Veronika se rozhodla Zemřít

11.9.2017 v Doporučení 15

Veronika se rozhodla Zemřít

drama, USA 2009

Oficiální text distributora:

Tento dojemný příběh, natočený na motivy stejnojmenného bestselleru z pera Paula Coelha, připomíná, že všichni lidé někdy potřebují v životě druhou šanci. Tváří v tvář svému bezútěšně předvídatelnému životu se krásná a úspěšná Veronika (Sarah Michelle Gellar) rozhodne spáchat sebevraždu. Když se po svém neúspěšném pokusu probudí v nemocnici, lékaři jí sdělí, že předávkování léky jí způsobilo infarkt s nenapravitelnými poškozeními srdce. Veronice zbývá jen pár týdnů života a tak se bez zábran chová a vyjadřuje zcela otevřeně – tak, jak by jí společnost nikdy dříve nedovolila. Veronika ve své otevřenosti nachází úlevu, její mysl se pročišťuje a ona se zamiluje do překvapivě tichého a velmi zajímavého pacienta. Tento mladý muž v ní probudí emoce a touhu po vší kráse, kterou jí může život nabídnout.


Film je založený především na dialogu. Neobsahuje násilí, krev, výbuchy, ani žádnou velkou akci, jak mají Američané ve zvyku do všeho propašovat. Vypráví příběh dívky, kterou unavuje život. Připadá si nesvobodná a nenaplněná v nedokonalém světě plném problémů, kterým čelíme úplně všichni. Bohužel se rozhodla svůj problém ,,řešit“ nejhorším možným způsobem, který ji však shodou okolností přivedl k řešení. Někdy nás život dovede k potřebnému bodu cestičkami, které bychom si nikdy neuměli ani představit.

Veronika Decides To Die – piano piece

https://www.youtube.com/watch?v=UFyaNNipMnI

V léčebně pro mentálně choré pacienty, kde ji se souhlasem rodičů umístili, potká svoji lásku. Díky tomu se znova probudí ona i on, najde novou vůli žít a z léčebny společně se svým milým prchá. Přestože má film ponuré téma, nebojte se, všechno v něm dobře dopadne.

Veronika se rozhodla zemřít

https://www.youtube.com/watch?v=RwMwn3n5AsQ

Komentáře

Ikona diskutujiciho Ceneon 2017-09-11 01:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dramata nemusím a obzvlášť film s takovýmto názvem bych přešel, díky za tip :-). Na ČSFD má pěkné hodnocení (73%).

Ikona diskutujiciho V. 2017-09-11 07:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Veronika:-D 2017-09-11 10:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

stále žiju!!:-D

Ikona diskutujiciho mona 2017-09-11 10:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky za typ , kouknu.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2017-09-11 11:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Akurát premýšľam čo by som si pozrel. Nemám rád tie české pravdoláskarské dielka ale riskol som to a vybral komediu/dramu Václav, pre mňa jeden z najsilnejších filmov a pozriem si aj Veroniku.

Ikona diskutujiciho Mára 2017-09-11 13:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky kouknu. Mě se tady taky nelíbí, nejradši bych to už měl za sebou, myslím že se v té holce najdu :D Zdá se mi to však poněkud ponuré na Tvůj vkus, Aluško. A ještě mě trochu děsí absence Tvého komentáře světle zelenou kurzívou :D

Ikona diskutujiciho Alue 2017-09-11 17:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]:  Máro co se s tebou děje, v poslední době tvoje komenty nějak nedávají smysl… Normálně doporučení filmů píšu vždycky takhle, zelené poznámky dávám jenom tam kde vkládám svou poznámku doprostřed CIZÍHO článku, který odněkud přebírám. Není důvod abych do svého článku tlačila zelené poznámky.

Ikona diskutujiciho andy 2017-09-11 17:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

lepšia bola kniha, film oničom

Ikona diskutujiciho Mára 2017-09-11 18:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Aha, já jsem myslel že text v článku je oficiální popis filmu a ne Tvůj. Promiň.

Ikona diskutujiciho fluttershine 2017-09-11 21:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Připojuji se k ostatním, co říkají, že byla knížka lepší, a to o hodně. Ve filmu mi navíc hodně chyběla oblíbená postava z knížky, Zedka.

Ikona diskutujiciho Arriane 2017-09-13 08:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Film jsem ani nevidela a ani to neplanuju…. filmy vzdy ztraci kouzlo  knizek. Co je v knize rozvinute na x stranach se ve filmu smrskne prinejlepsim do par scen, prinejhorsim se uplne vypusti… Navic film musi mit uspech a tak tam daleko spis pridaji x kycovitych scen… A styl psani autora vysumi doztracena.

Ikona diskutujiciho Mára 2017-09-18 12:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak jsem se na to koukl, a příliš dobře to teda nedopadlo :D stejně ta holka umřela, akorát na poslední chvilku zažila něco hezkýho, což mě osobně ve své podstatě příjde ještě víc depresivní než kdyby tu lásku nezažila – z toho důvodu že je šťastná, ale hned na to umře. Dostalo se jí nějaké určité naděje, která jí byla následě opět odejmuta smrtí. A to ještě neberu v potaz toho kluka, kterej se chudák díky ní rozmluvil, zamiloval se a ona za chvíli na to umře. Stát se to mě, tak z té psychiny už do konce života nevystrčím nos. Nevím jestli to píšu dost srozumitelně..

Ikona diskutujiciho Alue 2017-09-18 13:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]:  Máro na co jsi to koukal, vždyť se přece vyléčila.

Ikona diskutujiciho Mára 2017-09-18 14:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: Sakra pardon :DD já jsem to dokoukal do té chvíle jak "zkolabovala" na té lavičce. Myslel jsem si že umřela, a nechtěl jsem se na to dál dívat, protože už to byl skoro konec, myslel jsem že je mrtvá, tak jsem to vypl :D omlouvám se, dopadlo to díky bohu dobře 🙂

Ikona diskutujiciho Anesi 2017-09-19 13:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ejjjj, zbrklý Mára :-D ja som sa k tomuto filmu dostala asi v r.2011, na doporučenie známeho, ktorý mi mi mimochodom doporučil aj skvelý film Interstate 60, avšak v tomto som dopadla presne ako Mára… pri konci som to vypla s beznádejou, že proste aj tak si ju vypýtali tam hore…tak sa teším, že to napokon dobre dopadlo, vždy som šťastná, ked nebesá doprajú živý zázrak 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek