Všude dobře, doma nejlépe

12.11.2012 v Poselství 23

Hodně mi píšete, že chodíte na Aluška.org odpočívat a rozjímat. Že vás to tu (většinou, pokud zrovna nenaservíruji film o wi-fi a mobilech, nebo něco podobného) uklidňuje a že pro mnohé z vás je to skvělý start do nového dne. Před odchodem do práce pijete kafe/čaj u této stránky, díváte se, co je nového a odcházíte z domu s úsměvem.

Někteří z vás zase provádí tento ,,rituál” spíše po příchodu z práce, ale ať už tak nebo jinak, píšete mi o tom opravdu hodně a často.

Musím se přiznat, že je to záležitost opravdu kolektivní a že v tom nejste sami.

Nedávno jsem si přečetla jednu velice moudrou větu o tom, že když děláme naši práci špatně, tak nás vysiluje. Když ji děláme správně, tak nás posiluje, máme z ní radost a děláme ji s chutí.

Nevím, jak jste na tom vy a jaký názor na tento výrok máte, kdyžtak se vyjádřete v diskuzi, ale v mém životě je to pravda jako beton.

Od té doby, co jsem dořešila pár svých ,,obtíží” s chodem této stránky (jako bylo nejčastěji setkávání s velice ošklivými reakcemi a kritikou), mi to tu dělá jenom radost a ráno nepřicházím se sevřeným hrdlem, unavená, nebo otrávená, nebo vystrašená, co mě zase čeká. Já se na tyto stránky a na vás, jednoduše a upřímně těším.

Vracím se na svoje stránky s radostí a tak jako vy, i já se ráno ,,nabíjím”. Mnohdy mi stačí třeba jen na minutu spočinout na nadpisu nového článku, odklikat nové příspěvky a jít zase pryč, jindy u nich také dopíjím svůj čaj. Je to jako kouzlo, jako nějaký jiný svět.


Já tu rezonanci cítím, vy ji také cítíte… a všichni si ji zcela jasně uvědomujeme.

Někdy si říkám, že já třeba nejsem objektivní. Koneckonců si tady kraluji a všechno organizuji po svém, což mi vyhovuje a když si někdo může tvořit virtuální ráj podle svého, samozřejmě, že mu bude vyhovovat…. Alespoň teoreticky?

Jenomže ono to tak není. Znám obrovskou spoustu lidí (a mám obavu, že je jich i většina), kteří se na svůj virtuální svět moc netěší, kteří s ním nejsou spokojení, kteří s tím chtějí seknout a které to spíš vysiluje. A nezáleží na tom, jestli jsou to bloggeři, vedoucí příležitostně naprosto neznámý anonymní blog, nebo jestli jde o vyložené profesionály.

Takže to kouzlo asi je v něčem jiném… Možná, že kdo není spokojen se sebou, nemá potom rád ani virtuální svět, který tvoří? – Možná… Nebo je v tom něco jiného? – Štěstí? – Talent? – Platforma? – Čtenáři? – Komunita? – Zaměření? – Nebo tohle všechno dohromady?

Před časem jsem si řekla, že si potřebuji určit nějaký čas pro publikování naplánovaných článků. Chtěla jsem zkrátka docílit určité vyrovnané pravidelnosti a zvolila jsem naschvál konkrétní čísla, aby vyzařovala. Aby mě, vás, celkovou atmosféru stránek, posilovala.

A vy to cítíte. Všichni jste si všimli a ptali jste se. – Kdo je tu nový, také si všimne a také se znova ptá.

Že by ta čísla přitahovala i pohled a pozornost? – Opravdu většina lidí cítí vědomě, že na ně něco vyzařuje a umí to intuitivně a konkrétně rozpoznat v takové záplavě textu a obrázků? – Natolik vědomě, aby nakonec položila tu konečnou otázku ,,Proč tato čísla a proč tento čas”? – Vypadá to jako maličkost, ale mně se to zdá naprosto úžasné, protože se to skutečně děje.

Udělala jsem to jen tak, rozhodla se a nikomu to neříkala, dokud jste se nezačali ptát sami. – Překvapili jste mě opravdu hodně a dodneška mě nově příchozí překvapují.

Ale, mají pouhá čísla a jejich rezonance takovou sílu, abysme se sem všichni chodili po ránu nabíjet a potěšit? Nebo je to kouzlo ještě v něčem jiném? Co to je?

Napadá mě spousta otázek a napadá mě spousta alternativních odpovědí a vysvětlení. Některá jsou hodně ujetá, některá jsou více reálná, některá, co se mi také derou do hlavy, se mi zdají sebestředná, zkrátka je jich hodně… Ale vybrat si z nich zatím nedokážu a zatím neznám odpověď na otázku, proč je nám všem právě tady tak moc dobře?

Žiji hodně internetem. Nemám televizi, nepoužívám mobil, nedívám se na žádné reklamy, nezajímám se o politiku. Když chci něco vědět, jdu na internet, nebo otevírám encyklopedie. Proto znám obrovské haldy různých stránek, včetně těch alternativních, ale nikde necítím to, co tady.

Jak se říká: Všude dobře, doma nejlépe.

Tady jsem doma a tady se skutečně cítím nejlépe. – Jenom mě opravdu mile překvapuje, že jsem v tomhle na stejné lodi s vámi… Koneckonců, vy jste tu přece taky doma. Vychází zde alespoň každý druhý den článek, kde přiložil ruku k dílu někdo z vás.

Hodně let jsem si to neuvědomovala, ale pak se něco stalo a mně došlo, že pro někoho to může být opravdu hodně důležité a to je možná to ,,kouzlo”.

Uvědomila jsem si to ve chvíli, kdy jsem v Ostravě seděla ve velké skupině u kulatého stolu a dva pánové se mezi sebou o něčem bavili. Poslouchala jsem a jeden z nich (zdravím, Stenly) naprosto přesně, do jediného písmenka ocitoval několik názvů článků této stránky, které se týkaly zrovna probíraného tématu a kde byl právě uveřejněný jeho text.

Nikdo si toho možná nevšiml, ale šokovalo mě to. – Když vysypu každý den něco, nakonec mi ještě unikne, jak moc to pro někoho znamená, že si může s fanfárou jeho dopis viset právě tady, že je to pro něj natolik významné, aby si úplně přesně pamatoval konkrétní články, kdežto já už dávno nevím, které to jsou a ani třeba nevím, že byly zrovna od něj… Považovala jsem to za samozřejmost, ne tak ti druzí.

Ten den jsme nakonec zůstali u stolu jenom my dva a ještě jsme si dlouho povídali. – Svět je malý… Nenapadlo mě, že pravidelně psal dotazy, pamatuje si přesně jejich nadpisy a pak si ještě promluvíme o jeho životě… bože, jak je ten svět malý.

Před pár dny jsem stála na zastávce a koukala tam po mně nějaká paní. Měla jsem pocit, že ji odněkud znám, ale ne podle obličeje… Tak nějak jinak, jakobysme měly něco společného… Prostě pěkná, sympatická mladá paní. Vysílala ke mně takové ,,vlny”, že jsme se nakonec na sebe přímo podívaly, usmály… To jí dodalo odvahu a seznámily jsme se.

A hádejte co, čtenářka. Poznala mě podle fotky a nakonec jela stejným spojem stejnou cestou, takže jsme jely spolu ještě docela daleko a skvěle si popovídaly. – Byl to nádherný zážitek na tomto malinkém pidisvětě.

Ať ta záhada leží v čemkoliv, ať už o tom rozhodují jenom čísla, něco jiného, nebo všechno dohromady, funguje to. Vyzařuje to tu zvláštní energii. Odkud přesně vychází a co přesně ji tvoří, to by mohlo být předmětem hodně dlouhé diskuze a možná by měli pravdu všichni, každopádně je to jako kouzlo.

Cítím se tu taky dobře a jsem tu také šťastná… s těmito stránkami.. s Vámi….. s vašimi dopisy… zkrátka jsme v tom spolu.

Kam dál:

Otevřít rubriku: ,,Zamyšlení” – Zde

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE


Komentáře

Ikona diskutujiciho m m 2012-11-12 08:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano Alue to uz citim hooodne dlouho u techto stranek. A delam to presne jak rikas .Kazde rano piju caj a zdilim energie na tvych strankach a pak letim do prace,protoze nestiham cha cha :-)

Ikona diskutujiciho Jindra 2012-11-12 08:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V těch číslech to určitě není, ale pokud je máš ráda, tak to může mít povzbuzující význam. Pro tebe, ne pro ostatní. Jde o obsah a atmosféru. Jdeš nám příkladem, do všeho kurážně a naplno. Češi jsou celkově dost připosraný národ a poslední roky i značně rezignovaný. Sem se chodíme nabíjet, dívat na svět pozitivněji. Občas taky pěkně překvapíš, ať bludným balvanem, rozhovorem v erotickém časopisu nebo šíleným skokem v návštěvnosti. Nuda tady určitě není. Jen jsi mě trochu zaskočila, že věříš na tři dny temnoty a převibrování do jiné dimenze, v nějaký přesný den. Tyhle věci se nesmí brát doslova, může se stát cokoli a kdykoli, většinou se tak stane, když to nikdo vůbec nečeká. Ale to je jedno, vyčítat ti to nebudu ani teď, ani za šest týdnů. Zkrátka, proč sem všichni chodíme? Protože se tu cítíme dobře :-)

Ikona diskutujiciho nann 2012-11-12 08:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Alue, děkujeme ti za tvou práci a inspiraci a návody, jak jde šťastněji žít:) Ten krásný rituál začínat ráno s tebou a tvými články má opravdu krásnou sílu a energii, které z nich vyzařují. Jsem ráda, že je nás více kteří jedou na stejné vlně, ale nejvíce děkujeme Alue tobě za to, co nám poskytuješ za informace díky kterým spoluvytváříme lepší místo pro život – aspoň takhle bych si to přála zažít!:) Děkuji a všem přeji krásný den!

Ikona diskutujiciho Foxie 2012-11-12 09:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nebo třeba kvůli těm příjemným barvám tvého blogu? Jemné, uklidňující, do očí nebijící… 🙂 Plus ty čísla, potom láska a nasazení s jakým píšeš… Těch faktorů je hodně a závisí to podle mě na každém z nich, aspoň trochu 😉

Ikona diskutujiciho Houbička 2012-11-12 10:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nevím, jestli jsem to cítila už poprvé. Myslím, že ne. Poprvé jsem tu byla asi před rokem, potom pár měsíců nic, později mi Tě připomněla kamarádka, tak jsem opět zašla… A druhý den měl vyjít článek, který jsem si chtěla přečíst, tak jsem se vrátila…. A tak to bylo ještě párkrát, ale až poslední dobou chodím pravidelně, komentuji a chodím i na chat.

Ikona diskutujiciho pavel 2012-11-12 10:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vidím že nebudu sám, kdo nepoužívá mobil.

Ikona diskutujiciho Divoké Vepřecí 2012-11-12 10:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já když jsem na tvích stránkách, tak cítím pozitivní energii nebo něco takového. Můžu se uvolnit, zapomenout na všechno a potom se divím, že jsem zapoměla úkol do školy.:D Ráda bych si ráno uvařila čaj a vysedávala tu nad touto nádhernou stránkou, ale musím nachystat mladšího bráchu do školy (a ještě sebe), takže to nestíhám…třeba až budu na střední, tak se to uskuteční.

Ikona diskutujiciho Vláďa 2012-11-12 10:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano, ano, ano! Je to přesně tak – popíjím na benzince kafe, čtu povzbuzující a nabíjející článek, z rádia se line Tomáš Klus se svým Za co pane boze… a den začíná ;-) Díky moc.

Ikona diskutujiciho Divoké Vepřecí 2012-11-12 10:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Možná jeden s těch faktorů je ten nádherný králičí maskot :D

Ikona diskutujiciho Houbička 2012-11-12 11:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

P.S. Každý den čtu několik starších článků a dnes jsem si všimla rekordu návštěvnosti  2.1.2012.

Ikona diskutujiciho Alue 2012-11-12 11:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji všem za milé komentáře! 🙂

Ikona diskutujiciho Babe 2012-11-12 14:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Už uplynuly dva roky od mé první návštěvy. Je tu fajn, ze začátku mě mátlo to, že byla ještě stará doména, ale já přesto vědělo, že takhle nějak vypadá blog! :D

Ikona diskutujiciho Alue 2012-11-12 14:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: To bude překvápko 🙂

Ikona diskutujiciho Revl 2012-11-12 16:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Musím uznat že není nad to přijít ze školy. Sednout si k tvému blogu. Vždy je to takový implus,abych se pustil do další práce.

Ikona diskutujiciho Ivana 2012-11-12 17:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já vlastně ani nevim, proč sem chodim, dlouho jsem o tom přemejšlela..asi nejvíc je to možná tim, že jsou tady lidi ochotný podělit se o svý zážitky bez odsuzování, kritiky, hloupejch komentářů a tak nějak cejtim, že i když spoustu z nás nemusí zrovna se všim souhlasit, co alue píše, tak jsme pořád na stejný vlně a neni to takový to typický zastrašování nějakýho duchovního guru nás tupejch oveček..ale je to prostě fajn :-)

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2012-11-12 17:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je prostě tím, že tvůj blog je celkově harmonický a tvoje články pomáhají lidem, takže se sem rádi vracejí.

Ikona diskutujiciho Anub 2012-11-12 18:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jop, taky se sem rád vracím, pár věcí jsem vyzkoušel na sobě, něco si porovnal, jedna věc mě však udivila, trochu jsem to vypozoroval…nevím, jestli řešením tvých obtíží je nechávat si tu pouze pozitivní reakce…přijde mi to, že kritiku neschvaluješ a pozitiva ano, ale i kritika má své důvody, ne však samozřejmě ta destruktivní 🙂

Ikona diskutujiciho Tesinga 2012-11-12 19:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aj pre mňa sa to už stal rituál. V momente keď zapnem net, idem ako prvé vždy na Tvoju stránku, či nemáš niečo nové. U mňa to bude viac ako 7 mesiacov, čo sem naozaj pravidelne každý deň chodím. A to skutočne som si prvé týždne len čítala veci  z archívu a hľadala som rôzne nové informácie. Až neskôr som si prečítala aj komentáre pod článkami  a všimla som si, že každý deň je tu iná téma. 🙂 A potom mi to trvalo 4 mesiace, kým som sa prestala cítiť ako pozorovateľ a odvážila sa napísať môj prvý komentár :D. A teraz akoby som s tým nevedela prestať. Ale je skutočne perfektné zdieľať s niekým takto svoje názory a skúsenosti. Robí mi to radosť, podozvedám sa týmto spôsobom mnoho ďalších vecí. Skutočne medzi rovesníkmi nemám nikoho, s kým by som mohla viesť takéto rozhovory, a tak ĎAKUJEM za túto možnosť:)

Ikona diskutujiciho Alue 2012-11-12 22:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: No… Jelikož Osud.cz tu byl dávno předtím než mi teklo mlíko po bradě a jeho rekord je nějakých 16 000, tak těch mých 22 000 už asi trumfne málokdo. Doteď to vlastně nechápu.

Ikona diskutujiciho Alue 2012-11-12 22:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

… A ještě dodatečně děkuji za všechny milé komentáře 🙂

Ikona diskutujiciho AChantall 2012-11-13 00:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alušik ja tu chodím už vyše 2 rokoch a veľmi veľa si ma naučila…ešte ani na jednu stránku sa mi nikdy nepodarilo tak dlho a pravidelne chodiť.

Ikona diskutujiciho Tesinga 2012-11-13 18:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]: A to mi vtedy ešte prišlo ľúto, že som Tvoj blog našla tak „neskoro“. Vravela som si: „Božinku, tieto stránky existujú už 6 rokov a ja o ničom neviem? Kde som bola?“ Takže ja sa naozaj už nemôžem vyrovnať tým čitateľom, ktorí sem chodia niekoľko rokov. Už ich naozaj nikdy v tomto „nedobehnem“. Ale kvôli tomu už nie som smutná, práve naopak, som vďačná, že som ich vôbec našla. A viem, že to bolo v úplne pravý čas a že to tak rozhodne malo byť. To poznanie, ktoré som tu našla, som hľadala takmer celý svoj život. No aj na takéto informácie musí človek dozrieť, nejde to unáhliť.

Ikona diskutujiciho Eremi 2012-11-18 10:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj je tu tady vážně super mám to tu rád skvělí odpočinek

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek