Vzniká ministerstvo pravdy

25.1.2017 v Zprávy 15

Článek o tom, jak se dnešní EU nebezpečně podobá totalitní vizi z Orwellova románu 1984 a o tom, jak se naše Ministerstvo vnitra mění na orwellovské Ministerstvo pravdy.

George Orwell napsal v polovině minulého století slavný román „1984“. Jeho hlavní hrdina pracuje na ,,Ministerstvu pravdy“, což bylo v oficiální novořeči (newspeaku) pojmenování pro Ministerstvo vnitra, které ve skutečnosti systematicky ničilo životy lidí, kteří nesdíleli oficiální názory, a které upravovalo informace v médiích, aby byly vždy v souladu s oficiální propagandou.

Na Ministerstvu pravdy v Orwellově románu mají „ideopolicii“, která hlídá, aby si lidi mysleli jen to, co je úředně správné. Vláda, aby odvrátila pozornost od domácích problémů, vede trvalé pohraniční války a ideologickou válku se sousední říší, Eurasií. Televize vysílá každý den Dvě minuty nenávisti, aby občany upevnila v nenávisti k nepřátelům z Eurasie a v lásce ke straně a oficiální státní doktríně IngSoc. Oficiálními hesly jsou „Válka je mír“, „Svoboda je otroctví“ a „Nevědomost je síla“.

Tolik připomenutí Orwellova románu „1984“ a nyní se podívejme na realitu EU roku 2017:


EU chce bojovat proti „hybridním hrozbám“

Evropský parlament v prosinci odhlasoval „usnesení o společné zahraniční a bezpečnostní politice„, v němž „vyzývá Komisi a členské státy, aby posílily svou schopnost čelit dezinformacím a propagandistickým kampaním zaměřeným na obyvatele EU.“

Dále „vyzývá orgány EU a členské státy, aby uznaly, že probíhající informační válka je nejen vnějším, ale i vnitřním problémem EU, s politováním konstatuje, že EU není schopna sdělovat a řádně prezentovat evropskému veřejnému mínění zásluhy EU“ a „naléhavě žádá Radu, Komisi a členské státy, aby vyplnily tuto mezeru a zviditelnily vnější činnost EU a dodaly jí váhu.“

Podle usnesení se Rusko snaží „poškodit jednotu Evropské unie…ať již ve formě dezinformačních kampaní nebo poskytování finanční podpory euroskeptickým a fašistickým skupinám v Unii.“

Podle EP „informační a kybernetická válka je promyšleným pokusem destabilizovat a diskreditovat politické, hospodářské a společenské struktury na státní i nestátní úrovni; v této souvislosti …vyzývá členské státy, aby vytvořily automatizovaný systém sdílení informací o kybernetických a hybridních hrozbách.“

Evropská komise již chystá zřízeníEvropského střediska pro hybridní hrozby.

Zapamatujte si, milí čtenáři, slovo „hybridní hrozby“, bude to důležitý pojem v evropské novořeči.

Mimochodem, pro usnesení hlasovalo 433, proti bylo 174 poslanců, a můžete si být jisti, že pro usnesení hlasovali pánové Štětina, Polčák, Telička, Svoboda, Zdechovský stejně jako ostatní poslanci ANO, ČSSD, KDU-ČSL a TOP09.

EU potřebuje vnějšího nepřítele na zakrytí vlastních potíží

Faktem je, že dnešní EU má obří problém s nekontrolovanou migrací a rozmachem islamistického terorismu. EU má také svoji oficiální ekonomickou doktrínu – jmenuje se „evropský sociální model“ nebo též sociálně-tržní hospodářství, ale klidně by se mohla jmenovat EuroSoc, řečeno s Orwellem. A faktem také je, že systém byrokracie, dotací, regulací, kvót a akčních plánů, na kterém je doktrína evropského sociálně-tržního hospodářství založena, nefunguje, ekonomika skomírá a předlužené státy EU doslova krachují.

Tváří v tvář těmto problémům je potřeba najít vnějšího nepřítele.

A hle máme ho – Rusko. V Rusku byl dřív Stalin, takže se hodí jako hlavní nepřítel. Rusko se hodí do role zlé Eurasie z Orwellova románu.

Od ledna máme nový úřad

Naše vláda poslušně následuje usnesení Evropského parlamentu. 1. ledna vznikl při Ministerstvu vnitra nový úřad. Jmenuje se „Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám“. Má zkoumat, jestli někdo na internetu nešíří dezinformace. „Zároveň se bude věnovat šíření odborných informací a osvětě o daných problémech směrem k laické i odborné veřejnosti,“podle webu MVČR.

Já v tomto úřadu vidím orwellovské Ministerstvo pravdy. Podle mě vláda nemá právo určovat, co je dezinformace a co je správná informace a nutná osvěta.

My občané – voliči – jsme svéprávní lidé a musíme si sami filtrovat, čemu a do jaké míry z informací, které se na nás valí, uvěříme. Nepotřebujeme elitáře, kteří nám obsah profiltrují a naservírují jen to, co si smíme myslet.

Jedinou skutečnou pojistkou proti dezinformacím je konkurence a pluralita médií. Média nesmí být kontrolována státem, ani jednotlivými ministry.

Bohužel v naší zemi stát provozuje hlavní zpravodajskou televizi a rozhlas, ministr financí vlastní hlavní komerční zpravodajskou rozhlasovou stanici a několik deníků. Evropská unie skrze různé fondy a neziskovky cpe inzercí v médiích do veřejnosti jediný správný sociálně-kulturní model – multikulturalismus, aby podpořila vlastní imigrační politiku.

Proto si obrovsky ceníme všech okrajových alternativních médií a nezávislých sociálních sítí. Proto nás štve, když unie tlačí na autocenzuru těchto sítí. Jsou v nich často zprávy, které oficiální média zamlčují. Jsou v nich jistě i všelijaké zavádějící informace a dezinformace. Ale to si lidé musí posoudit sami.

Já chci nechat lidem svobodu slova a projevu.

Proto jsem se jako europoslanec postavil proti výše uvedenému usnesení a proto se budu, až bude má strana – Svobodní – v našem parlamentu zasazovat i za zrušení čerstvě zřízeného úřadu při Ministerstvu vnitra. Beru to jako další úřad do mého dlouhého seznamu úřadů na zrušení.

autor: Petr Mach

publikováno 2.1.2017 na blogu idnes

originální zdroj: http://machpetrmach.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=577894

Komentáře

Ikona diskutujiciho Marie 2017-01-25 08:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, vřelý dík za za tento článek. V diskuzích pod jinde uveřejněnými články jsem nabyla dojmu, že mladí považují za svobodu to, že mohou kamkoliv cestovat po světě. Tohle snad otevře dalším oči. Marie

Ikona diskutujiciho Ayeri 2017-01-25 09:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Achjo, proč mě to ani nepřekvapuje? 🙁

Ikona diskutujiciho Ivon 2017-01-25 09:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc ti děkuju za tento článek.Je to jen malá část zla,ve skutečnosti je toho mnohem víc co na nás chystají zednáři.Ti tahají za nitky a ostatní jsou poslušný loutky co nás ženou do záhuby.NWO je v plným proudu a muslimská invaze je nástrojem ke zničení našich hodnot i životů.Věnuju se tomuto tématu dlouho a nic dobrýho nás nečeká pokud si to necháme líbit.Chtějí zredukovat obyvatelstvo a ze zbytku udělat očipovaný otroky.Oni nás už delší dobu systematicky zabíjí např. ve formě očkování,chemikáliema v potravinách,uměle vyvolanýma nemocema atd.Je toho víc,to bych se tu upsala.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-01-25 10:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V podstatě je to jenom postupný proces. Už před vznikem Ministerstva pravdy se dávno nesmí psát o celé řadě témat nesouhlasně, zejména co se týče historických témat. Nesmíte oficiální pravdu ani zpochybnit. Kdo si to dovolil, ten šel před soud. Tato kauza byla kdysi ohledně autora zvedavec.org, co si jen dovolil okomentovat přeložený článek ze zahraničí a podobně JM z tehdejšího osudu….

Ikona diskutujiciho Jan 2017-01-25 10:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Smutné, ale pravdivé a o to smutnější, že převážná část společnosti tyto skutečnosti vnímá velmi okrajově, neboť její hlavní hybnou sílou je konzum ve všech sférách lidského hnutí.

Ikona diskutujiciho albafos 2017-01-25 13:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak za tento článek palec nahoru Alue… ten obrázek je též výstižnej!

Ikona diskutujiciho atrej ystma 776 2017-01-25 16:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

O nové složce ministerstva vnitra nazvané "Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám" se někde zajímavě vyjadřoval Martin Rota a ani zaboha nemůžu to video najít… (nojo, nakonec musím uznat, občas vydává zajímavá videa :P…)

Ikona diskutujiciho jirik 2017-01-25 20:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vědci v Cambridge, Yale a George Mason vážně uvažují o „vakcíně“ proti falešným zprávám a věří, že našli řešení – a to takové, které není moc odlišné od imunizace proti běžných nakažlivým patogenům.

Ikona diskutujiciho Jarek Van Ek 2017-01-25 20:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Před 89.rokem proti sobě stály 2 velmoci, USA a Sovětský svaz, Washington a Moskva. Naše zemička tehdy patřila mezi kolonie Moskvy. Veřejnoprávní média byly katastrofou, snůškou bludů a propagandy. Za desítky let jsme se naučili rozeznávat, co je překroucené a lež.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-01-25 23:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]:  Bylo by skvělé, kdybychom se všichni domluvili a prostě: ,,Už vás pár debílků nebudeme poslouchat, tady máte hezkou kazajku, sklípek a tam si kvokejte, my si budeme žít normálně. Díky a nazdar." – No jo, ale to by se museli umět domluvit dva lidi mezi sebou, natož pak celý stát, že jo. My se tady mezitím hádáme, jestli David Copperfield vůbec umí levitovat :D

Ikona diskutujiciho Alaiana 2017-01-25 23:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Teď jsi mě rozesmála. :D

Ikona diskutujiciho jirik 2017-01-26 12:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Elity v Davosu odhalili plán na to, jak budou moci implantovat falešné vzpomínky do mozku lidí

Ikona diskutujiciho jirik 2017-01-26 12:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Rozšíření pravomocí Vojenského zpravodajství nesmějí příliš zasáhnout do svobod občanů. Řekl to premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Podle vládní novely, kterou projednávají poslanci, mají příslušníci jedné ze tří tajných služeb v zemi umisťovat aktivní prostředky kybernetické obrany do elektronických sítí a sledovat tak podezřelou e-mailovou komunikaci nebo SMS zprávy.

Ikona diskutujiciho Ivon 2017-01-29 22:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: Tak to je děsný!Já už se nedivím ničemu.Možný už je fakt všecko?

Ikona diskutujiciho kolemjdoucí 2017-02-01 17:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dík za článek. Navedl mě na blog Pera Macha a tam je odkaz na přehled, jak volili v EU naši zastupitelé. Podle toho si člověk může udělat představu, kdo zastupuje jeho názory, a takové lidi pak ve volbách podporovat. Petra Macha sleduju už roky a je konzistentní.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek