Vstávejte pomalu a do snídaně se zbytečně nenuťte

2.1.2013 v Zdravověda 34

Dlouhodobě sleduji, jak má dnešní společnost neustále problém pochopit, proč tak moc dětí odmítá ráno snídani, proč si dá raději čaj (nebo kakao).

Místo aby se společnost zamyslela, proč tomu tak je, jsou děti vychovávány často tak, že se jim snídaně vnucuje a ve škole se jim neustále opakuje, že snídaně je nejdůležitější jídlo dne… Pak to máme pořád v televizních reklamách na vysoce jedovaté chemické margaríny (Televize je geniální nástroj, který diktuje lidem, co si mají myslet. ,,Co bylo v televizi, to je zaručeně pravda“).

,,Boj o snídani“, tak by se dala nazvat mediální a výchovná masáž, kterou si všichni pořád procházíme.

Mám pro vás velmi dobrou zprávu: Vy už se toho účastnit nemusíte, protože děti které přirozeně odmítají ráno snídaji, mají od přírody správně nastavené chování, které není vůbec nutné násilím přeučovat a vnucovat jim něco jiného. – Proč?Popíšu základní biorytmus těla hned od probuzení, tedy trochu zeširoka:

Ráno když se člověk probudí, je pro něj vždy nejzdravější přirozené vstávání. To znamená, že jde spát v rozumnou dobu, zbytečně nepřetahuje a neponocuje (Nejpozdější doba, kdy se to má už zalomit, je 21:30-22:30).

Příroda nám ukazuje kdy jít spát jednoduše: Zapadne slunce.

Díky správné době pro usnutí se člověk probouzí okolo 7.-9. hodiny ranní. Kdyby chodil spát se sluncem, budí se normálně i v 6 hodin, ale tak už dnes nikdo z nás nežije, takže s tím nemůžeme počítat.

– Každý z nás je individualita a má svůj čas probuzení o kousek jinde.

Pak člověk mžourá, chvilku polehává, protahuje se a ,,startuje“ do nového dne svým tempem. – Pomaličku. Z postele se zvedne, až na to dostane chuť. Až když si v hlavě probral co se mu zdálo a co bude dnes dělat.

V dnešním systému to mamé nastavené přesně naopak: Ponocujeme, ráno máme nastavený budík na nějakou šílenou dobu, ve kterou bysme se sami nikdy neprobudili a když budík zazvoní, rychlehonemšupven z postele, obléknout, nachystat a valí se do práce, nebo do školy. Na nějaké polehávání, protahování a pomalé startování není vůbec čas.

Co to dělá s lidským tělem? – Dostane šok.

Proto do sebe 99% pracujících lidí hází po ránu alespoň jedno kafe. Start, který jim nebyl dopřán ráno, si musí vynahradit alespoň kofeinem, jinak jsou jako praštění pánvičkou po hlavě.

Toto násilné vstávání často způsobuje, že je člověk unavenější celý zbytek dne (děti usínají na lavicích), nemá tak dobrou náladu jakou by normálně měl, je náchylnější k nemocem a žije kratší život. – Tak důležité je správné ranní probuzení a proto si všichni tak užívají prázdniny a víkendy, kdy můžou ležet a probouzet se pomaličku, jak chtějí a ne jak jim okolnosti přikazují.

Další problém je, že lidé kteří vstávají ráno nepřirozeným šokem, zapomenou co se jim v noci zdálo. A tak jsou odříznutí od jedné ze svých velkých vnitřních hodnot. Sny jsou studnice moudrosti a poznání, kterou jim hektická moderní doba ukradla. Po probuzení má člověk nárok vzpomenout si na své sny a chvilku nad nimi přemýšlet.

Další naprosto přirozenou vlastností našeho těla je, že se po ránu nejvíce čistí a detoxikuje.

Přes noc regenerovalo a ráno vyplaví všechno, co už v sobě nechce… A nemluvíme jen o WC 🙂

Toto čištění trvá tělu zhruba do 11. hodiny dopolední a v tuto dobu by člověk neměl jíst. Pokud chce čistící proces co nejvíce podpořit, měl by vypít do 11. hodiny jeden litr čisté vody a najíst se může až po 11. hodině, případně až zkrátka dostane chuť a hlad.

Naprostá většina lidí odmalička nemá hned po ránu na jídlo chuť, ale snídá ze zvyku, nebo kvůli přeučování.

Pokud se člověk hned po ránu ucpe jídlem a vypije často ještě k tomu hrnek kafe, místo aby povzbudil čistící proces, celý ho naopak zašpuntuje. Kafe odvodňuje a tělo už pak nemá vodu na svůj detoxikační proces. – To mimo jiné dělá velmi nedobře i ledvinám.

Vynechávání snídaně a pití vody nebo čaje má i mírné hubnoucí účinky. Většina všech ,,špeků“ a škaredé celulitidy je jenom usazená voda s toxiny, co se drží v těle kvůli špatné funkci štítné žlázy, kvůli nadměrné konzumaci toxických potravin, kvůli blokovanému lymfatickému systému a následně: Kvůli blokování ranního čistícího procesu.

Pokud necháme tělo ráno dělat to co potřebuje a nebudeme ho blokovat, zjistíme, že jsme trošku shodili, máme hezčí pleť a cítíme se lépe.

Snídaně přijde pozdní… někdo ji vyhodí úplně a dá si oběd už v 11:30, nebo 12:30, jak mu to vyhovuje. Když školáci vynechávají snídani, o to více jim potom chutná svačina.

Není pravda, že by takový člověk potom hltal a snědl toho více, než kdyby si dal snídani-svačinu-oběd.

Když člověk jí jen v době kdy má hlad a jí jen do té doby než je najedený (nepřežírá se), nemusí se ničeho takového bát.

Prosím veřejnost a rodiče, aby nenutili dnešní děti do snídaní. Nechte děti dělat to co je jim přirozené, jak to cítí, protože ony vědí často více, než ,,vzdělaní dospělí lidé“. Udělejte dětem pořádnou svačinu a nechte jim po ránu ten jejich půllitr čaje (nebo jak to mají rády).

Nucení do snídaně zhoršuje u dětí problémy s váhou. – Pokud máte dítě s nadváhou, dejte mu k snídani vodu nebo zelený čaj a do batůžku k učebnicím vydatnou svačinu… Uvidíte, co se začne dít.

– Mimojiné vynechání snídaně ráno vám ušetří čas, který můžete investovat do ranního polehávání.

Po ránu není důležité jídlo, ale pitný režim. Čistá voda je nejvhodnější, čaj je také dobrý nápad. Kafe je však zcela nevhodné.

V mém životě to bylo se snídaněmi následovně

Jsem velice flexibilní tvor. Kam přijdu, tam se přizpůsobím a přizpůsobila jsem se i se snídáním. Je pravda, že stejně tak jako ostatní děti, ani já jsem nikdy po ránu neměla hlad. Snídala jsem ale z povinnosti, protože mi bylo řečeno, že se to tak má dělat. Když jsem vyšla školy a přestěhovala se, přišel jiný režim: Místo snídaně a čaje, je pouze čaj.

To mi dělalo mnohem lépe. – Zezačátku to je samozřejmě trochu divné. Člověk se celý život snaží do sebe tlačit po ránu chleba namazaný čímkoliv a najednou to není. Najednou nic nemusí a najednou stačí prostě počkat, až si tělo samo řekne.

Jenomže co se zdá být zezačátku jako nezvyk, je ve skutečnosti návrat zpátky k původnímu chtění a opravdu musím uznat, že se cítím mnohem lépe a jsem zdravější.

Také co se týče pomalého ranního vstávání, vliv na mé zdraví, energii a celkovou pohodu po celý zbytek dne, je obrovský.

Nedávno jsem někde četla, že kdosi objevil úžasnou zázračnou detoxikační dietu: Ráno nesnídá a dopoledne pije jen vodu… Smála jsem se, až mi tekly slzy. To co ví alternativní medicína stovky let, to nám dnes předkládají jako obrovsky závratnou hubnoucí zdravou novinku.


© Aluška.org, Alue K. Loskotová 2012. Publikování části nebo celku na jiných stránkách je zakázáno.


Kam dál:

Otevřít rubriku ZDRAVÍ: ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Farah 2013-01-02 07:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

I ja se tu ted smeju :] mam to tak nastavene, pracuju od 4:30 do 6:30, kdy je fyzicka aktivita, takze potom to zakoncim lzici medu a sklenici vody- telo se zklidni a hura na druhy spanek do cca 11 hod dopoledne :D pak se jde varit, uklizet, ucit druhe a prekladat :] cas zbyva i na zajmy a pratele a zadnej stres 🙂 Treba se za nejakou dobu nastavime takto vsichni, ze najdeme v systemu diru, co umoznuje pro nas prirozeny a prijemny rezim- a to druhym preji! Bude obecna pohoda.

Ikona diskutujiciho Renata 2013-01-02 07:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

úžasný článek!!!!

Ikona diskutujiciho Lori 2013-01-02 08:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

úžasné 🙂 presne to som celý život robila a s tou vodou mi to napadlo iba pár dní dozadu, že by to bol dobrý nápad, piť viac vody ráno, ani som nevedela prečo 🙂

Ikona diskutujiciho Míša 2013-01-02 09:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vstávám na budík i v šílenou dobu. Vstávat si ale pomalu a vyhovuje mi to. Sny nezapomínám. Pravidelně snídám, protože je to to jediné, co mě opravdu vzbudí. Bez snídaně klidně někde usnu, se snídaní ne. Nedivím se ale, že se lidem nechce do nějakého namazaného chleba, to bych si nikdy nedala. Mně stačí pomeranč, jsem na dopoledne příjemně nasycena a odnaučila jsem se svačit 🙂

Ikona diskutujiciho Ann Taylor 2013-01-02 09:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ha! A mně se každej divil, když jsem řekla, že nedokážu vstát z postele hned po zazvonění budíku, ale musím ještě chvíli jen tak ležet! A to navíc budík naštěstí používám výjimečně, protože vstávat před sedmou, kdy se zhruba probouzím, potřebuju málo.

Ikona diskutujiciho Veronika 2013-01-02 10:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já se nasnídat potřebuju, nejlíp samozřejmě s kávou… Když se v klidu a v pohodě ráno nenajím, pak jsem jako praštěná po hlavě. Když se nasnídám, všechno je hned od rána lepší 🙂 někdy jsem si vynahrazovala i půl hodiny na ranní jídlo. Mám pak zkrátka lepší náladu, víc sil, zkrátka radost od rána :D Nejlepší zkušenost mám s tím, když ihned po probuzení vypiju sklenku nebo dvě čisté vody. Má to blahodárný účinek.

Ikona diskutujiciho Taychi 2013-01-02 11:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já patřila a furt patřím mezi děti, které nesnídají a byla jsem nucena. Když jsem bývala u babičky, tak ta mi vždy udělala kakao a rohlík s něčím a většinou kakao skončilo v záchodě(když se nikdo nedíval) a rohlík poschovávaný tam, kam se babička nedívala. Doma to naši chápaly, za což jim neuvěřitelně děkuju, a nikdy mi snídani necpali. I náš pan učitel říká, že nejdůležitější je se ráno napít něčeho jiného než kafe, protože to organismus potřebuje. Já jsem teda většinou zvyklá na to kafe nebo kakao, ale pak taky piju hodně vody, čaje.

Ikona diskutujiciho Cherryna 2013-01-02 15:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tyjo tak já mám za to, že se snídat musí a když nesnídáme, tak přibereme :D. Už nějakých pár let snídám a po ránu mi kručí v břiše, už asi ze zvyku. Zkusím to teda bez snídaně a jen s čajem a uvidím jak se budu cítit za pár dní :).

Ikona diskutujiciho Káťa 2013-01-02 18:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, a co když po ránu ten hlad opravdu mám? Nesnídám vždy, ale když je hlad tak si dám aspoň čokoládové kuličky s mlékem,ale když píšeš, že se tělo čistí do 11 hodiny a do školy stávám v půl sedmé a o víkendech tak v půl deváté, co mám dělat podle tebe???

Ikona diskutujiciho Verča 2013-01-02 18:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jestli jsem jako dítě měla poránu hlad, na to si už nevzpomínám, každopádně teď ho většinou mám. Nesním všechno (třeba chleba se sýrem do sebe nenacpu), ale jogurt, ovesné vločky, nebo jablko si ráda dám. To spíš nepotřebuji večeři. I s tím spánkem je to u mě takový, že prostě ráda ponocuju. Jasně, když musím druhý den vstávat, jsem pak jak praštěná palicí a nedělá to mýmu tělu dobře, ale pokud vstávat nemusím, raději jdu spát ve dvě ráno a vstávám třeba v deset. Ono je to totiž hodně individuální, alespoň dle mýho názoru. Jsou lidi (tzv. skřivani), kteří vstávaj v pět a jsou čilí a jsou naopak lidi (tzv. noční ptáci), kteří mají nejvíce energie po půlnoci. No a samozřejmě jsou nevyhraněný typy. Takže bych k tomuto článku řekla toto:

Ikona diskutujiciho Dominika 2013-01-02 22:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to já bych bez snídaně vyjít nemohla…nebo spíš bez zeleniny a zeleného čaje, ale jak kdy…tělo si o to vždy řekne samo jak to chce…takže jsou rána kdy nesnídám, ale vetšinou ano, protože mám hlad a jelikož by mi bylo bez jídla po ránu zle…nedošla bych ani na zastávku jak bych se třásla hladem…

Ikona diskutujiciho Jimmy Mindfucker 2013-01-02 23:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když já ale po ránu hlad mám, a kolikrát jakej! I když je pravda, že k jeho zahnání mi naprosto stačí něco fakt malého a máloco mi chutná. 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2013-01-03 10:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: To já startuju ještě pomaleji, po probuzení přemýšlím a přehrávám sny ještě půl hodiny.

Ikona diskutujiciho Lenka 2013-01-03 12:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to já ráno potřebuju rychlý energie. Pro mě müsli nebo pečivo nejsou vůbec problém, protože se ráno probudím a do půl hodiny dostanu tak obrovskej hlad, že je mi až špatně. Možná to tak mám proto, že nejím už moc večer. To večer do sebe zas nic nenacpu. Po šesté hodině je pro mě jídlo nepředstavitelná věc. Kafe nepiju a když už, tak nikdy po ránu, to je tak na vředy.

Ikona diskutujiciho *Veronika* 2013-01-03 17:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když nevstanu max do 10-ti vteřin, co mi zazvoní budík, okamžitě usnu znovu, takže musím vstát co nejrychleji =)  

Ikona diskutujiciho Foxie 2013-01-03 18:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem jen nepochopila, proč by se tělo mělo ucpat? Vždyť… "hladovíte" celou noc, po ránu si prostě dojdete na záchod, najíte se a tělo začne normálně trávit. Přece potřebujeme nějakou energii pro start do nového dne, nebo ne? Navíc během dne máte spoustu možností všechny nezdravý jídla vypohybovat, právě proto by se myslím právě nemělo moc jíst večer. Jinak já bych teda bez snídaně asi nepřežila, stejně tak bych nezvládla po probuzení půl hodiny jen tak ležet 🙂

Ikona diskutujiciho Ewetha 2013-01-03 19:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jistě. Je to pak takový koloběh. Ráno člověk nejí, pak dostane hlad, protože nemá potřebnou energii. Odpoledne a během večera toho hodně sní, a jde spát. Když se probudí, jde vyloučit to, co tělo natrávilo v noci, a ráno člověk ještě pořád nemá hlad. A tak se to opakuje. Přitom se v noci organismus přetěžuje, protože pracuje ještě v době, kdy by už měl mít natráveno 🙂 Přesně důvod, proč jsou lidé tlustí a mají problém se zažíváním. Přitom ti, co se večer nenacpou, mají ráno přirozeně chuť k jídlu. Nemám pravdu? 😉

Ikona diskutujiciho Deine 2013-01-03 19:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavý článek, ale vzhledem k tomu, že studuje obor ve kterém se podobnými věcmi zabýváme tak dovoluju nesouhlasit… Snídaně je ráno velmi důležitá, protože nastartuje metabolismus a organizmus, první přijatý tuk (máslo, margarín) započne proces, kdy tělo začne vstřebávat živiny. Čím "větší" snídani jíme, tím více je organismus připraven spalovat jídlo přes den.

Ikona diskutujiciho SiMiKa 2013-01-03 19:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja som od malicka ranajkovala, Nebrala som to ako povinnosť, skôr som si myslela že to tak má byt a hotovo. Teraz si neviem predstaviť život bez ranajok, ranajkujem docela zdravo a navyše mi to aj chutí, takze to nehodlám meniť 🙂

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2013-01-03 20:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To já si nařídím budík na půl páté a vyvaluju se v posteli do šesti. Prostě si tak nějak potřebuju po vyspání hodinu až dvě poležet. Ale když mám čas, tak ležím i tři hodiny. Pak si dojdu na záchod, zacvičím si pár protahovacích cviků. Potom se velice pomalu převleču, vezmu si boty a mám to akorát tak, abych v sedm mohla jet autobusem do školy. Snídám pak v autobuse. Ale jen tehdy, když mám ráno hlad a když si pro samé polehávání najdu čas i na udělání si nějakého jídla. Po ránu ale většinou potřebuji něco sladkého. V žádném případě salámy.

Ikona diskutujiciho Bella 2013-01-03 20:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Promiň, ale s tímto článkem moc nesouhlasím. Snídaně ti tělo neucpe, naopak potřebuješ dostat do sebe energii. Tělo pak taky rychleji spaluje. Samozřejmě taky záleží co snídáš. Smažené párky se slaninou nebo čokoládové "cereálie" plné cukru nejsou to pravé ořechové. Já jsem se naučila snídat kvalitní müsli s bílým jogurtem, ovesnou kaši nebo celozrnný chléb se šunkou :-). S tloušťkou rozhodně problém nemám. Naopak, jsem víc plná energie, ve škole neusínám a nekručí mi v břiše. Kdybych měla čekat do jedenácti, umřela bych hlady :-).

Ikona diskutujiciho Alue 2013-01-03 22:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: Pokud se večer zbytečně přežereš, což nemá se snídaní nic společného, potom ano.

Ikona diskutujiciho Arvari 2013-01-03 23:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je fakt zajímavý, já přibírala nejvíc v době, kdy jsem jedla malý nebo žádný snídaně. Hm, to jsou věci…

Ikona diskutujiciho Alue 2013-01-04 10:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[23]: Arwari, předtím než něco označíš za blbost, by sis měla k tomu něco zjistit. Tady na webu to najdeš.

Ikona diskutujiciho Lucidité 2013-01-04 12:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No ve školce do mě cpali horem spodem jídlo, z čehož mi bylo blbě, ale jak jsem chodila do školy, tak mě nikdo nenutil. Takže ráno jenom hrnek kakaa a teď ovoce a kafe… jo já vím, ale jsem kávoholik, který to ale doprovází spoustou vody. Tak snad se to trochu vyváží.

Ikona diskutujiciho Tania Morgain 2013-01-04 17:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak i já se slovem do pranice 🙂 , abyste se nenudili.

Ikona diskutujiciho Ameline 2013-01-05 15:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímalo by mě jak se díváte na bifazický spánek. Když jsem jej praktikovla, byla jsem plná energie, probuzená a váha letěla dolů protože jsem nepotřebovala jídlem kompenzovat únavu. Také jsem neměla problémy s probouzením, které běžně mívám i po 10 hodinách spánku a pamatovala si sny dost živě. Bohužel se to celkem blbě udržuje, majorita prostě funguje jinak. Jsem totiž silně noční tvor – bez ohledu na to, co je výše napsáno – nejvíce energie mívám až dlouho po půlnoci (mohu-li si dovolit ponocovat, což je málokdy, nemá to nic společného se zvykem), nejlépe se mi usíná s vycházejícím sluncem a za zpěvu prvních ptáků. Naspala jsem 3-4 hodiny a k večeru jak slunce sláblo další dle potřeby.

Ikona diskutujiciho viktor 2013-01-06 19:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ooo ano, snídani vypustit a sacharidy nebo vůbec palivo na přemýšlení chceš brát do oběda kde? Naopak s nesnídáním budeš unavená, ospalá a nic ti nepujde.

Ikona diskutujiciho šmuch 2013-01-07 18:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak já teda snídat nemůžu, mě je po ránu tak blbě, že do sebe nic nenarvu. To mám ale ze stresu ze školy. Vstávám kolem šesté a hlad dostanu až ve škole po deváté. Potřebuju minimálně dvě hodiny, aby se žaludek probudil a já dostala hlad. Tak to mám i o víkendu, když jsem v pohodě. To si spinkám fakt dlouho, jsem velikej spáč, takže je většinou budím kolem 12…no jednou jsem se vzbudila až ve 3. Mám to tak, že psychickou vyčerpanost prostě musím zaspat. :-)

Ikona diskutujiciho Petr 2013-01-08 08:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No vida.. že by tady byl zakopaný pes? Zmněnil jsem totiž během prázdnin svůj denní režim. Přestal jsem ráno snídat a po ránu piji jen čaj Pu-Erh, ten sice piju celý den, ale po ránu jen ten čaj. Světe div se, po prázdninách se začli dít věci, každej měsíc 3kg dole.. já byl od prázdnin do vánoc o 10kg lehčí 🙂 Akorát, že mě doma začali podezřívat, jestli nejsem nemocnej, nebo zda neberu drogy. 🙂

Ikona diskutujiciho Weri 2013-05-05 19:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já nevím, když se nenasnídám, mám celkem hlad. Netvrdím, že má člověk ráno vyžrat barák a narvat do sebe bůh ví co nezdravého, ale když v noci spím nejméně 6 hodin, tak nejím, pak se jde do školy/práce… myslím, že ráno by měl člověk sníst alespoň něco malého…

Ikona diskutujiciho Domča 2013-07-17 13:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Jojo tím jídlem myslím právě zeleninu;-)ale na lačno bez chleba to stejně moc nemůžu, pak hned bažím na záchod:D

Ikona diskutujiciho Viki 2015-11-22 22:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím že by se neměl nikdo řídit nějakými radami, ale tím co dělá dobře jemu tělu a po čem se cítí dobře 🙂

Ikona diskutujiciho Michalnik 2015-12-07 14:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Proč jíst ráno? Protože jídlo podporuje peristaltiku v kterou denní dobu. Protože, když se naučím jíst každý den ráno, moje tělo se naučí mít hlad ráno. Protože jíst v práci je více stresující než doma. Někdo z toho důvodu jí jenom ráno a večer. Podle mě je důležité mít nějaké návyky a je jedno jaké. Nechcete snídani, dobře, jezte jen oběd a večeři a naopak. Jde jenom o zvyk. Pozor takový zvyk se těžko mění. Ještě mě napadá jedna poučka – čím starší jsme tím častěji bychom během dne měli jíst. Když jsme moc malinkatí, tak to ale platí také.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek