Věci, které na lidech nechápu (3. díl) Neupřímnost

14.2.2017 v Poselství 65

S kouřením je to v mnoha ohledech podobné jako s alkoholem. Všichni ví, že to je špatné, drahé, nezdravé, že to lidem ničí životy, bere zdraví a rozbíjí rodiny, ale nikdo s tím nic nedělá.

Naše společnost by se ráda vymluvila na to, že prodej alkoholu a cigaret je velice výdělečný obchod a že vláda to nikdy nestopne a vždycky to bude podporovat a dovážet, protože kouření a chlast představuje zisk, obrat. Ale je to jenom výmluva, protože konečné rozhodnutí je na spotřebiteli, na konzumentovi. Každý člověk, který to podporuje, je za své rozhodnutí zodpovědný a nemůže se vymlouvat na to, že za to můžou prodejci co to nabízí, nebo blbí kamarádi, co je to naučili, nebo nikdy nekončící deprese nebo nervozita, kterou ne a ne setřást.

Děláme si to všechno sami a můžeme si za to sami. Jsou to problémy, které by se daly vyřešit velice snadno během pár dnů, ale nikdo s tím nic nedělá, protože to všem vyhovuje a jedni se vymlouvají na druhé, nebo si vymýšlejí výmluvy, proč to potřebují.

A vy abyste měli strach prohlásit, že je na tom něco špatného, protože jste hned suchar, je s vámi nuda, jste puritán, ujetý biočlověk, moralista a já nevím co ještě. Jste všechno špatné, hanlivé a nezajímavé, ale rozhodně nemáte pravdu.

To samé jsou automaty. Je tolik lidí, co na tom prohrají poslední gatě, ale pořád se to vyrábí a dodává do podniků. Je to něco, co se dá vyřešit během jednoho týdne zákazem hazardu, výroby a likvidací hracích automatů, ale nic takového se neděje. Sice si lidé stěžují, jak je to špatně, ale nikdo s tím nic nedělá a provozovatelé podniků to dál nabízí.

Lidstvo jako celek, se chová velice podivně, proti základním zákonitostem přírody.

V přírodě všechna společenství dodržují automaticky daná pravidla a mají určitý systém, aby se pokud možno co nejlépe postarala o všechny své jedince, zajistila jim zdraví, bezpečí, stabilitu a přežití do budoucna. Taková společenství zásadně nepáchají zločiny sama na sobě. Jedna včela přece neokrádá druhou o med, ani jí netrhá křídla, ani ji v úlu nepomlouvá u královny, že málo pracuje a lítá nakřivo. To samé platí pro mravence, vosy, nebo stáda a hejna zvířat… Člověk se těmto zákonitostem absolutně vymyká.


Srnky v lese nebudou jíst jedovatou rostlinu, když ví, že jsou po tom tupé a zvrací. Ale lidé jedí otrávené jídlo, inhalují jedovatý kouř a pijí likvidátor mozku úplně běžně, klidně i na denní bázi. A vymýšlí si důvody, proč je to v pořádku. Někdy mám dojem, že lidstvo je velký komplet nesmyslů, kdy se navenek tváří že mu o něco fakt jde, ale celou dobu dělá pravý opak, ubližuje si navzájem a ještě se obhajuje s naprostými nesmysly, typu ,,uklidňuje mě to”.

Úplně to samé, co jsem popsala předtím, platí pro drogy. – Drahé, zbytečné, extrémě nebezpečné, ale společnost to pořád vyrábí, dováží a prodává.

Jedna věc, která je na moderní dekadentní společnosti celkem ,,dobrá” je ta, že dnešní mladí lidé raději hledají nejlepší appku do svého ajfounu a drogy je nezajímají. Ty jsou pro ,,zoufalce, trapáky, socky a smažky”. Moderní člověk má místo toho pořádnou dotykovou obrazovku s internetem a všemi možnými i nemožnými činčurinkami. Sice vznikly nové nemoci a fobie spojené se závislostí na moderních technologiích, ale snížila se konzumace drog. Lidé už se totiž venku nenudí a nevymýšlí hovadiny, místo toho sedí doma za počítačem. Zní to asi blbě, ale pořád je lepší hrát odpoledne střílečky, než si venku něco píchat. Je to sice z bláta do louže, ale pořád lepší varianta.

Také nás společnost soustavně učí, přestat nazývat věci pravými jmény. Například obezita je teď ,,curvy, plnoštíhlost”, a opovažte se někomu říct nebo napsat, ať si přestane stěžovat že nemůže na sebe sehnat dost velké plavky a začne se místo toho normálně stravovat a trochu hýbat. Hned jste necitliví šmejdi, ona je krásná, je zdravá a vy ji přestaňte hejtovat a přestaňte jí podkopávat sebevědomí!

Pusťte si tohle a pochopíte co myslím

https://www.youtube.com/watch?v=JEry-VFTTcw&t=239s

Doslova mě iritují videa a propagační materiály, které se hrnou zejména z Ameriky, kde je aktuálně 40% všech žen obézních, díky těm sajrajtům co jedí a díky lenosti se hýbat. A řeší to tím, že místo toho, aby si přiznaly, že jsou obrostlé viscerálním tukem, co je pomalu zabíjí, tak točí beauty videa, producírují se nahaté před kamerou v plavkách velikosti STAN XXL a vypráví o sebevědomí, kráse, jedinečnosti a ŽENSKÝCH KŘIVKÁCH, zatímco jim u kolen visí obří jelita špeku. A ostatní říkají ,,O ty jsi úžasná, celá jsi krásná! Máš super hadry!” – A v této chvíli, pokud přijde upřímný Evropan, který není zvyklý na to, že se kolem něj běžně producíruje 40% polonahých velryb, a řekne pravdu, okamžitě dostává totální stěr… Asi jsem tedy ta zlá a odsuzující potvora, jelikož jsem přesně ten typ náhodně se nachomýtnuvší ,,držky”, která prostě nemůže odolat a řekne to: ZAČNI SE HEJBAT!! – A taky za to dostávám pěkné kapky 🙂

V Americe ať klidně páchají hromadnou sebevraždu přejídáním a tukem, ale upřímně se bojím, že se postupně nakazí i Evropa, korektně začne nazývat obezitu ženskými křivkami, a obezita začne být normální… Nechci v takovém světě žít. Lidé musí být a zůstat zdravě sebekritičtí a pracovat na svém rozvoji i zdraví. Ve chvíli, kdy začneme nemocem dávat líbivá jména a říkat že jsou úplně normální, si kopeme hrob.

https://www.youtube.com/watch?v=fgfCsrrfGrU

Samozřejmě chápu, že skoro každá žena má období výkyvu váhy, z různých důvodů. Ale řešení je chápat že něco není v normě a něco dělat, abych to napravila. A ne udělat lookbook, kde nestydatě vyvalím svého vorvaně a říkat, že jsem dokonalá a nemusím se sebou vůbec nic dělat, protože 40 koblih k večeři je dneska standard. Všichni mí přátelé a známí, co byli delší dobu v Americe říkají, že jsou američani jako jiný živočišný druh, ale ne v lichotivém slovasmyslu… Když tohle vidím, dává mi to smysl. PROSÍM, neinspirujte se od nich… A teď pomalu abych se bála článek zveřejnit, aby o mně nenapsali, že jsem protiamerická a tudíž automaticky proruská, když jsem si dovolila něco kritizovat.

Uvádím primitivní příklad obezity, ale to je jenom špička obrovského ledovce. Vezměte si, kolik už věcí dneska nenazýváme pravými jmény a dokonce kolik úchylek a nenormálností se dneska propaguje, jakože jsou naprosto v pořádku a vy nesmíte říct ani křivé slovíčko. Člověk už si připadá jako na minovém poli, že se pomalu bojí pozdravit, aby náhodou nebyl vůči někomu nějak nekorektní a nedostal po papuli.

Zkrátka člověk aby se dneska bál říct svůj názor. A pozor, od letošního roku už máme ministerstvo pravdy, které situaci nijak neulehčuje.

Čím více budeme my jako společnost (nebo člověk jako jednotlivec) neupřímní sami k sobě a čím víc budeme ignorovat úplně všechno, co je nepříjemné téma k vyřešení, tím rychleji nás asi potká záhuba. Už u tolika věcí nemůžeme otevřeně říct svůj názor, protože se bojíme, že nás ostatní setřou, nebo z nás udělají nějakého extremistu. Nemáme svobodu slova a nesmíme být upřímní… Kam tento přístup spěje? Kam to chceme jako společenství dotáhnout, když se takhle budeme dál chovat a když si budeme pořád dál lepit další a další flastry na pusu a zakážeme si mluvit o všem, co je nepohodlné, nepříjemné, co by mohlo někoho naštvat, nebo co nám vadí? – Když o tom všem nebudeme mluvit, nebude už tlak s tím něco dělat, ani to řešit!

Dovolím si malou odbočku od tématu neupřímnosti ke svobodě:

Máte pocit, že jste víc svobodní než vaši rodiče, protože můžete napsat, ,,Paroubek je debil” a můžete cestovat po světě? Ale to, že nemůžete nikomu říct, že vám vadí jeho orientace, nebo že vyznává nebezpečné náboženství, nebo nesmíte diskutovat o jiných možných verzích naší historie, to snad je svoboda? Že vás sleduje váš mobil kde se pohybujete a v občance máte čip? Že vás vidí i ze satelitu? Že na vás bonzuje vlastní počítač co na něm děláte? – Postupem let se nám zakazuje víc a víc věcí, co už nesmíme dělat a říkat, a jsme pod stále dokonalejší kontrolou a dohledem. Sami sobě splétáme pořád složitější labyrinty z našich vlastních lží, protože to je jednodušší, než řešit problémy… Ale protože to jde pomalu, tak to tolik nevnímáme. Jsme tak zvyklí na své vězení, že nám už ani nevadí, už ho ani nevnímáme.

Lidstvo by mělo ve svém vlastním zájmu mluvit pravdu, podporovat pravdu a dávat veřejně vše důležité a ne že se budou pořád někde pod stolem škudlit tajné dokumenty, jako kdybychom nežili na jedné planetě, jako bychom všichni nebyli jedno velké společenství, jako kdyby planeta Země nepatřila všem stejně a bez rozdílu, jako kdybychom neměli všichni stejná práva a také právo znát pravdu a pravdu nahlas a bez obavy říkat… Ale děláme přesně pravý opak, kdy schováváme všechno nepříjemné, co se nedobře poslouchá a pak se divíme, že to tady vypadá tak, jak to tady vypadá.

Pozoruju to odmalička, jak lidi neskutečně vytáčí, když jim řeknete pravdu. A nevytáčí to jen samostatné osoby, ale celá společenství, státy a národnosti. Člověk by si myslel, že když jsme tedy tak strašně vyspělí, měli bychom mít alespoň tuto základní otázku dávno vyřešenou. Opak je ale pravdou.

Vrátíme se k upřímnosti…

Odmalička jsem byla ,,držka”. Prostě jsem vždycky říkala co si myslím. Neuměla jsem lhát, dodneška to neumím a neumím se přetvařovat. Spoustě lidí jsem s tím pěkně lezla na nervy a dodneška lezu, protože je tou svojí hubou stavím před realitu, kterou kolikrát nechtějí vidět a nechtějí si ji přiznat.

Nejsem na lidi sprostá, neříkám ,,jsi debil a v ničem nemáš pravdu”. Být ,,upřímná huba” není o tom dělat z lidí blbce, je to zkrátka naivita, upřímnost, co na srdci to na jazyku. Dávám jasně najevo, co jak vnímám a vidím.

Nebudu vás plácat po zádech za to že děláte něco, s čím ve skutečnosti nesouhlasím, jenom abyste se vedle mě cítili dobře. Nebudu vám skákat po krku a předstírat, že vás ráda vidím, protože se to ode mě očekává. A nebudu se bavit s lidmi, které nemám ráda… Co bych z toho měla?

Ale když někoho mám ráda, nemám problém mu to říct, nebo jinak dát srozumitelně najevo. Když se mi něco líbí, nešetřím chválou. Spousta lidí není na přívaly chvály zvyklá, kolikrát skoro zatuhnou když je doma nikdo nechválí, ale proč bych nepochválila, když je za co… Trochu problém ale bývá – a to přiznávám – spousta chlapů si mé uznání a obdiv vysvětluje jako flirt. Jako náznak platonického, nebo erotického zájmu… A bývají z toho problémy. To je třeba taky věc, která mě na lidech mrzí. Že se navzájem nechválíme a když se jako opačné pohlaví chválíme, automaticky to znamená, že se balíme… Že to je flirtovací a sváděcí technika. Nemůžete prostě druhému člověku říct, že ho máte rádi, že je chytrý, spolehlivý a hodný ,,jenom tak”, protože si to prostě myslíte. Ne, automaticky ho tím BALÍTE! 😀 Jinak byste ho přece nikdy nemohli pochválit! … Nemyslím si, že je se mnou něco blbě, prostě je to riziko toho být ,,co na srdci, to na jazyku”. A také to ukazuje, jak lidem pochvala a uznání v životě chybí, jak málo to mají a když to dostanou, tak by pro vás šli světa kraj, abyste je znova pochválili a uznali, protože to nedostali doma, nebo v rodině.

Je mi z toho smutno. Je velice málo lidí v mém okolí, kterých si nemám za co vážit. Na každém můžu vidět něco skvělého, co je hodno chvály… A mezi tolik lidí bych se nerozdala, kdybych je všechny platonicky milovala, je to pitomost si něco takového myslet.

Taky si někdy říkám, že bych potřebovala za něco pochválit, i když mě hodně chválí i lidé, které vůbec osobně neznám. Někdy přesto pocítím tu potřebu, přestože jsem pravděpodobně chválená vysoce nadprůměrně, prakticky denně a hodně… Tak se někdy chválím sama 🙂 Nahlas. A klidně i před zrcadlem. 🙂 Někdy si to zkuste, je to příjemné a setřepete s tím blbou náladu.

Odmalička (i dnes) jsem si vždycky nejvíc cenila lidí, u kterých jsem věděla, na čem jsem. Kdy jsem věděla, že mi říkají pravdu, říkají věci tak jak je cítí a jsem si jistá, jaký ke mně mají vztah. Potom jste totiž mnohokrát raději i za kritiku, když víte, že je míněná upřímně a od srdce, než abyste vedle sebe měli falešňáka, co vám donekonečna bude matlat medík kolem pusy a pak vám vrazí kudlu do zad, ve chvíli kdy to nečekáte… To jsou přesně lidé, které také NECHÁPU.

Co jsem vždycky nesnášela, byly falešné kamarádky. Každé reálné zjištění, že takový živočišný druh existuje, mě jako dítě ranilo… Kamarádi, kteří se s vámi jeden den plácají po zádech, druhý den vás pošlou do řiti a třetí den řeknou ,,to byla jenom sranda”, zase vás plácají po zádech a pak vás náhle opět pošlou do řiti… Nebo kamarádka, co je na oko dobrá, ale pak vás okrade a nepřizná se… A pak vás okrade znova, a znova a pořád se tváří, jak vás miluje. – A když už jste tak zblblí, že vůbec nechápete co s tím člověkem je blbě, nebo co je blbě s váma, zjistíte, že ten člověk vás vlastně nikdy neměl rád, nikdy o vás vlastně neměl zájem, jenom využíval nějaké pomyslné výhody, nebo si myslel, že se přes vás dostane někam, kam se chce dostat… (Třeba ta co mě okradla si myslela, že jsem bohatá, tak že mi to nebude vadit. Mylná dedukce, a totálně zvrácená.)

Z tohoto mi vždycky bylo blivno. A je mi z toho blivno… Ale protože já jsem ta upřímná huba, co vždycky dělá a mluví od srdce, tak jsem dlouho měla problém se z toho poučit s konečnou platností. Když něco ve vašem světě neexistuje, máte problém pochopit, že ve světě jiných lidí je to normální. Ještě dlouho jsem měla tendenci si tyhle falešné kámoše vydržovat. Třeba kluka, co řekne že vás miluje, protože si myslí, že to chcete slyšet a že se s ním pak už konečně vyspíte a pak je překvapen, že nevyspíte, protože nejste šiša a víte, že kecal… Myslím, že nějaká ta konečná schopnost se smířit s falešnými lidmi, co jednají nejednoznačně, přišla v době mé plnoletosti. A svět pro mě přestal být tak matoucí, když si vybírám společnost lidí, kteří jsou ,,upřímné huby” jako já. Jsem si mezi nimi mnohem jistější v kramflecích, protože když se nepřetvařuje nikdo, tak je ve všem větší pořádek.

Ale dál zjišťuji, pro kolik lidí je faleš a neupřímnost úplně normální. Hodně jsem to viděla i při chození na ZŠ, tam mezi sebou děcka pěstovala falešné vztahy úplně běžně a klidně se vám k tomu přiznali, protože věděli, že to stejně nikomu nepovíte… Děly se mi takové situace, kdy jsem se šla někoho upřímně zeptat, proč jeho nejlepší kamarád(ka) pláče, co mu udělal a proč mu to udělal. ,,Protože je to totální dement,a já se s ním bavím jenom protože (dosaďte si libovolně)”… – COŽE?!

Přetvářka je něco, s čím se asi člověk narodí. Stejně tak jako charakter je zřejmě věc vrozená. Kdyby byla fakt pravda, že člověka z 90% zformuje jeho prostředí, určitě bych byla někdo úplně jiný. A asi bych tyhle šílenosti chápala, nebo uměla.

Spousta lidí se s tím dneska i veřejně pochlubí a přizná to, že pěstují vztahy jenom pro nějaké výhody, zejména materiální. Připadá mi to strašné… Ti lidé to asi berou jako obchod. ,,Já ti řeknu že tě miluju a ty mi konečně dáš i když to není pravda.” / ,,Vezmu si tě za manžela, nechám se brousit a ty mě budeš živit a kupovat mi drahé kabelky” …. Nechápu, jak někdo může obchodovat s takovými posvátnými věcmi, jako je přátelství, láska, důvěra, náklonnost a pravda.

Když jsem byla dítě, byla jsem hodně za svoji upřímnost káraná a trestaná. Jakoby to byla charakterová vada, vada výchovy, vada povahy… Ale nedá se z toho vyrůst, ani se to nedá přeučit a převychovat. Je to prostě ve vás… A to je velká výhoda když jste dospělí, že potom už můžete být klidně upřímná huba a nikdo vás už za to nekárá, netrestá, nebije a nesnižuje vaši hodnotu. Maximálně ho naštvete, ale to je asi všechno, co s váma může dělat. 🙂

Vždycky mi říkali ať se netěším na dospělost, ale naopak jsem začala skutečně žít až v dospělosti.. Respektive na jejím prahu. Ale to už je asi zamyšlení do jiného článku na jiné téma, a ne do této série.

POKRAČOVÁNÍ ZDE: Věci, které na lidech nechápu (4. díl) Sex

Komentáře

Ikona diskutujiciho Mára 2017-02-14 02:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dovolím si zde opět reagovat.

Ikona diskutujiciho Mára 2017-02-14 02:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K anketě – líbí se mi všechno, od anorektiček po středně oplácnuté.

Ikona diskutujiciho Kač 2017-02-14 06:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, obezita se teď nazývá "body positive". Ze začátku se mi onen název docela zamlouval – dokud jsem nenarazila na tyto instagramy. Jestli si pod názvem "body positive" dané dámy představují, že se prožerou ke 150 kilům a budou na instagram u polonahé fotky psát statě o tom, jak jsou teď šťastné a naplněné a jak na morbidní obezitě není nic špatného, a k tomu sem tam přihodí nějaký citátek ze sorty "hate free", nechci s tím opravdu mít nic společného. Samozřejmě, nevidím nic špatného na tom, když má někdo třeba trochu plnější tvary a je hezké, když se je naučil přijímat, ovšem "plné tvary" a "obezita", to už je něco zcela jiného. Obezita je zdraví ohrožující.

Ikona diskutujiciho Ivet 2017-02-14 06:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ohledně zvířat si dovolím nesouhlasit. Viděla jsem dokument, kdy jeden druh opic si nechával kvasit ovoce= pijí alkohol. Nebo například prý sobi rádi jedí muchomůrky červené, které je omamují, taky klokani ožírají syrový mák, který obsahuje opium atd..

Ikona diskutujiciho Ivet 2017-02-14 06:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co se týče vztahů jsem na tom stejně jako ty. Taky jsem z toho vždy byla špatná, když se ostatní kolem pomlouvali jen co "kamarádka" vytáhla paty. Když někoho nemam ráda nebavím se s ním, když někoho miluju, tak opravdově. Nedokážu pochopit jak se někdo může přátelsky bavit s někým o kom prohlašuje jen to nejhorší..

Ikona diskutujiciho Jarek VanEk 2017-02-14 07:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Svět by byl strašně nudný, kdyby byli všichni dokonalí.  Byli by jako kloni.

Ikona diskutujiciho jirik 2017-02-14 07:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ukázka politické neupřímnosti, se kterou se setkáváme několikrát denně –

Ikona diskutujiciho Alue 2017-02-14 08:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]:  Z toho skoro až pálí oči.

Ikona diskutujiciho Ameline 2017-02-14 10:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No nevím, z tohoto článku mám velmi rozporuplné dojmy. Především si myslím, že je nesmírně důležité neopomenout téma taktu. Takt totiž je pravda+empatie. Také to znamená schopnost říct pravdu tak, že je druhý schopen ji přijmout, případně je schopen o ní diskutovat. Pravdomluvností se totiž leckdy ohánějí ti největší sígři, aby si obhájili, proč se mohou bez pardonů vozit po ostatních a honit si ego. Nemyslím si tedy, že je to samospásná vlastnost, ale potřebuje být v tandemu ještě s něčím – citem, empatií, zájmem o druhého člověka – aby byla ve skutečnosti k něčemu dobrá a nebylo to jen dupání podpatečkem jakože "já mám pravdu", o kterém ostatně sama píšeš.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-02-14 10:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]:  Být pyšný na svoji morbidní obezitu není žádné hrdinství. To je jakoby člověk byl hrdý na svoje hemeroidy… 🙂

Ikona diskutujiciho Ameline 2017-02-14 11:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: No, za hemeroidy tě každý na pohled neposuzuje a není kolem toho takový haló. Nebo snad jsou média plný této tématiky (nepočítaje některé lékařské žurnály)?

Ikona diskutujiciho All 2017-02-14 11:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Smutne podla mna je, ze sa stale nepropaguje ta normalna, zdrava zenska postava, s ktorou sa dokazu zeny stotoznit, po extremne vychudnutych modelkach tu mame extremne obezne mlade dievcata. Neviem co je horsie.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-02-14 12:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]:  … ovšem je třeba nedávat rovnítko mezi věci vrozené, se kterými vlastním přičiněním, zdravým životním stylem a jiných druhem péče nic neuděláš a mezi věcmi, které si člověk způsobil sám svou nezodpovědností a špatnou životosprávou. Tento článek mluví o tom druhém. Ne o tom prvním.

Ikona diskutujiciho :) 2017-02-14 12:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alusko naprosto souhlasím s tím že už se ty lidi a decka snad takové rodí, já a spoustu jiných lidí by také bylo jinych kdyby ne. Proč když já jsem si v dětství mohla uvědomovat to co si neuvědomovali snad ani moji rodiče by si to teda nemohl uvědomit kdokoliv jiny? Neustále se tady tutinkuje každej ne jen dospělí ale i děti on to špatne dělá protože tohle a protože tamto…Neustále se vše omlouvá a to už od útlého věku. I kdyz mě táta stokrát bil nenapadlo by mě si myslet že to je vporadku, ani nechápu jak si nějaké dítě může myslet že je to vpohode jen proto že to dělá muj táta. To už je podle mě pokřivene vnímání na začátku života a pak se to s lidimi táhne proste celý zivot a navzájem si všichni hezký pochlebujou i a tváří se jakoby nic.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-02-14 13:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: Já třeba fyzické tresty jako malá vůbec nechápala (proč, na co? nic mě to neučí, jenom strachu z otce a stejně mi to nepomůže pochopit co je blbě) a pak jsem byla strašně v šoku, když jsem od jiných dětí slyšela, že je nikdo nemlátí :-/

Ikona diskutujiciho All 2017-02-14 13:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Este ma napadlo, ze z "plus size" modeliek ma uzasnu postavu Robyn Lawley, podla mna toto je taky zdravy stred, pozrite jej fotky https://www.google.sk/search?q=robyn+lawley&espv=2&biw=1517&bih=654&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwid1sWSxo_SAhXBCSwKHb6gCMMQ_AUIBigB

Ikona diskutujiciho Ameline 2017-02-14 13:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: Vidíšto, mě tento přístup úplně nesedí. Co když na ty plochý nohy existuje nějaká divná, drahá bolestivá operace s dlouhou rekonvalescencí, kterou ten umanutec prostě nechce a nechce podstoupit? A já mám teď posuzovat, jestli ten člověk dostane "omluvenku", budu zkoumat, jak si to mohl a nemohl způsobit, jak si může a nemůže pomoct…. proč? K čemu mi to bude? K čemu mu to bude? Tohle si musí vyříkat sám se sebou.

Ikona diskutujiciho atrej ystma 776 2017-02-14 13:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

…žádná držka nebo huba, ale krásná upřímná pusa, ať už si ostatní myslí, že je krutopřísná nebo ne ;D

Ikona diskutujiciho Fellien 2017-02-14 14:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S tou obezitou souhlasím. Na obézní lidi jsem vysazená. Já jsem pravdomluvná až moc a kolikrát i netaktně nahlas upozorním na to, že je stokilová slečna oblečená jak běhna, při čemž si to se svou postavou ani nemůže dovolit. Mně totiž připadá zase velice netaktní, že se musím dívat na stokilovou napůl holou zadnici, která když se zjeví před člověkem v minikraťasech, tak je to jako náhlé zatmění Slunce. Taťka je na tlusté taky strašně vysazený. Je to prostě na prd, ti lidi se i v MHD potí více než lidi normální postavy, standartně berou dvě místa, letět letadlem a sedět vedle tlustého člověka je peklo. Známá mojí mamky je tlustá neuvěřitelným způsobem. Má teď docela vážné zdravotní problémy a chtěla se soudit o to, že jí lékaři neposkytli péči, jakou jí údajně jsou povini poskytnout – oni jí totiž odmítli udělat magnetickou rezonanci, protože jednak by se dovnitř nevešla a jednak to má nějaký váhový limit, který ona značně překračovala, takže jí doktoři řekli ať se nezlobí, ale že to prostě nejde. A je z toho hrozné haló. Moje mamka se jí vysmála a byla taky za špatnou. Naše společnost má nějak pokřivené názory…

Ikona diskutujiciho Alue 2017-02-14 16:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]:  Operace bych do toho nepletla, protože dneska si můžeš nechat i prodloužit nohy, přešít celý obličej a veškerý špek si nechat odsát… Jak do toho začneš motat plastiky a operace, tak jakákoliv diskuze nad vrozeným a zaviněným vlastní hloupostí, ztrácí smysl, protože obřezat můžeš prakticky cokoliv, včetně brady. Operace je také forma extrému.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-02-14 16:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]:  No jistě. Budu žrát 50 koblih k večeři a žalovat doktory, že nemají radary pro slona, se kterými by mě mohli vyšetřit. Ať se odstěhuje do Ameriky, tam takové myšlenky uplatňují v praxi a občas to nějakému takovému nenažranci projde. Tam můžeš žalovat kohokoliv kdykoliv, když nemá dost velkou židli na tvou monstrozní záď.

Ikona diskutujiciho Jarda 2017-02-14 16:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No ale v zimě se spousta srn otráví řepkou takže asi a to zasypáváme s tátou a jinejma myslivcema krmelce, dáváme seno, tady si toho fakt hledí ale stejně srny umíraj.

Ikona diskutujiciho Jarda 2017-02-14 16:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]:no, ségra měla problémy s plochejma nohama a pomohlo jí cvičení a specl boty akorát jí vadí tohle http://empatia.cz/prehled-pricin-nemoci/ploche-nohy pořád na ten web leze :-) má strach že se jí to vrátí :-)

Ikona diskutujiciho Downloady-thesims2 2017-02-14 16:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: tomu se snad ani nedá říkat plus size :D

Ikona diskutujiciho Ameline 2017-02-14 17:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]: Prostě mi řeči o zavinění a nezavinění přijdou strašně pokrytecký. Možná spíš tím, že mi nedávají moc smysl. To mám u člověka na vozíčku zkoumat, zda si to udělal v opilosti skokem do lomu nebo ho srazilo auto, v prvním případě ho odsoudit, v druhém politovat? A proč je to vlastně tak důležitý? Jednou ten člověk přede mnou nějakej je, tak ho beru, jakej přede mnou je a jako s takovým s ním jednám.

Ikona diskutujiciho Irča 2017-02-14 17:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak pravdivý článek, já jsem taky hodně upřímná a jsem i velký kritik a když se mi něco nelíbí obzvlášť ve škole, tak se to hned všichni včetně učitelů dozví, ale mám před maturitou, tak už raději mlčím. :-D

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2017-02-14 17:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Medvede sa niekedy opíjajú z prezretého ovocia, a keby mali prístup k cigaretám a pivu ver tomu že by aj fajčili a pili. https://www.interez.sk/nosil-municiu-fajcil-pil-pivo-dojimavy-az-neuveritelny-pribeh-medveda-wojteka-ktory-sa-stal-hrdinom-2-svetovej-vojny/

Ikona diskutujiciho sirren 2017-02-14 17:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jen dodám, že podle mého názoru srovnávat chování zvířat a roslin s chováním lidí není úplně šťastné. Rostliny se řídí snad nějakým kolektivním vědomím, zvířata mají pudy, ale jediný člověk má svobodnou vůli – a o tom to je. Že ji využívá nebo zneužívá je věc s rostlinami a zvířaty nesouvisející.

Ikona diskutujiciho :) 2017-02-14 19:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]:Alusko to byl preci jen priklad :-* a navic urcite nejsi ten typ, ktery proto ze ho nekdo bil, ted bude bit druhe nebo si to na nich vylevat. Ä urcite si chapala a vedela zakladni veci jako je ze vysmivat se druhym neni spravne, stejne tak jako lhani, kradeze a ublizovani sobe samym, prirode ci zviratum a bohuzel uz u tohohle polovina decek stroskotava a vubec nerozezna, nevyciti, nevnima rozdily, proste pachaji tyhle zverstva uz odmala at to delaji rodice ci nedelaji, at to nekde videli nebo nevideli, proste maji takova nutkani uz dana a me to normalni opravdu neprijde.

Ikona diskutujiciho Milan 2017-02-14 19:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

článek jsem nedočetl, tedy pouze první odstavec, trochu jsem přelítnul pár slov, dál je mi naprosto jasné o čem se píše, problematika je rozsáhla avšak naprosto předvídající, Aluška sice píše co na jazyku to na klávesnici (nikoliv s uslintanou klávenicí)… Pokusím se dodat ještě pár informací co mi nyní frčí hlavou dokud mi neuletí…

Ikona diskutujiciho peta sabo 2017-02-14 21:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

zdravim te alu a taktez i vsechny lidicky. moc si vazim techto stranek a ctu je rad kazdy den.jen se mi alusko zda jokobys posledni dobou malinko sklouzla do nejake negativity….? nebo se mi to jen zda..? vzdy jsi byla prece tak vesela. chapu take to ze v teto dobe to mame tezke kazdy…tak pro se zabyvat  negaci dalsi…ano priznavam…uz je mi po50tce. ale i ja  byl v mladi tezky rebel,vysmival se vsem kreri "nesplnovali nejakou nomrmu"tzv.normalnosti.no a dal o svem mladi radej pomlcim…mozna to ted vidim trochu jinak..jde o to ze citim kolik uz tak zla mezi lidma je a komu asi tak za toto zlo muzem asi podekovat……………? to je ale tezka otazka…..?ze…. komu to pali uz na to prisel. no je to prece tento system ve kterem tady zijem a ktery nas dovedl az sem.lidicky prosim zamyslete se kdepak se vzalo to zlo ktere je v nas…?muzu vam odpovedne pisnout ze tolik zla a vzyvani a uctivani materialnich hodnot v rocich +-80 rozhodne nebylo..uz to slysim….."jo zase stara skola…atd." ano pravda ale jen me zajima….opravdu by se uz dnes nedaly praktikovat hodnoty ktere tenkrat opravdu byly….? jako je treba pomahat si jeden druhemu bez toho ze by mel z toho nejakej profit,byt k sobe slusni,ochotni,ohleduplni,vlidni,neodsuzovat a neposuzovat se. copak vam rika fraze-v jednote je sila-?  a tento system dela presne pravy opak toho jak zni tato fraze……a proc…?aby jsme prece byli jako ovecky snaze manipulovatelni….anebo ne….? a proc je nasim popularnim konickem se vzajemne kritizovat,vysmivat se,urazet,atd. ne nejsem zadny kotolik ale pokud to tak citim kazdy z nas je tady na tomto svete jako jedinecna originalita a potazmo i kousek boha nebo vesmiru. a mam pocit ze pokad neprijdem na to ze kazdy z nas tady na tomto svete ma mimo sveho poslani i respektovat anebo se aspon snazit pochopit kazdeho nachazejiciho se vedle nas. tak se ten nas svet urcite nezlepsi. pojdme a skuzme ten nas svet udelat trochu lepsim mistem…pojdme a zacneme se na lidi okolo nas aspon trosku usmivat.nic to nestoji,nam lidem to hodne da, ale bohuzel to zase ublizi systemu…ale to mi zase tak moc neva. a co se tyce tebe alusko kdyz uz mas takovy krasny dar videt veci ktere jen tak nekdo nevidi….byl by pro tebe velky problem nam obycejnym s tim trosku pomoci….?kazdy z nas ma urcite nejake predstavy,sny,vize, ale hlavne poslani v tomto svete. nez se tady zabyvat tak nizkymi tematy. predem dekuji za moznost se tady vyjadrit. a jeste neco pro ostani lidicky…..moc vas prosim zacneme se na sebe divat podle toho co nosime v sobe nez podle toho co mame na sobe a z jakoho bouraku vystupujem….predem moc diky!!!! peta

Ikona diskutujiciho laurendemoon 2017-02-14 21:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Souhlasím s tím, že ta obezita a její propagace je špatná.

Ikona diskutujiciho LenkaL. 2017-02-14 21:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak druhé video jsem ani nedokoukala :D. Divím se, že to má tak velkou pozitivní odezvu. Důvodem bude asi povídání autorky. Má celkem hezký hlas, což už se o tělu zase tolik říct nedá. Ten, kdo to má v hlavě alespon trochu srovnané ví, že toto není doopravdy inspirující. Jeden tam napsal celkem drsný komentář a všichni se na něj sesypali :DD.

Ikona diskutujiciho fluttershine 2017-02-14 22:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nedávno jsem koukala na video z nějaké té americké talentové soutěže ve zpěvu (netuším název). Tam přišla, slušně řečeno, oplácaná holka, zpívala dobře, takže why not – ale komentáře přesně jak píšeš. Někdo tam napsal, že je tlustá (zřejmě Evropan) a další oponovali, že je úplně normální (nejspíš Američani). Jako chápu, že se to pod video, kde je hlavní zpěv nehodí, ale když už to chcou řešit, měli by si aspoň přiznat realitu.

Ikona diskutujiciho Werca 2017-02-14 22:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Souhlasim, pravda je dulezita. Je mnoho zpusobu jak pravdu sdelit a pokud hovorime s jednotlivcem, ktery se nam sveri se svym problemem co ho trapi, tak by sdelovana pravda nemela postradat nadeji. Napriklad v medicine po dlouhe dobe temna zacali lekari sdelovat pacientum pravdu, ktera casto postrada alezpon naznaky nadeje. Jak je asi cloveku kdyz prijde domu a slysi v hlave slova lekare: "Vam uz pomoci nemuzeme." Cista pravda vsak patri na mista, ktera ovlivnuji zivot nas vsech. Tem kdo rozhoduji za nas. Jeden cizinec z Noveho Zelandu prechodne zijici v Cechach, se vyjadril, ze Cesi nehaji pravdu a nehaji to co opravdu chteji, ze misto toho nadavaji v hospode. Mel jiste z casti pravdu. Myslim si, ze se nemame bat rikat pravdu i kdyz se to nekdy tzv. "nenosi" a taky nemusime necekat az to bude tzv.velke. Ale rikat ji i v situacich ktere jsou male a temer bezvyznamne. Neztrapnime se ale naucime se na obycejnych situacich byt opravdovejsi :-)

Ikona diskutujiciho Ameline 2017-02-15 01:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]:[8]:[19]:[32]:[33]: WTF, tenhle způsob uvažování? Fakt z toho nechápu. Jakože nerozumím tomu myšlenkovému procesu. Tady, kde se obecně k normám většinové společnosti přistupuje kriticky, lidi mají tendenci být nezblblí a nespoutanosti sebevyjádření se spíše fandí. Já vím, že bych vám do toho asi neměla rejpat, protože si koleduju protože jsem tu se svým názorem zdá se sama a asi moje reakce není úplně košer, ale já být zmatený rumpál

Ikona diskutujiciho Ivet 2017-02-15 08:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: To má být plus size?? :-D :-O Kdo je potom štíhlý?

Ikona diskutujiciho Alue 2017-02-15 09:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[36]:  Obezita není o normě, obezita je o zdraví. Zdraví je konkrétně definované.

Ikona diskutujiciho romca 2017-02-15 10:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kvuli pravde se nestykam s tkz. bio matkou, s nikym tkz. rodiny. Partner take Ne – tak to mame jiz dosti dlouho. Je to pro nas zatim to nejvetsi osvobozeni tady na te nekdy silene planete. Byt s temi lidmi je jako byt neustale temi baterkami co metrix vyzaduje a napajet ho.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-02-15 10:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[39]:  To podle mě není sebevědomí, ale absolutní ztráta kontaktu s realitou.

Ikona diskutujiciho jm 2017-02-15 12:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]:Je fajn, když se středně vysoká holka, co má třeba 70 nebo 80 kg dokáže přijmout, radovat ze života i s troškou nadváhy a netrápí se někde  v koutě celá zdeptaná, že nemá modelkovských 50. Ale tohle producírování se těch velryb, co by jim jen prospělo se nad sebou zamyslet, protože už jde o zdraví, a místo toho si to radši obrátí,jak je to vlastně "krásné" a jak jsou na sebe hrdé,to je perverzní a špatné. Ještě si hrají na něco lepšího, ale ony handicap mají, tak je to dost hloupé a tupé. Jednoznačně. Lhaní si do kapsy, co se jim vymstí, a tím, že oblbujou i druhé, tak tedy se to vymstí nám. ˇ

Ikona diskutujiciho jm 2017-02-15 12:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[39]:To není sebevědomí, to je chorobná nesoudnost. Zdravé sebevědomí je podloženo skutečností, převrátit komplex méněnennosti do komplexu přeceněnosti je stejně zvrácené a špatné a není to řešení.

Ikona diskutujiciho Anna 2017-02-15 13:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nesouhlasím s tebou v první části článku, kde tvrdíš, že vláda nezasahuje proti alkoholu, cigaretám a hazardu, protože to není pravda. Úřad vlády, ministerstvo financí i policie ČR společně postupují pomocí zákonů, zdaněním a dotacemi proti jejich dopadům na obyvatelstvo a pro prevenci  a snaží se je omezovat. Ty a tví čtenáři zjistíte víc pokud byste se podívali na jejich stránky. Je to směrnice EU.

Ikona diskutujiciho micka 2017-02-15 13:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]: Aluško je rozdíl mezi pravdomluvností či upřímností a neomaleností. Urážet někoho za jeho vzhled už není o upřímnosti. A můžeš mít třeba 100x pravdu, že je ten člověk obézní. Je to ale jen jeho věc jak se k tomu postaví.

Ikona diskutujiciho Ayeri 2017-02-15 14:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hezky napsáno 🙂 Nesouhlasím se začátkem, já bych byla se všemi zákazy opatrná, nebo si najednou každý uvědomí, co všechno mu vadí, a bude si myslet, že mu to dává právo omezovat svobodu jiných lidí, a než se rozkoukáme, zakáže se všechno. Jinak nemůžu než souhlasit. Jako mě tlustí lidi nevadí, chápu, že někomu prostě nezáleží na tom, jak vypadá, že pokud není morbidně obézní a neškodí to zdraví (třeba jen menší nadváha), může být šťastný, spokojený a normální. Najde si někoho, komu se bude líbit takový, jaký je, přijme se a může s tím normálně žít. Ale nesmí to samozřejmě jít do extrému. Co ale nepochopím, je předvádění se v plavkách a focení, když víte, že nejste zrovna modelka. Nechápu tlusté holky v legínách a krátkých topech. To se ráno probudily s klapkami na očích? I s větší velikostí se dá obléct lichotivě a vkusně. Ale tohle pro mě znamená totální ztrátu soudnosti a vkusu. Když na něco nemám postavu, tak to prostě nenosím. Ale oni si to naschvál oblečou, protože jim přece nikdo nebude říkat, co máji nosit.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-02-15 15:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[45]:  ad. těhotný člověk: Už jsem viděla i fotku z nějaké zahraniční učebnice, kde se o lidech nemluví jako muž / žena, ale Person. Osoba. :D

Ikona diskutujiciho :) 2017-02-15 16:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No a jako úplně nejvtipnější jsou podle mě to co si vesele tvrdí, že pokud miluji svoji postavu a klidně mají i 100 kg tak jim prej na zdraví nijak neublíží ani při 160 cm, protože tu postavu prostě milují a to co miluješ ti nemůže ublizovat. Myslím že tomu říkají psychosomatika a etikoterapii v praxi, no já tomu říkám blbost v praxi :-D

Ikona diskutujiciho jirik 2017-02-15 17:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[46]:Na svete je prvá transgenderová bábika

Ikona diskutujiciho Lizzy 2017-02-15 18:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jen na okraj, znáte tenhle kratinký film? Aluščin článek mi ho trochu připomněl, podle mě skvěle ukazuje, kam tyhle postoje spějí… https://m.youtube.com/watch?v=OOtdAQLYP4I

Ikona diskutujiciho Tomáš Slunce 2017-02-15 21:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue,

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek