Xenon: Inhalace plynu, který regeneruje organismus, je dostupná v certifikovaném pražském centru | Doporučuji

28.6.2019 v Léčba 44

O úžasném terapeutickém účinku Xenonu na lidský organismus se ví již od druhé poloviny 19. století. Xenonová terapie je aktuálně nejvíce využívaná v Rusku a díky houževnatosti a šikovnosti jednoho šikovného českého podnikatele, je dnes dostupná i v České republice. V Praze nedávno vzniklo první profesionálně vedené a certifikované centrum, které jednoznačně stojí za pozornost, pokud vás něco bolí na těle, či na duši.

Xenon je inertní plyn se širokospektrálním využitím
Xenon je přirozeně přítomen v zemské atmosféře v koncentraci přibližně 5×10−6 % (ve 100 litrech vzduchu je obsaženo 0,005 ml xenonu). V periodické tabulce prvků má (ne náhodou) číslo 54.
Vzácný plyn Xenon má obrovský výčet velice zajímavých účinků a používá se i v anestezii. Xenon objevili v roce 1898 britští chemici William Ramsey a Morris Travers při zkoumání složení vzduchu. V roce 1990 uveřejnili Lachmann a spol. první klinické studie o xenonu a jeho účinku na pacienty. ,,Při různých vyšetřeních bylo prokázáno, že xenon snižuje srdeční frekvenci, příčina není ale známa,“ psal již v roce 2003 v odborném časopise docent MUDr. Ladislav Hess, DrSc. z věhlasného pražského IKEMu. Xenon nemá žádné vedlejší účinky. Konstruktivně ovlivňuje kardiovaskulární i dýchací systém, působí komplexně na celý organismus a působí silně analgeticky. Xenonová terapie je aktuálně dostupná v Rusku, Švýcarsku a v  České republice.

Rusové, kteří xenon získávají speciální technologií ve velkém (protože mají kvalitní vědce a peníze pro ně nejsou problém), ho začali už před mnoha lety používat nejen pro špionáže, ale především jako záchranu ruských vojáků zraněných ve válkách. Pokud byl voják postřelen, pak za obvyklých okolností, pokud nezemřel okamžitě na střelné zranění, ho zabil posstraumatický šok. Pokud však dostal xenon, kterým se organismus zklidnil, voják přežil a navíc se zregeneroval ve velmi krátkém čase. Pro Rusy proto není Xenon žádná novinka a většina dostupných poznatků pochází právě odtud.

Zdravotní přínos inhalace xenonu je tak velký, že v roce 2015 rozhodl ruský prezident Vladimir Putin o zpřístupnění vzácného plynu veřejnosti a povolil ho lékařům pro léčbu alkoholismu a drogových závislostí. Alkoholismus je v Rusku obrovský společenský problém a právě xenonová terapie ve více než 200 centrech po celém Rusku dosahuje v tomto ohledu velkých úspěchů. To potvrzuje i německá studie z roku 2014, která zaznamenala výrazné snížení touhy po alkoholu u potkanů-alkoholiků. Na lidech to potvrdila studie z roku 2017, zveřejněná v Journal of Translational Medicine, časopisu pro pokrokovou medicínu, jež zkoumala vliv xenonu na psychiatrická onemocnění, zejména panické ataky. Zjištění byla úžasná.

I přesto, že je účinek Xenonu ověřen mnohačetnými studiemi a dlouholetými zkušenostmi, oficiálně se uvádí, že stále nebyl proveden dostatečný výzkum použití xenonu mimo anesteziologii a léčbu závislostí. Což je pro medicínsko-farmaceutický průmysl obvyklé. Jakmile se totiž objeví něco, co by mohlo lidem skutečně pomoct do takové míry že by už nechodili k doktorovi a nezobali by poslušně prášky, prohlásí se, že není proveden dostatečný výzkum na daný produkt. Zatají se však, že daný výzkum nikdo z velkých farmaceutických hráčů nechce dělat a systém je nastaven tak, že jediný, kdo si může klinický výzkum dovolit, jsou právě farmaceutické firmy.
V této souvislosti je velmi zajímavá kauza, která se rozpoutala kolem ruských sportovců po olympijských hrách v Soči. Rusové tam sklízeli medaile jednu za druhou a naprosto převálcovali ostatní národy. Krátce po olympiádě je Němci obvinili z toho, že byli ruští sportovci nadopovaní xenonen. Zatímco Rusové na vdechování vzácného plynu nevidí nic špatného, soupeři to považují za doping. Xenon totiž mimo podporuje tvorbu hormonu erythropoietinu (EPO) v těle, a nepřímo tak napomáhá ke zlepšení výkonnosti. Světová antidopingová agentura WADA okamžitě po rozpoutání aféry umístila xenon na seznam zakázaných látek. Toto rozhodnutí, které účinky xenonu jednoznačně potvrzuje, vydá za sto klinických studií.

Rozmach Xenonové terapie v Rusku
Jak už jsme si řekli, od roku 2015 je inertní plyn Xenon povolen pro léčebné účely na pomoc široké veřejnosti. Společnost Akela, která vyvinula potřebné zařízení pro produkci Xenonu, získala všechny potřebné doklady a oprávnění vyrábět a prodávat zdravotnický čistý Xenon. Stala se tak oficiálním výrobcem Xenonu v Rusku s licencí. Výrobní základna této instituce se nachází ve městě Skhodnya, kde pracuje unikátní zařízení pro výrobu vysoce čistého zdravotnického xenonu 99,999% značky XeMed®. Díky dlouholetému výzkumu byl vytvořen regulační a právní základ pro praktické uplatňování xenonové terapie v Rusku. Podniky zdravotnického průmyslu se obrátily na Xenon. Společnost Akela už od roku 1996 financuje výzkum v oblasti použití Xenonu v anesteziologii a dalších oblastech medicíny.

Už v roce 2009 bylo obhájeno více než 9 dizertací a bylo přijato více než 30 patentů. Po mimořádném setkání v Paříži a Mnichově v roce 2007, díky účasti ruských odborníků, byl Xenon povolen ve 12 evropských zemích EU. Dnes tématika Xenonu dosahuje mezinárodního rozměru a stává se nejslibnějším směrem moderní medicíny 21. století.

Účinky Xenonu na lidské tělo
Xenon má jako vzácný plyn zcela unikátní fyzikální a chemické vlastnosti. Je bez chuti, zápachu a barvy. Není toxický, rozpouští se v biologických roztocích a snadno prochází buněčnými membránami. Díky tomu má schopnost jedinečným způsobem působit na fyziologické a buněčné procesy. Z organismu rychle vychází ven, a to především skrze plíce. Nepatří mezi návykové látky a nelze na něj získat závislost. Účinnost xenonu je neuvěřitelně vysoká.  Xenon má velmi efektivní uplatnění v kardiologii, neurologii, psychiatrii a mnoha dalších oborech.
Xenon velmi příznivě ovlivňuje krevní oběh a optimalizuje veškeré procesy odehrávající se v kardiovaskulárním systému. Výrazně zlepšuje mikrocirkulaci krve v organismu. Díky tomu lze za pomoci Xenonu efektivně řešit problémy týkající se krevního oběhu. Odstraňuje následky mozkové mrtvice, srdečního infarktu a zlepšuje stav prakticky všech tělesných orgánů, i díky jejich lepšímu prokrvení. Xenon urychluje regeneraci vnitřních orgánů, urychluje proces hojení ran. Napravuje sexuální dysfunkce. Posiluje imunitní systém. Účinek se projeví Dokáže blokovat překyselení organismu a snižuje aktivitu stresových hormonů. Má schopnost odstraňovat deprese, stresové syndromy nejrůznějšího původu a poruchy adaptace. Velmi dobře působí na nejrůznější mozkové dysfunkce. Napravuje autismus, odstraňuje úzkostné stavy, psychosomatické bolesti, záchvaty paniky, fóbie, závislosti (alkoholová, drogová, kouření a další), migrény, bolesti hlavy a jiné druhy bolestí, zlepšuje náladu, normalizuje spánek, odstraňuje nespavost. Významně zvyšuje pracovní výkonnost, schopnost soustředění, schopnost skládat zkoušky. Zlepšuje paměť. Podporuje obnovu duševních schopností. Pomáhá při rehabilitaci a regeneraci těla po nemoci a urychluje zotavení po vyčerpávající psychické a fyzické námaze.  Inhalační léčba xenonem způsobuje příznivé změny v systému humorální regulace (koordinace životně důležitých procesů v těle, prováděných prostřednictvím tělních tekutin pomocí biologicky aktivních látek).
Při aplikaci po mozkových příhodách s Xenonovou inhalační anestezií, se rychle obnovují řečové a motorické funkce. To umožňuje zkrátit pobyt pacienta ve zdravotnických zařízeních o 2 – 3 týdny.
Použití Xenonu při kardiochirurgické operaci na umělém krevním oběhu zkracuje dobu pooperačního pobytu pacienta v intenzivní péči z deseti na dva dny s úplným vyřazením osoby z neuropsychiatrických komplikací. Po expozici chemoterapii a radioterapii se Xenon používá jako regenerační prostředek, který obnovuje aktivitu životně důležitých orgánů.

Xenon je bezesporu velmi účinný a pro lidský organismus bezpečný plyn. Nesmí se však aplikovat při akutním duševním onemocnění, akutní intoxikaci drogami a alkoholem. Je také důrazně zakázáno provádět autoinhalace xenonu bez přítomnosti proškoleného certifikovaného odborníka, protože u pacienta je potřebný dozor, který sleduje hladiny Xenonu, kyslíku a dohlíží na pohodu pacienta. Není možné bez odborné způsobilosti a bez potřebného zařízení ohlídat správnost terapie.

Jednu z legálních a certifikovaných klinik v České republice najdete v Praze
Aktuálně je v Česku jediné legální centrum, které má certifikát a zaškolení přímo z Ruska. Jmenuje se Xenita. Nachází se na adrese Novodvorská 288/75 Praha 4, 142 00 Kamýk. Před návštěvou je vždy potřeba se telefonicky objednat. Oficiální webová stránka Xenonového centra je zde: http://www.xenonovaterapie.cz
Vedoucí centra je úvodem zmíněný odvážný český podnikatel Pavel Soilis. Je to člověk s hodně zajímavým životním příběhem.

Příběh zakladatele Xenonového centra, Pavla Soilise
Pavel Soilis trpěl vleklými zdravotními problémy. „Bojoval jsem s velkými arytmiemi, s vysokým tlakem, omdlíváním za volantem. Od 33 let mi s tím začaly problémy. Nepomáhalo mi nic. Operaci jsem žádnou nechtěl. Byl jsem s tím v IKEMu i Vojenské nemocnici. Část byla psychosomatická, část vada od narození. To mi rodiče nějak zapomněli říct,“ říká s tím, že klasickou medicínu ani nezkoušel, protože po předchozích zkušenostech jí nevěřil. Vyzkoušel snad všechny potravinové doplňky na trhu, z nichž některé byly výrazně účinné a některé výrazně neúčinné nebo placebo, ale nic nepomáhalo. „Nejvíc mi to uklidňovaly čínské bylinky. Vždycky to ale účinkovalo jen krátce. Zvyšoval jsem dávky, ale nebylo to ono. Byl jsem z toho hodně zklamaný.“
Přesně před rokem, v lednu 2018, se dozvěděl o xenonu. „Bylo to obyčejné video, na kterém mě zaujala inhalace plynu a to, že jde o plyn inertní, který nevytváří žádné chemické reakce, tudíž nemá vedlejší účinky. Takže jsem tu terapii vyzkoušel, i když dostat se ke Xenonu, bylo tehdy velmi obtížné. Hned po první inhalaci Xenonu mě překvapilo, že to bylo příjemné. V dalších dnech jsem necítil potíže se srdcem, zklidnilo se. Změřil jsem si tlak a ten byl k mému překvapení úplně normální. 120 na 80. S léky jsem měl obvykle 150 na 100 a bez léků to lítalo i na 220 na 130. Třetí den po Xenonu jsem si šel zabruslit a vydržel jsem celou dobu bez toho, aniž bych musel půl hodiny sedět a odpočívat. To byl zajímavý moment. V tu chvíli mě napadlo, že to může pomoct spoustě lidí!
A tehdy jsem poprvé vyslovil přání: Nic v životě nechci. Dejte mi prostě flašku Xenonu, strčte mě s ní klidně pod most a já jsem spokojený člověk. Věděl jsem, že je to moje záchrana.“

V roce 2014 Pavla Soilise motivovaly problémy kolem pražských taxikářů do té míry, že se stal jedním z průkopníků služby Uber u nás. „Byl jsem v pořadí pátý řidič Uber, měl jsem zhruba dvě zakázky za den. Byla to zábava. Bavil mě kontakt s lidmi, celé mě to nadchlo. Ta napínavost, když mi zazvoní aplikace, co to bude za člověka. V únoru 2015 jsem založil flotilu a začal se zvyšovat obrat. Měli jsme třeba čtyři zakázky za hodinu. Dali mi dispečink, dokázal jsem lidi zaregistrovat. Vstal jsem v půl desáté a ve tři ráno jsem šel spát. Softwarové problémy, nervy, bylo to tak náročné, že jsem chtěl zdrhnout. Nakonec jsem ale našel kvalitní spolupracovníky a dnes mám osm lidí, kteří se o flotilu Soilis starají.“ Pro Uber má Pavel stále slabost, ale Xenon je mezi vším, co kdy dělal, výjimečný. Byla to zároveň největší výzva, protože dostat jej legálně do Česka byl nadlidský výkon. Musel tedy vyrazit do Ruska.
Jeden z velkých problémů, který stál v cestě, jsou vysoké pořizovací náklady Xenonu. „Větší lahev Xenonu stojí 1 200 000 korun. Pro srovnání kyslík, který se též používá pro terapie, stojí 1700 korun,“ vysvětluje Pavel Soilis. Jak sám přiznává, kdyby neměl sám zdravotní problémy a dost peněz, nikdy by do toho nešel. „Stal jsem se okamžitě sobcem. Hledal jsem ho pro sebe a víc mě nezajímalo. Věděl jsem, že mi bude dobře a nebudu mít zdravotní problémy. Jenomže jak jsem ho čtyři měsíce těžce získával touto složitou cestou, jakmile ho konečně přivezli, tak jsem si říkal: Počkej, vždyť máš kolem sebe tolik lidí, kteří mají také potíže, to takhle nemůžeš dělat. To nemůžeš mít doma… Proto vzniklo xenonové centrum.”

Nejdále ze všech států jsou v používání Xenonu Rusové. Ti nepoužívají plyn pouze na anestézii při operacích, ale mají k dispozici i jeho ultračistou verzi pro jiné, speciálnější účely (tu ultračistou verzi však Rusové nevyvážejí). „V Rusku mi přiznali, že Xenon byla jedna z nejsilnějších zbraní Ruska už za studené války,“ vysvětluje Pavel Soilis. ,,Pomocí tohoto plynu se vyměstnávají duše z těla. Těmto lidem se říkalo pátrači. Víme, že v Rusku skutečně tito profesionální astrální cestovalé působili, ale nikdo nevěděl, v čem leží jejich tajemství… V Xenonu! Díky tomu, že mohly jejich duše opouštět těla a astrálně cestovat, mohli pátrači snadno zjistit, kam plave ponorka, co na ně chystají Američani a podobně.“
Firma, která xenon vyrábí a má na něj exkluzivitu, se jmenuje Akela. S tou začal Pavel spolupracovat. „Nikoho předtím nenapadlo to po Rusech chtít. Byl jsem první, kdo je takto oslovil. Byli dost v šoku, nechápali, jak to vím! Je to podobné, jako kdybyste měli něco doma a nikdo o tom nevěděl. A teď by někdo přišel a chtěl po vás, abyste mu to půjčil. Takhle na nás koukali… A snažili se kličkovat. Počkejte, to je jen pro sportovce. Počkejte, to je jen pro alkoholiky. Pokaždé zvedl telefon někdo jiný.”
Tak dlouho ale Pavel psal a volal, až se ledy hnuly. Dali mu to asi jen proto, aby je už konečně přestal otravovat.
,,Po čtyřech měsících přišel štempl do Akely, že tedy můžeme jako jediní u nás dělat xenonovou terapii.“ Ještě předtím to ale musel schválit přímo prezident Putin. Následně do Prahy dorazili lékaři i technici od výrobce, kteří instalovali přístroje a Čechům poskytli precizní a intenzivní školení.

Jak Xenonová terapie probíhá?
Xenonová terapie formou inhalace je prováděna na certifikovaných přístrojích s použitím čistého xenonu pro lékařské použití v kombinaci s kyslíkem. Položíte se na lehátko, na obličej dostanete dýchací masku a můžete si říct, jestli u toho chcete poslouchat nějakou nahrávku, hudbu, nebo chcete ticho. A pak už jen v klidu ležíte a dýcháte. Terapie trvá 20 – 25 minut. Před terapií se doporučuje nejíst žádné potraviny minimálně 2-3 hodiny a nepít minimálně hodinu. Účinnost inhalací může trvat 24 hodin, ale i několik dní.

Subjektivní pocity při inhalaci Xenonu
I mírné zvýšení koncentrace tohoto plynu způsobuje v těle pocit silné blaženosti. Člověku se zcela uvolní svaly a velice se duševně zrelaxuje. Přestane cítit bolest, jeho mysl se osvobodí od strachu, stresu a všedních starostí. Další zvýšení koncentrace téměř zcela odděluje vědomí od těla. Člověk vnímá pouze dýchání a může prožívat cestu do hlubin sebe sama a Vesmíru. Lidé, kteří se zabývají studiem tohoto fenoménu, jej nazývají ,,xenonový trans”. Zajímavé je, že ke xenonovému transu dochází téměř okamžitě, během prvních nádechů a současně se tento trans zastaví bezprostředně po přerušení přívodu xenonu. Obvyklý stav vědomí je obnoven během jediné minuty s příjemnými zbytkovými pocity, jako po silném hojivém spánku.
Xenon neléčí jako klasický lék, ale funguje na úplně jiném principu. Dodává tělu speciální energii a mění tak nejenom děje na úrovni fyzické, ale i psychické. Lidé, kteří například dělají špatné věci, se pod Xenonem dozvědí, že jejich život nikdy nekončí. A najednou je to problém, chovat se jako dřív. Pod vlivem této konstruktivní energie mění své mentální nastavení, zbavují se sebedestruktivních vzorců myšlení. Xenon zkrátka působí hloubkově, na všech úrovních lidské bytosti. Není jen o komplexní regeneraci těla, ale napravuje i mysl, odstraňuje bolest na duši.


připravila www.aluška.org 2019Komentáře

Ikona diskutujiciho armag 2019-06-28 07:41:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vzhledem k tomu, že o xenonu se píše v české učebnici farmakologie, tak se asi užívá i jinde než v tom centru. Xenon patří do skupiny anestetických plynů. Ostatně je známo, že při celkové narkóze často dochází k uvolňování astrálního těla a lidé se dívají na své operované tělo z výšky, takže to není jen při užití xenonu, ale při užití jiných silných anestetik.

12.4.1.2 Xenon
Xenon je vzácný plyn, v mnoha ohledech téměř ideální anestetikum. Je chirurgicky inertní, není metabolizován a není toxický. Je ekologicky přátelský k životnímu prostředí. MAC činí 71 % a je tedy 1‚5krát anesteticky silnější než oxid dusný. Způsobuje podstatnou redukci dávkování volatilních anestetik a tlumí tím jejich nežádoucí účinky. Xenon má nejnižší rozpustnost v krvi ze všech inhalačních anestetik (asi čtvrtinu rozpustnosti oxidu dusného). Má tedy velmi rychlý nástup účinku a také velmi rychlé probuzení. Dechově depresorický účinek je velmi malý, stejně tak ovlivnění kardiovaskulárního systému. Nepochybnou nevýhodou v cestě jeho širšího využití je jeho velmi vysoká cena. Musí být proto používány minimal flow systémy. Xenon nachází uplatnění především u vysoce rizikových kardiovaskulárních pacientů. Má rychlý nástup a odeznění účinku a minimální ovlivnění oběhu. Dále je to anestezie při ileózních stavech u pacientů s těžkými poruchami jater a ledvin a při mikrorekonstrukčních cévních operacích, protože zabezpečuje dobrou perfuzi orgánů.

Ikona diskutujiciho armag 2019-06-28 21:51:20
Ikona diskutujiciho
sipka

Otázka
Ako vplýva plyn argón pri zváraní hliníka na organizmus?

Odpoveď
Argón ako taký je inertný plyn, to znamená, že nie je jedovatý. Je ale nedýchateľný a je ťažší ako vzduch. To znamená, že ak by ste istý čas zvárali v uzatvorenom priestore (napr. v uzkom prietore medzi priečkami lodného trupu alebo v podobných priestoroch), a nebol by tam zabezpečený odťah argónu a zváracích dymov, tak by ste sa v takom priestore mohli zadusiť.
Iná otázka je vdychovanie dymu, ktorý vzniká pri zváraní. Pri zváraní ocele (najmä kvalitnej nehrdzavejúcej ocele) vznikajú dymy, ktorých vdychovanie môže viesť k trvalému poškodeniu pľúc, tzv. zváračským pľúcam. Zváranie hliníku je asi menej rizikové, ale aj pri tejto činnosti platia zásady bezpečnosti pri práci a hygienické zásady, ktoré ste si museli osvojiť pri zváračskom kurze.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-06-29 07:58:19
Ikona diskutujiciho
sipka

….. jak to souvisí s xenonem?

Ikona diskutujiciho armag 2019-06-29 08:15:12
Ikona diskutujiciho
sipka

Chtěl info o dalších vzácných plynech a hlavně o argonu. Tak jsem mu to poslal.

Ikona diskutujiciho Dalibor 2019-06-28 14:30:43 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mohla bys napsat ještě něco o ostatních vlastnostech vzácných plynů (He, Ne, Ar, Kr, Xe, Rn)? Např. argon, hodně používaný i v průmyslu se jeví jako kontroverzní a způsobuje zdravotní problémy.
Děkuji.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-06-28 19:42:15
Ikona diskutujiciho
sipka

Když budu mít důvěryhodné a ověřené zdroje, tak ano. Zatím na jiné plyny nic nemám. Pokud ty něco máš, pošli.

Ikona diskutujiciho im 2019-06-28 15:05:24 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No páni, Alu, co článek, to perla. Už opravdu musím složit hlubokou poklonu tvé práci.

Ikona diskutujiciho Nikolai 2019-06-28 22:52:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A co fulleren C60 rozpusteny v olivovem oleji.

Ikona diskutujiciho Tom 2019-06-30 21:31:50
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, já mám námitku. Ten článek o inhalaci Xenonu tak trochu zavání “braním omamných látek”. 🙂 Xenon není sice návykový, jak se tam píše, ale ten pocit možná bude. 🙂 Už vidím, jak se budou časem pořádat xenonové dýchánky. Nebo když se někdo bude rozčilovat, tak mu řekneš: “Pusť si Xenon.” A co když člověk vdechne úplně čistý Xenon? Jde k zemi hned nebo až za chvilku? Zkoušel to tady někdo? (to byly jen řečnické otázky 🙂 )Já zkoušel jen Helium a brebentil jsem po tom jak trpaslík. Jen je mi divné, že by Xenon neměl žádné vedlejší účinky. Ale k dlouhodobému užívání to s největší pravděpodobností nebude. Aby pak někdo nezměnil natrvalo barvu a neměl z toho šupiny. Jako využít se to asi dá, ale na mě to působí dojmem, jak umělé řešení problémů. Jako že by to chtělo něco spíš přirozeného, je to jak “spolkni prášek”.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-07-01 08:09:31
Ikona diskutujiciho
sipka

Čistý xenon se nedýchá, vždycky musíš mít min. 21% kyslíku.

Ikona diskutujiciho zdeněk 2019-07-02 19:43:10
Ikona diskutujiciho
sipka

Takhle dopadneš, když vdechneš čistý xenon. https://www.youtube.com/watch?v=rd5j8mG24H4&feature=youtu.be&t=414 Má to zajímavý efekt, jako když hélium dělá tvůj hlas vyšší, tak xenon ho dělá hlubší. O dost hlubší. A taky to nemusíš vydržet a seknout sebou.

Ikona diskutujiciho Ajuška 2019-06-30 20:46:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue diky moc za tenhle clanek…vyresila jste mi problemik s darkem k narozeninam pro meho muze…:-) Z tolika moznych věci vybirat,co mu dat bylo silene…po precteni clanku+jejich stranek mam uplne jasno…:-) diky

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-07-01 08:07:37
Ikona diskutujiciho
sipka

Určitě bude spokojen, v Praze jsou moc hodní a dělají k tomu i diagnostické meření 🙂

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-07-01 18:50:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky je prý skvělá
hyperbarická oxygenoterapie
(léčba čistým kyslíkem v hyperbarické komoře). Manžel mé známé (ta 87ti letá paní) byl hodně nemocný,doktor mu tohle napsal a prý mu to prodloužilo život asi o 10 let.
A byl na tom 10x,takže jeden den terapie=jeden rok života.Dokonce jsem před lety četla o člověku (už nevím
odkud byl) který si popálil asi 2/3 povrchu těla a udělali pro něho něco jako velký inkubátor,kam také pouštěli téměř čistý
kyslík. Ten člověk se prý úplně uzdravil,žádná plastika,žádné jizvy

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-07-01 20:44:03
Ikona diskutujiciho
sipka

Kyslíková terapie je výborná, protože kyslík zabije všechny plísně, viry, destruktivní bakterie, vyléčí záněty a ozdraví buňky. Tady na xenonové se pouští zároveň i kyslík, většinou zvýšené dávky, takže terapie kyslíkem probíhá simultánně.

Ikona diskutujiciho armag 2019-07-02 04:14:41
Ikona diskutujiciho
sipka

Co se týče kyslíku, tak je to trošku jinak. Kyslík je extrémně silné okysličovadlo, ty viry zabíjí to je pravda, ale na druhou stranu nejdéle žijou lidi ve vysokohorském prostředí, kde je méně kyslíku než v nížinách.

Více zde:
https://ulozto.cz/!KK0yHk0334nl/frolov-endogenni-dychani-medicina-tretiho-tisicileti-pdf

Ikona diskutujiciho Aleš 2019-07-03 03:42:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Informace o dalších vzáných plynech jsou docela dobře popsány zde:
https://www.naturesenergieshealth.com/natural-therapies/inert-gas-devices/
Postupně překladáme do čestiny zde:
https://www.xenonclinic.com/pristroje-se-vzacnymi-plyny/

Ikona diskutujiciho Aleš 2019-07-03 04:30:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na velmi logickou otázku jestli na xenon nahlížet jako na intoxikační látku doporučuji poslechnout tento, byť poněkud delší rozhovor s profesorem Stanislavem Grofem o jeho zkušenostech s lsd. Jenom dodám že xenon absolutně není halucinogení, nicméně zvyšuje hypnabilitu a navozuje určitý změněný stav vědomí – xenonový trans.
https://www.youtube.com/watch?v=3mdYUmvTeig&t=1s

Ikona diskutujiciho Marcel 2019-07-07 15:04:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Bol som včera na xenónovej terapií. Nič pre mňa. Na prvý krát (na prvej terapií) sa bežne púšťa 12% xenónu. To, keď mi pustili, vyhodnotil môj mozog ako útok. To, čo som zažil cítim ešte doteraz. Taký nepríjemný pocit, že ma chce niekto ovládať, úplne sa mi zatemnelo, strhol som zo seba tú dýchaciu masku. Potom sme začali znova, ale cez 3% xenónu som sa nedostal. Vraj jedného takého “pacienta” tam mali, kde začínali na 3%, ale postupne sa dostali vyššie. Ďalšiu terapiu som odmietol. Ako bolo napísané vyššie – xenón je anestetický plyn a ihneď preniká do mozgu – preto tá moja okamžitá reakcia a útok na mňa, ako by ma chcelo niečo zvnútra ohroziť – prevziať moje telo a to som nemohol pripustiť! Ak chcete pýtajte sa, čo viem, zodpoviem.
P.S. takto ako je vraj nereaguje skoro nikto, ja som bol nejaká výnimka – aspoň tak som to pochopil…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-07-07 21:27:18
Ikona diskutujiciho
sipka

Pak zbývá otázka, co je vlastně tvůj zdroj, nebo jaké máš na sobě energie, když tě to takhle rozhodilo.

Ikona diskutujiciho Petra 2020-08-17 11:10:11
Ikona diskutujiciho
sipka

Já to měla stejné….cítila jsem, že mě někdo něco ovládá. A že si zbytečně ubližuji.

Ikona diskutujiciho Pavla 2020-09-28 13:16:07
Ikona diskutujiciho
sipka

S jakymi potizemi jste se lecil?

Ikona diskutujiciho Andy 2019-07-21 01:48:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

http://www.xenonovaterapie.cz

ahoj milá Alue, pročítám si teď tu stránku a hned na té úvodní stránce je tam jakési pamatujte .. a na konci napsali AMEN.
Hned pod tím žlutým zvýrazněným, velkými červenými písmeny …
Nevím, asi napíšu na to číslo smsku, že by nebylo od věci, aby to hrůzné slovo smazali?

Ikona diskutujiciho Jitka 2019-08-20 05:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

pro Armaga (píšeš, že…nejdéle žijí lidi ve vysokohorském prostředí, kde je méně kyslíku než v nížinách…), ale to je velmi rozšířený omyl. Poměr plynných složek ve vzduchu je ve všech výškách konstantní. Ale mění se atmosférický tlak a s rostoucí nadmořskou výškou musí lidské tělo vyvíjet stále větší úsilí, aby dýcháním získalo potřebné množství kyslíku…

Ikona diskutujiciho Kami 2019-09-18 16:26:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tiez sa pridavam k diskusii. Bola som na xenonovej terapii, velmi som sa tesila, nic som neocakavala a ked mi to vsetko zalozili na tvar a dali mi dychat, asi som prekonala panicky zachvat. Citila som to az v chodidlach, akoby ma nieco nutilo strhnut si to, takmer na infarkt. Potom sa to ako tak ukludnilo a 2x uz ku koncu zase pocit, ze sa zadusim … Neviem co to mohlo byt, tiez mi vraveli, ze vacsina ludi si to uziva… Tak neviem co to mohlo sposobit. Uvidim ako za par dni 🙂 Ale rozhodne by som chcela absolvovat dalsiu.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-09-18 16:29:42
Ikona diskutujiciho
sipka

Nemáš klaustrofobii? Podobně se to projevuje.

Ikona diskutujiciho Octomaník 2019-09-18 16:57:52
Ikona diskutujiciho
sipka

Třeba to mohlo býr způsobeno Tvým způsobem dýchání…….nebo příliš silná koncentrace xenonu……..

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-09-18 17:25:36
Ikona diskutujiciho
sipka

v praze na začátku dávají málo, tam jsou opatrní

Ikona diskutujiciho hanka 2020-04-08 18:51:17
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky mám trochu klaustrofobii, ale dá se na to zvyknout. Chce to trénink a opakovat si, že to je v pohodě, že se ti nic nestane 🙂

Ikona diskutujiciho Kami 2019-09-18 17:27:12 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mala som – bolo to sucast panickych atakov, ale naucila som sa to zvladat.
Som citliva na energie a ludi, mozno budem po xenone este viac 😁😁

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-09-18 17:36:18
Ikona diskutujiciho
sipka

Záchvaty hrůzy u toho taky mají lidi, ve kterých je bytost. Posedlí lidé mají pocit, jakoby je něco napadlo, jak se ta bytost brání, protože ji xenon vytahuje pryč. Buď tohle, nebo klaustrofobie.

Ikona diskutujiciho niky 2019-09-18 17:56:54
Ikona diskutujiciho
sipka

Já mám příšernou klaustrofobii a na xenonu nic, úplně v pohodě, cítila jsem se nejlíp v životě. Akorát je pravda, že dávají na můj vkus málo kyslíku a proto má člověk pocit, že se dusí, to jsem ke konci taky měla, protože mi nezvedli kyslík lajdáci :-).

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-09-18 18:01:06
Ikona diskutujiciho
sipka

jako v praze?

Ikona diskutujiciho niky 2019-09-18 20:22:16
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano prosím.
Když jsem tam byla poprvé, tak to bylo v pohodě, ale podruhé asi tak pět minut před koncem, se to stalo, jako dalo se to vydržet, bylo to, jako byste si přikryli hlavu peřinou, tak taky za několik minut máte pocit, že máte málo vzduchu a takové to bylo, těžko se nadechnout, protože není z čeho. Bylo mi jasné, že kyslík musel klesnout, ale jak je člověk vyklidněný, tak vůbec nemá chuť se nějak pohnout, natož se ozvat, tak jsem to vydržela do konce, akorát mě pak po skončení bolela hlava.
Nechci jim nijak křivdit, ale ještě před pár měsíci, když jsem tam byla poprvé, jsem z nich měla opravdu pocit, že pomáhají lidem s pokorou a s úctou, ale teď mi to připadá spíše, jako byznys na běžícím pásu, který stále samozřejmě pomáhá, ale holt kvantita vede.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-09-19 10:02:46
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to je určitě potřeba terapeutovi říct, aby se to neopakovalo.

Ikona diskutujiciho niky 2019-09-19 11:11:25
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, jo souhlasím.
Mně přijde, že ještě před těmi pár měsíci se s nimi dalo pokecat a zeptat se na různé věci atd. Teď už není moc prostor, protože před vámi i za vámi je tak pět lidí, kteří čekají a spěchají.

Ikona diskutujiciho Kami 2019-09-18 17:30:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Octomanik, Poviem Ti, dychala som za 6 ludi 😁To je zle? A hovorili nam, ze zacinaju s malou davkou a ked videl, ze akosi to nedavam, este zmensoval davku 😁Az sa hanbim… 😂

Ikona diskutujiciho Octomaník 2019-09-18 17:51:23
Ikona diskutujiciho
sipka

Máš dýchat sama za sebe a pokud možno od začátku inhalace xenonu pouze zlehka, žádné hluboké dýchání a dýchací cvičení. Kami, pokud by sis chtěla popovídat o xenonové terapii, Aluška by Ti mohla dát mou emailovou adresu (nebo Tvou dát mě).

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-09-18 18:00:33
Ikona diskutujiciho
sipka

nebo si ji dejte navzájem 😀

Ikona diskutujiciho Octomaník 2019-09-18 18:03:55
Ikona diskutujiciho
sipka

@Kami: email je: [email protected]

Ikona diskutujiciho Kami 2019-09-18 17:52:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dakujem za vysvetlenie Alue. 🙂 Uvidim, ako pojde dalsia.

Ikona diskutujiciho Kami 2019-09-18 18:04:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Octomanik, Kludne mozme, mam ju tu napisat? Ci ako? 😄 ( Alue asi nam nepomozes ci?) 😅

Ikona diskutujiciho Octomaník 2019-09-19 15:32:30
Ikona diskutujiciho
sipka

Kami: email na mě je o kousek výše…..

Ikona diskutujiciho Stenly919 2019-12-07 09:59:30 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak jsem se dozvěděl z FB, terapeutický tým utrpěl velkou ztrátu, odešel zakladatel Pavel Solis.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek