Vázání indiánských uzlíků (video)

9.4.2015 v E-shop Alue.cz 13

Milí čtenáři (toto oslovení jsem si za ty roky fakt oblíbila),

hodně jste mi psali, abych stvořila nějaké další video, že je máte rádi a zlepší vám vždy náladu. To mě upřímně těší!! Nedávno jsem si pořídila malý stativ na foťák, který mi už celé roky hodně chyběl, ale bylo těžké si vybrat. Se stativem se člověku otevírá zcela nové pole působnosti, když už nemusí držet foťák v ruce. Například krebu Vílí polibek jsem musela první načrtnout bokem a pak během kreslení jsem musela v pravé ruce držet kameru, což hodně kazí celkový dojem. Zkrátka stativ je moc důležitý.

Abych ho řádně otestovala, rozhodla jsem se udělat malý videonávod. Pro začátek něco lehkého, krátkého, milého, sluníčkového a hlavně prakticky využitelného pro každého. A tak vzniknul malý videonávod na vázání indiánských uzlíků.

Vázání indiánských uzlíků

https://www.youtube.com/watch?v=lnb9yWd7Ck8


U vytváření svého prvního videonávodu jsem zjistila pár zajímavých faktů:

1. Nadabování videonávodu není úplná sranda, ve skutečnosti je to celkem pracné, když slova musí stíhat obraz a naopak. Vůbec nevím, kolik pokusů jsem potřebovala, než jsem to dala dohromady a potom jsem si uvědomila, že zním unaveně, takže jsem celý zvuk smazala a nadabovala jsem to celé znova. Původně jsem si myslela, že to bude hned, protože když video stříhám, přesně vím kde co bude a proto nebude těžké dodat slova… Zdání klame, byla to nová zkušenost.

2. Stativ je opravdu úžasná věc, nechápu jak jsem bez něho mohla existovat, nebo vůbec něco točit. Kdybyste viděli, kolik práce mi dalo, abych někde v terénu bez stativu posadila foták tak aby stál rovně a nepadal, hodně byste se divili. 🙂 A točení tutoriálu je nyní tak jednoduché, jen si člověk musí zvyknout na ten komfort ,,kam to natočím tam to kouká”. Úžasné!

3. Můj malý ubrus z indické bavlny vypadá na videu i na fotkách naprosto famozně. Miluju ten hypnotický pohled na azurově modrou se zlatým motivem!

Kam dál:

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

– Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho leeth 2015-04-09 08:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

zrovna včera jsem si tak uvazovala šňůrku , abych mohla nosit svůj přívěsek. a musela jsem kouknout na svůj energetický krystal, abych věděla, jak jsi to uvázala ty :D

Ikona diskutujiciho sepťa 2015-04-09 10:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Doplnění: české skautské organizace používají název Rybářská spojka. Je to jeden z 6 nejzákladnějších uzlů, které se člověk zvládne naučit i v 10 letech věku, a na uzlařských soutěžích se dokonce váže na čas. Ale využití jako spojovací uzel na přívěšek mě nikdy nenapadl :-)

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2015-04-09 10:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Mimochodem jsem se pídila, systém skutečně pochází od indiánů.

Ikona diskutujiciho Cirda 2015-04-09 10:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavý návod.

Ikona diskutujiciho marcela 2015-04-09 11:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taktéž děkuji aluško za návod,koukala jsem, že existuje tak báječná vosková šňůrka, fakt se člověk stále učí :). Ener.krystal je velmi pěkný a až se zadaří:) a přijdou penízky, které mostíkem dávám při placení, tak si ho ihned a ráda objednám. p.s. už jsem také na tvé pěkné a zajímavé stránky předala odkazy.

Ikona diskutujiciho vanilková 2015-04-09 12:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak tohle se hodí:-)

Ikona diskutujiciho Ella 2015-04-09 17:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ceho jsem si vsimla,ze mas moc krasne ruce,konickeho tvaru a pekne hladke,mas nejaky dobry tip na krem?

Ikona diskutujiciho Oliver 2015-04-09 18:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc pekne video. To se Vam povedlo. Take pouzivam tento system na nektere sve sperky z medi, ktere vyrabim. Jen ty uzliky delam trochu komplikovanejsim zpusobem. Ve vysledku je uzlik tvoren kratkou spiralou obtocenou kolem snurky, nebo pro predstavu jakoby takovym ozdobnym valeckem ze snurky. Tak at se dari!

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2015-04-09 18:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Aha, udělej prosím taky tutoriálek, chci se přiučit 🙂

Ikona diskutujiciho Arleta 2015-04-09 19:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Joo, taky jsem si vzpomnela na sva mlada leta ve skautu, jen jsme tomu rikali auticka 🙂 A je fakt, ze nektere uzly pouzivam dodnes, napr. lodakem vazu psa u obchodu :D

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2015-04-16 01:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky jsme ho ve skautu používali :-) Ještě si pamatuju, jak jsem to na táboře učila malé skautky. Mimochodem, rybářský se mu říká proto, že se používá na vázání vlasců, které jinak kloužou. Prý to takhle drží, nezkoušela jsem. Každopádně na přívěšky je super, už jsem to viděla i dřív.

Ikona diskutujiciho Bublifuk 2015-05-01 10:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Máš na prstech varhánky, takže jsi určitě před natáčením domyla nádobí 😛

Ikona diskutujiciho Fellien 2015-06-13 15:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten ubrus je naprosto dokonalý! Já tyto uzlíky taky používám, ale nevěděla jsem, že je to nějaký oficiálně existující uzel. Přišla jsem si na něj sama, když se mi v 11 letech pokazilo zapínání na šňůrce u přívěsku a já nevěděla, co s tím. Tak mě nějak napadlo zkusit to takto uvázat, prostě jsem různě zkoušela. No a pak jsem náhodou zjistila, že se ty uzlíky posunují a pak už jsem veškeré své přívěsky uvazovala právě tímto jednoduchým posuvným uzlíkem. Je to opravdu praktické.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek