Věci, které na lidech nechápu (5. díl) Morálka

20.2.2017 v Poselství 62

(Upozorňuji, že tento článek je trochu sprostý a v žádném případě není vhodný pro malé děti.)

Co mě irituje a vůbec nechápu jak se to může v roce 2017 dít, je to, že lidé od vás automaticky očekávají pokleslou morálku, nezodpovědnost a promiskuitu, čistě proto, že jste buď mladí a pěkní, nebo protože je taková pitomá doba, kde na vás koukají pohlavní orgány pomalu z každé televizní obrazovky a kdo to takhle nedělá, jakoby nežil.

Setkávám se s tímto druhem tlaku, otázek a očekávání v poslední době nepříjemně často a ze strany lidí, od kterých bych to vůbec nečekala, nebo kteří vůbec nejsou v pozici, kdy by si mohli dovolit se mnou takovým způsobem mluvit. A že třeba měli někteří upito, je neomlouvá.

Například? Lidé a vaši přátelé automaticky očekávají, že pokud jste mladá krásná a úspěšná žena, automaticky si budete vodit na noc pánské návštěvy ke svému povyražení. Třeba vůbec neví jak vztahy vnímáte, jestli vůbec jste nezadaná žena, jestli už dávno někoho milujete, nikdy jste o tom s nimi nemluvili… ale to je jedno, čekají to, počítají s tím. Neřekli jste koho máte, takže automaticky nikoho nemáte a začnou se s vámi o tom bavit, jakoby to bylo normální a zcela běžné konverzační téma.

Když se dozví, že si v žádném případě žádné nezávazné návštěvy k použití nevodíte, jsou překvapení. A místo aby byli šťastní, že mají před sebou člověka dobrých kvalit, tak jsou překvapení spíš nemile, někdy do vás ryjí a pokládají nepříjemné osobní otázky, do kterých jim ale sakra vůbec nic není.


Nejvíc mě iritují s takovými kecy pánové od rodin, co mají doma malé děti a věrnou ženu. – Co já se s nima vůbec mám co bavit o tom, jestli si domů vodím na noc chlapy nebo ne? Co jim je sakra do toho? To jako zjišťují, jestli se mají zítra stavit, nebo jak to mám chápat?!

Oni jsou překvapení. Pravděpodobně jste první a asi i jediná žena v jejich životě, co jim řekla, že nic takového nedělá, protože je to odporné.

Nedávno jsem se taky dozvěděla, poté co jsem na opakovanou otázku odpověděla že s nikým nezávazně nespím, jestli ,,jsem taková puritánka”. No co na to chcete říct…? Zamrzí to. Žena, která se nedává lacino jen tak někomu, už dneska není inspirací a obdivuhodným příkladem, který by měl jiné vést k zamyšlení a lepšímu chování. Je to spíš ,,puritánka” (… A nebo škaredá lesba. … Nebo asexuální abnormální mutant. A žije v jeskyni. Nebo v pralese… Prostě živočišný druh, co skoro vymřel a legenda praví, že možná místy přežívá posledních pár jedinců. :D)

Když už jsme u tohoto tématu a hejtuju, povím vám ještě další věc, co se mi stala celkem nedávno a která mě opravdu naštvala.

Dostala jsem otevřeně otázku: ,,Jak taková vílí éterická slečna jako já bere sex, jestli ho vůbec dělá a jestli ho má ráda.” Nevěděla jsem, jaký mám nahodit ksicht, ale určitě jsem se nemohla zatvářit příjemně. ,,Co je ti do toho.” Dotyčný to nepochopil, tak začal otázku rozvádět, takových způsobem, až mi bylo trapně, ,,jestli mě zajímá š***čka”.

Zrudla jsem vztekem jak rajče a řekla: ,,Já vůbec nechápu, kde bereš tu drzost se mě na takové osobní věci ptát, že ti to není blbý. O tomhle se s tebou nebudu v žádném případě bavit, protože ti do toho nic není!” … Řekl mi: ,,Tím jsi mi v podstatě odpověděla.”

Naštvala jsem se víc. ,,Já ti neodpověděla na nic, já se s tebou na tohle téma odmítám jakkoliv bavit, protože to není vhodné.” Kolem nás kopa malých dětí a my se spolu máme bavit na citlivé téma, o kterém se nebavím skoro s nikým? To jsi asi spadl z višně?

,,No ale je hezký, že se červenáš, to se mi líbí. Je hezký, že se stydíš.” Už jsem raději neřekla nic, abych nebyla sprostá. Napadala mě totiž slova jako ,,jít” a ,,pr*el”.

Nemám problém se o sexu objektivně bavit, teď zrovna to dělám. Nemám problém se tomu zasmát, nebo na něco v humoru narážet. Ale i tady je určitá hranice mezi humorem a neslušností, člověk musí přece rozlišovat s kým a kde se takto baví. Nebudete se svěřovat se svou ženskostí každému námelovi, co projde kolem. Prostě nebudete.

Spoustu lidí tím rozčilujete, iritujete. Jste jako přírodní úkaz. Nemůžou pochopit, jakto, že zatímco oni to dělají s každým kdo je povolný a nasekají si klidně kopu nemanželských dětí, tak vy jim chladně řeknete, že takové věci neděláte a ani se s nimi o tom nehodláte bavit, protože je nepovažujete na vhodného člověka k takovému intimnímu rozhovoru. Urážíte je s tou svojí morálkou a s těmi svými vysoce stanovenými hodnotami. Ukazujete jim, že jste lepší než oni, šlapete jim na kuří oko. Jste jako mimozemšťan z jiné galaxie.

Nejsem ten druh extremisty, který tvrdí, že sex je možný pouze za účelem plození dětí a pouze v sezdaném páru. Nejsem blázen. Prostě chci říct, že by si člověk měl zatraceně dobře rozmyslet, s kým a proč leze do postele, protože když nebude přemýšlet před tím, než se dá do akce, může toho velice ošklivě litovat a může se potýkat s doživotními následky svého špatného výběru.

Když uvedeme ten častý příklad zplození neočekávaného potomka, to je přesně ten druh následku, který je celoživotní a který nelze nijak vygumovat. Ani potrat není guma, potrat je strašlivý zásah do psychiky ženy, kdy si vyčítá, že zabila nevinné dítě a pak odpočítává, kolik by tomu potomkovi teoreticky bylo, kdyby ho nechala se narodit… A když si dítě nechá, ale nemá na něj prostředky a zploditel se ukáže jako naprostý retard, máme tady noční můru ženy samoživitelky, speciálně pokud ani není plnoletá a dítě skončí na krku předčasným prarodičům, kteří rozhodně nebudou nadšení… Zní to hrozně? Ale přesně do tohoto vzorce chování ženeme své děti i sebe navzájem právě tím, jak neustále všude cpeme sex, děláme si z něho zábavu a bereme ho na lehkou váhu.

Neumím si představit větší krávovinu, jako nechat se utáhnout na jednu noc od nějakého ,,kamaráda”, pak zjistit že se ,,podařilo” a přivést dítě do prostředí, kde to dítě vůbec není očekávané, kde táta nejeví zájem a já jsem ho třeba ani nechtěla. Sex je obrovská zodpovědnost, nejde přece ,,pouze” o důstojnost a hrdost dané ženy, jde také o možné následky takového chování…

Jasně, máme antikoncepci. Na to, abychom mohli trtkat beze strachu. Ale nevím jak vy, já antikoncepci nepovažuji za něco, co řeší otázku morálky a sebeúcty. Navíc není na 1000% spolehlivá. K čemu to ženě je, že bere nějaké hormonové pilulky, co jí ničí zdraví a může rozhazovat nožkama a přistávat na kom se jí zamane? Žena není žádná včela a stejně ji to degraduje. Dost pochybuji o tom, že se nějaká cítí hrdě a vzácně, když zjistí, že se nemůže dopočítat, kde všude takhle včeličkovsky přistála.

Četla jsem mnohokrát postesk některých včeliček, že nesnáší přísloví o zámcích a klíčích… V tom slovasmyslu, že když jeden klíč odemkne mnoho zámků, je to velmi dobrý klíč, ale když jeden zámek odemknete s jakýmkoliv klíčem, tak je to zámek k ničemu. A proto muži, kteří mají hodně zářezů jsou borci, ale ženy, které měly hodně partnerů, jsou rozhoďnožky… A že prý to není fér.

Ale ono to je fér, protože žena není muž, muž není žena a ani jeden z nich nepřemýšlí stejně.

Aby muž dostal ženu, musí být většinou okouzlující, galantní, udržovaný, voňavý. Protože žena potřebuje alespoň nějaký emoční stimul, nějaké duševní pouto, i kdyby jenom na jednu noc, prostě musí něco cítit, jinak nemá zájem… Ale chlap není takto emočně založený. U ženy obvykle stačí, že má funkční pohlavní orgán. Málokterý odmítne, když se mu ten orgán zadarmo nabídne. A muž nenese zodpovědnost za schopnost stvořit nový život. Ten dar patří pouze ženám, ale s každým vzácným darem přichází i odpovídající zodpovědnost… Proto jsou ženy nastaveny tak, aby opatrněji vybíraly. A proto je pro ně degradující, když tak nečiní.

Tohle téma promiskuity je nekonečné. Mohla bych o něm psát klidně na dalších 10 stran, tak se to pokusím nějak zkrátit.

Nebýt rozhoďnožka je asi v dekadentní společnosti ryzí fenomén. Rarita. Alespoň tak se mi to jeví, když se na mě chlapi dívají divně, že je k sobě nepozvu na noc a když se ochmelkové tváří divně, když je pošlu někam s vlezlými otázkami.

Naštěstí mám pár kamarádek, se kterými si můžeme na tato důvěrná témata normálně popovídat a zjišťuji, že se setkávají se stejnou bariérou jako já. Ve chvíli, kdy by si dovolily třeba jen naznačit, že nejsou lehké, nedají se koupit na drahou kabelku a nenechají se utáhnout na oplzlé kecy, tak se na ně útočí jako na moralistky a studené panny. Ten princip je pořád stejný. Na druhou stranu mi to dává naději, že je takových žen na světě víc. Asi to není zrovna majorita, ale jsou a já upřímně doufám, že jich bude přibývat.

Pořád se bavíme o tom, jak je moderní doba, jak jsme vyspělá společnost, tak bych čekala, že budeme spět k vyšším morálním a lidským hodnotám, že budeme ctít rodinu, že budeme maximálně dbát na dobré podmínky vývoje našich potomků. A my si místo toho navzájem pleteme hlavy, zatloukáme si do nich klíny, podporujeme oplzlosti, zvrhlosti, na dobré hodnoty s opovržením pliveme a neustále děláme, jako kdybychom nikdy neviděli prso, nebo penis, jakoby většina dospělých byli jenom přerostlí puberťáci, kterým jaksi doma tatínek nevysvětlil, že když to budou dělat s každým koho potkají, tak dostanou leda herpes. Takhle bych si fakt vyspělou lidskou společnost nepředstavovala a troufám si mít takový názor, že skutečně vyspělou společnost nemáme, ale pouze si na ni hrajeme a do skutečné vyspělosti máme ještě hodně daleko. To by opravdu vypadalo jinak, kdybychom byli vyspělí. Minimálně co se týče rodinných a morálních hodnot, na tom byli lidé před námi lépe. V mnoha aspektech jako společnost strašně upadáme a právě největší kámen úrazu je to, o čem jsem psala už předtím, že nenazýváme špatné, nenormální a onemocnění pravými jmény, my místo toho z pohodlnosti dáváme špatným věcem líbivá jména a propagujeme je jako normální. Protože rozhodit nohy a nemyslet na následky je asi jednodušší, než se naučit ovládat a přemýšlet, předtím než něco udělám.

Milování z lásky a touha po vztahu z lásky je dneska něco, čemu se druzí pomalu posmívají a říkají vám, jak jste naivní. Místo aby byli rádi, že jsou mezi nimi takto dobře srovnaní lidé. – To je něco tak strašně postavené na hlavu, že se tomu budu divit celý život a raději to ani nechci chápat. Nechci nikdy být taková.

A nevidím se, když mi občas chodí děkovné dopisy od rodičů, že od té doby, co jejich dítě čte moje stránky tak se srovnalo a přestalo dělat koniny. – Taky bych jako rodič byla v dnešní době vděčná, že existuje nějaké místo, kde mému dítěti nebudou vnucovat pokleslý způsob myšlení, zatímco většinová média jsou zahlušená natřepávajícími se zadky. Schválně, kolik jste za poslední rok četli nebo slyšeli reportáží, článků a filmů, které by lidem kladly na srdce to, co zaznělo v tomto a předchozím článku? – 0? – 1? Počítá se to i dneska? Tak v tom případě 2 i za předešlý díl a jinak nikde nic? – To je ono. My se o tom už bojíme mluvit, protože je to strašně nepohodlné téma, skoro každý se začne ošívat na židli, když se do té bubliny píchne.

Jsme jako malé děti. Když nám reklama klade na srdce, abychom jedli chipsy a bonbony, tak jsme spokojení a když dojde maminka, nebo paní učitelka a řekne, ať jíme zeleninu protože je zdravá, my uslyšíme nepohodlnou nemilovanou pravdu. Uděláme FUUUUJ! ZELENINÁ!! – A radši jíme dál chipsy… Sex je to samé. Dobře se kouká na třepající se prciny v televizi a dobře se poslouchá o kamarádech s výhodami a výhodou sexu na jednu noc, ale když někdo řekne, že to je nechutné, zvrhlé, nemorální, nezdravé a já nevím co ještě, tak ho zadupeme jako exota a extremistu, abychom to nemuseli poslouchat a abychom se nemuseli namáhat s konstruktivní změnou.

Je to prostě jednodušší. Většina lidí nechce za sebe přebírat zodpovědnost, nechce přemýšlet. Za všechny problémy co máme, mohou všichni ostatní okolo nás, nebo blbý výrobce té či oné věci, rozhodně si ale za svoje problémy, svůj osud, potomky a svoje zdraví nemůžeme my sami. Nene, my nemáme zodpovědnost za to na kom přistaneme a za svoje zdraví, to ten systém a to naše společnost, která nás to učí a která nás do toho tlačí… To já ne, to muzikant!

POKRAČOVÁNÍ ZDE: Věci, které na lidech nechápu (6. díl) Zvrhlost

Komentáře

Ikona diskutujiciho zdeněk 2017-02-20 01:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Udržet si vztah z lásky není jen tak a to je ono. Vztah není vzduch. O vzduchu máme jistotu, že tu je a bude, ten nezmizí. Ale tak to se vztahem z lásky s partnerem není – o takový vztah se musí pečovat, musí se budovat. Nojo, jenže v dnešní době kdy je prokrastinace "IN" se to nehodí! Protože to je běh na dlouhou trať.

Ikona diskutujiciho Marketa 2017-02-20 01:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

stačil první odstavec a hned ti musím napsat toto a to není jediná příhoda.. nenosím výstřihy ani legíny nebo tak …. ale i tak ti musím napsat názor, dočtu článek později.. V práci(indická restaurace) kde pracují indové a černoši z jamajky a afriky se ke mě přimotal milej čeroch… začali sme se bavit anglicky a jelikož tuto řeč mám ráda tak jsme šli po práci ven… po chvíli co mě pozval na pivo (působil tim na mě mile) se ke mě začal lísat.. velmi mě to zklamalo jelikož mám přítele a toho kamaráda černocha jsem brala jako že si pokecáme anglicky, říkal že mi to de dobře.. pak mi začal navrhovat že zkusíme sex… tak jsem zaplatila své pivo a šla pryč… je mi to líto vypadal mile ale tohle fakt ne … Market

Ikona diskutujiciho Bella 2017-02-20 04:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vidím a myslím si úplně to stejné.V práci neslyšim nic jiného, než kolikrát to kdo dělal za volno.Už to nemůžu poslouchat, nijak se nevyjadřuju, nepřispívám komentaři a tak jsem trnem v oku a středem posměškům, jestli vůbec patřim do týhle doby, proč se snima nebavim o vikéndovým pr**** a kolikkrát mě přítel střihnul.Když řeknu že nemám potřebu někomu sdělovat svoje soukromé veci, tak patřim do kláštera.Lidi už nejsou schopný se bavit o ničem jinym.Je to všude podprahově podstrkováno.v dnešní době se to dělá jen proto, protože to dělaj jiny a ten kdo to neděla je frigidní a patri do kláštera.Nejhorši je poslouchat ty dnesni holky,co jim přítel olajkoval kamarádku na facebooku a oni se mu pomstí tim, že se vyfotí polonahý daj se na instagram a tam jim píše 170 úchyláků,jak by si to snima rozdali.To že je holkam 13 let a už mají sexualní zkušenosti který nemá kde jaka 20letá, tak musim říct,že jsem šťastná za to, že jsem ve 13 letech řešila ať už skončí škola já budu moct hodit batoh domu a pujdu lítat ven s kamarady. A ne kolik uchyláků mi napsalo pod fotku na instagramu,nebo kdo mě to dneska udělá, protože v ponděli jsem "To" "dělala" s Martinem tak dneska je středa a chtělo by to dělat s Jirkou a na pátek si nechám Frantu…. Svět nabral špatný směr a nechci radši vedět jak bude vypadat mladší generace.

Ikona diskutujiciho jirik 2017-02-20 07:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Trošku z jiného soudku, ale související –

Ikona diskutujiciho Ivet 2017-02-20 07:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak nevím asi žiješ v divné společnosti lidí, ale já ses ničím takovým nesetkávám. Se svým přítelem chodím už skoro 9 let. Od svých 16 let a rozhodně na mě okolí nekouká jako na mimozemšťana, spíš to všem přijde hezké. Samozřejmě třeba řeknou "Týjo to jste spolu dlouho.." ale rozhodně se nesetkávám s něčím takovým. Ani nemám kolem sebe ženy, které by dávali na potkání.

Ikona diskutujiciho atrej ystma 776 2017-02-20 08:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je zajímavé, že i tohle téma se točí intenzivně okolo předešlého tématu :D. Ale docela mě překvapilo, že myslíš, že "muži, kteří mají hodně zářezů jsou borci, ale ženy, které měly hodně partnerů, jsou rozhoďnožky… A že prý to není fér.

Ikona diskutujiciho aves passeri 2017-02-20 08:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dokonalé :-) Vždycky jsem na tom byla stejně a pravda je, že kluci kolem mě nechápali, proč mě ani není lehké nabalit. Oni mysleli na sex, já na vztah a žádný mě nepřitahoval ani na vztah, natož na sex :-) Možná právě proto, jak jsem za tím vnímala nějakou nedospělost. Jeden jediný, ale ten se podobného vztahu zalekl – užil si ten sex za ta léta, co se známe, se spoustou jiných žen, oženil se, já se vdala – ale  dnes po 20 letech by do vztahu se mnou najednou šel, kdyby mohl, a sex by si nejspíš konečně pořádně užil :-)))No, není to škoda, že nakonec se žena podřídí té mužské pudovosti, protože je to samozřejmě příjemné a zábava, ale vlastně tak muži nikdy neumožní dostat se za tu pudovost a on nikdy nepozná, jaké to je opravdu se "milovat"? Nikdo z nich vlastně to najednou nepozná :-( Paradoxně právě z toho důvodu, že tady jsem měla vždycky pocit, že jsem kvůli své morálce za divnou, na roční stáži v Egyptě jsem si oddychla. Tam se divili, že nejsem jak Evropanky, a můj přístup k sexu oceňovali. A ne, rozhodně se na mě nevrhali a nechtěli mě znásilnit, jak se to tady o imigrantech teď šíří (a neříkám, že se to neděje a vím i proč). Bohužel na jedné straně se sexualita vynáší a vnucuje všude a všem, na druhé straně se zase potlačuje, případně se stačí trošku odhalit a padá tam mezi prostitutky. A přitom ono by úplně stačilo dát sexualitě to místo, které jí patří tam někde na té zlaté střední cestě….

Ikona diskutujiciho Midori 2017-02-20 08:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Upřímně řečeno, dokud jsem nenarazila na tyhle tvé články, tak jsem si myslela, že jsem snad jediný exot na této planetě, který smýšlí takto. :D

Ikona diskutujiciho Alue 2017-02-20 09:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]:  No… spíš asi znám opravdu hodně lidí, tak mám širokospektrální vzorek.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-02-20 09:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A děkuji za všechny pěkné a zajímavé komentáře k tématu. Mám zase nad čím přemýšlet. Psát takové články od srdce je vždycky adrenalin.

Ikona diskutujiciho atrej ystma 776 2017-02-20 10:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: V tomhle případě ten muž byl úlisný. Ale vezmi na vědomí jednu věc- a to, že chlap se neumí "jen" kamarádit s krásnou ženou. Žádný chlap. I pokud je to nejmornálnější typ jedince a nehraje na žádné "zářezy"- my pokud jsme nezadaní a potkáme ženskou, tak se nám okamžitě začnou v hlavě myšlenky, že je krásná, že se nám líbí a začneme zvažovat, jak by to vypadalo být spolu (jasně- někdo dnes jen na jednu noc, ale někdo taky dlouhodobě- rozhodně vždy některá z těchto možností).

Ikona diskutujiciho atrej ystma 776 2017-02-20 10:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Fuj, to je síla… Ve třídě jsem měl taky jednoho takového parchanta. Naštěstí byl jen jeden, ostatní kluci se vcelku dali. Občas jsem mu měl chuť jednu vrazit, ale byl jsem bohužel salát i na to, abych mu oponoval slovně.

Ikona diskutujiciho Ayeri 2017-02-20 15:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Opět souhlasím 🙂 Ale přísloví o zámcích a klíčích taky považuju za nespravedlivé. Na tom, že chlap spí každý den a jinou není nic obdivuhodného. Nemůžu takového chlapa brát vážně. Stejně jako takovou ženu. Jinak kecy o sexu fakt nesnáším, hlavně ty kecy o pornu. To je odporná kapitola sama pro sebe.

Ikona diskutujiciho Kirma Lee 2017-02-20 15:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Tak to je hnus. Nejhorší je, že to žel bohům není jediný případ …

Ikona diskutujiciho Alue 2017-02-20 16:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]:  Potrestal ty šmejdy vůbec někdo??

Ikona diskutujiciho Martin Martin 2017-02-20 17:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super seriálek 🙂 no jo jak už říkal Bajaja "do pekla vede cesta přímo" 🙂

Ikona diskutujiciho Ellie Parrish 2017-02-20 17:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já v reálu nic neříkám o svém sex. životě, jen lituji toho, že jsem něco málo prozradila svým spolužačkám. Aspoň pro příští práci vím, že si budu chránit víc soukromí.

Ikona diskutujiciho Ellie Parrish 2017-02-20 17:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Já zase slýchám od 16 letých, holek, jak si nedokáži představit mít sex s jedním člověkem. Hele to už vypovídá, že oni nikdy vztah mít nebudou. Ale hodně smutné, když to slyším od holek, které vztah nikdy neměli a už říkají tohle. A že si nedokáží mít vztah věc i jak jeden rok, že jim příjde divné souložit s jedním člověkem – podotýkám, těm holkám je 16 let. Pochybuji, že někdy budou mít stálý vztah :D

Ikona diskutujiciho Michaela 2017-02-20 17:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ja zase prihodim trosku z druhe strany. Za mlada jsem presne takova rozhodnozka byvala. Delala jsem to pro pocit moci, touhy, libilo se mi ze pro me kluci sili a ja si mohla vybrat. Takze jsem do svych dvaceti let dokazala asi tricet zarezu – vlastne jsem to pak ani nepocitala.. Nemuzu rict ze by ma sebeucta nejak trpela, vedela jsem proc do toho jdu a ze je to jen na jednu noc. Sex me bavil, brala jsem to jako takovou "instantni lasku", prijemny pocit, ktery druhy den pretrva a ten treti na nej zapomenete. Teprv pozdeji mi doslo ze me to vlastne moc nenaplnuje. Tak jsem s tim prestala. A ackoliv s timto stylem zivota vetsina mistnich rezonovat nebude, ja ani jdne noci nelituju :-)

Ikona diskutujiciho :) 2017-02-20 18:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Ona z toho mela pruser? snad oni ne?

Ikona diskutujiciho Martynko 2017-02-20 19:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Niterná bezpodmínečná láska funguje pro světelnou bytost jako její vnitřní slunce, miluj život samotný a vše co s ním souvisí, pak nikdy na své životní cestě nezabloudíš v úplné tmě…

Ikona diskutujiciho Roxy 2017-02-20 19:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ve třídě jsme měli kluka který od šeté třídy sahal dívkám na zadek.Nikdo to neřešil.A ještě ke všemu všechno komentoval.

Ikona diskutujiciho h 2017-02-20 20:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Radši být druhým k smíchu, než sobě k pláči.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-02-20 21:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]:  Sahání na zadek je normální, v tomto věku to asi dělali všichni kluci.

Ikona diskutujiciho LenkaL. 2017-02-20 21:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Upřímně Alue, mě také napadlo,jak to asi máš se sexem – už jen kvůli tomu otisku, co zpusobuje a celkově prostě asi proto, že bych si toho názoru od tebe vážila, že by mě to prostě zajímalo.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2017-02-20 21:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

My sme mali spolužiačku ktorá siahala chalanom do rozkroku. Sedela predo mnou a raz chcela aby som aj ja siahol jej. No nerobila to zas tak často a nikomu to nevadilo. Keď to robí baba tak sa to toleruje.

Ikona diskutujiciho fluttershine 2017-02-20 21:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Opět nemůžu než souhlasit.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-02-20 22:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]: :D Fajn kamarádka hele :D Tu jsi musel mít rád.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-02-20 22:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[27]: Tak je jasné, že když mám hodnoty jinde a styl života jaký mám, že se to odrazí všude. To prakticky nejde nai mít jinak, to by se mnou bylo něco hodně špatně. Asi bych nebyla ani opravdová.

Ikona diskutujiciho Lirka- neprihlasena 2017-02-21 09:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj,

Ikona diskutujiciho Lirka- neprihlasena 2017-02-21 09:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Spíš bych prostě čekala něco jako: "jee, to je ale hezký, že ho nestrkal všude jako všichni okolo, a že to není hned to první o co tomu chlapovi jde!"

Ikona diskutujiciho Alue 2017-02-21 10:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[31]:  Znám tyhle chlapy taky, co si počkali až na 20+… Nejsou nijak divní ani vadní, jenom prostě jako náctiletí nepotkali tu pravou ženu, která by je skutečně milovala. Bývají to křehké duše, které jsou prostě opatrnější, nechtějí si nechat ublížit, i když po sexu touží. Navenek ale křehce často nevypadají, snaží se tak nepůsobit. – Nevidím na tom nic, co by se nedalo pochopit.

Ikona diskutujiciho Lirka- neprihlasena 2017-02-21 10:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Alue 2017-02-21 11:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[33]:  Udělali z tvých dobrých hodnot ostudu, protože se ve skutečnosti styděli sami za sebe. Ale je jednodušší tu vinu hodit na tvoje záda.

Ikona diskutujiciho Lirka :) 2017-02-21 11:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[34]: Je mi to jasný. No, nebylo to poprvé ani naposledy.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-02-21 11:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[35]:  S tímhle názorem taky zdaleka nejsi sama, ale to je další věc, o které se mladé ženy bojí otevřeně mluvit. Aby nebyly za kariéristky a sobce… všechno se dneska otáčí naopak.

Ikona diskutujiciho Lina 2017-02-21 11:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo to si člověk nevybere, buď je studená a stará panna, která nedává na potkání a když dává na potkání tak je zase lehká dě*ka… a pak, že my ženy nevíme co chceme… když pánové to mají obdobné!

Ikona diskutujiciho Midori 2017-02-21 11:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: Byli z vedlejší třídy, takže nevím přesně, co se pak dělo, ale tuším, že dostali poznámku (minimálně třídní). Nic si z toho ale nedělali, samozřejmě. Proč by taky měli? Ze školy je nikdo nevyhodil, tak co by. :/

Ikona diskutujiciho Midori 2017-02-21 12:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A ještě dodatečně – vzpomněla jsem si, jaký měly k sexu a panenství přístup leckteré spolužačky. Většina z nich se totiž tvářila, že když jsou na druhém stupni (hlavně v osmé, deváté třídě), tak už prostě musí mít nějaké zkušenosti i co se té sexuální stránky týče. O vztazích nemluvě – když jste neměly už aspoň dva, tři kluky za sebou, tak jste byly taky hrozné lemry a vůbec nějak "vadné".

Ikona diskutujiciho sasanka 2017-02-21 12:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Výživné téma.Hlavně pro mladé lidi.Chci připomenout důležitou věc.Když se naučíš vážit si sám sebe,přestane pro tebe být názor druhého člověka tolik důležitý.Hlavně když je to zraňující názor,s jednoznačným zacílením ublížit.

Ikona diskutujiciho sunrise 2017-02-21 12:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[35]: Já jsem si taky říkala, že tomuhle světu asi dítě nedám, protože je tady tolik zla, ale na druhou stranu bych dítě chtěla, je to těžký…

Ikona diskutujiciho Lirka :) 2017-02-21 12:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Alue 2017-02-21 13:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[42]:  Ano jak říkáš. Ženy a dívky chtějí děti. Ale ty co nad tím umí opravdu prakticky popřemýšlet nakonec uznají, že je nechtějí. Proč, to určitě sama víš. Stačí se podívat kolem a uvědomit si, co to dítě čeká, až by sem přišlo. Kolik zla a utrpení si v systému projde a chránit ho můžeš jak chceš, neuchráníš ho od všeho… ale nahlas to říct nemůžeš, abys nebyla vadná.

Ikona diskutujiciho sasanka 2017-02-21 13:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dnes chybí silné osobnosti jako vzory.

Ikona diskutujiciho hanka 2017-02-21 13:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho sasanka 2017-02-21 15:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pro všechny kteří si připadají mimozemsky odlišní a se svými názory osamoceni a odlišní (v otázce morální čistoty),ale i nejen pro ně vřele doporučuji PŘEKRÁSNOU KNIHU: "Anastazia"od Vladimíra Megre.

Ikona diskutujiciho fluttershine 2017-02-21 15:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[35]: Myslím, že rozumní lidé by měli mít děti, protože jinak ti rozumní, morální lidé, kteří tu ještě zbyli, úplně vymřou, protože nebudou komu mít své hodnoty předat.

Ikona diskutujiciho Fellien 2017-02-21 16:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Alue 2017-02-21 16:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[48]:  Velmi zajímavé, smutné a trefné… když to najdeš, tak někam pošli, ráda se podívám.

Ikona diskutujiciho atrej ystma 776 2017-02-21 16:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[35]: Nejsi rozhodně sama, moje kamarádka mi tohle jednou nečekaně řekla. Ale musím říct, že ačkoliv jsou tady lidi přemnožení, zrovna děti takto šetrně uvažujících lidí tento svět potřebuje.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek