde mi od něj chodili anonymní dotazy na můj nový vztah (asi si myslel, že nepoznám, že je ten dotaz od něj). Nakonec to skončilo docela i dobře (kromě toho, že jsem si musela nejdřív uvědomit, že pak už kamarádi asi nikdy nebudeme a taky že nejsme), nemusela sem ho ani nikde blokovat, ale navzájem máme vyrušenou viditelnost našich příspěvků, takže se ani nějak nestřetáváme.

Ikona diskutujiciho krokska 2013-10-05 14:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, vím že tento koment sem nepatří ale dala jsem ti komentář pod tento článek:http://karolinaloskotova.blog.cz/1004/videla-jsem-svetlo-na-konci-tunelu-a-nemohla-se-vratit-zpet-do-fyzickeho-tela a byla bych ráda kdybys ho povolila a odpověděla na něj. Dík a jěště jednou promiň.

Ikona diskutujiciho Adivé 2013-10-05 14:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj.

Ikona diskutujiciho just it 2013-10-05 16:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: To je super :-). Jj, přitahuju. Ono totiž když je člověk upracovanej a vypadá, že se mu daří, nebo se i usmívá a jde po Praze, tak si ho hned někdo vyhlídne… Stačí se jen usmívat a hned Ti chce někdo ubrat energii a vytřískat z Tebe něco. Tohle jednání je tedy v Praze na určitých místech, jinde jsem se s tím taky ještě nesetkala. Metoda biče a cukru fungovala vždycky a používali to od nepaměti… takhle funguje vlastně i škola – jedničky, pětky…Jenže se používá na formování společnosti, abychom drželi; ehm, hubu a krok. Vzhledem k tomu, že nežijeme v dobrém světě, že už jsme si ho tak pokazili, tak můj názor je ten, že když to nejde po dobrém, tak je potřeba jít po zlém. Dospělí to ale používají hlavně na děti a tam by to mělo být úplně jinak. U dětí by se mělo vysvětlovat a ukazovat…

Ikona diskutujiciho aves passeri 2013-10-05 20:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A co policie? Není proti stalkingu nějaký zákon?a

Ikona diskutujiciho Amálka 2013-10-05 20:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tvým vyprávěním jsi mi připomněla pár mých příhod, takže se předem omlouvám, pokud toho vyplodím moc:-) Držím palce Alue, hlavně, aby nezjistil, kde bydlíš, to už by bylo poněkud děsivé… Nevím, jestli bylo dobře, že jsi to zveřejnila, možná ho to teď teprve nastartuje, jak už tu kdosi zmínil.

Ikona diskutujiciho Veronika ♥ 2013-10-05 21:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Při slově stalker ve mě docela hrkne :D Páč sem měla stalkera svého bývalého přítele, se kterým jsem se rozešla a začlo peklo… Neustálé volání, sms, emaily… ale i dopisy, nadbíhání a pronáledování… Trvalo to dlouho, byla jsem z toho hodně na nervy a už uvažovala i policii… Nakonec ho to postupně přešlo samo. Miro, Ty by ses měl smířit a vyrovnat s tím, že Alue nemá zájem a nevytvářet si jakési iluze ve svojí hlavě… Najdi si jiný objekt svého zájmu, protože je to stejně zbytečné to co děláš… Aluška to píše jasně.. Tak zbytečně netrap sebe i ji…

Ikona diskutujiciho Colliode 2013-10-06 00:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]: Celý život žiju v Praze a mám rozdílné zkušenosti… Přitom na nějakou konstruktivitu či destruktivitu seru. Když mě někdo otravuje, udělám s ním krátký proces tak, že ho odstraním ze života – přitom je jedno, jakou metodou.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-10-06 09:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]: To bude asi ono. Nedávno takhle jedu busem a přisedl člověk, co bydlí kousek ode mne. Starý člověk, před lety mě začal zdravit, tak já ho taky zdravím, však je to slušnost, vyrostla jsem na malém městě.

Ikona diskutujiciho just it 2013-10-06 10:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]: :D :D :D :D :D :D tak to nemá chybu :D. Já si myslim, že se lidi takhle chovají, protože se sami nemají rádi a neznají svoji hodnotu. I když nevím a nechci zjistit, jak bych reagovala já teď – myslím si, jak jsem velká holka a třeba bych na tom byla podobně. Taky jsem se ve svých nácti sem tam chovala jako potížistka:D. Teď jsem si vzpomněla, že když mi bylo náct, tak jsme s holkama chodily klukům čůrat do bunkru :D, na spacáky :D :D :D. To je ještě horší. Ještě že jsem anonym, tak nějak. Tím ale nedávám zmíněnému pánovi tip jak dál Tě obtěžovat, Alue :D

Ikona diskutujiciho Míra 2013-10-06 10:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Ano, to máš nejspíš pravdu. Musím taky uznat tvojí statečnost, protože kdybych měl mít se seznamováním jenom polovinu špatných zkušeností co ty, odjedu někam na pustej ostrov a už mě nikdy nikdo neuvidí :D

Ikona diskutujiciho Alue 2013-10-06 10:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[27]: Jenomže moje profese nespočívá ve schovávání se na pustém ostrově… To prostě patří k věci.

Ikona diskutujiciho Ameline 2013-10-06 11:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]: No, neznat svou hodnotu je jedna věc… já jsem se ocitla v posledních letech tak trochu na opačné straně. Nebylo to nic jako nabízené story, je to kamarád a přáteli jsme zůstali i přes ty citové šílenosti, dalo by se říci, že i lepšími, než předtím. Krizovky spojujou :D

Ikona diskutujiciho just it 2013-10-06 12:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[29]:To Tě moc lituju . Nevím, jestli se to dá srovnávat se mnou… Já byla kdysi taky hrozně zamilovaná, vlastně z hloubi duše. Znám to, co to je jen pohled do očí, pohlazení, polibek. Jakoby neexistovalo nic jiného. Pocit absolutního štěstí… Měla jsem přítele, kde stačil jen pohled… Nakonec já byla v háji a on zrovna odletěl pryč, sice na pár měsíců ale mně to tehdy tak zasáhlo, že jsem mu to nemohla odpustit. Nějak jsme se rozešli. Já pak ještě chtěla, aby mi řekl, že mě nemiluje, abych si byla jistá, asi o rok později… vracel se mi ve spánku, byla jsem uplakaná, pak už bych mu odpustila snad všechno. On mi to bohužel tehdy pro mě nenapsal, že mě nemiluje, neřekl… jen mlčel.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-10-06 12:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[30]: Týjo, dooost zajímavá zkušenost.

Ikona diskutujiciho Hugo 2013-10-06 15:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hmm….. Ja som bol skoro celý čas odveci, ze co to je Stalker atď….. :D tak on si možná delá srandu nebo si te s nekym splet z minulych životu….

Ikona diskutujiciho toblak 2013-10-06 18:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Víš co zajímavé Alue?

Ikona diskutujiciho Alue 2013-10-06 19:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[33]: Takže podle tebe tuto situaci tedy neřeším správně? A co by se ti líbilo víc? Mám ho snad jet na tu vesnici zastřelit, nebo jak si to představuješ ve své verzi? Jen mi hezky poraď, moc ráda se přiučím.

Ikona diskutujiciho Veronika ♥ 2013-10-06 21:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hele to se mi taky párkrát stalo :D Když jsem se spokojeně usmívala, někteří chlápci si to vyložili tak, že se určitě usmívám na ně a brali to jako příležitost nebo dokonce byli skálopevně přesvědčení, že jsem se na ně usmívala a že to byl signál! :D Hlavně když mají hladinku.. To si pak přijdou asi hrozně žádaní :D

Ikona diskutujiciho Anima 2013-10-07 10:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[30]: páči sa mi tvoj príbeh…človek si často myslí, že prežíva lásku, ale to, čo vytvoril, je závislosť. Tento vzťah sa zdá byť "zdravší" ako ten predošlý. Prajem vám veľa šťastia 🙂

Ikona diskutujiciho Anima 2013-10-07 11:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[34]: to je ale provokácia 🙂 myslím, že reaguješ najlepšie ako vieš. To ostatné je…NIČ. Lepšie to vyjdariť neviem. Sú to rady, podpichovania, zdieľania skúseností. Vytvorili sa vhodné podmienky pre zdieľanie..všetko má svoj zmysel.

Ikona diskutujiciho jm 2013-10-08 01:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

🙂 Hezky napsané Alu.. njn, každá Bartošová má svého Macuru. :)A každý osud má své biziky. 🙂

Ikona diskutujiciho Imaster 2013-10-08 20:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Napadla me jedna vec, jak by to mozna slo vyresit: Co si koupit nejakou SIMkartu(dneska se da za par korun), kterou bys potom vyhodila, tomu Mirkovi poslat tohle cislo, at ti zavola, ze mu das treba pul hodiny casu at ti rekne vsechno co chce. Nemam s tim zkusenosti, ale treba by to pomohlo, treba by sam uznal, ze proste nema ti co rict a uz by se na to vy**al…  A nebo by te fakt okouzlil :-D

Ikona diskutujiciho Blue 2013-10-09 12:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Škoda Alušpacírů. Mohl by být i bez Tebe, ale…

Ikona diskutujiciho Xaint 2013-10-10 13:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, stalking je trestnym cinem. Muj nazor je, ze by se tohle mohlo resit pres policii. Takhle se uz zatnul tipec peknym par stalkerum, nevidim duvod, proc by to nemohl byt i tvuj pripad.

Ikona diskutujiciho Cheveux 2013-10-16 18:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue jeden policajt mi povedal ze "peprak" je na nic a mam si kúpiť radšej paralyzer. Tak som si ho kúpila a mam tento model: 2 v 1. http://m.youtube.com/watch?v=zM8SIqBssg4&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DzM8SIqBssg4

Ikona diskutujiciho zoufalka 2014-02-08 18:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj. To co píšeš, se do puntíku shoduje s mým případem. Až na to, že já jsem se před dvěma lety s tím člověkem z nudy a soucitu začala scházet. Asi jsem to věděla od začátku, že je to psychopat, ale varovnou kontrolku jsem přehlížela. Sama v novém městě v nové práci – samota, nuda a stres – tím se sama sobě obhajuji. Po pár týdnech jsem toho měla dost a jeho citové vydírání jsem utla rozchodem. Od té doby mě bombarduje. Zrušila jsem FB, změnila e-mail, ale služební telefonní číslo a mejl změnit nemůžu, vždycky ho někde vyčmuchá, je veřejně přístupné. Vynalézavý je dost, taky si zakládá nové a nové profily, mejly, píše z jiných čísel, slibuje, vyhrožuje, jde na to oklikou přes moje přátele, jeho přátele, zkouší mi dokázat, že chce být jen kamarád tím, že mi posílá fotky své holky a zve mě a mého přítele na kafe. Jednou nás už fyzicky napadl, ale naštěstí není ze stejného města, takže na sebe nemůžeme náhodou narazit. Dnes pro změnu vyhrožuje, že se rozchází s přítelkyní, že už nebude nikdy šťastný a že si něco udělá. Násilí používat taky nechci, pro policii nemám přímé důkazy – sms z netu může napsat kdokoliv. Dopis, co mu poslal můj právník ho akorát vyprovokoval k útoku. Ignoruju ho, ale podvědomě mě to dost ničí… nevím, co s tím… mám i trochu strach, že se to vyhrotí a on znovu použije násilí… Ráda bych navrhla nějaké řešení pro vás, co to zažíváte taky, ale žádné nevidím.

Ikona diskutujiciho W 2014-12-22 20:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: To je jenom takove vyhrozovani – psychicke vydirani…

Ikona diskutujiciho myší královna 2015-01-08 23:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem teda povrchní jako prase, ale je fakt, že na krásu mám dost specifický metr.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek