Záludné otázky ohledně karmy

18.2.2009 v Poradna 31

Dnes mi někdo psal na mail, jestli neznám nějakou dobrou stránku, kde se podrobně rozebírá téma karmy… řeknu vám… takovou stránku fakt neznám, tak jsem dotyčnému posloužila sebou… říkám si, že jeho otázky jsou k tématu, které se momentálně řeší pořád více, a proto si dovolím jeho seznam otázek a můj seznam odpovědí zde zveřejnit i pro ostatní, které tohle téma zajímá…

Možná, že se z nich něco zajímavého dozvíte 🙂

1. Mají karmu rostliny i živočichové (a to i ti nejmenší) – pokud mají, můžou se reinkarnovat i mezidruhově, mezirodově, meziřádově?

1. – Rostliny a zvířata karmu nemají. Proč? – Zamysli se… duše prochází svůj vývoj od kamene ke člověku… člověk jako nejvyšší bytost ve vesmíru má na rozdíl od zvířete či kamene jinou vůli… dokud jsi zvíře, nejsou pro tebe žádní démoni, kteří by tě k něčemu nutili… v přírodě to funguje úplně jinak. zvířata a rostliny žijí v souladu se zákony vesmíru. jakmile vstoupí ale do těla, mohou si špatnou či dobrou karmu vytvořit…

2. Mohou se lidé reinkarnovat do zvířat – i těch nejmenších?

2. – Člověk do zvířete? – to nejde… protože už si jednou ta duše vývoj v těle psa prožila, proč by se do něj vracela? – Leda by musela chtít kvůli nějaké velice výjimečné situaci, to jsou pak ale takoví ti psi co umí číst nebo počítat a píše se o nich v knihách o záhadách…

3. Může člověk získat karmu od někoho kdo zemřel třeba před 50 nebo 100 tisíci lety (od té doby byla karma “volná”)?

3. – Duše si od sebe navzájem mohou, pokud chtějí, brát různé úkoly… za normálních okolností se na tebe karma jiných lidí nevztahuje. Ale pokud žiješ dlouho s někým, kdo má nějakou silnou karmu, začneš se do toho postupem času přirozeně zaplétat a budeš si to muset projít taky, ale vesmír nikdy nedovolí, aby někdo prožil něco špatného za někoho cizího, když on sám nic do vesmíru nevyslal… vesmír každému naloží tak, jak si zaslouží a jak se chová…

4. Kdy člověk získá karmu – početí, narození, získání rozumu?

4. – Karmu získáš svým chováním.. jako miminko v bříšku nestihneš nikomu ubližovat, ani někoho zachránit… karma se vrací neustále, ať jsi v jakémkoliv stádiu v těle člověka… – ale, jde tu o její míru… když se maminka raduje že má v těle malé dítě, tak se vytváří dobrá karma a to miminko se třeba cítí v těle matky dobře… pokud nějaká zjistí, že je těhotná a dítě nechce, vysílá špatné energie, které později ovlivní dítě (může být nešťastné v životě, bude se cítit málo milováno, bude mít v podvědomí zasunuté smutné věci), protože špatná energie je směrována na něj… ale vesmír to vrátí matce, která tu energii vyslala a která si to dítě sama stvořila… – když dítě získá rozum, karma funguje také, ale jak říkám, vrátí se mu to co vyslal a v takové míře, jak silné energie od něj vesmír přijal.

5. A co antikoncepce – není to proti karmickým zákonům?

5 – antikoncepce je hlavně velice zdraví škodlivá… jestli ji někdo pojídá, to je jeho volba a vesmír dává vždy člověku svobodnou volbu… jediné, co se vrátí je špatný zdravotní stav člověka. Ve vesmíru není psáno ,,nesmíš jíst prášky.”

6. Násilná smrt – to je něco za co nemůžeme a nedovolí to naší karmě “dozrát”

6 – pokud zničehonic nečekaně umřeš? – to je hodně o situaci… pokud takto umře biorobot, tak matrix už ví dopředu, že umře a podle toho jedná… pokud umřeš a máš ještě nevrácené věci, narodíš se znova a vyžereš si to v příštím životě. Pokud tě někdo zavraždil, potom někdo zavraždí jeho.. buď v tomto, nebo příštím životě.

7. Byly tu karmy lidí “připravené” ještě před érou lidí?

7 – dnes je šestý matrix, po šesté tu v planetě zemi vládně satan… v matrixu je vše dopředu naprogramováno a připraveno, ale ani tento program není neprolomitelný, jsou lidé, kteří ho umí pěkně rozhasit tím, že nejednají dle programu.. prostě změní svobodnou vůlí to, co bylo napsáno. maktup. ale tohle umí jen vědomý člověk a ne biorobot. potom se vyskytují chyby, jakože třeba se sekne obraz v zrcadle.

7. Byly tu karmy lidí “připravené” ještě před érou lidí – píšeš, že jsme v šestém matrixu, když ale začal ten první, tak odkud se karmy vzaly – vznikly se vznikem prvních bytostí?

7. – vesmír a bytosti v něm byly už před prvním matrixem.. když zde tohle vzniklo, lidé se tu normálně rodili, žili a umírali… – a tito lidé si ty karmy vytvořily… tak jako si teď vytváříš svou, tak si ony vytvářely tu svojí… chápej slovo ,,karma” jako energie, které ti vesmír vrací znásobeně… když nic nevyšleš, nic nedostaneš.


8. Může někdo dostat úplně čistou karmu, kterou ještě nikdo neměl?


8 – dostat čistou karmu? – karmu NEDOSTÁVÁŠ. KARMU SI VYTVÁŘÍŠ SÁM svým chováním a energiemi, které vyzařuješ… pokud se na zemi narodí třeba vtělený anděl, ten mívá čistou karmu, protože nemá nic nabaleno z minulých životů. Ale pozor, to neznamená, že to pak má jednoduché, tyto bytosti si nadvědomě nabalují kdejaké hrozné situace a snaží se přes ně zažít co ještě nezažily, ale hlavně pomáhat lidem a zemi… a to zde v matrixu bez utrpení nejde jen tak.. navíc bioroboti často vtěleným andělům ubližují, protože tak je psáno v matrixu, pro tento svět je uvědomělý člověk něco jako virus, který je nutno zničit.

8. Může někdo dostat úplně čistou karmu, kterou ještě nikdo neměl – tím jsem měl na mysli, že někdo neměl žádný minulý život a začíná vpodstatě od nuly.

8. – od nuly začíná kámen, nebo nově stvořený anděl. Vem si třeba mě, já existovala už dlouho před tím, než jsem se narodila tady, jsem tu úplně poprvé a také poprvé v hmotném těle… já si s sebou taky žádnou karmu nedotáhla, taky odkud… jedině tu dobrou, protože jsem existovala na krásném místě a byla jsem velice šťastná – ale od nuly nezačínám, svojí minulou existenci si dobře pamatuji.

9. Konec existence lidstva může přijít kdykoliv (vesmírná kolize, celosvětový jaderný konflikt, totální pandemie)- budou mít všechny karmy čas “dojít do cíle”?


9 – ano, budou… konec šestého matrixu, – ovšem pozor, ne konec světa! – může být už zítra a je mnoho způsobů, jak to dopadne… karmy se nyní velice rychle vracejí, aby nebyly žádné ,,dluhy”.

Komentáře

Ikona diskutujiciho Etellyen 2009-02-18 16:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

mohla by si v nakym clanku taky presne vysvetlit pojem matrix :)….asi chapu scim to asi tak souvisi…jako vtom matrixu byli vsichni lidi v tech jakoby sadkach:D napojeny na ty pristroje a vty vode mnoa na ten program este napojeny a vsechno to pro ne byl jen sen… ale beztak bysi to mohla vic priblizit…a dost by me zajimalo co si myslis ze je smysl zivota?….este sem mel jeden dotaz ale ten sem zapomnel:D napisu jindy:D

Ikona diskutujiciho Alue 2009-02-18 17:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

smysl života? jak pro koho… – není jen jedna cesta.

Ikona diskutujiciho veverka 2009-02-18 18:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

hmm co se tyce toho Matrixu…snad neni takovy jak ho ukazuje ten debilni film s prominutim urcite podoba tam bude ale prece…je to trochu jine ne?

Ikona diskutujiciho Alis-Mary 2009-02-18 22:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

I přes snahu několika lidí mi "problém" přiblížit, taky pořád ještě úplně nerozumím, co to ten matrix je :-) Mám jakousi načrtnutou představu, do které postupně přidávám nové vědomosti, ale nemůžu říct, že bych VĚDĚLA co matrix je..

Jinak Aluško díky za články, je to jako čistá voda po několika dnech na suchu :-) Chci se učit, moc moc moc.

Ikona diskutujiciho Etellyen 2009-02-19 06:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jo a chtel sem se zeptat jewstli se ''pocitaj'' umysly ne ciby….kdyz nejdo nejkoho zabije omylem treba pri auto nehode tak co?

Ikona diskutujiciho Alue 2009-02-19 08:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tak se ti to nevrátí, když jsi to nechtěl… ale bude to pro tebe nepříjemný zážitek. – něco jsi proved tak ti to vesmír vrátí v podobě účasti na nehodě. a ten kdo umřel to buď měl v plánu takto odejít, nebo mu taky vesmír něco vrátil… nic není náhoda.

Ikona diskutujiciho Alis-Mary 2009-02-19 10:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To jak je Vesmír spravedlivý – ponechává nám vlastně absolutní svobodu. Jenom MY (a nikdo jiný) rozhodujeme, jestli se nám bude dařit nebo ne. Geniálně jednoduché.

Ikona diskutujiciho Petr 2009-02-19 13:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nufe a co třeba přednáška na téma Matrix? Kdo je pro? Já! :-)

Ikona diskutujiciho Etellyen 2009-02-19 21:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja taky ale naco mi to je kdyz tam urco nebudu moct:D

Ikona diskutujiciho veverka 2009-02-19 21:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

asi tak

Ikona diskutujiciho NUF 2009-02-19 22:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo jo, přednáška na téma MATRIX jsem už několikráte dělal, ale je to tak min  na 2 dny a to od rána do večera. Stačí se domluvit a velice rád ji udělám…..

…..NUF….

Ikona diskutujiciho prop 2009-02-20 01:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co se stane, kdyz si vezmu nejakou pujcku v bance a prestanu ji splacet. Umyslne… a i proto, ze proste na to nebudu mit penize,abych to mohl splatit? Prece penize jsou dablova past, takze jsem vlastne osulil dabla,ne? Kdo a jak mi to muze vratit ci vzit kdyz nic nemam a neni co vzit z pohledu materie? Porad. Dekuji!

Ikona diskutujiciho Genstiade 2009-02-20 02:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pro: Petr, NUF

Já su taky pro přednášku na téma Matrix :-)

Napište kdy a kde a Já tam budu :-)

Erik :-)

Ikona diskutujiciho Alis-Mary 2009-02-20 14:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A já budu stát hned vedle Erika :-) Vědět, v čem to vlastně žiju, považuju za naprosto zásadní věc.

;-)

Ikona diskutujiciho ok 2009-02-20 19:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak si klidně stůj. Já si na ty dva dny radši sednu:) Taky bych přijel (do Brna, že) na matrix, poněvadž když jsem se na to posledně NUFa ptal, tak mi to během deseti sekund nedovedl vysvětlit:))

Ikona diskutujiciho Alis-Mary 2009-02-20 19:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten Ňuf je ale divný – nestihnout to za 10 sekund :-)))

Ikona diskutujiciho Terey 2009-02-20 21:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já se také rád připojím k NUFovi a erikovi na prednasku o MATRIXU.

Ikona diskutujiciho Terey 2009-02-20 22:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Toto vám snad otevře oči:

Je to pouze úryvek. Dole najdete odkaz na celou knihu, kterou si můžete buď stáhnout nebo koupit. Vřele doporučuji.

MATRIX-úděl vyvoleného:

1) Tento svět je vězením, utkaným z našich vlastních myšlenek, snů, strachů a tužeb, aby nám znemožnil vidět pravdu o nás samých.

2) Jsme otroci. O svých volbách, životech a svých osudech nemůžeme rozhodovat o nic víc než dobytek sehnaný do stáda či slepice v kurníku. Jsme vydáni na milost a nemilost silám, které si vůbec nedokážeme představit; silám, kterým rozhodně neleží na srdci náš prospěch.

3) Lidstvo je zdrojem potravy a svět, jak jej známe, je pouze důmyslným a složitým mechanismem, který má naši pozornost od tohoto faktu odvrátit: svět je farma a my jsme dobytek. Naše sny jsou tudíž sny kusu masa, které bude zkonzumováno.

http://sirver.neutral.cz/EE/clanky.php?id=545

Ikona diskutujiciho Etellyen 2009-02-21 06:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

zajimavy…musim vam rict co se mi ted stalo…dneska rano sem mel odjet na hory byl sem naprosto zdravej a najednou rano ve 4 hodiny se probudim s horeckou a nemuzu zabrat…..takze je po horach a docela sem se na ne tesil…ale rikam si jestli to je nejakej trest…nebo se mi vraci naka spatna energie z vesmiru….a nebo jestli by se mi na tech horach treba melo stat neco spatnyho tak se nekdo postaral abych tam nejel….co ja vim muj andel?…zatim porad o tehle vecech vim malo ale myslim si ze to ze sem nemocnej ma vaznej duvod

Ikona diskutujiciho Alis-Mary 2009-02-21 09:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pro Etellyen: nic se neděje náhodou 🙂 A mimochodem nepřestávám žasnout, jak jsi na svůj věk (13?) vyspělý. Moc ti fandím 🙂

Ikona diskutujiciho Etellyen 2009-02-21 09:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jj 13 🙂 diky

Ikona diskutujiciho Alue 2009-02-21 14:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

PRO ETELLYENA:

bobe pamatuj, ze je ted chripkova epidemie. jeden den je ti dobre a hned druhe rano se probudis s horeckou 39 a nechapes, o co go… muze to byt ono, ja to preci pred par tydny mela taky. a specialne na tebe bych mela otazku, kdy jsi se vlastne zacal o takovehle veci zajimat? myslim matrix, andele apod :)? – moc by me to zajimalo, jak jsi k tomu prisel 🙂

Ikona diskutujiciho Etellyen 2009-02-21 17:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

zajimal sem se o to vzdycky ale s takovou velkou rezervou:)….a do too mam strejdu a tem me naky veci cil….napr s kyvadlem nebo mi rikal neco o kabale a tak…ale to me nak tak nebavilo….pak sem byl na letnim tabore a tam sem potkal bezva kamose…pak uplne posledni den u taboraku smje zacli tak nak kecat o zehle vecech a dozvedel sem se zajimavy veci….mnoa pak rikal neco o tom ze ho jeho kamaradka co o magii vi hodne naucila jak se dostat do tranzu…ale ne do tranzu jako takovyho ale jakoby doslova do rise pohadek:)…prej tam je neomezenej cas a vsechno krasny….mnoa pak jak sem prijel z letniho tabora za dal sem na seznamu do vyhledavaca : stav mysli tranz a pak sem narazil na tvoje stranky,na astralni cestovani,na andele a lesni bytosti a uz to jelo:)…od ty doby se o to zajimam  vic aktivne….je to asi od srpna

Ikona diskutujiciho Alue 2009-02-22 11:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

to je moc hezky 🙂 dekuji za vysvetleni 🙂

Ikona diskutujiciho Martin 2009-03-17 17:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Antikoncepcí asi myslíš HA- hormonální antikoncepci? Protože co do terminologie, tak antikoncepce je jakýkoliv prostředek zabraňující početí…

PS: Jakto, že násilná smrt je něco za co nemůžeme a nedovolí to naší karmě "dozrát"? Vždyť snad VŽDY si za všechno můžeme určitým způsobem sami,nebo ne? Přeci nemůži nikdy sklidit něco, co nezaseji…

Dík za odpověďi.

Ikona diskutujiciho Alue 2009-03-18 11:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jo, to je fakt.

Ikona diskutujiciho Radůz 2010-03-28 13:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K tomu se nedá nic dodat, snad jen to, jak je Metrix ďábelsky dokonalý a andělsky jednoduchý. Dík.

Ikona diskutujiciho Adélka 2010-12-06 17:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Neřekla bych že je Matrix dokonalý, má dost velké díry. Ale tváří se tak. 🙂

Ikona diskutujiciho Marry 2011-04-12 21:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue můžu se tě zeptat? Psala ai někde o svém životě před životem? Jestli ne bude se takový článek psát a nebo je to moc osobní?děkuju za odpověd

Ikona diskutujiciho Hanka 2011-05-25 13:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]: Ahoj, mohla bych se zeptat na tvůj širší názor na tu antikoncepci (obecně)? Děkuji H.

Ikona diskutujiciho Martin Riedl 2013-07-27 15:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[30]: To tu už aluška rozebírala ;). Ale chápu tě, špatně se to tu hledá- tedy antikoncepce je umělé chemické potlačování hormonů a přirozených pochodů těla a to tělu velice škodí. Člověk se pak dožívá jen málo let. Když už, tak má partner použít kondom.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek